R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Robert Kubica kierowcą BMW
Autor Wiadomość
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-07, 23:56   Robert Kubica kierowcą BMW

Robert Kubica będzie kierowcą BMW Sauber do końca sezonu i wystąpi w pięciu pozostałych wyścigach Grand Prix 2006 - poinformował przedstawiciel kierowcy Marcin Czachorski.
21-letni Kubica, dotychczasowy trzeci kierowca teamu, zastąpi w ekipie BMW starszego o 14 lat Kanadyjczyka, mistrza świata Formuły 1 z 1997 r, Jacquesa Villeneuve'a. Pochodzący z Quebecu kierowca rozpoczął karierę w Formule w 1996 roku i od tego czasu startował w 165 wyścigach Grand Prix, z których 11 wygrał.

Kierownictwo zespołu nie podjęło jeszcze żadnych decyzji w sprawie przyszłego sezonu Formuły 1. Szwajcarskie media elektroniczne spekulowały, że BMW Sauber rozważa możliwość zatrudnienia Kubicy na cały sezon 2007, ale Marcin Czachorski zdementował te informacje podkreślając, że w trakcie poniedziałkowych negocjacji była mowa jedynie o pięciu wyścigach sezonu 2006.
Kubica, pod nieobecność Villeneuve'a, zadebiutował w wyścigu Formuły 1 w niedzielę, na torze Hungaroring pod Budapesztem. Dojechał do mety jako siódmy, ale po badaniach technicznych został zdyskwalifikowany za zbyt małą wagę bolidu.

W poniedziałek szwajcarsko-niemiecki zespół Formuły 1 rozwiązał, za porozumieniem stron, obowiązujący do końca sezonu kontrakt z Villeneuvem. Przed tygodniem, podczas wyścigu o Grand Prix Niemiec, Kanadyjczyk miał wypadek, podczas którego doznał obrażeń, wykluczających - zdaniem zespołu BMW Sauber - jego start w Budapeszcie.

"Jacques spisywał się w tym sezonie bardzo dobrze, zdobywając pierwsze w historii punkty dla zespołu w Grand Prix Malezji. Jego wkład w prace nad samochodem oraz w rozwój nowo utworzonej ekipy BMW Sauber F1 Team był znaczący. Jednak po jego wypadku na torze Hockenheim zespół zdecydował się przeanalizować różne opcje na sezon 2007, w tym sprawdzenie Roberta Kubicy w roli kierowcy wyścigowego" - wyjaśnił dyrektor BMW Motorsport Mario Theissen.

Szwajcarsko-niemiecki team, którego siedzibą jest Hinwil, rozpoczął już poszukiwania trzeciego kierowcy, który zajmie miejsce Roberta Kubicy podczas piątkowych sesji treningowych. Polak spisywał się podczas tych jazd znakomicie, plasując się na czołowych pozycjach. Zadaniem kierowcy testowego jest sprawdzenie ustawień silnika bolidu, doboru opon, parametrów aerodynamicznych nadwozia i przekazanie swych uwag ekipie technicznej przygotowującej auta do wyścigu.

Kontrakt Kubicy z zespołem BMW Sauber przewidywał, że Polak pełnił także rolę kierowcy rezerwowego, który w razie potrzeby może zastąpić jednego z dwóch etatowych pilotów ekipy i wystartować w wyścigu.

Kolejne wyścigi GP :

GP Turcji - 27 sierpień
GP Włoch - 10 września
GP Chin - 1 października
GP Japonii - 8 października
GP Brazylii - 22października


Robert Kubica.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 56,65 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-08, 16:45   

Kubica pokazał klasę. Szkoda tylko pomyłki jaką popełnił zespół techniczny bo tak miałby już pierwsze punkty...
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-08-09, 09:33   

Serwis prezentujący najświeższe doniesienia ze świata Formuły 1 http://www.swiatf1.pl/
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-08-09, 12:51   

Coś mnie się wydaje, że mamy nowego Małysza...
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-09, 18:43   

baltazar napisał/a:
Coś mnie się wydaje, że mamy nowego Małysza...


Co ma Małysz wspólnego z Kubicą? Chyba tylko to, że powstanie nowa mania: Kubicomania ;>
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-08-09, 19:22   

Marta napisał/a:
Co ma Małysz wspólnego z Kubicą? Chyba tylko to, że powstanie nowa mania: Kubicomania ;>


Toteż Marto miałem na myśli :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-08-09, 21:15   

Myślę, że to dobre posunięcie dla Kubicy, że przed nowym sezonem będzie zdobywał doświadczenie na torach nie jako kierowca testowy, tylko jako rajdowy... w nowym sezonie od samego początku będzie się liczył w stawce najlepszych... pierwszy występ na Węgrzech pokazał, że Kubica jest w stanie walczyć jak równy z równym z tuzami F1... brak jednak jeszcze doświadczenia - bo jednak inaczej jedzie się na testach ścigając się jedynie z czasem, a inaczej czując "oddech" rywala na plecach :) te 5 startów to dla Polaka doskonała okazja obycia z niespodziankami jakie mogą wystąpić podczas wyścigów i chyba z takim nastawieniem szefowie stajni podchodzili rozwiązując umowę z Kanadyjczykiem... oficjalnie za porozumieniem stron, choć słyszałem/czytałem, że Villeneuve nie był zachwycony takim rozstrzygnięciem, a wręcz był poirytowany... no cóż -szkoda go, ale sercem za Kubicą byłem, jestem i nadal będę, więc ból Villeneuve'a jakoś mi się nie udziela :) pozdrawiam wszystkich kibiców F1!!!

a tak na marginesie - szefowie Renault pewnie plują sobie w brodę, że onegdaj wypuścili od siebie Roberta... dobrze im tak!!! hehe...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-08-09, 21:31   

za sprawą Kubicy w Polsce rodzi się wiele milionów kibiców F1. Po obejrzeniu GP Węgier sam przekonałem się do tego sportu. Kubica cudownie śmigał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-09, 22:25   

Szkoda mi tego, Kubicy.

Bo to, tak jak z Adasiem, czy innymi "naszymi" mistrzami.

Jak są na fali, to stawiają im pomniki ( w tym, my też). A nikt wieczny nie jest, i kiedyś przychodzi ten sezon że klapa.

No to wtedy, kibice (czyli znowu My) budujemy dla Nich szafociki. :twisted:

I tak oto, kończy się dola idola :(
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-10, 02:45   

miko 005, true true... nie miałem okazji oglądać Kubicy i nie wiem czy ma być wstyd.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-08-10, 07:42   

miko 005 - szczera prawda... niestety... nie odnosi się jedynie do tych, którzy kibicami są faktycznie, a nie przybierają pozę kibica tylko dlatego, że ktoś odniósł jakiś sukces lub sezonowo, gdy przychodzi moda na jakąś dyscyplinę... tak właśnie bylo z Małyszem i tak zapewne będzie z Kubicą - Polakom potrzeba sukcesów, są ich głodni i chcą ich za wszelką cenę - nie zwracają przy tym uwagi, że sportowiec robotem nie jest - to tylko człowiek i ma prawo do słabszego występu lub kontuzji... czy jest wśród tych wielkich zwolienników Małysza wielu takich, którzy pamiętają jego pierwsze starty? myślę, że niewielu pamięta kogoś takiego jak Pavel Mikeska, który odkrył talent Małysza na długo przed Tajnerem... i już za czasów Mikeski były sukcesy, bo zdobywał punkty i wygrywał konkursy - tyle, że sporadycznie... jakoś wówczas wielkiej Małyszomanii nie było... tak samo jest z Kubicą - jak odnosił sukcesy (i to nie małe w Formule 3 i Formule 2000), to też aż tak głośno o nim nie było - a dziś znajomi mnie się pytają skąd się ów Kubica wziął... taki jest niestety nasz kibicowy naród - trzymamy kciuki gdy jest ktoś na fali wznoszącej, życzymy sukcesów itp... a gdy przydarzy się słabszy sezon to stawiamy krzyżyk i mówimy żegnaj, już dobry nie jesteś... kibicem trzeba być zawsze - nie tylko gdy sukcesy są... tyle, że kibicami stajemy się poprzez wpływ mediów - gdyby nie nagonka prasowa na odnoszących sukcesy, to kciuki za nich trzymaliby tylko prawdziwi sympatycy sportu - ale dziś przecież wszystko jest biznesem i na czymś trzeba zarabiać - i dlatego szkoda jest mi sportowców, bo robi się z nich żywe słupy reklamowe... takie czasy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-10, 10:19   

Jeszcze jedno, godne uwagi spostrzeżenie.

Za czasów Fibaka, wszyscy kupowali rakiety tenisowe, potem Szozda, Szurkowski i już cała Polska jeżdziła na rowerach. Kadra Górskiego, i boiska pełne.

Ostatnie lata to, Małysz, Otylka Jędrzejczak,Robert Korzeniowski, i ludzie chcieli: skakać, pływać, chodzić.

Cieeekaaawee, ile bolidów pojawi się teraz na polskich ulicach :D :D :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-10, 10:25   

miko 005 napisał/a:
Cieeekaaawee, ile bolidów pojawi się teraz na polskich ulicach
Aż strach pomyśleć. Niektórym pewnie będzie biło za kierownicą w dekiel :shock:
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-10, 10:40   

A propos Kubicy słyszałem taki dowcip:
Porsche Carrera 3,5sekundy do setki
Ferrari Testarossa - 4,8sek do setki
Antek ze Zdzichem pod sklepem - setka w 1sekunde..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-08-10, 13:48   

Pablo napisał/a:
Antek ze Zdzichem pod sklepem - setka w 1sekunde..


:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW