R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: glizda
2008-01-03, 13:33
Jaki jest naprawdę ojciec Rydzyk
Autor Wiadomość
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2008-01-31, 14:13   

Raczej do tytułu dodałbym "... , KK i nasze kolejne rządy, rozdające majątek narodowy dla poparcia z ambony".
Można bardziej dosadnie, bo w końcu wszystko sprowadza się do jednego: bycia u władzy za wszelką cenę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-01, 07:30   

onet napisał/a:
Ojciec Rydzyk: taśmy to zemsta studentów
Ojciec Tadeusz Rydzyk powiedział w nocy z czwartku na piątek w Radiu Maryja, że głośne "taśmy" z jego wykładów to zemsta studentów. Jednocześnie zaprzeczył jakoby wypowiedział przypisywane mu słowa i zapewnił, że dokonano montażu.
- Nigdy nie powiedziałem, to mi przypisano (...) Nigdy nie powiedziałem tego, a te taśmy, to wiem kto to zrobił. To zrobili studenci. To była zemsta za wymagania pewne, na co nie mogłem się zgodzić - mówił dyrektor Radia Maryja.

- Ja się nie mogę zgodzić jako człowiek, jako chrześcijanin, jako kapłan. Nie mogę zgodzić się na pewne rzeczy i muszę ludziom mówić prawdę, myśląc o nich, o ich dobru tu na ziemi, na przyszłość i o wieczności. Jestem odpowiedzialny i za wieczność. I powiedziałem. A to była zemsta i wiem kto - dodał. O. Rydzyk zaznaczył, że jak dowiedział się jacy ludzie to zrobili, to odprawił za nich mszę świętą. - To jest montaż, montaż na potrzeby - podkreślił redemptorysta.

Nagrania z wykładów o. Rydzyka dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na początku lipca zeszłego roku opublikował tygodnik "Wprost". Dziennikarze nazwali je "taśmami o. Rydzyka".

Padają w nich m.in. stwierdzenia, że o. Rydzyk czuje się oszukany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według "Wprost", pod adresem żony prezydenta padły słowa zakonnika: "Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza". Z nagrania wynika, że o. Rydzyk miał też powiedzieć, że "sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów".

"Taśmami o. Rydzyka" zajęła się Prokuratura Rejonowa Centrum- Zachód w Toruniu. Po zapoznaniu się z nagraniem prokuratorzy odmówili wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia prezydenta RP i narodowości żydowskiej z powodu "braku ustawowych znamion czynu zabronionego".

Jednak prokuratura będzie musiała ponownie zająć się sprawą "taśm o. Rydzyka". Przed kilkoma dniami toruński Sąd Rejonowy uwzględnił zażalenie Związku Wyznaniowego Gmin Żydowskich na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa.


:509:
Zmienia zeznania jak rękawiczki... jeszcze niedawno mówił, że to on powiedział ale nie to miał na mysli, co mu sie przypisuje... teraz wyjdzie, że to nie on mówił tylko, że to sprawa szatana i przeciwników rydzyjka.
Jak to można nazwać??? Ja bym to nazwał po imieniu: KŁAMSTWO!!!
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-05, 07:39   Walka o dotacje: o. Rydzyk śle setki dokumentów

Cytat:
"Dziennik": Ojciec Tadeusz Rydzyk nie składa broni w walce o 27 mln zł dotacji na poszukiwanie wód geotermalnych. W ostatniej chwili fundacja Lux Veritatis przesłała do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska setki dokumentów. Ich analiza zajmie prawnikom funduszu co najmniej tydzień.


Na razie nie wiadomo, co znajduje się w przesłanych Funduszowi papierach. Nie wiadomo też, czy jest w nich zabezpieczenie finansowe inwestycji. Na jego przedstawienie fundacja ojca Tadeusza Rydzyka miała czas do końca ubiegłego tygodnia. - Dokumenty wymagają sprawdzenia przez prawników i ekspertów od geotermii. Najwcześniej za tydzień będziemy mogli powiedzieć, czy fundacja wypełniła warunki umowy - mówi "Dziennikowi" Krzysztof Walczak, rzecznik NFOŚiGW.

Bez zabezpieczenia finansowego swojej inwestycji Lux Veritatis nie ma szans na otrzymanie 27 mln zł dotacji. - Jeśli Lux Veritatis nie spełni warunków, to umowa jest nieważna i pieniądze na badania geotermalne do niej nie trafią - mówi Krzysztof Masiuk, członek Rady Nadzorczej NFOŚiGW, która może podjąć decyzję o cofnięciu dotacji.

Źródło: onet.pl




Cały czas głośno wokół Rydzyka...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 08:42   

Jaro napisał/a:
Cały czas głośno wokół Rydzyka...

Właśnie o to mu chodzi... będzie głośno to stare babki więcej kasy dadzą.
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2008-02-13, 00:14   

Tomek napisał/a:
Trzeba też przypomnieć, że Inkwizycja była przyczyną rewolt (np. Sycylia, która się buntowała), rzezi przeciwko protestantom, żydom i innym wiarom a także a może przede wszystkim przeciw ludziom MYŚLĄCYM.

Czy to istotne ile osób pochłonęła ikwizycja? Sam fakt jej istnienia zaprzecza nakazom nadanym przez Boga. Czy Jezus nakazywał walczyć z poganami/heretykami? Nie, wg jego słów człowiek powinien miłować bliźniego. Dlaczego Kościół Katolicki naginał zasady wiary dla swoich własnych korzyści?
Cofnijmy się w czasie jeszcze troszkę: wyrzynanie Albigensów, rozpustność i przepych papiestwa i kleru...
(wiem wiem, to nie ten temat)
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-13, 09:15   

Morgoth:
To jest to miejsce i to jest to forum, aby zajmować się sprawami, które poruszasz, ale proszę o wydzielenie nowego tematu np: Zagadnienie stosowania przemocy przez Kościół Katolicki, i wówczas dyskusja będzie na temat. Umieszczenie Twojego postu w tym miejscu pozostaje bez związku z tematem. Proszę moderatora o usunięcie mojego postu, po przywróceniu porządku na forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-23, 07:37   Rydzyk i Żakowski rządzą w eterze

Cytat:
Dziennikarka DZIENNIKA przez cały tydzień sluchała dwóch rozgłośni - Tok FM i Radia Maryja. Eksperyment arcyciekawy. Okazuje się, że Tok FM broni mniejszości i nieustannie wstydzi się za PiS. Radio Maryja natomiast straszy katastrofą i namawia słuchaczy do otwarcia portfeli.



Mamy połowę lutego, siódmy tydzień roku. Imieniny obchodzą: Katarzyna, Danuta, Łukasz i, jak to w lutym - Walenty. Pogoda zmienna: słońce, przymrozki, nawet opady śniegu. W polityce niewielki ruch, a premier na nartach. A my nic, tylko na okrągło, przez cały tydzień słuchamy radia - pierwszego informacyjnego (Tok FM) i jedynego katolickiego (Radio Maryja). Oba i pierwsze, i jedyne w swoim rodzaju.

Prawie jak na wojnie, w każdym razie atmosfera zbliżona. Zwyczajna noc z wtorku na środę, a tu w radiomaryjny eter mknie dramatyczny komunikat. Kapitan Zbigniew Sulatycki (kapitan, ale - sprawdzamy szybko - tylko żeglugi wielkiej, na szczęście) stawia otwarcie zasadniczą kwestię: "Czy tak postępuje polski rząd? Czy to jest właściwie polski rząd?".

Jedziemy dalej: mowa o poniżaniu, spychaniu na śmietnik, a ojczyzna w tarapatach. Nie da się ukryć - i nam powoli krew zastyga w żyłach.

A wszystko przez rząd i jego plany zniszczenia koncernu ojca Rydzyka, czyli zapowiedź kontroli toruńskiej uczelni i odebranie 15 mln zł unijnej dotacji. Kapitan apeluje o zwarcie szeregów: "Moherowych beretów jest kilka milionów. Jesteśmy takimi samymi obywatelami, jak te... kapelusze".

*
Akurat przedstawiciel kapeluszowej elity Jacek Żakowski przegląda w Tok FM poranne gazety. Prasa stara się trzymać poziom, ale gdy dochodzi do wypowiedzi biskupa Pieronka o lewicy ("Wkrótce szczury wrócą do nor i będzie spokój" w DZIENNIKU), ręce same opadają: "Ech, nie chce mi się tego komentować. Może biskup powinien się naradzić z Jarosławem Kaczyńskim, by na zmianę jednego dnia jeden powiedział coś głupiego, a drugiego dnia - drugi?".

*
Wracamy na front. Dramat trwa. "Dyskryminacja katolików musi się skończyć" - ostrzega wczesnym popołudniem senator Ryszard Bender. Ojciec prowadzący wzdycha niczym Żakowski, choć oczywiście z innych powodów: "Oj, dziwne zasady demokracji narzuca rząd Tuska. Co czynić, co czynić?".

"Trzeba wrócić do tradycji i przyjechać do Warszawy na manifestację" - nawołuje Bender.

Żegnamy się apelem: "Czuwajmy!".

Jeszcze tylko komunikat zapowiadający odczyty w warszawskich kościołach "pana profesora Jerzego Roberta Nowaka na temat antypolskiej i antykatolickiej książki pana profesora Grossa".

Pan profesor kontra pan profesor. Po prostu Wersal.

*

"Też jestem taki trochę wariat w łóżku" - my czuwamy, tyle że w konkurencji. Trafił nam się cotygodniowy poradnik "Jak kochać się długo i zdrowo" szefowej radia Ewy Wanat. Swego czasu upubliczniła przykre doświadczenia z własnego dzieciństwa, ale dziś rozmawiamy na radosne tematy. Fantazje seksualne. "A jak ktoś nie ma fantazji, jest w porządku?" - dopytuje szefowa. Seksuolog dr Andrzej Depko uspokaja: "Oczywiście. To nie jest obowiązek".

Słuchacze dzwonią, rozmowy wchodzą na coraz bardziej fachowy poziom, autorzy chwalą się, że to jedyny taki program w eterze, a tu Grzegorz z Gdańska wykłada karty na stół: "Mówicie, że nie ma żadnych tematów tabu? Więc tak, jestem pedofilem".

*

Tymczasem w Toruniu syrena alarmowa nie cichnie. Jest źle, może być jeszcze gorzej. Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki z Krakowa w liście otwartym do rodaków przypomina, że "obecny rząd, spolegliwy wobec międzynarodowych grup nacisku" planuje zagładę radiomaryjnej rodziny. Ale przecież - przypomina w powtarzanym komunikacie - jesteśmy u progu Wielkiego Postu. Jedni rezygnują z alkoholu, inni z papierosów (nie mówiąc o dzieciach, które wyrzekają się zabawek i słodyczy). Tak, przekażmy zaoszczędzone fundusze na toruńską uczelnię. Niewielka kwota połączona z innymi - to już coś.

A we włoskich Dolomitach hula Tusk z rodziną, co sieje niepokój. Protestują przecież i pielęgniarki, i górnicy, i nauczyciele. Serwisy można rozpocząć tylko w jeden sposób: "W kraju problemy do rozwiązania, tymczasem premier wypoczywa na nartach".

Tęsknota za rządami PiS wyziera zresztą z każdego radiomaryjnego kąta. Czy wrócą? I czy do tego czasu nic złego się nie stanie? Dr Mieczysława Rybę, eksperta od stosunków międzynarodowych, pytamy więc z troską: "Czy wizyta Tuska w Rosji aby nie zepsuła tego wszystkiego, czego dokonał w stosunkach międzynarodowych poprzedni rząd?".

*

Studio Tok FM również wypełnia niepokój, choć powody są dokładnie odwrotne. Tu dręczy nas pytanie: jak długo jeszcze będziemy się wstydzić? Zaczyna się od niewinnej dyskusji, opowiadamy sobie o zagłuszanych pielęgniarkach i słowach byłego premiera o zainteresowaniu niemieckich mediów polskimi problemami, a tu nagle - bach. Cios między oczy. "Trzeba być wyjątkowym bałwanem, tak jak Jarosław Kaczyński" - wali publicysta z Superstacji Wojciech Mazowiecki. I wyznaje szczerze, jak na spowiedzi: "Naprawdę, wstyd mi".

"Wciąż jeszcze?" - wpada w zadumę prowadząca dyskusję.

Jeszcze, oczywiście, że jeszcze. Co prawda PiS nie rządzi od trzech miesięcy, ale przecież to wokół PiS cały nasz świat się kręci. Bez PiS serwisom Tok FM zabrakłoby treści. A tak, proszę: "W jaki sposób zniszczono laptop Ziobry?", "Szczygło nazwał polskich żołnierzy durniami!", a na deser ciastko - "O znudzonych senatorach PiS" (żeby było jasne - nudzą się, bo Senat nie ma nad czym pracować!).

*

Uwaga! Zbliża się Spotkanie Patriotyczne w Kaliszu. Rozmowy umili rozrywka na najwyższym poziomie - wystąpi jeden z najmodniejszych śpiewaków operowych tenor Bogusław Morka! (niestety, na samej antenie większe wzięcie ma poczciwy Rosiewicz z przebojem "Ce Be A prawdę zna").

Arie ariami, ale nie zapominajmy o nożu na gardle. Ojciec dyrektor dopytuje o miłość, o której mówił w expose Donald Tusk. Ale gdzie ta miłość? Szykany sypią się każdego dnia: tu nadciąga kontrola, tam Julia Pitera zarzuca korupcję, a Janusz Palikot nawołuje, by wykończyć radio.

Ojciec dyrektor wchodzi na wysokie C: "Nawet komuniści przed zabójstwem ks. Popiełuszki nie informowali o tym".

*

Czwartkowy poranek - pochmurny, ciśnienie niskie, w Jedynym Informacyjnym rozkręcamy się dopiero koło południa. Anna Laszuk (na stronie internetowej radia reklamuje się jako autorka książki o lesbijkach) bierze na tapetę środowe spotkanie rząd - Episkopat.

"Czy takie ciało jest w ogóle potrzebne?" - dopytuje publicystkę Halinę Bortnowską. Gość w studiu jest ugodowy: "Jeśli ktoś ma czas, by w tym uczestniczyć, to ja nie widzę nic złego".

A co sądzi Magdalena Środa? Oj, dużo sądzi. Jak rząd o nauce (in vitro) może prowadzić dyskurs z Episkopatem? Czy my żyjemy w państwie fundamentalizmu religijnego? Czy ten serwilizm Tuska nie jest szczególnie denerwujący? Czy w związku ze "Strachem" Grossa ktoś z rządu spotkał się z przedstawicielami synagogi?

Skoro już jesteśmy w temacie, to czas na "Osobowość wieczoru". Ta ra ta ta! W Tok FM przed państwem Jan Tomasz Gross. Osobowość martwi się klimatem panującym w kraju: "Och, co ten Rydzyk wygaduje na różne tematy? Niby to środowisko jakoś tam marginalne, ale przez dwa lata z tego kąta, w którym się znajdowało, wywleczone zostało na salony".

*

W Jedynym Katolickim tymczasem katecheza o miłości do bliźniego. Dzwoni Anna z Gdańska: "Czy oni wiedzą, co czynią? Ci, którzy przysięgali »Tak mi dopomóż Bóg«? Czy otrzymali miliony i przyszli, by zniszczyć nas i nasze korzenie? Dobrze byłoby poznać ich życiorysy, bo my nie mamy pełnej informacji".

*

Walentynki za pasem. "Ja tylko chciałam powiedzieć, że walentynki dotyczą nie tylko par heteroseksualnych, ale też mniejszości seksualnych" - przypomina szefowa Tok FM po południu, inicjując kolejną dyskusję o seksie.

Radio Maryja przekonuje, że w USA to dzień czystości przedmałżeńskiej, a jej zwolennicy zakładają tego dnia białe koszule. Wieczorem w eter płynie dramatyczna pieśń stanu wojennego "Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana". My tymczasem poszerzamy horyzonty w konkurencji. "Czy świadomie wysyłamy sygnały do partnera, czy raczej robimy to jak zwierzęta?" - pyta prowadzący. Trzecia audycja z seksuologiem w ciągu 24 godzin. Uff.

*

"To, co ten człowiek mówi, nie nadaje się do cytowania. To niedrukowalne. Jak ktoś może wypuszczać na swoich łamach poglądy, które są poniżej jakiegoś poziomu? To mówi o »Dzienniku« coś, czego jeszcze nie wiedzieliśmy. Nie zachęcam do lektury" - biadoli Jakub Janiszewski, który dał się poznać szerszej publiczności, gdy przed dwoma laty na antenie Tok FM odkrył swe preferencje seksualne (po jego coming out redakcyjna koleżanka Anna Laszuk też poczuła gotowość do ogłoszenia: Jestem lesbijką).

Co jest powodem takiej bulwersacji? Rozmowa z Wojciechem Cejrowskim, który woli mieszkać wśród Indian niż oglądać parady gejów w Berlinie.

*

Piątek, weekendu początek, a w radiomaryjnym felietonie surowy głos sprowadza nas na ziemię: "PO bawi się prawem na nasz koszt. Miejmy nadzieję, że już niedługo. Z Bogiem". To Antoni Macierewicz, jeden z najbardziej znanych autorytetów dopuszczonych do toruńskiej rodziny. W sobotnich Rozmowach Niedokończonych nie ma śladu po dawnej ekspresji. Żadnej żydokomuny ani słowa o masonach. Martwimy się za to o polskich rolników i z pełną kulturą dyskutujemy o wadach żywności genetycznie modyfikowanej. Towarzystwo znajome, m.in. Jan Szyszko, minister ochrony środowiska w rządzie PiS (to on rekomendował przyznanie toruńskiej uczelni 1,2 mln zł dotacji, a potem - jak ujawnił DZIENNIK - planował na niej wykładać).

*

Zimowe szaleństwo premiera dobiega końca i innych spodziewać się nie należy. Piątek, godz. 7.08, Jacek Żakowski w Jedynym Informacyjnym uspokaja: "Obecny prezydent na nartach w żadnym razie nie jest. Jego BOR-owcy mogą spokojnie spać obok kota".

*

Sobota, nie minęła jeszcze 10.00, a nieco stremowany Stanisław w pełnej gotowości łączy się z toruńską rozgłośnią. "Jestem na antenie? Tak? Chciałem wygłosić komunikat" - uprzedza.

"Zło się uaktywnia", zaczyna, a my w mig łapiemy, co będzie dalej. Chwytamy za portmonetki. Pan Stanisław świeci przykładem: "Ja już dokonałem wpłaty. Otwórzmy nasze serca i portfele".

Prowadzący milczy.

Czas na "wybrane problemy i artykuły z codziennej prasy polskiej", co w praktyce oznacza wyłącznie problemy i artykuły "Naszego Dziennika". Tym razem polecamy artykuł o tym, że Jerzy Robert Nowak składa pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej".

*

Przez pół niedzieli ładujemy akumulatory przy koronce do Bożego Miłosierdzia i rewelacyjnych psalmach Mendelssohna. Szykujemy się na wieczorny program Krystiana Legierskiego (tego od Le Madame) "Lepiej późno niż wcale" w konkurencji. Tam dowiemy się, "na czym polega promocja homoseksualizmu", a poza tym "spokojnie, bez lęku, że ktoś nas zaatakuje" podyskutujemy na każdy temat.

*

Uhahahaha! Wciąż jest niedzielny wieczór, a my trzymamy się za boki i ryczymy ze śmiechu na pół Warszawy. Prezydent dostał właśnie tytuł Kociarza Roku, dla dowcipnisiów z Tok FM gratka, o jakiej nie śnili. Przez dwie godziny jedziemy na Kaczyńskich i ich kotach. "Podobno Lech Kaczyński jest alKOTOlikiem? - ha, ha, ha!".

Dowcip goni dowcip, poziom naprawdę wysoki, Jakub Janiszewski powinien być zadowolony. "Jakie jest najwyższe odznaczenie? Order KOTA Białego?". Łeh, łeh, łeh.

*

"Więc mamy pytanie do słuchaczy: czy kobiecie przystoi mówić słowo: (słowo wymoderowano)?". W Tok FM gawędzimy sobie teraz z Rafalalą, transwestytą, który popularność zdobył podczas ostatnich wyborów - komisja wyborcza nie zgodziła się, by głosował, bo nie przypominał mężczyzny ze zdjęcia we własnym dowodzie.

Rafalala, choć nie dojrzała jeszcze do operacji, jest generalnie zadowolona z życia, wydała tomik poezji, tu i tam pojawia się z monodramatem. Za szybą w studiu siedzi jej życiowy partner Michał. "Mam lewicowe poglądy i jestem tolerancyjna, ale to wszystko dla mnie jest dość dziwne" - przyznaje ze skruchą słuchaczka (do odpowiedzi na pytanie, co przystoi kobiecie, nikt jakoś się nie pali). Rafalala wolałaby większą otwartość: "Ludzie lubią albo białe, albo czarne, a ja po prostu czuję się szczęśliwa jako kobieta z penisem".

*

Jeszcze niedawno spadek słuchalności Radia Maryja medioznawcy tłumaczyli brakiem oferty dla młodego słuchacza. A tu, proszę, mija północ, a Jedyne Katolickie kusi programem dla studentów. "Muzyka będzie trochę rozrywkowa. Starszych słuchaczy proszę o wyrozumiałość. Takie nocne studentów rozmowy..." - uprzedza prowadzący. Czekamy na telefony. Oczekiwanie umila zespół Raz Dwa Trzy.

No i klops. "To Wielki Post nas nie obowiązuje?" - stawia nas do pionu anonimowa słuchaczka. Ojciec (to pewnie wypróbowany sposób na niezadowolonych) próbuje łagodnie zagaić: "Jak pani ma na imię?". Ale jest bez szans. "Moje imię nie jest ważne. Czy TO musi być grane?".

*

Wtorkowy poranek, więc razem z Tok FM świętujemy urodziny Władysława Bartoszewskiego. Serwisant na jednym wdechu przypomina najważniejsze fakty z życia jubilata: więzień Auschwitz, żołnierz AK, były minister spraw zagranicznych, autor określenia dyplomatów związanych z PiS słowem: "dyplomatołki".

*

W radiomaryjnej rodzinie pielęgnujemy własne autorytety. Dzwonimy do Przemysława Gosiewskiego ("Przyszłość tego rządu to kwestia kilku miesięcy") albo Joachima Brudzińskiego (z podchwytliwym pytaniem - "Dlaczego notowania PO ciągle rosną? Przecież to ewenement").

Niektórych wyciągamy z prawdziwej głuszy. Na łączach Bogusław Kowalski z PiS. "Był pan dzisiaj w Siedlcach. Co tam w Siedlcach się odbywało?" - ciekawi się prowadzący. A w Siedlcach faktycznie niesamowite rzeczy - poseł zobaczył nowe pociągi.

Ale teraz czas na "Porady pedagoga i psychologa". Rozmawiamy o miłości do dzieci i do rodziców, aż Janina z Lublina zirytowana tak wąską definicją miłości wpada w słowo: "A co z miłością do Ojczyzny? Bez tego nie ma narodu! Szczególnie posłowie Platformy Obywatelskiej powinni o tym pamiętać!".

No i, tradycyjnie już, czas na komunikat. Nadchodzi zagrożenie, musimy się bronić, numer konta.

*

Może to odprysk wielkopostnego nastroju? Tego jeszcze nie wiemy. W każdym razie w końcu pod strzechy radia, które poszerza horyzonty, trafia gość, który kościół zna od podszewki.

Oto on: Tadeusz Bartoś, przez 20 lat w zakonie dominikanów, od roku poza nim. Promujemy jego najnowszą książkę "Jan Paweł II - analiza krytyczna".

Roman Kurkiewicz prowadzący audycję jest już po lekturze, ale wciąż nie może dojść do siebie: "Wstrząsającą książkę napisałeś, naprawdę".

Zachwytom nie ma końca: "To pierwsza taka książka na naszym rynku. Dotąd w Polsce o papieżu nie wolno było tak mówić, a może nawet myśleć".

Już cieszymy się na nowe czasy. Na szczęście, im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią.

___________________________________________________________________________

Radio Tok FM - pierwsze radio informacyjne nadające w dziesięciu największych miastach oraz w internecie. Podstawą programu są audycje słowne: informacje, publicystyka, magazyny tematyczne. W minionym roku przyciągało przed odbiorniki średnio 407 tys. słuchaczy (dane MB SMG/KRC, badanie w grupie 15 - 75 lat). Należy do Agory (66 proc.) i spółdzielni Pracy "Polityka" (34 proc.).

Radio Maryja - pierwsze radio religijne dostępne na terenie całego kraju. Ramówkę wypełniają przed wszystkim audycje modlitewne, często prowadzone wspólnie z telefonującymi słuchaczami. Średnia ubiegłoroczna słuchalność to 951 tys. słuchaczy (dane MB SMG/KRC, ta sama grupa wiekowa). Utrzymywane ze składek słuchaczy należy do koncernu o. Tadeusza Rydzyka.

Źródło: dziennik.pl




Przepraszam, że cytowany przeze mnie artykuł nieco odbiega od tematu tym, że częściowo dotyczy radia TOK FM, lecz nie chciałem wyodrębniać tylko tej części, która dotyczy Radia Maryja, ponieważ całość straciła by sens.

I jeszcze jedno, RM głosząc te herezje i polityczne omamy winno być pozbawione nadawania takowych audycji, wyłącznie z ograniczeniem do nadawania modlitw, oraz wszelkich dotacji z budżetu państwa raz na zawsze.


Jak ja się dziwię, że ludzie słuchający tego radia łapią sie jeszcze na teksty typu:

Cytat:
Nadchodzi zagrożenie, musimy się bronić
(i tu zostaje podany numer konta rozgłośni toruńskiej).


To już nie jest moim zdaniem naiwność to fanatyzm...

Pielgrzymka_Rodziny__58248l.jpg
Plik ściągnięto 46 raz(y) 75,34 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-25, 19:06   

Jaro napisał/a:
I jeszcze jedno, RM głosząc te herezje i polityczne omamy winno być pozbawione nadawania takowych audycji, wyłącznie z ograniczeniem do nadawania modlitw, oraz wszelkich dotacji z budżetu państwa raz na zawsze.


Nigdzie żadnych "herezji" w podanych cytatach nie zauważyłem.
Polityczne omamy to faktycznie są, ale najczęściej "u konkurencji".
Żadnych dotacji z budżetu państwa Radio Maryja nigdy nie otrzymała, ani się o nie nie ubiegała. Próba kompromiitowania ministra za to, że chciał przez chwilę równości - też nie dziwi.
I nie dziwi mnie, że kto jak kto, ale Jaro chciałby cenzury powszechnej i dyskryminacji katolików - "ale to już było..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-02-25, 19:22   

Zygmunt Stary napisał/a:
Nigdzie żadnych "herezji" w podanych cytatach nie zauważyłem.


Zygmunt, bo z Tobą to czasem jest tak, jak z tym, któremu pluje się w twarz a on mówi, że deszcz pada...

RM z tego co wiem jest rozgłośnią katolicką i taką powinna pozostać, niech nie miesza się do polityki, a księża na antenie się tylko modlą i będzie cacy... nikt nikomu nie będzie w oczy skakał...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-25, 23:22   

...a bob_mistrz będzie mnie i innych katolików zaganiał do kruchty.
Dziękuję, ale na to się nie zgadzam. Mam prawo, jak każdy obywatel uczestniczyć w kształtowaniu rzeczywistości społecznej i politycznej i również każdy ksiądz, nauczyciel, lekarz, czy policjant ma do tego prawo. I nikt, żaden Jaro nie będzie nakładał mi, ani jemu cenzury...
Nie będzie mi, ani jemu mówił, co mozna w radiu katolickim, a czego nie można...
Bo w imię czego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-02-25, 23:35   

Zygmunt Stary napisał/a:
Mam prawo, jak każdy obywatel uczestniczyć w kształtowaniu rzeczywistości społecznej i politycznej i również każdy ksiądz, nauczyciel, lekarz, czy policjant ma do tego prawo.


Zygmunt Stary napisał/a:
Nie będzie mi, ani jemu mówił, co mozna w radiu katolickim, a czego nie można...


No tak... już pisałem państwo w państwie... Jak chcecie rozmawiać o polityce to proszę nie pod przykrywką gorliwych katolików, bo widać tą obłudę i zacietrzewienie... Działajcie sobie jako radio świeckie albo jakieś inne, ale nie pużywajcie przymiotnika katolickie bo aż się niedobrze robi naprawdę...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-26, 00:09   

...czyżby..? Tobie...? Ze względu na Twoją gorliwość katolicką?
I nie "pod przykrywką", a wprost, bo katolicy mają prawo kształtować politykę rozumianą, jako odpowiedzialność za dobro wspólne oraz jako moralność społeczną, zgodnie ze swoimi przekonaniami.
Polityka nie jest tu polityką rozumianą jako walka o władzę, ani jako gra interesów, poza jednym jedynym, jest grą o przetrwanie Radia Maryja i dzieł z nim powiązanych w interesie dobra Polski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-26, 12:25   

Zygmunt, już dawno doszedłem do jednego wniosku, a mianowicie, że do porozumienia z Tobą na płaszczyźnie Radia Maryja jak i stricte katolicki (w wąskim tego słowa znaczeniu) nigdy nie dojdę.
Nie zmienia to jednak faktu, że na słowa:

Zygmunt Stary napisał/a:
I nie dziwi mnie, że kto jak kto, ale Jaro chciałby cenzury powszechnej i dyskryminacji katolików - "ale to już było..."


Zygmunt Stary napisał/a:
I nikt, żaden Jaro nie będzie nakładał mi, ani jemu cenzury...


nie będę reagował.

Ty będąc na tym forum i jak sądzę, w wielu innych miejscach w tym publicznych, powinieneś umieć dostosować się do wielu zasad tam panujących, a przede wszystkim do zasad dobrego wychowania.
Nie umiesz tak, to powiedz, oszczędzimy wtedy Tobie i kilku osobom niepotrzebnych sytuacji.

A zatem jeśli będziesz praktykował tę swoją socjotechnikę w kierunku tego aby np. obrażać ludzi tu piszących lub stosował wycieczki osobiste nie tylko w moją stronę, będziesz wtedy w myśl regulaminu forum upominany o to, czy to Ci się podoba czy nie, a jeśli to nie pomoże, skończy się to dla Ciebie całkowitym zakazem pisania i wtedy będziesz mógł wylewać swoje żale na temat owej 'cenzury' jedynie na PW.

Powracamy do tematu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-27, 01:30   

Zygmunt Stary napisał/a:
Polityczne omamy to faktycznie są, ale najczęściej "u konkurencji".


To chyba nie czytalismy tych samych tekstów. Albo Twoja "konkurencja" to ta sama co moja :D

Cytat:
A wszystko przez rząd i jego plany zniszczenia koncernu ojca Rydzyka, czyli zapowiedź kontroli toruńskiej uczelni i odebranie 15 mln zł unijnej dotacji

"obecny rząd, spolegliwy wobec międzynarodowych grup nacisku" planuje zagładę radiomaryjnej rodziny

Tęsknota za rządami PiS wyziera zresztą z każdego radiomaryjnego kąta. Czy wrócą? I czy do tego czasu nic złego się nie stanie? Dr Mieczysława Rybę, eksperta od stosunków międzynarodowych, pytamy więc z troską: "Czy wizyta Tuska w Rosji aby nie zepsuła tego wszystkiego, czego dokonał w stosunkach międzynarodowych poprzedni rząd?".


Zygmunt - pora zdjąc klapki z oczu :!: 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-15, 10:58   

http://wiadomosci.onet.pl/1711154,11,item.html

Cytat:
"Radio Maryja jest jawnie antysemickie"
"Gazeta Wyborcza": Radio Maryja, konserwatywna katolicka rozgłośnia z Polski jest jedną z najbardziej ewidentnie antysemickich rozgłośni w Europie - twierdzi raport Departamentu Stanu USA.
Upubliczniono raport "Globalny antysemityzm".

- W ciągu ostatniej dekady ambasady i konsulaty amerykańskie na całym świecie zanotowały wzrost antysemityzmu. Nowoczesne formy antysemityzmu, w radiu, telewizji czy internecie, są powszechne na Bliskim Wschodzie i wśród społeczności muzułmańskiej w Europie - twierdzą autorzy.

Podają przykład filmów dla dzieci rozpowszechnianych przez Hamas, w których myszka Farfour nawołuje do zamachów.

Wśród państw na cenzurowanym znalazły się m.in. Iran, Syria, Białoruś. Problem z antysemitami jest też obecny w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji.

W raporcie sporo miejsca poświęcono Polsce. Amerykanie zaznaczyli, że "pomimo oficjalnego potępienia tego zjawiska i wysiłków, by go zwalczyć, konserwatywna katolicka rozgłośnia Radio Maryja jest jedną z najbardziej ewidentnie antysemickich rozgłośni w Europie".

Raport "Globalny antysemityzm" przygotowało biuro specjalnego sprawozdawcy ds. walki z antysemityzmem przy Departamencie Stanu USA.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW