R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-02, 12:20   

marcin-gorski napisał/a:
Ponadto chciałem przypomnieć, że jest pan na forum, na którym nie jest niezbędna identyfikacja osoby poprzez poznanie nazwiska i twarzy, dlatego proszę mierzyć się z poglądami forumowiczów, a nie szukaniem adresata konkretnej wypowiedzi.

Chodzi o to, że kryjąc się za nickiem łatwo jest rzucac oskarżenia, nawet te niepotwierdzone. O nic więcej. A osobie oskarżanej trudno sie bronić.

maciejewski, wiekszośc lokalnych polityków gra tylko i wyłacznie o stołki. O cos dla siebie, o stanowisko dla żony, kochanki, cioci itp itd. Z tego co słyszałem, to politycy PSLu w tym przodują. A za sznurki pociaga tam sam ich lokalny boss - poseł Ł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-02, 21:43   

red, czy formuła, której używasz "kryjąc się za nickiem" to nie jest kwestionowanie zasad tego forum? (i nie tylko tego). Anonimowość nie jest zresztą zastrzeżona tylko dla internautów, bo jeśli już jesteśmy w wątku politycznym, to i wyborcy mają możliwość wyboru radnych bez afiszowania się swoim wyborem, a i radni mogą także w ważnych sprawach wypowiedzieć się w głosowaniu tajnym...
Może warto by znaleźć tu miejsce dla tych radnych, którzy zechcieli by się wypowiedzieć na temat realizacji swoich deklaracji wyborczych, bo są przecież wśród uczestników tego Forum. Miejsca tu nie brakuje...
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mrk 
Przejeżdżał przez Wieluń
prawie z ?


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 93
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-02, 22:10   

Podziękowania dla pana Pawła. Odpowiedź obszerna, ale (co bardzo mnie smuci) przekonuje, że polityka (nawet ta gminna) to normalnie szambo jest :!: :evil:
I każdy wychodzi z tego w jakimś stopniu upier.... :sad:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-02, 22:29   

mrk, ja myślę, że bardzo to wygodne nazywać politykę szambem. Według mnie za każdą śmierdzącą (pozostając w klimacie szamba) sprawą stoją konkretne osoby, więc zwalanie na politykę to tylko ucieczka przed odpowiedzialnością.
Odpowiedzialność zbiorowa... nie, to takie socjalistyczne.
A może by tak poszukać, cóż dobrego zrobili nasi (moi również) radni? zamiast narzekać może by tak pochwalić. Hmm,...., tylko że to wcale niełatwa sprawa
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-03, 14:00   

maciejewski napisał/a:
red, czy formuła, której używasz "kryjąc się za nickiem" to nie jest kwestionowanie zasad tego forum? (i nie tylko tego). Anonimowość nie jest zresztą zastrzeżona tylko dla internautów, bo jeśli już jesteśmy w wątku politycznym, to i wyborcy mają możliwość wyboru radnych bez afiszowania się swoim wyborem, a i radni mogą także w ważnych sprawach wypowiedzieć się w głosowaniu tajnym...

Chodzi mi o to, że Panowie Okrasa i Kucharczyk są jedynymi radnymi którzy występują tu oficjalnie. Myślę, że należałoby to docenić, a przynajmniej nie wrzucać wszystkich radnych do jednego worka... Wiem też, że wielu lokalnych polityków, w tym radnych, czyta to forum, wielu też się na nim wypowiada, ale incognito.

majk-el napisał/a:
Pablo - czy możesz napisać ile obecnie wynoszą diety radnych?

Pozwoliłem sobie odpowiedzieć -
Diety Radnych Rady Miejskiej w Wieluniu:
Przewodniczący Rady 1.755,04 zł
Wiceprzewodniczący Rady 1.342,09 zł
Przewodniczący Komisji 1.342,09 zł
Zastępca Przewodniczącego Komisji 929,14 zł
Radny pracujący w dwóch i więcej komisjach 825,90 zł
Radny pracujący w jednej komisji 619,36 zł

Za każdą nieobecność radnego na sesji Rady Miejskiej, na posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej, zespołu kontrolnego potrąca się 20% przysługującej diety.
Powyższe zasady zostały przyjęte uchwałą nr IX/72/07 Rady Miejskiej w Wieluniu z dnia 27 kwietnia 2007 r. w sprawie ustalenia zasad otrzymywania i wysokości diet dla radnych za udział w posiedzeniach Rady i Komisji Rady Miejskiej w Wieluniu.

http://www.bip.um.wielun....bipkod=/004/008
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-10-03, 18:37   

Dzięki red. W nawiązaniu do wysokości diet radnych zapytam: czy ktoś zna w Powiecie Wieluńskim zakład pracy, który płaci dniówkę 600 PLN ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-10-06, 09:07   

majk-el napisał/a:
W nawiązaniu do wysokości diet radnych zapytam: czy ktoś zna w Powiecie Wieluńskim zakład pracy, który płaci dniówkę 600 PLN ?


Mało oryginalne spostrzeżenie majk-el. Przede wszystkim dieta to nie jest wynagrodzenie. Ale gdyby przyjąć twój tok myślenia to znam. Energetyka Cieplna. Pan Robert Kaja z racji zasiadania w Radzie Nadzorczej EC dostaje ok. 900 PLN miesięcznie. I jeszcze możne załatwić pracę rodzinie i znajomym.
A jeśli chodzi o wysokość diet to ja jestem za ich obniżeniem. Może parę osób straci chęć bycia radnym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-10-06, 12:39   

radny - uważam, iż diety radnych powinny korespondować z zarobkami w powiecie stąd moje retoryczne pytanie. Wtedy żaden radny nie obawiał by się oskarżeń o intencje, które sugerujesz w swoim poście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-06, 12:57   

a ile mają w powiecie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-07, 23:43   

marcin-gorski napisał/a:
a ile mają w powiecie?


DIETY RADNYCH POWIATU WIELUŃSKIEGO

Przewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu - 1.651,82

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu - 1.376,52

Radny - Członek Zarządu Powiatu - 1.651,82
Przewodniczący Komisji Rady Powiatu w Wieluniu - 1.376,52
Zastępca Przewodniczącego Komisji Rady Powiatu w Wieluniu - 1.238,86
Radny będący członkiem Komisji Rady Powiatu - 825,91
Radny nie będący członkiem żadnej Komisji Rady Powiatu - 412,95

W przypadku nie uczestniczenia Przewodniczącego Rady Powiatu i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w posiedzeniu Rady Powiatu ryczałt ulega obniżeniu o 30%.
Każda nieobecność na sesji Rady Powiatu bądź posiedzeniu Zarządu członka Zarządu powoduje obniżenie miesięcznego ryczałtu o 30%.
Radnemu nie biorącemu udziału w posiedzeniu Komisji Rady Powiatu bądź w posiedzeniu Rady Powiatu miesięczny ryczałt ulega obniżeniu o 30%.

http://www.bip.powiat.wie...bipkod=/014/008
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-08, 07:06   

dzięki red, a jak to się ma z dietami radnych miejskich? Zapytam wprost: kto ma więcej? ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-10-08, 09:48   

Miałem na myśli średnie zarobki w powiecie wieluńskim. Diety radnych nie mają odniesienia do zarobków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-08, 10:55   

a to się nie zrozumieliśmy ;) myślałem, że mówisz o diecie radnych powiatowych i miejskich i że istnieje jakaś przepaść finansowa pomiędzy nimi ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-09, 16:16   

Kolejny wpis Pawła z blogu:
Paweł Okrasa napisał/a:
Energetyka Cieplna - slów kilka

W poprzednim wpisie przedstawiłem działalność spółki z udziałem gminy tj. Przedsiębiorstwa Komunalne sp. z o.o. Dzisiaj kilka słów na temat drugiej - ważnej dla miasta spółki tj. Energetyka Cieplna sp. z o.o. Gmina posiada w/w spółce 37,73% udziałów. Pozostałymi udziałowcami na dzień 31.12.2008r byli: ZUGIL i Wieluńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Napisałem "byli", gdyż w bieżącym roku ZUGIL sprzedał swoje udziały. Jak wszyscy wiemy, przedmiotem działalności Energetyki Cieplnej (EC) jest wytwarzanie i dostawa ciepła. Analizując sprawozdanie finansowe (bardzo dobrze przygotowane-podziękowanie dla Pani Głównej Księgowej) spółki, "po oczach" bije pozycja "rezerwy na zobowiązania". Otóż w roku 2008 firma przegrała z Zakładem Energetycznym rozprawę w Sądzie i prawomocnym wyrokiem z dnia 24.09.2008r zobowiązana jest zwrócić na rzecz ZE, kwotę 807 914,80zł ! Ponadto spółka musi zapłacić odsetki (również zasądzone) w wysokości 355 248,00zł. Łącznie na poczet Zakładu Energetycznego, Ciepłownia zapłaciła kwotę 1 163 162,80zł (słownie: jeden milion sto sześćdziesiąt trzy tysiące sto sześćdziesiąt dwa złotych 80/100 !). Dla lepszego zobrazowania, warto nadmienić, że zysk netto spółki za ubiegły rok wyniósł 140 744,99zł (sto czterdzieści tysięcy siedemset czterdzieści cztery zł 99/100). Oznacza to tyle, że potrzebne jest ponad 8 lat działalności spółki, by z zysku firmy "odrobić" sumę ponad 1,1mln zł ! W działalności gospodarczej procesy sądowe się zdarzają, ale skutki wyroków rodzą konsekwencje dla osób zarządzających. W przypadku zarządu EC, jedyną "konsekwencją" był wzrost pensji dla zarządu (koszty utrzymania zarządu wzrosły o 17%) ! ! ! W związku z powyższym podczas obrad Rady Miejskiej zadałem pytanie obecnemu na sesji Członkowi Zarządu Panu Zbigniewowi Kotali; czy ceną za udzielenie absolutorium zarządowi spółki oraz akceptację 17-sto procentowej podwyżki dla zarządu było zatrudnienie w Energetyce Cieplnej, żony członka rady nadzorczej i Zastępcy Burmistrza w jednej osobie - Pana Roberta Kai oraz radnego Radosława Wojtuniaka ? Jak się łatwo domyślić, moje pytanie poruszyło Pana Kaję, który wzburzony protestował, że nie mam prawa interesować się Jego żoną, a to, gdzie pracuje jest wyłącznie prywatną sprawą. Odpowiedziałem więc. Gdyby Pan Robert Kaja był osobą prywatną, a także gdyby Energetyka Cieplna sp. z o.o. była prywatnym podmiotem, to faktycznie - nie mam prawa o to pytać. Tak się jednak składa, że Pan Robert Kaja jest Zastępcą Burmistrza Wielunia, oddelegowanym do pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. W spółce tej w 2008r zatrudniona została małżonka Pana Zastępcy Burmistrza i członka Rady Nadzorczej w jednej osobie. Zasadne jest zatem pytanie, czy Pan Robert Kaja prawidłowo pełni funkcję członka rady nadzorczej spółki (a propos, koszty utrzymania Rady Nadzorczej wzrosły o 13,7%)? Szczególnie w zakresie kontrolnym ? I czy w zaistniałem sytuacji nie mamy do czynienia z klasycznym nepotyzmem (za wikipedią: nepotyzm - faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk) ? Jak pokazuje wyrok Sądu, Rada Nadzorcza (z Panem Kają w składzie) nie wykonuje swoich obowiązków, gdyż akceptuje działania zarządu, które naraziły spółkę na dodatkowe wydatki w kwocie ponad 1,1mln zł ?! Nie znam właściciela firmy, który po tak przegranym procesie, nie wyciąga żadnych konsekwencji wobec zarządu i na dodatek wyraża zgodę na wysoką podwyżkę...
Nie będę odkrywczy, gdy postawię tezę, że koszty przegranego procesu zapłacą mieszkańcy Wielunia w cenie ciepła. Innego wyjścia nie ma, gdyż jedyne przychody - które uzyskuje Ciepłownia - pochodzą ze sprzedaży ciepła.
Warto o tym pamiętać, gdy otrzymają Państwo wyższy - niż w poprzednim roku - rachunek z Ciepłowni ...
Oby zima była łagodna...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluń1975 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-09, 22:16   

Ferbik napisał/a:
Otóż w roku 2008 firma przegrała z Zakładem Energetycznym rozprawę w Sądzie i prawomocnym wyrokiem z dnia 24.09.2008r zobowiązana jest zwrócić na rzecz ZE, kwotę 807 914,80zł ! Ponadto spółka musi zapłacić odsetki (również zasądzone) w wysokości 355 248,00zł.

A może Wiecie drodzy użytkownicy FORUM dlaczego Zakład Energetyczny wystąpił o zwrot
807 000 zł ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW