R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 20:49
PKP - wątek o kolei w regionie
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-27, 22:48   

Stefan napisał/a:
Chodzi o zlikwidowaną bocznicę do ciepłowni i zugilu


swoją drogą to jest fenomen - likwidacja bocznicy do ciepłowni... wiem że kolejnictwo nie stoi najlepiej, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić w jaki sposób transport drogowy może być w przypadku tak dużego odbiorcy jak ciepłownia bardziej opłacalny niż dostawy po torach...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-28, 09:22   

Fakt, ale jak i tak nie mają zamiaru wrócić do tego środka transportu to po co trzymać kawałek toru na przecięciu z krajówką. Na tym zdjęciu widać jeszcze starą bocznicę ...

_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-28, 09:50   

Stefan, zgadzam się, trzymanie już tylko samego "przejazdu" jest bezsensu. Ja po prostu nie mogę zrozumieć tej logiki w ciepłowni... ale to tak na marginesie tego wątku...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-04-28, 12:21   

Bocznica była własnością ZUGiLu, EC miała tylko kawałek od rozjazdu do swojego zakładu.
Podobno teraz płacą mniej za transport.

edit: takie coś znalazłem: http://www.youtube.com/watch?v=x8VoWJIC0Gg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-28, 15:46   

ourson napisał/a:

swoją drogą to jest fenomen - likwidacja bocznicy do ciepłowni... wiem że kolejnictwo nie stoi najlepiej, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić w jaki sposób transport drogowy może być w przypadku tak dużego odbiorcy jak ciepłownia bardziej opłacalny niż dostawy po torach...


Wagon z Katowic do Olesna (90km) to 3100zł. + 300zł. za rozładunek. Wagon = dwie naczepy ładunku - wynika z tego, że transport jednej naczepy musiałby kosztować 1700zł. żeby warto było korzystać z kolei, ale tyle nie kosztuje, więc transport drogowy wygrywa jeśli chodzi o stawki, uwzględniając wszystkie koszty.

Co prawda EC to hurtownik z prawdziwego zdarzenia, więc obowiązują go inne stawki, ale jak się okazuje i tak nie są konkurencyjne.
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-07, 21:54   

Gdzie szukać aktualnego rozkładu jazdy pociągów ze stacji w Wieluniu?
Dokąd w ogóle można teraz dojechać z Wielunia bez przesiadki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2014-05-07, 22:28   

Bez przesiadki trasa Herby Nowe - Kępno i powrót, choć ostatnio jeździł autobus zastępczy na tej trasie. Dalekobieżne przejeżdzają przez Wieluń ale zatrzymują się albo w Częstochowie albo Kępnie
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-08, 00:54   

Nie ma pociągu pasażerskiego dalekobieżnego, który przejeżdżałby przez Wieluń i nie zatrzymywał się tutaj. Rozkład jazdy można znaleźć na peronie oraz w Internecie. Obecnie kursują faktycznie same pociągi Regio, ale w wakacje dojdzie jeszcze TLK Podhalanin relacji Zakopane - Szczecin Główny. Sprawdzanie rozkładu jazdy: http://beta.rozklad-pkp.pl/pl/sq
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2014-05-08, 11:31   

Spooky napisał/a:
Nie ma pociągu pasażerskiego dalekobieżnego, który przejeżdżałby przez Wieluń i nie zatrzymywał się tutaj.

JEST, TLK PRZEMYŚLANIN.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-08, 14:56   

Hm, faktycznie. To dla mnie bardzo duża niespodzianka. Orientujesz się, dlaczego nie ma tu postoju? Już dawno nie było takiej sytuacji, żeby pociąg pasażerski przejeżdżający przez Wieluń nie zatrzymywał się u nas. Nie wiem czy to nie jest tak, że ten TLK jeździ tutaj tylko przez jakiś czas objazdem z powodu remontu/utrudnień na linii przez Kluczbork.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2014-05-08, 16:50   

Spooky napisał/a:
Nie wiem czy to nie jest tak, że ten TLK jeździ tutaj tylko przez jakiś czas objazdem z powodu remontu/utrudnień na linii przez Kluczbork.

Dokładnie tak jak piszesz. A trudno go dostrzec na szlaku ponieważ pociągi w obu kierunkach przez Wieluń jadą w godzinach 1-5 nad ranem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-08, 18:40   

Skoro tak jesteście zorientowani co i kiedy lata przez Wieluń to może polecicie mi jakąś krótką wycieczkę pociągiem dla dziecka - pół godzinki do godzinki w jedną stronę, oczywiście z możliwością powrotu po kilku godzinach.
Kępno?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-09, 03:04   

Biorąc pod uwagę podany maksymalny czas podróży oraz atrakcyjność miejscowości, do której miałbyś się udać, najkorzystniejszym wyborem wydaje się Kępno. Ale mamy z nim tylko jedno połączenie kolejowe tam i jedno z powrotem.

Codziennie
Tam: Wieluń 07:32 -> Kępno 08:14
Powrót: Kępno 15:52 -> Wieluń 16:33

Spędzenie niecałych 8 godzin nawet w tak przyjemnym mieście jak Kępno, to jednak wydaje się trochę zbyt dużo. Jeśli wybierzesz Kępno, opcje są dwie - wyszukać przez Internet jakieś atrakcje i faktycznie spędzić tam prawie cały dzień, albo w jedną ze stron dojechać autobusem (te kursują dosyć często).

Wykorzystując powyższe połączenie kolejowe z Kępnem, można również udać się do Ostrzeszowa lub Ostrowa Wlkp. (przesiadka w Kępnie). Podróż do Ostrowa Wlkp. zajmie jednak więcej czasu, niż chciałeś na to przeznaczyć (ok. 1h 30min).

W dni robocze, do 6 czerwca 2014r. włącznie
Tam: Wieluń 07:32 -> Kępno 08:14 - 08:24 (przesiadka) -> Ostrzeszów 08:40 -> Ostrów Wlkp. 08:59
Powrót: Ostrów Wlkp. 15:04 -> Ostrzeszów 15:30 -> Kępno 15:49 - 15:52 (przesiadka) -> Wieluń 16:33

Jest też opcja jazdy w drugą stronę, czyli w kierunku województwa śląskiego, ale tutaj mamy praktycznie tylko jedno atrakcyjne miasto, do którego można się udać - Tarnowskie Góry. Niestety w tym przypadku czas podróży dość znacznie przekracza ustalone przez Ciebie kryterium, gdyż podróż w jedną stronę do Tarnowskich Gór trwa 1h 45min i wiąże się z koniecznością przesiadki na pociąg spółki Koleje Śląskie na stacji Herby Nowe. Sugerowane połączenia to:

W dni robocze
Tam: Wieluń 13:34 -> Herby Nowe 14:32 - 14:38 (przesiadka) -> Tarnowskie Góry 15:19
Powrót: Tarnowskie Góry 16:55 -> Herby Nowe 17:37 - 17:42 (przesiadka) -> Wieluń 18:46
Powrót: Tarnowskie Góry 19:50 -> Herby Nowe 20:32 - 20:37 (przesiadka) -> Wieluń 21:35
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
red
patryket22 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 44
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-09, 16:54   

Krótka wycieczka? To może tak:
Wieluń 16:33 :arrow: Herby Nowe 17:31 :arrow: Herby Nowe 17:42 :arrow: Wieluń 18:46
kursuje codziennie.

albo:
Wieluń 17:36 :arrow: Krzepice 18:10 :arrow: Krzepice 18:13 :arrow: Wieluń 18:46
kursuje w dni robocze, w Krzepicach pociąg powrotny stoi na sąsiednim torze, one się tam mijają ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-13, 10:34   

patryket22 napisał/a:
Wieluń 17:36 :arrow: Krzepice 18:10 :arrow: Krzepice 18:13 :arrow: Wieluń 18:46
kursuje w dni robocze, w Krzepicach pociąg powrotny stoi na sąsiednim torze, one się tam mijają
Nie ucieknie mi ten pociąg w Krzepicach? Żebym nie musiał szukać alternatywnego środka transportu...
Gdzie kupić bilet?
Sory ale nie jechałem pociągiem już chyba z 10 lat albo i więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW