R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieuczciwe praktyki u mojego pracodawcy - Wieluń i okolica
Autor Wiadomość
mamuśka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-22, 11:29   

Solid Security to oszuści i naciągacze :!:
Mój mąż pracował na umowę zlecenie. Został zwolniony z dnia na dzień...pan Wasilewski za przyczynę podał brak pracy, po czym okazało się, że przyjął kogoś innego :evil:
Mamy 4-miesięczne dziecko i zostaliśmy bez środków do życia :( Mało tego... tzw. Wasyl nie chce wypłacić mojemu mężowi należnej pensji :533:
Ne zostawimy tak tego... zamierzamy pozwać do sądu pracy tego wieluńskiego naciągacza i firmę Solid :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-02-22, 19:32   

Masz rację, walczcie o swoje. Co do Sądu Pracy to większą szansą na wygranie sprawy jest uczestnictwo świadków w sprawie, których podacie w pozwie. Wielu ludzi nie chce zeznawać przeciwko swojemu pracodawcy, ale tu chodzi o środki na życie i o ukaranie winnego.
Mój partner pracował w ubiegłym roku w firmie remontowo-budowlanej u Waldemara Duszyńskiego z Przycłap. Nie dostał umowy o pracę, o zaliczce nie było nawet mowy. A byłam przed porodem i pieniążki były potrzebne. Zadzwoniłam do niego i powiedziałam mu krótko, Jeżeli nie wypłaci należnego wynagrodzenia, to zgłoszę go do Urzędu Skarbowego. Złożyliśmy z partnerem zawiadomienie w US. Na drugi dzień listem poleconym przyszła umowa o pracę (której partner w ogóle Nie Podpisał !!! ), świadectwo pracy, PIT-11, oraz przekazem pocztowym należne wynagrodzenie. Pracodawcy się boją kary pieniężnej i wolą załatwić przez pocztę to, co powinni zrobić osobiście. Niech się wstydzą swojego zachowania :twisted:


Poprawiono 1 błąd ort.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-02-22, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-22, 20:18   

mamuśka, Bethi, nie chciałbym być adwokatem pracodawców, bo jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale nie zostało podane, czy wypowiedzenie zlecenia było zgodne z prawem. Bo jeśli tak, to nie ma o co się pieklić - nawet, jeśli ktoś inny teraz zajmuje to stanowisko.
Wypłacenie pracownikowi zaliczki to dobra wola a nie obowiązek pracodawcy.
Nie wypłacania pensji ani pozostałych opisanych praktyk nie pochwalam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pali KOT 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-22, 21:14   

Mój znajomy tam robił i opowiadał mi o typie. Że wałki robi takie że magia, daję ci 5zł na godzinę i na tym robi wałki. Albo że robisz po 190 godzin a płaci za 170. Wypłaty daje w ratach daje ci 500zl i musisz się o drugie 500zl dopominać. Od kilku osób które tam robiły że nie warto się tam pakować
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KS750 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 25
Skąd: Centrum
Wysłany: 2011-03-12, 21:52   

pamelka napisał/a:
Polecam pracę w naszej lokalnej montowni rowerów. Pięciu brygadzistów na jednego pracownika plus kierownik.I wszyscy uważają się za Bogów albo co najmniej współwłaścicieli bo nie robią absolutnie nic poza wkur*** pracowników.

Może i stary wątek.....ale niestety jest prawdą co pisze Pamelka. Brygadziści ( nie wszyscy ) lubią kopać w d***, oni po prostu to kochają, byli by chorzy gdyby czegoś nie wymyślili. Dla nich liczy się tylko NORMA!! Niewygodnych pracowników usuwali byle by sobie głowy nie zaprzątać problemami. Słyszałem też o przypadku posadzenia brygadzisty na tronie :lol: Kierownictwo faktycznie do bani, dla tego zakładu pracownik jest tylko maszyną do nabijania ich portfeli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
K_O_Z_A 
Przejeżdżał przez Wieluń



Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 63
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-23, 21:41   

To ja dodam kolejnego super pracodawcę, choć niedoszłego. W okresie letnim moja znajoma szukała pracy. Podczas poszukiwań natrafiła na chyba wszystkim znany lokal "W starym rynku". Oczywiście praca była. Ale żeby nie było tak miło to przed rozpoczęciem "normalnej" pracy musiałaby przepracować 2 tygodnie za tzw. dziękuję, a dopiero później niedoszła szefowa by się zastanowiła czy się nadaje do pracy i czy ją zatrudni. Oczywiście jak można się domyśleć znajoma nie podjęła tego wyzwania ;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-03-23, 22:48   

Mój znajomy robił u faceta z Wielunia. Co zajmuje się układaniem kostki brukowej, nie pamiętam nazwy firmy, ale jak się dowiem to napisze. Facet przyjeżdżał autem i zabierał pracowników z Traugutta i spod Kauflanda. Najlepsze, że praca była na akord. Dostawali po 5zł, za każdy ułożony metr. Dla wyjaśnienia dodam, że wykładali rowy kostką ażurową i obok chodnik. Czyli mieli płacone za 1 metr wzdłuż drogi. Nie za metr kwadratowy, ani to ile kostki ułożyli na szerokość, licząc rów i chodnik. Najciekawsze jest to, że w dzień ułożyli ok. 10m kostki. Czyli 5zł x 10m = 50zł pracowało tam 11 osób. Czyli ta "dniówka" 50zł była dzielona na nich. 50zł : 11os = 4.54zł/os Dziennie
Po 3tyg pracy była "wypłata". 18dni pracy i wszyscy dostali po 100zł :!:
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-03-23, 23:01   

Kolejna "idealną" firmą jest Zakład Piekarniczo-Cukierniczy ILONKA, nie wypłaca pracownikom pensji. Robią nadal, a wypłaty jak nie było tak nie ma. Byłam sobie tam do robić 2 lata temu w kwietniu, to pracownicy mówili, że już drugi miesiąc idzie, a oni jeszcze połowy należnej pensji nie dostali. Przez te 2 lata odeszło stamtąd wielu pracowników. Miesiąc temu obecni pracownicy byli złożyć w Sądzie zbiorowy pozew o odzyskanie zaległych pensji. Zakład jest w stanie upadku... Na Allegro jest nawet ogłoszenie, że jest na wynajem kawiarnia. Całość wystawiona jest na sprzedaż za 1.2mln zł!
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2011-03-23, 23:34   

Wlasnie sie zastanawialem ostatnio czemu kawiarnia jest zamknieta.. Tak w ogole niedawno bylo jeszcze ogloszenie w PUPie bodajze o fakturzystke, piekarza.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KS750 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 25
Skąd: Centrum
Wysłany: 2011-03-28, 18:16   

SILUM!! Omijajcie TEN zakład szerokim łukiem, brygadzista i majster stawiają sobie takie wymagania jak by nie wiem jaki to zakład był, dla początkującego pracownika to koszmar. W środku zakładu syf totalny, w szatniach syf, brud i smród, ( ubikacje tak samo ). Maszyny i wszelakie urządzenia z lat 80tych nie posiadające zabezpieczeń i psujące się co chwilę. Zapewne na dniach będą szukać osoby na stanowisko oczyszczacz odlewów, żeby wyrobić ICH zakichaną normę na 1 godzinę trzeba ochechłać tępym pilnikiem minimum 30-40 szt detali. Praca 3 zmianowa ( tydzień na rano tydzień na popołudnie tydzień nocka ). NIE POLECAM tego zakładu nikomu nawet największemu wrogowi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siszka6 
Słyszał o Wieluniu
siszka6


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2011-10-14, 22:56   

W WIELTONIE dyrektor "PAN" W -O okrada pracowników wykonujacych pracę na umowę zlecenie.Ludzie zarabiają 1500zł z tego otrzymują tylko 300 zł a resztę dzieli się z vice prezesem i kierownikami wydziałów NIeokrada sie tylko pracowników ale i skarb panstwa.Pieniądze są dla nich nie opadatkowane.Niekorzystnie to wpływa dla pracowników,które to sumy,są w iczone w dochód roczny.I tu jest głupota pracowników.Z sumując cały roczny dochód to wieksząsc ludzi straci tzw rodzinne.Wtedy dopiero nastąpi płacz.No niestety,wielcy żerują na naiwnosci maluczkich.Takie własnie posunięcia nadają się do CBS.A jak przebiega procedura okradania?Ludzie idą do kasy zakładowej,biorą pieniądze,przechodzą do sali konferencyjnej a tam czeka juz dyrektor odbiera pieniądze,wypłaca po kilkaset zł pracownikom,a reszte zabiera.Mozna godnie żyć?MoznaTylko jedno panie dyrektorze,kradzione nie tuczy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
darkness 
Przejeżdżał przez Wieluń
WIELUNIANIN



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 75
Piwa: 3/1
Skąd: Stąd
Wysłany: 2012-07-07, 22:06   

sorry, ale czy temat ZUGIL-u plus gwarant-cynkowanie już zaginął :?: bo mam kilka ciekawych spostrzeżeń
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-07, 22:17   

Opcja szukaj nie boli: http://wielun.biz/viewtop...highlight=zugil :evil:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
darkness 
Przejeżdżał przez Wieluń
WIELUNIANIN



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 75
Piwa: 3/1
Skąd: Stąd
Wysłany: 2012-07-07, 22:37   

Co to jest :!: ostatni post w 2008 :?: czyli Wszystkim jest dobrze. DZIĘKI Ferbik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-07, 23:24   

darkness, czy Ty faktycznie masz problem z poruszaniem się po forum? Wysłałem Ci link, gdzie ostatni post jest z listopada 2011, więc chyba raczej nie potrafisz czytać tego, co jest napisane.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW