R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: glizda
2008-01-03, 13:33
Jaki jest naprawdę ojciec Rydzyk
Autor Wiadomość
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-11, 23:38   

Dementi napisał/a:
Czy powinno się tych ludzi siłą przymusić do tego, aby zaprzestali słuchać RM? Mamy chyba wolność i każdy może wierzyć w to co chce!
ok tu się z tobą zgodzę, ale mam jedną prośbę do ojca dyrektora - niech się nie wpitala do polityki. Żaden inny znany kapłan się tak nie angażuje. Niech ma te domniemane miliony słuchaczy (w co osobiście nie wierzę, że jest ich aż tyle), niech se jeżdżą co roku na Jasną Górę co roku na ta swoje spotkania, niech tam se gada, co chce, niech mu ślą te rentki, ale ma przestać się wtrącać do polityki i zaprzestać szerzenia antysemityzmu. I będzie gitara
P.s. I nie obrażać prezydenta i jego żony. Niech sobie te infantylne komentarze zostawi dla siebie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-07-11, 23:39   

Zygmunt Stary napisał/a:
Dementi:
Widzisz, że nikt Cię nie słucha i żadne racjonalne argumenty tu nie trafią. A Kościoła Ci, którzy Cię krytykują nie słuchają już dawno. Należy zatem przypomnieć sobie:
Mateusza 7:6 oraz 18:17a , strzepnąć pył z butów i iść dalej.
Co tu dużo gadać - widzę, że dzisiaj do ludzi nie docierają nawet takie argumenty jak wolność - pewnie działalność (G)romady (W)szechwiedzących i spółki zrobiła tutaj swoje. Jak dla mnie to cała sprawa jest oczywista - ktoś chce kogoś słuchać to niech go sobie słucha. Jestem dzisiaj wyjątkowo liberalny i okazuje się, że wszyscy ci co byli wcześniej bardziej liberalni niż ja dziś tacy nie są! Mocno pokręcony jest ten świat... oj niewypowiedzianie mocno!

PS Tak nie w związku z tematem - coś mi się przypomniało. Gdyby ktoś był kiedyś w Izraelu to polecam wina stajni Rothschildów! :wink:
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-11, 23:42   

Zygmunt Stary, widzę że na obronę ojdyra masz zawsze argumenty które podobno sam wymyśliłeś (napisałeś że myślisz).
Może znasz odpowiedź... CO SIĘ STAŁO Z PIENIĘDZMI ZE ZBIÓRKI NA RATOWANIE STOCZNI???
Jak do tej pory nie raczyłes odpowiedzieć... nadal czekamy na odpowiedź.

Dementi, Widzisz podobną miarą można mierzyć różne sprawy... Np. Jeżeli ktoś chce aborcji to dlaczego mu tego zabraniać (ludzie niewierzący itp)? Jeżeli ktoś wierzy w Jechowę to dlaczego tworzy się ośrodki zwalczania tej wiary i nazywa się ją sektą?
itp... itd...
To co ty nazywasz "wolnością" to jest anarchia a nie wolność... Demokracja polega również na ograniczaniu pewnych praw i swobód obywatelskich w imię dobra większości.
Obrażanie prezydenta (jaki by on nie był) ośmiesza nasze państwo na arenie międzynarodowej... i nawet 0,5 miliona słuchaczy (a niech będzie milion) nie ma do tego prawa ponieważ jest to tylko 2% ( a co mi tam 3%) społeczeństwa wierzącego w farmazony ojdyra.
Ostatnio zmieniony przez Gregg Sparrow 2007-07-11, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-11, 23:46   

Dementi napisał/a:
Właśnie Ferbik, że rozumiem doskonale wiarę w Jezusa Chrystusa i Boga. Jezus nie chce nikogo na siłę i daje człowiekowi wolną wolę. Tak więc jeśli człowiek ma wolną wolę to może zrobić co mu się podoba i wierzyć w to co chce. Inna już sprawa jest jak zostanie za to później rozliczony. A jak mają chęć łazić i mówić jakieś słowa to jest ich sprawa! Bóg tego nie zabrania i jeśli prawo tego niezabrania to wszystko jest w porządku. Nie wiem jak dla was, ale jak dla mnie to jeśli ktoś chce wierzyć sobie w słowo o. Rydzyka to niech sobie wierzy i nic mi do tego!

Ja nie mówię, że Bóg czy Chrystus czegoś zabrania. Widzisz tylko to, co chcesz widzieć. We wierze chrześcijańskiej nie ma nienawiści i obłudy (10 przykazań) a tu dokładnie jest na odwrót, ale Ty oczywiście interpretujesz moje słowa tak, jak Ci wygodnie, a od początku mojej dyskusji własnie chodzi mi o to, żebyś na to zwrócił uwagę. Zasłaniasz się jakimś biadoleniem o wolności słowa czy wyboru, gdzie nikt tu w tym temacie nie napisał, że coś komuś zabrania. Ale cóż... ponad 4 miliony Polaków nie potrafi czytać... ciekaw jestem czy przeczytałeś regulamin forum jak się rejestrowałeś...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-07-11, 23:47   

siwy_ napisał/a:
(...)ale mam jedną prośbę do ojca dyrektora - niech się nie wpitala do polityki. Żaden inny znany kapłan się tak nie angażuje. Niech ma te domniemane miliony słuchaczy (w co osobiście nie wierzę, że jest ich aż tyle), niech se jeżdżą co roku na Jasną Górę co roku na ta swoje spotkania, niech tam se gada, co chce, niech mu ślą te rentki, ale ma przestać się wtrącać do polityki i zaprzestać szerzenia antysemityzmu. I będzie gitara
P.s. I nie obrażać prezydenta i jego żony. Niech sobie te infantylne komentarze zostawi dla siebie.
A czemu to miałby się nie "wpitalać" do polityki? Wolność mamy - to jest jego sumienie i sprawa. Nic nie zakazuje księdzu "nie wpitalania" się do polityki i jedynie przez to ktoś może takiego księdza przestać słuchać :grin: . A co do obrażania Prezydenta i jego żony to niektórzy byli bardziej wyrozumiali gdy czynił to nijaki Hubert H. - nie popieram tego typu praktyk, ale od tego są stosowne instytucje... Nie chcę być adwokatem ojca dyrektora, a adwokatem demokracji, bo wolność to jest wolność - i nikt nie może nikomu niczego zabraniać!
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-11, 23:48   

A ten znowu z tą wolnością...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-11, 23:51   

To nie jest wolnośc tylko ANARCHIA... :lol:
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-07-11, 23:53   

Ferbik napisał/a:
A ten znowu z tą wolnością...
Wolność to jest istota tej sprawy, bo albo ona jest, albo jej nie ma!
ANARCHIA to nie jest na pewno, bo jakieś prawo jeszcze tych ludzi obowiązuje :twisted:
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-11, 23:54   

I jeszcze jedno... jeżeli już jesteś taki wierzący to powinieneś wiedzieć że przykazania są nakazujące (pamiętaj abyś dzień święty święcił) i zabraniające ( nie kradnij) więc ta twoja "wolność" była ograniczona już w Biblii.

[ Dodano: 2007-07-12, 00:56 ]
Dementi napisał/a:
Ferbik napisał/a:
A ten znowu z tą wolnością...
Wolność to jest istota tej sprawy, bo albo ona jest, albo jej nie ma!
ANARCHIA to nie jest na pewno, bo jakieś prawo jeszcze tych ludzi obowiązuje :twisted:

Dobrze że napisałeś "jakieś" bo nie jest to z pewnościa ani prawo boże ani nasze polskie. To jest prawo stanowione przez ojdyra :mrgreen:
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-07-12, 00:07   

gregg napisał/a:
Dobrze że napisałeś "jakieś" bo nie jest to z pewnościa ani prawo boże ani nasze polskie. To jest prawo stanowione przez ojdyra :mrgreen:
Chyba źle kolega zrozumiał kontekst i widzę tu również uprawianie tzw. czepialstwa... Nie myślałem, że stając w obronie wolności słowa i demokracji napotkam na tak srogi atak... :wink:

PS Kto to jest ojdyr, bo w słowniku nie mam? Pardon na stronach wyborczej znalazłem... jakaś nowomowa, mutacja słów ojciec dyrektor... :twisted:
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2007-07-12, 00:15   

Tutaj już nie chodzi o to, że ktoś nie ma prawa mówić czego chce, tylko to, w jaki sposób to robi.
Mnie po prostu szokuje postawa Rydzyka, jako osoby publicznej i jakby nie było osoby duchownej, pełna nienawiści i jego ordynarne słowa. I nieważne, czy nazywa "czarownicą" Panią prezydentową, czy jakąkolwiek inną kobietę tylko dlatego, że nie podobają mu się jej poglądy i ma wolność(sic!) słowa.
I cała rzesza jego wiernych słuchaczy, w 99% starszych ludzi, którzy potrafią złożyć taką wiązankę słów, że aż uszy więdną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-12, 00:26   

greg:
Jest taki stary dowcip:
"Przed bankiem, który zbankrutował stoi grupa ludzi, a jeden z nich jest bardzo agresywny.
- Pan to musiał stracić dużo pieniędzy w tym banku? - pyta go zatroskany przechodzień.
- Panie, jakbym ja stracił pieniądze w tym banku, to myślisz, że byłbym taki spokojny...? "

No to ile gregg zainwestowałeś w obronę stoczni gdańskiej?
Bo to, co ja przeznaczyłem na ten cel, to niestety zaginęło podszas transakcji giełdowych, podczas których Twoi ludzie gregg, doprowadzili do tego, że obiecujące akcje, poprzez spekulacje nagle straciły na wartości. Jeżeli na tym skorzystałeś, to gratuluję, jeżeli tylko masz satysfakcję z tego, że tych pieniędzy nie ma Rydzyk, to cóż najedz się tą swoją satysfakcją..
Myślę, że w taki sam sposób myślą, Ci, którzy te pieniądze przekazali, a skoro nie ma poszkodowanych, to nie ma przestępstwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-07-12, 00:28   

Magduś napisał/a:
Mnie po prostu szokuje postawa Rydzyka, jako osoby publicznej i jakby nie było osoby duchownej
I mnie szokuje ta postawa - o. Rydzyk jest dość kontrowersyjny. Jenak mimo to naprawdę nikt nie powinien zabraniać ludziom słuchać i wierzyć w to co chcą - to jest sprawa osobista każdego człowieka i jak ktoś chce wierzyć w to co o. Rydzyk mówi to jest to jego sprawa. Zdziwienie dzisiaj napotkało mnie ogromne, bo muszę bronić podstawowych wartości - pojąć tego nie mogę. :shock:
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-12, 00:36   

Dementi napisał/a:
Zdziwienie dzisiaj napotkało mnie ogromne, bo muszę bronić podstawowych wartości - pojąć tego nie mogę.

Jakie są dla Ciebie te podstawowe wartości? - bo pojąć tego nie mogę :evilbat:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-12, 00:37   

Magduś napisał/a:
Mnie po prostu szokuje postawa Rydzyka, jako osoby publicznej i jakby nie było osoby duchownej, pełna nienawiści i jego ordynarne słowa.


A ja Magduś uważam, że więcej jest nienawiści i ordynarnych słów na tym topicu, niż w którejkolwiek wypowiedzi Rydzyka, czyż nie?
Czy to Cię nie szokuje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW