R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Mrówek
2014-11-18, 23:35
Zdarzenia i wypadki drogowe
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-12-29, 13:32   

I pomyslec, ze nie dalej jak miesiac temu, mialem okazje do ostrego hamowania na tym wlasnie przejsciu dla pieszych. Uczniowie z Nadodrzanskiej, jesliby mieli na tyle sily i plecaki mieliby lzejsze, to nie watpie, ze przebiegaliby przez to przejscie. Zauwazylem, ze piesi czuja sie w tym miejscu bardzo uprzywilejowani i nie zwracaja uwagi na nikogo, a przeciez nie tylko oni moga sie spieszyc.. Ktos powinien pomyslec, o lepszym oznakowaniu tego przejscia. Moze powinny pojawic sie tam swiatla :?: Albo przejscie powinno zostac zlikwidowane :?: Przeciez do ronda i swiatel (gdzie znajduja sie przejscia) nie jest bardzo daleko i mysle, ze nie sprawilby przechodniom duzego problemu fakt, spaceru dluzszego o 50 metrow :wink:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2008-12-29, 14:37   

Swiatla przed rondem? Gratulujuje Krzysiu wyobrazni ;) Po to sa ronda zeby ograniczac ilosc swiatel. Przyklad - Rybnik.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-12-29, 14:41   

Nevermind napisał/a:
Swiatla przed rondem? Gratulujuje Krzysiu wyobrazni ;) Po to sa ronda zeby ograniczac ilosc swiatel. Przyklad - Rybnik.


Mariusz, myslalem o zainstalowaniu swiatel na przejsciu, gdzie wydarzyl sie wypadek, a nie zainstalowaniu swiatel na przejsciu kolo ronda :) Oczywiscie przejscie w tym przypadku, musialoby zostac oddalone/przeniesione od skrzyzowania.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-29, 15:40   

Pasy dla pieszych znajdują się w miejscu, gdzie są już pasy rozdzielające kierunki jazdy. Dlatego moja hipoteza jest taka, że kierowca skręcający w Wendta z 18-go Stycznia ustąpił pierwszeństwa kobiecie na przejściu, ten jadący od miasta nie zorientował się, że na przejściu znajduje się pieszy - była to godzina 16 lub coś około, gdzie światła samochodu nie są skuteczne, bo jest lekki półmrok - wg mnie najgorsza pora do jazdy. Oczywiście nie bronię kierowcy, bo jeśli pieszy jest już na jezdni i ktoś go przepuszcza, to inne auto również obowiązkowo powinno ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2008-12-29, 21:13   

Ferbik z Twoich wpisów wnioskuję, że masz tylko informację z relacji innych. Chciałem tylko sprostować, że nikt nie skręcał w Wendta, ponieważ samochody jechały od ronda w stronę miasta, a całe zdarzenie miało miejsce mniej więcej przed sklepem mięsnym czyli za skrzyżowaniem (patrząc od ronda) Wendta, Nadodrzańska, 18go stycznia. Z tego co osobiście widziałem, to zarówno czarna corsa, która zatrzymała się przed przejściem jak i toledo były skierowane w stronę miasta, a nie w stronę Działoszyna. Chciałem zauważyć jeszcze, ze toledo musiało hamować i zatrzymało się w pobliżu płotu Amerykanki, a gdyby jechały w drugą stronę zapewne znalazłoby się ostatecznie mniej więcej koło kościoła.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-29, 21:30   

Mrówek, ja nigdzie nie napisałem, że tak było. Napisałem:
Cytat:
Dlatego moja hipoteza jest taka

Nie znam szczegółów, ale jak prześledzisz posty, to zrozumiesz co miałem na myśli - nieustąpienie pierwszeństwa na pasach.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2008-12-29, 21:37   

Ferbik, co do tego, co było powodem wypadku jestem oczywiście zgodny. Chodziło mi tylko o uściślenie, bo nikt jednoznacznie nie napisał o tym, w którą stronę jechały i gdzie to dokładnie sie stało. Zasugerowałeś trochę inną wersję dlatego chciałem sprostować, ponieważ widziałem jak to wyglądało po zdarzeniu.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-30, 19:02   

Dziś był wypadek w Grębieniu i to całkiem duży sądząc po ilości karetek i policji.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-30, 21:38   Tragiczny wypadek w Wieluniu

Cytat:
Ze wstępnych ustaleń wynika, że na ulicy 18-tego Stycznia w Wieluniu, 20-letnia kobieta kierująca seatem Toledo ominęła samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ustępując im pierwszeństwa, a następnie potrąciła 67-letnią mieszkankę Wielunia. Potrącona przewieziona została do szpitala gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarła. Kierująca była trzeźwa. Policjanci z wieluńskiej dochodzeniówki prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-01-06, 19:12   

Cytat:
Jedna osoba została ranna w wypadku do którego doszło na ul. 18 stycznia w Wieluniu.

Przyczyną zderzenia dwóch samochodów osobowych była nadmierna prędkość i jej niedopasowanie do śliskiej nawierzchni. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi policja apeluje do wszystkich kierowców o ostrożną i rozsądną jazdę.

Źródło – RZW

Brak wyobraźni, głupota, oraz brak poszanowania innych użytkowników dróg, to mój komentarz do tej sytuacji. I …. moja propozycja, aby tacy właśnie pseudo kierowcy zamieniali auta na taczki, może choć trochę byłoby bezpieczniej na naszych drogach.

I jeszcze jedna sugestia z mojej strony, podyktowana własnymi doświadczeniami z wczorajszego dnia. Jest ślisko, czy to na chodnikach, czy na ulicy. Musimy zatem podwoić swoją uwagę, poruszając się pieszo, rowerem, czy autem. A już na pewno nie powinniśmy prowokować sytuacji, które w tych trudnych warunkach drogowych mogą stanowić nie lada zagrożenia.
Chodzi mi o nagłe wtargnięcie pieszego na ulicę, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych, i o „nadgorliwość” w dobrym wychowaniu kierowcy, który nagle hamuje aby przepuścić innego użytkownika drogi (szczególny nacisk na owego pieszego).
Wiem że to może zabrzmieć trochę snobistycznie, mówiąc że piesi powinni uważać jak wchodzą na „pasy”, ale tak nie jest. Jakie są warunki, widać, droga hamowania jest o wiele dłuższa niż przy suchej, a przede wszystkim nie oblodzonej nawierzchni. Dlatego może lepiej odczekać jeszcze te kilka sekund i dopiero, bezpieczniej dla siebie przejść na drugą stronę? Bo nawet jeśli to będzie wina kierowcy, to zdrowia nikt nam już w 100% nie przywróci.
I tak samo w przypadku nagłego hamowania kierowcy, który chce być uprzejmy dla stojących pieszych, czy innego kierującego. Ten jadący za nami może nie zareagować odpowiednio szybko i …….., stłuczka gotowa. Pamiętajmy jest ślisko, i jazda nie należy do przyjemności w takich warunkach, dlatego lepiej kilka nawet minut dłużej, a cało.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-26, 10:38   Potrącił pieszego i odjechał...

Cytat:
W dniu 25 stycznia 2009 roku około godziny 20.25 nieznany kierujący fiatem 126p potrącił 41 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Do zdarzenia doszło w Kurowie gmina Wieluń. Kierowca "malucha" potrącił idącego pieszego i oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku Chotowa nie udzialając mu żadnej pomocy. Potrącony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż w fiacie w kolorze białym najprawdopodobniej jest rozbita przednia szyba.

Mundurowi apelują do wszystkich, którzy wiedzą cokolwiek na temat zaistniałego zdarzenia, do osób, które zauważą białego fiata z rozbitą przednią szybą, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieluniu pod numer telefonu 043 843 3325 lub 997.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-26, 11:59   

Ludzie to mają fantazję :evil:
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-29, 09:23   zatrzymany sprawca wypadku

Cytat:
Kryminalni zatrzymali sprawcę wypadku. Niedawno informowaliśmy o wypadku drogowym, do którego doszło w Kurowie, gmina Wieluń. Kierujący "maluchem" potrącił pieszego i odjechał nie udzielając mu żadnej pomocy. Jednej doby potrzebowali kryminalni z Wielunia do ustalenia sprawcy tego wypadku. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Stróże prawa zatrzymali przestępcę, który zdążył już w samochodzie swojego ojca wymienić przednią szybę i w części wyklepać dach. Jak się okazało 17-latek z racji wieku nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a "maluch" nie był nigdzie ubezpieczony. Potrącony ze złamanymi czterema żebrami przebywa nadal w szpitalu. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty, do których popełnienia przyznał się. Prokurator Rejonowy w Wieluniu wobec kierującego samochodem zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-02, 10:46   

Dzisiaj na ul. 18-go Stycznia doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Kierujący oplem vectra w stronę Rudy staranował dosłownie seata ibizę, którego kierowca nagle próbował skręcić na parking przy ulicy, zajeżdżając drogę kierowcy opla. pasażerkę seata przewieziono do szpitala, policja kieruje ruchem. Seat został uderzony w prawy bok, impet był tak mocny, że seat pod wpływem uderzenia został obrócony o 180 stopni uszkadzając nieznacznie zaparkowane przy ulicy dwa auta.

Potwierdzone z relacji świadków i kierowcy vectry.
Niżej fotki i rekonstrukcja

tekst mój, fota wypadek.jpg, vectr.jpg i ibiza.jpg moja, fota 0202%20wypadek.jpg RZW.

0202%20wypadek.jpg
Plik ściągnięto 39245 raz(y) 31,2 KB

rekonstrukcja1.jpg
Plik ściągnięto 249 raz(y) 200,86 KB

vectr.jpg
Plik ściągnięto 262 raz(y) 184,48 KB

ibiza.jpg
Plik ściągnięto 414 raz(y) 231,99 KB

wypadek.jpg
Plik ściągnięto 253 raz(y) 156,11 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-02-02, 15:11   

czyli ucierpiał także Fiat CC :?:
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW