R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przekręty i wałki rządu PO
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-24, 07:56   

red, nie no jasne... jest tylko jedno ale... marszałek Kopacz przyznała ta premię sama sobie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-01-24, 13:21   

Zacznijmy od tego, że te nagrody są już "cały czas", więc wszystkie komentarze w tym temacie są najlepszym przykładem na nowy temat zastępczy jakim zajmują się media a tym samym część z nas.

Nie przypominam sobie aby rok, dwa czy pięć lat temu by ktokolwiek bulwersował się z powodu tych samych nagród. Jednak wtedy też one był - w czasie kryzysu i w czasie stosunkowo dobrej sytuacji gospodarczej.


red napisał/a:
panteon, jakby tobie dawali 40 tys premii to byś nie wziął?

red, Jakbyś został radnym to robiłbyś to samo co teraz krytykujesz? To chyba kwestia sumienia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-25, 10:58   

red napisał/a:
panteon, jakby tobie dawali 40 tys premii to byś nie wziął?

Nie rzecz w tym kto otrzymał, tylko KTO dał premię.
Pani Kopacz jest Marszałkiem Sejmu RP ( II osoba w państwie ) i regulamin, regulaminem, ale to ona decyduje o przyznaniu premii i jej wysokości.
W sytuacji jaka panuje w kraju, to co zrobiła jest oburzające. POkazała dobitnie, gdzie ma resztę społeczeństwa i jego problemy.
Dla mnie to głupie i puste babsko, nadające się bardziej do "garów" lub geszeftu "na" straganie niż do pełnienia tej funkcji. Pieniądze zaś widać nie dzielą politycznie i bez względu na podziały partyjne, kasiorkę ciągnie się do siebie, łapczywie. ( to o wszystkich biorących ) :razz:
p.s. Co do tego czy ja bym wziął ? Nie wiem. Nie jestem politykiem ale....teoretycznie rzecz biorąc. Polityk musi liczyć i patrzeć długofalowo. Jestem pewien, że gdyby ktoś z ofiarowanych, zanim rozpętała się medialna afera, sam i dobrowolnie zrezygnował z premii i przekazał ja na jakiś cel ( np. WOŚP ) zyskałby uznanie i został zapamiętany. Przy okazji następnych wyborów mogłoby mieć znaczenie. Problem w tym, że nasze polityczne miernoty pchają się do władzy tylko po to, by się właśnie "nachapać" i to ich zaślepia. Reszta się nie liczy. ( Mam na względzie każdy szczebel władzy a im wyżej tym gorzej, jak widać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-25, 13:10   

Napiszę to jeszcze raz, tym razem na forum:
po tym, jak Kopacz odpowiedziała na pytanie, czy taka premia to nie jest przesada - że sejm to tez miejsce pracy ja wychodzę z takiego założenia, że owszem, ale to my jako społeczeństwo daliśmy tym nierobom pracę, premia owszem, należy się pracownikowi, ale za dobrze wykonaną pracę, a nie za robienie w ch. pracodawcy i klienta w jednym czyli społeczeństwa. To jest jakiś absurd. Przy następnych wyborach ja pokażę, że wolę nikogo nie zatrudniać. Żłoby... :facepalm:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-25, 13:18   

Ferbik, jak pokażesz? Nie pójdziesz na wybory? W prezydium sejmu zasiadają członkowie praktycznie KAŻDEJ partii w sejmie, i jakoś nie słyszałem, żeby KTOKOLWIEK z członków prezydium jakoś głośno protestował, że premia którą otrzymał jest za duża lub wręcz zbędna. Fakt - przyznała ją marszałek z PO i to duży minus dla tej partii, ale o ile wiem każdego roku przyznawane są premie - raczej mniejsze niż tegoroczne. I każdego roku jest poruszenie wśród opinii publicznej. I każdego roku nic to nie zmienia...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-25, 13:42   

red, jakbym nie poszedł, to nie liczyłbym się do frekwencji. Pójdę i zrobię to co zapowiada gros osób - oddam głos nieważny.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
lukaszz_1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 69
Skąd: z okolic
Wysłany: 2013-01-25, 15:04   

http://biznes.onet.pl/sej...iadomosci-detal

Sejm przeznaczy 3 mln złotych na pomnik katastrofy smoleńskiej. Kolejne pomniki teraz będziemy budować, w kolejce czekają: pierwszej matce rzeczpospolitej Jadwidze K, Glemp także powinien mieć jakiś pomnik.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-01-25, 17:00   

lukaszz_1 napisał/a:
Sejm przeznaczy 3 mln złotych na pomnik katastrofy smoleńskiej.

lukaszz_1, jak słusznie zauważyłeś, Sejm przeznacza te pieniądze. Dlaczego zatem obwiniać tym czynem Platformę Obywatelską, czy chociażby rząd?

Po drugie, ile katastrof tej rangi mieliśmy w historii Polski? Pomniki są po to aby w pewien sposób edukować. Nad iloma wydarzeniami przeszlibyśmy obojętnie, pewnie nawet nie słysząc o nich, gdyby tak pozbyć się wszystkich pomników, albo nie stawiać nowych . A jak stykamy się z pomnikiem, to mamy taki instynkt (przynajmniej ja), żeby w związku z tym poszperać głębiej i poszerzyć swoją wiedzę na temat, który ów pomnik przedstawia.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-25, 18:33   

miko 005, po cholerę wydawać taką kasę na pomnik, który już gdzieś tam powstaje?
3 miliony w czasie kryzysu? Polska to bardzo bogaty kraj. Od setek lat kradną i jeszcze jest co.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-29, 01:03   

ourson napisał/a:
jest tylko jedno ale... marszałek Kopacz przyznała ta premię sama sobie.
Właśnie cały myk polega na tym, że marszałek Kopacz przyznała premie wicemarszałkom, a wicemarszałkowie przyznali premię marszałek Kopacz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2013-02-28, 10:12   

Cytat:
Powrót psychuszek - zmiany w ustawie o ochronie zdrowia psychicznego

Rząd Donalda Tuska forsuje nowe prawo pozwalające na przymusowe leczenie psychiatryczne osób, które nie popełniły żadnego przestępstwa - informuje "Gazeta Polska Codziennie". Przeciwko projektowi zmian protestują psychiatrzy, prawnicy i opozycja. – To może oznaczać powrót psychuszek – uważa Stanisław Piotrowicz z PiS.

Pomysł zmian wzbudza wiele kontrowersji w środowisku psychiatrycznym. Prof. Janusz Heitzman, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wskazuje, że jeśli rząd wprowadzi przepis, będzie można "zamknąć człowieka, bo inaczej myśli i wznosi antyrządowe okrzyki".

Z kolei zdaniem dr. Piotra Kładocznego z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, stworzenie nowych przepisów "daje pole do nadużyć". - W myśl przepisów to państwo będzie decydowało, kto jest niebezpieczny i kogo trzeba izolować. W przyszłości może to doprowadzić do sytuacji, w której państwo będzie zamykać ludzi na wszelki wypadek – argumentuje Kładoczny.

Podobnie uważa Stanisław Piotrowicz, poseł PiS, wskazując, że wprowadzenie takiego prawa może być wykorzystywane do usuwania osób niezgadzających się z władzą. – Psychuszki służyły do usuwania ze społeczeństwa osób z różnych względów niewygodnych dla rządzących – mówi.

Jan Rulewski, senator PO, który w czasach komunizmu w Polsce był ofiarą psychuszki, zaleca ostrożność. - Komuna dowodziła, że jestem chory psychicznie. Lekarze skierowali mnie na obserwację, a następnie na oddział psychiatryczny w Grodzisku Mazowieckim. Usłużni lekarze bez badań wystawiali mi „żółte papiery”. Dzisiaj w demokratycznym kraju nad takimi decyzjami mamy kontrolę sądów, ale nie zawsze działa ona tak, jak byśmy chcieli – mówi Rulewski.


Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=110253


PO chyba buduje sobie bezpieczny dom na starość :mrgreen:
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW