R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: glizda
2008-01-03, 13:28
Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli.
Autor Wiadomość
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-27, 13:07   

KasiaM, ty planujesz życie na 70, góra 80 lat. Życie ziemskie. Przecież masz wolną wolę i jeśli chodzi o zadwolenie z życia to jest to wewnętrzna sprawa każdego człowieka. Niektóry zadowala się olbrzymią ilością pieniędzy, inny pracą, a inny tym, że w jakiś sposób otrzymuje łaskę. Jestem ciekawy jak bardzo silny jest człowiek, który znajduje radość w płytkich rzeczach? Niejednokrotnie widziałem jak ktoś, kto był szanowanym, inteligentnym człowiekiem staczal się w związku z problemami.

Administratorze. Morgoth od wielu wypowiedzi prezentuje pogląd wręcz satanistyczny. Balwochwalstwo w jego ostatnim wpisie przyczynilo sie do moich słów napisanych pod nim. Rzeczywiście nie odnosiło sie to do tego konkretnego wpisu, ale całej postawy Morgotha w tym temacie.
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-27, 13:53   

tomow napisał/a:
Administratorze. Morgoth od wielu wypowiedzi prezentuje pogląd wręcz satanistyczny. Balwochwalstwo w jego ostatnim wpisie przyczynilo sie do moich słów napisanych pod nim. Rzeczywiście nie odnosiło sie to do tego konkretnego wpisu, ale całej postawy Morgotha w tym temacie.

:D :D :D :D :D :D
"Satanista" wierzy w szatana, tak? Czyli też w Boga, który Szatana stworzył. Nie mylcie "satanizmu" z ateizmem. A cudzysłowów użyłem dlatego, że dla każdego satanizm może wyglądać inaczej. Dla niektórych to palenie kościołów i dewastowanie cmentarzy a dla innych to symbol wolności. Wolności całkowitej ograniczonej tylko wolnością innego człowieka. Podobnie jak z anarchią, dl aniektórych to niszczenie sklepów czy chociażby śmietników a dla innych jest symbolem wolności, często niemożliwej do zrealizowania.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-27, 14:23   

miko 005 napisał/a:

Jest takie bardzo stare powiedzenie;
- Jak trwoga, to do Boga


Moja mama jest bardzo religijna, bracia ministranci, narzeczony - sama nie wiem :P także to nie jest tak, że wszyscy jesteśmy sceptyczni :) Ja wyznaje w życiu inną ideologię - Człowiek jest panem swego losu.

A co do powiedzenia przytoczonego przez Ciebie, to z reguły jak coś nam wychodzi bądź nie wychodzi to dziekujemy/obarczamy za to siły których nie potrafimy zrozumiec, a które miały by nam w czymś pomagac/coś rekompensowac względem zaistniałej sytuacji. Jak sie uda to wtedy dziękujemy im za opatrznośc, jak się nie uda to jesteśmy rozczarowani, że to pewnie taka nauczka bądź próba której poddaje nas Bóg. I tak w kółko.

Jeśli mi coś nie wyjdzie, mogę miec pretensje tylko i wyłącznie do siebie, że niewystarczająco się postarałam lub do czegoś nie przyłożyłam. Czasmi jest tak, że nie można miec wszystkiego i wtedy mamy pretensje, że "jak to?! inni mają a ja co?" i się użalamy nad sobą, modlimy, prosimy zażalamy. Nie można miec wszystkiego :) Każdy ma to na co sobie zapracował. Taki facet z winem w ręku pod sklepem nigdy nie będzie miał tego co ma np. urzędnik miejski... No chyba, że... :P A dlaczego? Bo spalił życie na początku, nie przyłożył się, może nie miał warunków... Ale nie dlatego, że Bóg tak go karze, że się o to nie pomodlił itp...
Jeżeli ja zachoruje na jakąś mniej lub bardziej poważną chorobę, to wiem, że dlatego bo może mam wady w swoim organizmie, może jestem do tego "genetycznie stworzona" a może poprostu dlatego, że o siebie nie dbam/dbałam... Ale na pewno nie dlatego, że to Bóg mnie pokarał, czy tam na próbę wystawił...
Uwierz, że miałam w życiu różne ciężkie momenty, zachorowałam na poważną chorobę nerek, w przyszłości groziłą mi nawet ich strata, ale nie myślałam wtedy do kogo by się tu pomodlic, żeby mnie uratował i czekac z rozłożonymi rękami na koniec bądź ocalenie, ale myślałam o tym skąd wziąc dobrego lekarza, który da sobie z tym radę. I mam pewnośc, że to, że teraz choroba ustąpiła to nie sprawa Boga, tylko wyszukanych leków i długiej rehabilitacji.


tomow - jw :)
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-27, 14:57   

Kasiu teraz Cię zjedzą :D Trzymaj się mocno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-27, 15:07   

Wiem :P Ale dam radę - myślę :D ;)
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2009-01-27, 15:30   

tomow napisał/a:
Morgoth od wielu wypowiedzi prezentuje pogląd wręcz satanistyczny. Balwochwalstwo w jego ostatnim wpisie przyczynilo sie do moich słów napisanych pod nim. Rzeczywiście nie odnosiło sie to do tego konkretnego wpisu, ale całej postawy Morgotha w tym temacie.

:D
Nie wiedziałem że Nietzsche był satanistą. Nie wiedziałem że ja jestem satanistą. Dziękuję za uświadomienie. Gratuluję inteligencji i wiedzy. A może wiedzy i inteligencji(?) :D

Nie neguję istnienia Boga. Nie przeciwstawiam się Bogu. Nie jestem ateistą, agnostykiem, antyteistą. Jestem teistą. Nie jestem satanistą. Wyznaję Boga. Nie wyznaję tworu zwanego diabłem, szatanem etc.

Przeciwstawiam się tzw. Kościołowi Katolickiemu, który już dawno przestał być tym czym być powinien. I który mianuje się 'jedynym słusznym kościołem świata'. I w którym jest mnóstwo hipokrytów i świętoszków nazywających byle kogo satanistą, bałwochwalcą i heretykiem.

tomow, polecam przeczytać "Tako rzecze Zaratustra" Nietzschego. Tylko ze zrozumieniem. Czasami warto myśleć. Naprawdę. :D





satanista... :D :D :D :D :D
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-27, 15:43   

Morgoth napisał/a:
tomow, polecam przeczytać "Tako rzecze Zaratustra" Nietzschego. Tylko ze zrozumieniem. Czasami warto myśleć. Naprawdę.


Nietzsche nie jest dla mnie autorytetem. Zdecydowanie wolę Platona.

Administrator napisał/a:
Kasiu teraz Cię zjedzą Trzymaj się mocno.


Nie wiem co ten idiotyczny komentarz ma wnieść do dyskusji.
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-27, 16:33   

tomow:
Na szczęście człowiek ma wolną wolę i może dokonywać wyborów zgodnie z własnym sumieniem.
Nie oceniaj i nie wchodź w niczyje sumienie. Jeżeli jesteś do czegoś przekonany, to staraj się to potwierdzać własnym życiem.
Bądźmy szczęśliwi, że zostaliśmy powołani(bez uprzedniego powołania nie bylibyśmy zdolni wytrwać w wierze), że doświadczamy Boga w Kościele Katolickim.
Możemy się z tego cieszyć, ale musimy też nieść smutek i krzyż oskarżeń Kościoła, w większości niesłusznych, ale przecież przykłady demoralizacji, odstępstw, apostazji również wśród duchownych katolickich jest niemało, również w naszych czasach, przez co wiele zgorszeń.
Niektórzy doświadczają oziębłości, ale lepiej przecież to, niż być "letnim".
Cytat:
(15) Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! (16) A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust.
(Apokalipsa (Objawienie) 3:15-16, Biblia Tysiąclecia)
Ostatnio zmieniony przez Zygmunt Stary 2009-01-27, 23:38, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-27, 16:35   

tomow napisał/a:

Nie wiem co ten idiotyczny komentarz ma wnieść do dyskusji.


Widzisz Tomow, dla każdego z nas idiotyczne jest coś innego i właśnie z tego się cieszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-27, 17:06   

Zygmunt Stary napisał/a:
tomow:
Na szczęście człowiek ma wolną wolę i może dokonywać wyborów zgodnie z własnym sumieniem.
Nie oceniaj i nie wchodź w niczyje sumienie. Jeżeli jesteś do czegoś przekonany, to staraj się to potwierdzać własnym życiem.

Chyba pierwszy raz w 100% zgadzam się z Zygmuntem.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-02, 16:12   

Zygmunt Stary napisał/a:
Na szczęście człowiek ma wolną wolę i może dokonywać wyborów zgodnie z własnym sumieniem.


Niedługo i to będzie zagrożone. Jaka będzie wolna wola kiedy jesteśmy wasalami Watykanu???

onet napisał/a:
Posłowie sprawdzą, czy prawo jest zgodne z nauką Kościoła

Polscy politycy chcą sprawdzić prawo pod kątem jego zgodności ze społeczną nauką Kościoła - informuje serwis newsweek.pl.
Pomysł zgłosiła grupa 100 parlamentarzystów, głównie z Prawa i Sprawiedliwości. Przedmiotem przeglądu mają być zarówno ustawy już obowiązujące, jak i dopiero pisane. Poinformował o tym Tadeusz Woźniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, inicjator akcji i szef Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej.

Pomysł krytykuje Joanna Senyszyn, która przypomina, że obowiązujący w Polsce konkordat wyraźnie mówi o rozdziale Kościoła od państwa – informuje serwis newsweek.pl.

Pani Senyszyn ma zdroworozsądkowe podejście do sprawy. Popieram ją całkowicie w tym temacie.
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-02, 17:46   

gregg napisał/a:
Niedługo i to będzie zagrożone.

Owszem
Ale bynajmniej nie ze strony Watykanu, ale wręcz przeciwnie, ze strony "Karty Praw Podstawowych", którą międzynarodówka socjalistyczna chce wprowadzić jako "nowy dekalog", nadrzędny wobec "wszelkiego prawa", w tym prawa bożego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-02, 18:51   

Zygmunt Stary napisał/a:
gregg napisał/a:
Niedługo i to będzie zagrożone.

Owszem
Ale bynajmniej nie ze strony Watykanu, ale wręcz przeciwnie, ze strony "Karty Praw Podstawowych", którą międzynarodówka socjalistyczna chce wprowadzić jako "nowy dekalog", nadrzędny wobec "wszelkiego prawa", w tym prawa bożego.


A jakie to jest "prawo boże"??? To które jest zapisane w Biblii??? Czy to które wciska swoim owieczkom KK???
Przeczytaj chociażby dekalog ten z Biblii i ten którego nauczają księża na lekcjach religii. Dlaczego się różni??? Możesz odpowiedzieć? Tylko tak bez żadnego moralizowania i upiększania... dlaczego???
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2009-02-05, 12:06   



Przecież powinno być "Co łaska + VAT" :D
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-17, 17:48   

Wracając do sprawy in vitro...

onet napisał/a:
Arłukowicz skarży Piechę za wypowiedzi ws. zakazu in vitro
Poseł niezrzeszony Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że złoży do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej lekarzy skargę na Bolesława Piechę (PiS), w związku z jego wypowiedziami o potrzebie całkowitego zakazu w Polsce metody in vitro. "To niepoważny wyskok medialny" - komentuje Piecha.
Arłukowicz, podobnie jak Piecha jest lekarzem. Piecha, z zawodu ginekolog, był również w rządzie Jarosława Kaczyńskiego wiceministrem zdrowia.

Jak podkreślił Arłukowicz na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, niepłodność - według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - jest chorobą. "Jak każda choroba, niepłodność ma swoje metody leczenia, lepsze lub gorsze, ale ma. Ta choroba ma akurat dobre metody leczenia, zaakceptowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, potwierdzone przez Międzynarodowe Towarzystwo Płodności i Niepłodności" - mówił poseł.
Zwrócił uwagę, że każdy lekarz, zanim podejmie pracę, składa tzw. przysięgę Hipokratesa, w której - cytował - napisano m.in., że niedopuszczalne jest, by względy religijne, narodowe, rasowe, polityczne lub społeczne były dla niego przeszkodą w spełnianiu obowiązków.

Jak dodał, Piechę jako lekarza obowiązuje także Kodeks Etyki Lekarskiej. "W związku z tym, że pan poseł Piecha podpisując się pod projektem ustawy zakazującej in vitro, łamie Kodeks Etyki Lekarskiej i przysięgę Hipokratesa, postanowiłem podać pana posła Piechę do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej" - zaznaczył Arłukowicz.

Zdaniem Arłukowicza, Piecha złamał co najmniej kilka przepisów Kodeksu Etyki Lekarskiej, m.in. ten mówiący o tym, że "powołaniem lekarza jest leczenie chorych oraz niesienie ulgi w leczeniu" oraz zasadę, że "dla wypełniania swoich zadań, lekarz powinien zachować swobodę działań zawodowych, zgodnie ze swoim sumieniem i wiedzą medyczną".

"Politykiem się bywa, lekarzem się jest przez całe życie. Jeśli poseł Piecha próbuje uniemożliwić dostęp Polakom do nowoczesnych metod, to występuje przeciwko zdrowiu Polaków" - przekonywał Arłukowicz.

"Poseł Arłukowicz powołuje się na przysięgę Hipokratesa, niech najpierw ją przeczyta, potem porozmawiamy" - powiedział z kolei Piecha PAP. Jego zdaniem, cała sprawa to wyskok medialny, "strasznie niepoważny". Podkreślił, że Arłukowicz powinien szanować przepisy i zasady rządzące korporacją, do której należy; ironizował, że "sam jest ciekaw, jak ta skarga będzie wyglądać".

Polityk PiS potwierdził, że w piątek przedłożył szefowi swojego klubu Przemysławowi Gosiewskiemu opinię na temat tzw. projektu Jarosława Gowina (PO) dotyczącego pozaustrojowego zapłodnienia oraz swoje "przemyślenia dotyczące regulacji, których istotnym elementem jest zakaz metody in vitro". Według Piechy metoda ta "nie powinna być w Polsce stosowana jako niegodziwa moralnie".

Z kolei Arłukowicz podkreślił, że liczy na to, iż skarga na Piechę spowoduje, że środowisko lekarskie wypowie się wreszcie na temat metody in vitro. Zdaniem posła, najlepiej byłoby, gdyby w Polsce wprowadzone zostały "pragmatyczne" rozwiązania dotyczące in vitro, takie jak obowiązują choćby w Belgii. Chodzi o to, by w procesie zapłodnienia powstawała tylko określona liczba zarodków, z których wszczepić kobiecie można byłoby tylko te najlepiej rozwijające się. Zdaniem Arłukowicza, dopuszczalne powinno być także zamrażanie nadliczbowych zarodków.

W Sejmie na rozpatrzenie czeka już jeden projekt o refundacji zapłodnienia in vitro, autorstwa posłów Lewicy. Zakłada on rozwiązania podobne do tych, które proponuje Arłukowicz.

Nad rozwiązaniami dotyczącymi in vitro pracował również, przy kancelarii premiera, zespół pod kierunkiem posła PO Jarosława Gowina. Projekt, który powstał przewiduje m.in., że in vitro ma być dostępne tylko dla małżeństw; zakłada się w nim możliwość utworzenia tylko dwóch zarodków, które muszą być implantowane matce; gamety użyte do stworzenia zarodka będą mogły pochodzić wyłącznie od małżeństwa, które uczestniczy w procedurze in vitro (wyklucza to możliwość pobierania nasienia i żeńskich komórek rozrodczych od osób trzecich).

W grudniu projekt został skierowany do konsultacji w klubie PO. Pracuje nad nim teraz grupa posłów Platformy z Małgorzatą Kidawą- Błońską na czele.

Mądre słowa... wreszcie ktoś normalnie myślący się wypowiedział.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW