R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Mrówek
2014-11-18, 23:35
Zdarzenia i wypadki drogowe
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-14, 15:18   

Jaro napisał/a:
Pod znakiem B-36 widnieje tabliczka t-25c, wskazująca odwołanie zakazu postoju lub zatrzymywania.

Odwołanie? Ja odczytuję to w ten sposób, że oznacza to zakaz zatrzymywania się przed znakiem :) Odwołanie byłoby wtedy, gdyby wcześniej stał zakaz zatrzymywania się z informacją o tym, że nie można stanąć za znakiem :) No ale to jest logika i tak jak miko napisał, tu akurat jest to regulowane przez twarde przepisy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-14, 15:27   

Ferbik, taki właśnie znak zakazu zatrzymywania z informacją, że nie można stanąć za tym znakiem stoi zaraz przy wjeździe w ulicę Różaną. Kilkadziesiąt metrów za nim stoi znak pokazany na zdjęciu w jednym z poprzednich postów informujący, że w tym miejscu zakaz zatrzymywania i postoju się kończy. Swoją drogą, od kilku dobrych postów trwa dyskusja o czymś, co jest oczywiste...
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-02-14, 15:59   

Spooky napisał/a:
Swoją drogą, od kilku dobrych postów trwa dyskusja o czymś, co jest oczywiste...


Ot ... Polska właśnie ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RADAR 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2009-02-15, 02:35   

W bardzo dziwnym kierunku ten temat zaszedł ,
a w moim pierwszym poście o całkiem co innego chodziło ,
ale większość bardzo lubi pisać , z czytaniem mają jak widać problemy ,
nie mówiąc o zrozumieniu tego co czytają , a o przełożeniu tego
na logikę nie wspomnę . I dlatego ostatnie posty są na tematy oczywiste ,
czyli Kodeksu ruchu drogowego jako sztywnego prawa , opartego na " LOGICE ",
czy to się komuś podoba czy nie .
- Jaro wież mi znam dobrze kodeks drogowy , i jeśli piszę że coś jest nie tak , to tak jest ,
mimo że nie wszystkie znaki widać na fotce .
- Ferbik przeczytaj moje posty i potem swój pierwszy ,
zobacz gdzie zawaliłeś babola , w drugiej części postu jest to logiczne i inaczej być nie może .
Reszta tak uważnie czytała że nie zauważyła .
- D@vid pewnie że nie było by sensu , ale tego niektórzy nie rozumieją ,
a niektórzy może nawet nie rozumią .
- Paweł każdy na tym forum ( Wieluńskim ) wie że tam jest wyjazd z poczty ,
i jeśli się zna Kodeks drogowy i kieruje się logiką wie o co chodzi ,
nawet gdy jest zasłonięty dolny znak . a widać aż dwa górne .
- miko 005 co do kodeksu drogowego pisałem wcześniej ,
co do dalszej części twojego postu to niepotrzebnie przytaczasz ten cytat ,
bo to wie ( powinien wiedzieć ) każdy kto ma prawko , ja mam kat B od 16-go roku życia .
to że niektóre znaki są odwrócone o 180' , albo o 45' albo mają trochę inny kształt ,
( do tych innych może nie doszedłeś bo się kartki skleiły w tej książce z której korzystałeś ) , a na mieście jest ich od groma , dlatego że są bardzo WAŻNYMI znakami , a niedostrzeżenie ich przez zasypanie czy zabłocenie , miało by bardzo smutne skutki ,
tak jak pisałeś , to się zdziwisz ale to właśnie jest LOGIKA , jak i to że się uzupełniają .
Co do decyzji o umieszczaniu znaków gdyby to ode mnie zależało na pewno
nie było by tak czarno jak Ci się wydaje .
I czytaj uważnie wszystkie posty danego tematu , nie tylko wyrywkowo jeśli się chcesz wypowiadać w danym temacie , bo założeni było całkowicie inne .
- Spooky i stanmarc , tak to widzicie jest jak się bardzo chce tylko pisać , pisać a nie czytać .
Do ogółu nie używajcie oznaczeń znaków typu B coś tam , A coś tam , itp bo i tak tego nie znacie , a jestem pewien że jakbym spotkał na mieście każdego z was ,
i zapytał o oznaczenie najprostszego znaku to żaden by mi go nie podał , bo go nie zna ,
i nie musi go znać ( poza funkcjonariuszami drogówki ) , powinien natomiast wiedzieć co on oznacza .
Do Admin-ów , posty odbiegające od pierwotnego tematu można chyba usunąć ,
zgodnie z regulaminem forum i logiką .
Pozdrawiam .
_________________
Chodzenie po bagnach "wciąga".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-15, 12:07   

RADAR napisał/a:
W bardzo dziwnym kierunku ten temat zaszedł ,
a w moim pierwszym poście o całkiem co innego chodziło ,
ale większość bardzo lubi pisać , z czytaniem mają jak widać problemy ,
nie mówiąc o zrozumieniu tego co czytają , a o przełożeniu tego
na logikę nie wspomnę .

Nie wiem jak inni będą podzielać moje zdanie, ale ja bardzo się cieszę, że jest choć jedna osoba na tym forum, która w sposób idealny pisze, czyta, i ma perfekcyjne zdolności rozumowania tego co przeczyta, co oczywiście potem przenosi się na logiczny ciąg manewrów na samej już ulicy.
A jak już chcesz być taki szczegółowy, to całe to zamieszanie wynikło z Twojego mało precyzyjnego zdjęcia dołączonego do pierwszego postu w temacie, nie wspomnę już o ubogiej informacji pisemnej, bo w dalszym ciągu nie wiem, czy ten radiowóz stoi służbowo, czy pan policjant poszedł sobie do najbliższego sklepu.

RADAR napisał/a:
- miko 005 co do kodeksu drogowego pisałem wcześniej ,
co do dalszej części twojego postu to niepotrzebnie przytaczasz ten cytat ,
bo to wie ( powinien wiedzieć ) każdy kto ma prawko , ja mam kat B od 16-go roku życia .
to że niektóre znaki są odwrócone o 180'

Posiadaczu prawa jazdy, jeden, tylko jeden znak jest odwrócony o 180`, jest nim właśnie znak ostrzegawczy A-7 (z racji swego znaczenia).
RADAR napisał/a:
albo o 45'

Nie ma znaku odwróconego o 45` ( no chyba że ……. ale do tego dojdę później ;) ), w stosunku do innych znaków, a rozróżniamy cztery najważniejsze rodzaje znaków drogowych poziomych;
- ostrzegawcze, o kształcie trójkąta równobocznego, i tu właśnie A-7 jest jedynym odwróconym o 180`
- zakazu, o okrągłym kształcie z czerwoną zewnętrzną obwódką, z kilkoma wyjątkami, ale tu chodzi o tzw. strefy np. zakłady, osiedla mieszkaniowe itp. Tutaj znak B-20 (STOP), jest ośmioramienny, też jedyny i niepowtarzalny z racji znaczenia.
- nakazu, kształt okrągły, tło niebieskie, wyjątek znak C-17, który będzie miał odniesienie do nakazu kierunku jazdy.
- informacyjne, prostokątne bądź kwadratowe, na niebieskim tle. I tutaj można by było mówić na upartego o znakach odwróconych o 45`, czyli D-1 i D-2, ale jest to już całkiem inna struktura znaku, no ale nie będę się kłócił, niech będzie że jest te 45`.
RADAR napisał/a:
albo mają trochę inny kształt ,

A to już wszystkie inne znaki uzupełniające, więc ich kształty nie są ujednolicone jak w tych czterech podstawowych grupach.
Zatem Twoje stwierdzenie;
RADAR napisał/a:
( do tych innych może nie doszedłeś bo się kartki skleiły w tej książce z której korzystałeś )

jest szczeniackie i niegodne komentowania :| :? .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-15, 20:38   

RADAR napisał/a:

- Paweł każdy na tym forum ( Wieluńskim ) wie że tam jest wyjazd z poczty ,

A skąd taka pewność???
BTW przecinki i kropki stosuje się zaraz za wyrazem, a nie po spacji :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-15, 23:19   

W porządku, wprowadziliśmy trochę niepotrzebnego zamieszania, ale już wszystko zostało bardzo obrazowo wyjaśnione, a zatem proszę Wszystkich o powrót do tematu. :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2009-02-18, 19:48   

Kochani, dyskutujecie, dyskutujecie, ale wklejając zdjęcie z "pięknymi" samochodami, należałoby chyba zaczernić tablice rejestracyjne, bo może ktoś sobie nie życzy, aby pokazywać jego samochód na forum publicznym (uwaga skierowana głównie do RADAR i administracji forum).

To po pierwsze. A po wtóre, to policję wykonującą obowiązki służbowe, w pewnych sytuacjach, prawo ruchu drogowego, że tak napisze, "nie dotyczy".

Przepraszam za off-topa, i mam nadzieje, że zostane dobrze zrozumiany. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-18, 19:59   Pasy i Foteliki...

Cytat:
17 lutego 2009r. policjanci z wieluńskiej drogówki brali udział w ogólnopolskich działaniach pod nazwą „pasy i foteliki”. Po mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych, sypiącego śniegu, mundurowi skontrolowali 58 pojazdów, w tym 54 osobowe i 4 ciężarowe. Ujawnili łącznie 34 wykroczenia. W 13 przypadkach do przepisu nakładającego obowiązek zapięcia pasów bezpieczeństwa nie zastosowali się kierujący, a w 3 pasażerowie. Jeden z kierujących nie dość, że nie miał zapiętych pasów to jeszcze był po jednym "głębszym".
Zadawalającym jest natomiast fakt, że w trakcie tych działań wieluńska drogówka nie stwierdziła nieprawidłowości związanych z przewożeniem dzieci w fotelikach. Przypominamy, że przepisy nakładają obowiązek przewożenia w fotelikach dzieci w wieku do lat 12 i wzrostu do 150 centymetrów. Za przewożenie dziecka bez wymaganego fotelika grozi mandat karny w kwocie 150 złotych oraz 3 punkty karne. Brak zapiętych pasów bezpieczeństwa to 100 złotych mandatu i 2 punkty karne.

Policja apeluje, mając na względzie bardzo trudne warunki drogowe, związane z warunkami atmosferycznymi o zachowanie szczególnej ostrożności, o dostosowywanie prędkości do panujących warunków na drogach. Apelujemy o włączenie wyobraźni na drogach przypominających często szlaki narciarskie, zwłaszcza tych lokalnych. Kierujący pamiętajmy noga z gazu. Jest naprawdę bardzo ślisko.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-18, 21:58   

Krzysztof napisał/a:
Kochani, dyskutujecie, dyskutujecie, ale wklejając zdjęcie z "pięknymi" samochodami, należałoby chyba zaczernić tablice rejestracyjne, bo może ktoś sobie nie życzy, aby pokazywać jego samochód na forum publicznym

Poczytaj o prawach autorskich do zamieszczania zdjęć, na których widnieje nawet postać, gdzie nie stanowi ona głównego tematu zdjęcia, a jest tylko jednym z tematów pobocznych :) Poza tym, jeśli już mam się czepiać, to chciałbym wiedzieć osobiście, na kogo mam na drodze uważać, a Pan z renault ewidentnie stoi na zakazie :) Więc to jest pewien rodzaj informacji. Zakrywa się pewne części na zdjęciach, jeśli ktoś jest poszukiwany, lub oskarżony. Popatrz na strony policyjne - dokąd ktoś jest poszukiwany, to pokazują jego zdjęcie. Natomiast gdy ktoś jest zatrzymany, wtedy ta sama osoba ma pasek na oczach. Idiotyzm, ale jak istotny.
Krzysztof napisał/a:
A po wtóre, to policję wykonującą obowiązki służbowe, w pewnych sytuacjach, prawo ruchu drogowego, że tak napisze, "nie dotyczy".

W sumie racja, jak nie mają gdzie stanąć. Tylko, że czasem też przeginają w wykorzystywaniu swoich uprawnień i chyba się ze mną zgodzisz :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
a1211 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: zielenina
Wysłany: 2009-02-18, 22:45   

Ferbik napisał/a:
Poczytaj o prawach autorskich do zamieszczania zdjęć, na których widnieje nawet postać, gdzie nie stanowi ona głównego tematu zdjęcia, a jest tylko jednym z tematów pobocznych

Nie zmienia o faktu, że w moim mniemaniu naruszyliście dobry wizerunek tego obywatela/obywatelki, co podlega jednak pod pewne $.
Ferbik napisał/a:
Pan z renault ewidentnie stoi na zakazie Więc to jest pewien rodzaj informacji.
To jest dodatkowo oszczerstwo. Pan z Renault ewdentnie może być Panią, która/który skręcił w ulicę jednokierunkową o dwóch pasach ruchu nie rozdzielonych linią poziomą lub z niewidoczną linią poziomą. Pojazd ma włączone światła, więc kierowca może próbować zjechać na lewy pas jezdni. Manewr ten mógł zostać utrudniony przez radiowóz (też który mógł jechać). Jednoznaczne stwierdzenie, że samochód stoi jest wg. mnie oszczerstwem z Twojej strony i naruszeniem dóbr osobistych obywatela/obywatelki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-18, 23:08   

a1211 napisał/a:
Nie zmienia o faktu, że w moim mniemaniu naruszyliście dobry wizerunek tego obywatela/obywatelki, co podlega jednak pod pewne $.

W Twoim mniemaniu, czy w świetle prawa? Prosżę zatem o uświadomienie mnie jaki to $ a raczej § został naruszony przez forumowicza.
a1211 napisał/a:
Jednoznaczne stwierdzenie, że samochód stoi jest wg. mnie oszczerstwem z Twojej strony i naruszeniem dóbr osobistych obywatela/obywatelki.

Przestań sadzić smuty w swoim pierwszym poście na forum i czepiać się, bo jeśli byłbyś na tyle inteligentny, to stwierdziłbyś, że Pan kierowca (również w sensie pani kierowniczka) ma wciśnięty pedał hamulca, co oznacza zapalenie w spojlerze na tylnej klapie świateł stopu, jak nie odróżniasz świateł mijania od świateł stopu. To tak dla podpowiedzi. Poza tym:
a1211 napisał/a:
Pan z Renault ewdentnie może być Panią, która/który skręcił w ulicę jednokierunkową o dwóch pasach ruchu nie rozdzielonych linią poziomą lub z niewidoczną linią poziomą.

Przeważnie o kilku pasach ruchu informują również znaki poziome. Dodatkowo:
a1211 napisał/a:
Pojazd ma włączone światła, więc kierowca może próbować zjechać na lewy pas jezdni. Manewr ten mógł zostać utrudniony przez radiowóz (też który mógł jechać).

Racja :DDD Radiowóz jadący prosto w tył innego pojazdu a pan/i z renault próbuje zjechać na lewy pas... i nieszczęśliwym trafem zjarał mu się kierunkowskaz, bo tego na zdjęciu nie widać. Jesteś kierowcą tego renault, czy może małomyślącym, klepiącym 3 po 3 świeżo zarejestrowanym forumowiczem?* Poza tym napisałeś tak, jak Ci wygodnie: nie wspomniałeś przecież o tym, że policja też ma włączone światła i zamierza wyprzedzać na tej dwupasmówce! :DDDD

* niepotrzebne skreślić.

Dalsza durna polemika i wyciąganie idiotycznych wniosków może się skończyć ostrzeżeniem, a jak masz problem, to podaj to forum do organów ścigania, za naruszenie dóbr osobistych jak również za oszczerstwa.

Niedzielnym kierowcom mówię stanowcze nie.

Ps. do reszty: nie dokarmiać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
a1211 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: zielenina
Wysłany: 2009-02-18, 23:42   

Ferbik napisał/a:
Dalsza durna polemika i wyciąganie idiotycznych wniosków może się skończyć ostrzeżeniem,
Jeżeli chcesz to możesz dać poczwórne.
Ferbik napisał/a:
Przestań sadzić smuty w swoim pierwszym poście na forum i czepiać się, bo jeśli byłbyś na tyle inteligentny, to stwierdziłbyś, że Pan kierowca (również w sensie pani kierowniczka) ma wciśnięty pedał hamulca, co oznacza zapalenie w spojlerze na tylnej klapie świateł stopu, jak nie odróżniasz świateł mijania od świateł stopu.
Jeżeli byłbyś inteligentny, to może wpadłby Tobie do głowy pomysł, że samochód mógł przepuszczać jadący widoczny na zdjęciu srebry pojazd.
Ferbik napisał/a:
Przeważnie o kilku pasach ruchu informują również znaki poziome.
zacytuję jeszcze raz siebie samą:
a1211 napisał/a:
jednokierunkową o dwóch pasach ruchu nie rozdzielonych linią poziomą lub z niewidoczną linią poziomą.
niewidoczne linie są obecne na polskich drogach, szczególnie w miastach. Była namalowana, ale ze względu na warunki atmosferyczne uległa wytarciu.
Ferbik napisał/a:
i nieszczęśliwym trafem zjarał mu się kierunkowskaz, bo tego na zdjęciu nie widać.
włączony kierunkowskaz działa światłem pulsacyjnym. Aparat fotograficzny może uchwycić moment, w którym przerywacz migacza odcina energię elektyczną płynnącą do światła kierunkowskazu. (czytaj. brak widocznego świecącego kierunku na zdjęciu).
Ferbik napisał/a:
Poza tym napisałeś tak, jak Ci wygodnie: nie wspomniałeś przecież o tym, że policja też ma włączone światła i zamierza wyprzedzać na tej dwupasmówce!
napisane jest:
a1211 napisał/a:
Pan z Renault ewdentnie może być Panią, która/który skręcił w ulicę jednokierunkową
użyłem sformuowania "może być" a nie, tak jak Ty:
Ferbik napisał/a:
ewidentnie stoi na zakazie
. Myślę, że czytelnicy tego wątku w wyczuwają różnicę między słowami "ewidentnie może być", a "ewidentnie stoi". Przedstawie inaczej używając trywialengo prorównania "Ewidentnie może stać", "ewidentine stoi" Ja dałem przypuszczenie, Ty stwierdziłeś jednoznacznie w oparciu o co? O fotografię?!





Jak to z Tobą jest, jesteś kobietą czy mężczyzną, zdecyduj się?!
Jaro



Cyt.

a1211 napisał/a:
zacytuję jeszcze raz siebie samą:


a1211 napisał/a:
Ja dałem przypuszczenie
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2009-02-19, 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-19, 00:13   

a1211: raz piszesz "zacytuje siebie samą:, raz "dałem przypuszczenie"... Może się czepiam, ale tak mam. No i czepiam się mniej od Ciebie. A te teorie o niewidocznych liniach, łamanej ustawie o ochronie danych osobowych itp. dobre są, nie powiem ;)
EOOAFT (end of offtopic and feeding troll;))
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
a1211 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: zielenina
Wysłany: 2009-02-19, 18:21   

syd napisał/a:
a1211: raz piszesz "zacytuje siebie samą:, raz "dałem przypuszczenie"... Może się czepiam, ale tak mam.
ale czego sie czepiasz, bo nie wiem? nie nie czepiasz się.
syd napisał/a:
A te teorie o niewidocznych liniach, łamanej ustawie o ochronie danych osobowych itp. dobre są, nie powiem
gdzie jest npisane w moim wątku informacja odnośnie łamiania ustawy o ochronie danych osobowych?! heee?! czytać ze zrozumieniem umiesz?
kontrarument masz czy piszesz, by pisać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW