R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-11-20, 15:34   

Cytat:
8. Podjęcie uchwały w sprawie podziału Gminy Wieluń na stałe obwody głosowania, ustalenia ich
numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych


Coś przegapiłem, bo na przedostatniej sesji RM wydawało mi się że byłem światkiem podjęcia bardzo podobnej uchwały? Więcej, 5 postów wyżej zamieściłem wtedy przyjęty podział.

Teraz RM ma znowu zajmować się czymś czym wg. mnie można było zając się już wtedy(chyba, że były jakieś prawne przeciwwskazania?). Tak, czepiam się, ale to burmistrz Antczak ostatnio miewa pretensje do radnych, że prowadzą dyskusję zamiast sprawie przegłosowywać wszystko co jest w porządku obrad. Tym samym trwonią jego cenny czas.



Ciekawy jest punkt dot. WOSIRu. Oczywiście to wszystko to plany, ale są one oparte na tym co miało już miejsce w latach ubiegłych.

Nie ma sensu roztrząsać tu wszystkich strat jakie niosą ze sobą takie rzeczy jak lodowisko czy boiska, w końcu ma to służyć mieszkańcom, często bezpłatnie(w teorii). Jednak koszty zarządu 230 000 zł (8,5% wydatków ogółem, z czego niemal 30% dotacji gminy!) są już zastanawiające.
WOSIR wymaga jakiejś sensownej reorganizacji zwłaszcza pod kątem zatrudnienia pracowników, ale wydaje mi się bardzo istotna również weryfikacja kosztów w każdym z miejsc podległych temu ośrodkowi. Jest ktoś w stanie wytłumaczyć skąd takie koszty związanie z funkcjonowaniem boiska przy POW, gdzie nikt nawet w godzinach swojej pracy nie zajmuje się takimi oczywistymi sprawami jak oczyszczanie boisk do plażówki ze szkła i kamieni...
Nie wspominając już o tym, że godziny pracy są w wielu wypadkach bardzo umowne i nikt tego nie kontroluje czy pracownik przychodzi o czasie czy może z godzinnym opóźnieniem.


Cytat:
W projekcie uchwały http://gmwielun.peup.pl/e...82%29&cid=54661 dowiadujemy się, że jest propozycja nowych stawek na (gospodarstwa domowe) :

- ceny za dostarczoną wodę według wskazań wodomierz na 3,09 zł (brutto), a było 2,95 zł (wzrost o 4,74%)

- ceny za odprowadzane ścieki na 4,13 zł (brutto), a było 3,93 zł (wzrost o 5,08%)

- opłata abonamentowa na 6,71 zł (brutto), a było 6,26 zł (wzrost o 7,18%)


Co do podwyżek to aż chce się wykrzyczeć: SUPER :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-11-27, 14:49   

Cytat:
Wieluń: Nowy radny złożył ślubowanie
Jan Kępiński po dwóch latach przerwy znów zasiadł w Radzie Miejskiej. Zastąpił Roberta Kaję, który zrzekł się mandatu. Obrady rozpoczął od uroczystego ślubowania.


- Miałem małą tremę przed ślubowaniem, chociaż słowa przysięgi są dla mnie bardzo ważne i nigdy nie łamałem jej treści. Zapomniałem jednak o tym, że nie było mnie tu dwa lata. Tak mi się wydaje, że to jest ciąg, a jednak sporo czasu upłynęło - mówi radny, który po powrocie wykazał się dużą aktywnością.

Jan Kępiński będzie pracował w komisji oświaty oraz prawa i porządku publicznego.

- Byłem już radnym przez 12 lat i zawsze chętnie pracowałem w komisjach oświaty oraz prawa i porządku. Lubię oglądać miasto i wytykać nieporządek, aby w mieście było czysto oraz bezpiecznie.


Źródło: http://wielun.naszemiasto...c053f11de,1,3,5


Cytat:

Wieluń: Będzie nadzwyczajna sesja ws. obwodnicy

Jakie działania w sprawie rozpoczęcia północnej obwodnicy Wielunia planuje w przyszłym roku burmistrz Janusz Antczak dociekał na dzisiejszej sesji radny Paweł Okrasa.


– Największym problemem miasta są korki. Może trzeba pomyśleć o zorganizowaniu nadzwyczajnej sesji drogowej z udziałem parlamentarzystów i Generalnej Dyrekcji Dróg i Krajowych, aby w końcu rozpoczęła się budowa obwodnicy, która umożliwi odkorkowanie miasta – proponował Okrasa.

Burmistrz Janusz Antczak zapewnia, że budowa zarówno północnej, jak i wschodniej obwodnicy jest dla niego priorytetem, dlatego cały czas wysyła w tej sprawie pisma do odpowiednich służb. Zgadza się jednak z radnym, że tego typu sesja jest potrzebna. Jej zwołanie planuje na początku przyszłego roku. Wezmą w niej udział posłowie, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych oraz przedstawiciele odpowiednich sektorów w Ministerstwie.

Radny Okrasa przypomina, że zwołanie takiej sesji jest bardzo ważne jeszcze z jednego powodu. W drugiej połowie przyszłego roku upłynie bowiem ważność pozwolenia na budowę obwodnicy.
- Jak minie termin, karawana odjedzie, dlatego nie możemy tego czasu zmarnować - powtarzał Okrasa.

Burmistrz zapewnia, że nie marnuje czasu w najważniejszej sprawie dla Wielunia.


Źródło: http://wielun.naszemiasto...ce98201b3,1,3,8

Byłem bardzo ciekawy co burmistrz Janusz Antczak robi w sprawie obwodnicy, bo akurat w tej kwestii pamiętam dobrze jakie zaangażowanie obiecywał m.in. w WDK podczas debaty - nieustanne stanie u drzwi ministra Grabarczyka.
Tylko właśnie, minister się zmienił, pozwolenie lada moment się kończy, a burmistrz co na to? Wysyła pisma i coś jeszcze? Jakieś bardziej aktywne formy działania? Wg. mnie już raz burmistrz przespał okazję - zaraz po wyborach był prawdopodobnie tak pochłonięty wynikiem wyborczym, że zapomniał o jakiejś tam obwodnicy. Może w końcu stanie pod drzwiami ministra? Pytanie tylko czy już nie za późno i są jakiekolwiek pieniądze na drogi...

P.S. Wie ktoś czy rada przegłosowała podwyżki proponowane przez pana Owczarka i całe PK?

EDIT: 3 radnych wstrzymało się od głosu, 13 radnych głosowało za. Przeciw podwyżką głosowali: Paweł Okrasa, Jan Kępiński i Anna Rozmarynowska

EDIT2: Małe wyjaśnienie w kwestii okręgów wyborczych, o co chodziło w ostatniej uchwale.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-12-12, 14:03   

Cytat:
Nigdy nie jest łatwo - tak o pracy w samorządzie na półmetku kadencji mówi burmistrz gminy Wieluń, Janusz Antczak. Sprawdziliśmy, jak przedstawia się projekt przyszłorocznego budżetu dla gminy.
Dochody budżetu mają wynieść ponad 76 mln 911 tysięcy złotych, wydatki - ponad 82 mln 304 tysiące złotych . Deficyt wyniesie ponad 5 mln 300 tysięcy złotych:
- Zawsze byle jak wygląda na początku ze względu na zadłużenie, ale później, tak jak w tym roku, wykazujemy, że potrafimy 8-10 % zejść z tego prognozowanego zadłużenia. Niewątpliwie - kultura, czyli Kino-Teatr to 5,5 mln złotych, kolosalna kwota, którą trzeba ponieść. Ulica Ceglana i inne drogi - to są duże kwoty. Jak się pozyskuje środki zewnętrzne, tym łatwiej kolejne realizować. Odnowy, docieplenia, jak na Krakowskim Przedmieściu. Wydaje mi się, że jest przygotowany taki zrównoważony budżet.


- mówił burmistrz Janusz Antczak.
4 mln 843 tysiące złotych zapisano na działalność Urzędu Miejskiego, z tego 25 tysięcy złotych na zakupy inwestycyjne (m.in. zakup serwera). 90 tysięcy złotych ma pozwolić urzędnikom wyjeżdżać służbowo. 274 tysiące złotych - tyle w przyszłym roku mają wynieść diety radnych. Na promocję gminy w projekcie budżetu zapisano 764 tysiące złotych (Bike Maraton - 50 tysięcy złotych, plener malarski 10 tysięcy złotych, imprezy objęte patronatem burmistrza - 12 tysięcy złotych). Na Młodzieżową Radę miejską zapisano 15 tysięcy złotych, na odwodnienie budynku Urzędu Miasta przy ul. Piłsudskiego w Wieluniu - 40 tysięcy złotych.
Uchwalaniem budżetu na 2013 rok radni zajmą się 31 grudnia.


Źródło: http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=4361

Jak na bogatą gminę przystało 764 tysiące złotych na promocje, ktoś wie ile na kolejne bursztynowe pochody i obchody?
Jestem tylko ciekawy kiedy przyjdzie taki moment i już nie będziemy w stanie zadłużyć się bardziej i co wtedy zrobią tam w ratuszu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-12-19, 10:34   

Kolejna sesja za nami, a ja tym razem w internecie znalazłem coś nadającego się do forumowej corocznej ankiety - Idiotyzm Roku 2012

Cytat:
Wieluń: Mieszkania socjalne powstaną w budynku po kurniku?

Propozycja zaadaptowania na mieszkania socjalne opustoszałego budynku przy ul. Granicznej, w której jeszcze kilka lat temu planowano budowę schroniska dla psów spotkała się z ostrym sprzeciwem części radnych.


- Jak można przebudować kurnik pod kątem mieszkań socjalnych grzmiał na ostatniej sesji radny Paweł Okrasa. - Moim zdaniem ferma nadaje się jedynie do zrównania z ziemią.

Wtórował mu radny Mieczysław Majcher, którego zdaniem remont pochłonie większe koszty niż budowa bloku socjalnego od podstaw.

- Są tam tylko mury z pustaków. Nie ma wody ani kanalizacji, a na dachu jest eternit. Ze względów ekonomicznych to się nie nadaje na pomieszczenia socjalne. Poza tym gmina ma przecież wiele innych terenów - wskazywał radny Mieczysław Majcher.

Temat wyszedł przy okazji dyskusji radnych na temat konieczności zwiększenia lokali socjalnych w najbliższych czterech latach. Zdaniem Okrasy budowa bloków socjalnych w tym miejscu nie pasuje do założeń studium. Okrasa twierdzi, że na tej części działki obowiązuje bowiem zabudowa jednorodzinna i rezydencjonalna.

-Nielogiczne jest, że najpierw przygotowujemy taki właśnie teren, gdzie będą mogli ludzie budować domy jednorodzinne, a w tym samym obszarze chcemy budować budynek wielorodzinny, taki czworak. Gospodarka przestrzenna jest nie na rok ani dwa lata. Wybiegając kilka lat w przód – tam będzie przebiegać obwodnica. Staną się atrakcyjne tereny pod kątem zabudowy jednorodzinnej. Musimy być konsekwentni - uważa Okrasa.

I wskazuje, że próba stworzenia mieszczeń socjalnych przy ul. Granicznej to próba realizacji błędnego zakupu.

Burmistrz odbija pałeczkę przypominając, że budynek przy Granicznej otrzymał w spadku po byłej władzy i stara się ni po prostu rozsądnie gospodarować.
- Budynki socjalne to nie kurorty, a działka o której mowa nie ma nic wspólnego z rezydencjami, więc proszę nie straszyć gettem. To czy teren nadaje się na pomieszczenia ocenili budowlańcy - odpowiada burmistrz Janusz Antczak.

Większość radnych (15) głosowała jednak za powstaniem mieszkań socjalnych w budynku przy ul. Granicznej. Przeciw było 5. Oznacza to, że w przyszłym roku gmina Wieluń zamierza przeznaczyć na modernizację tego budynku milion złotych.

Przypomnijmy, że na kupno działki przy ul. Granicznej przeznaczono kilka lat temu z miejskiej kasy 260 tys. Później okazało się, że miejscy urzędnicy wydając decyzję o warunkach zabudowy nie zachowali ustawowej odległości 150 metrów od granicy schroniska do innych posesji. Trzeba było zapłacić za naprawienie błędu, polegające na podzieleniu posesji na dwie części. Ostatecznie psy i tak nie trafiły do Gaszyna. Wywieziono je do schroniska pod Sieradzem.

http://wielun.naszemiasto...c053f11de,1,3,5

Wiem, że istnieje problem mieszkań komunalnych i nawet zarzucałem tutaj naszemu bursztynkowi brak rozwiązań tego problemu, ale litości! Gdyby gmina kierowała się jeszcze jakimiś względami ekonomicznymi, a tutaj prawdopodobnie i tak koszty przebudowy kurnika mogą okazać się większe niż budowa od podstaw. Zresztą, czy to jest dobre miejsce na tego typu zabudowę? Więc o co chodzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-12-28, 17:34   

Dni powiatu wieluńskiego w Chorwacji

Podczas dzisiejszej sesji powiatowi radni przyjęli kalendarz imprez kulturalnych i oświatowych na 2013 rok.

Jedną z ciekawszych propozycji są tegoroczne Dni powiatu wieluńskiego w Senj, które jak poinformował starosta Andrzej Stepień, będą obchodzone w Chorwacji, gdzie wieluńska delegacja w ramach obchodów dni miasta i uściślenia współpracy spędzi w kwietniu cztery dni. Na uroczystości nie zabraknie prezentacji powiatu wieluńskiego.

Na jakie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy powiatu?

W lutym po raz kolejny na ogólnopolskiej wystawie będzie można podziwiać rasowe króliki i gołębie. W tym samym miesiącu zorganizowane zostaną też Targi Edukacyjne, podczas których z ofertą szkół i placówek oświatowo -wychowawczych powiatu będzie mogła zapoznać się młodzież.

W marcu zorganizowany zostanie Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Powiatu Wieluńskiego. Będzie też kolejna edycja Międzypowiatowego Konkursu Fryzjerskiego "Festiwal talentów"

W kwietniu po raz XII zorganizowane zostaną Międzypowiatowe Zawody Pływackie o puchar starosty "Bij mistrza" oraz wspomniane wcześniej Dni powiatu wieluńskiego.

W maju nie zabraknie XV edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz konkursu turystyczno-geograficznego "Poznaj Chorwację". W ramach ogólnopolskiej akcji "Polska Biega" będzie też VI Wieluński Bieg Uliczny.

Na czerwiec zaplanowano m.in. konferencję i turniej pokoleń z okazji 30-lecia Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Wieluniu. Będzie też turniej piłki nożnej "MOS Wieluń CUP" oraz Powiatowe Integracyjne Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu. Także w czerwcu odbędzie się Przegląd Folkloru Ziemi Wieluńskiej oraz Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Ożarowie.

Na lipiec zaplanowano Międzypowiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, a na sierpień Ogólnopolski Plener Malarski(pamięci Jerzego Dudy-Gracza" w Kamionie. We wrześniu zorganizowane zostaną Powiatowe Dożynki.

W październiku odbędzie się koncert z okazji X-lecia działalności Sejmiku Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych, a w grudniu Międzypowiatowy Festiwal Piosenki dla dzieci niepełnosprawnych "Darujmy Światu Radość".
Info: Dziennik Łódzki
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-28, 17:47   

Czy Rada uchwaliła już coś w sprawie wywozu śmieci? Nic na ten temat w naszej gminie nie mogę znaleść :-( w innych miastach są ogromne podwyżki, a u nas jakoś cicho.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-28, 17:54   

Tutaj masz uchwałę Rady Miasta :
http://gmwielun.peup.pl/e...82%29&cid=46868

7 zł z za jednego mieszkańca, jeśli opłaty są zbierane i odbierane w sposób selektywny
12 zł za jednego mieszkańca, jeśli opłaty są zbierane i odbierane w sposób nieselektywny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-12-28, 18:14   

vanilia1000 napisał/a:
Czy Rada uchwaliła już coś w sprawie wywozu śmieci? Nic na ten temat w naszej gminie nie mogę znaleść w innych miastach są ogromne podwyżki, a u nas jakoś cicho.

Wczoraj wstawiałem link do zakładki Urzędu Miejskiego o śmieciach w temacie "Informacje"
http://www.um.wielun.pl/index.php/czyste-miasto
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-28, 19:59   

Mrówek napisał/a:
Jedną z ciekawszych propozycji są tegoroczne Dni powiatu wieluńskiego w Senj, które jak poinformował starosta Andrzej Stepień, będą obchodzone w Chorwacji, gdzie wieluńska delegacja w ramach obchodów dni miasta i uściślenia współpracy spędzi w kwietniu cztery dni. Na uroczystości nie zabraknie prezentacji powiatu wieluńskiego.


Po jaką ch*lerę to? Poza tym żeby kilku urzędasów mogło się przejechać za nie swoje pieniądze na czterodniową wycieczkę? Tak wygląda walka z kryzysem w naszym powiecie. Winszuję.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-12-28, 20:11   

Osobiście jestem jak najbardziej ZA, jednakże należałoby urzędników z ich pracy rozliczyć. Po powrocie powinno się ich zapytać, jakie aspekty współpracy uściślili ze stroną Chorwacką. Jakie dokumenty udało się parafować oraz kiedy można liczyć na rozpoczęcie współpracy gospodarczej dwóch zainteresowanych regionów. Bo rozumiem, wycieczki tego typu nie służą rekreacji i rozkoszowaniu się błękitem Adriatyku oraz Lasko.. :grin: :?:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2012-12-28, 20:29   

Parodia. Niebawem i pewnie Dni Wielunia w Chorwacji zorganizuja.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-28, 20:38   

Daleko szukać. Około roku temu "dzięki zaangażowaniu Burmistrza Wielunia Janusza Antczaka" jakaś łódka promowała naszą gminę we Francji. Na pewno promocja przyniosła ogrom korzyści.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-28, 20:45   

Mrówek: skoro dostarczasz nam wszelaką wiedzę z UM i Starostwa, to może mógłbyś nas także poinformować ile zostało przewidzianych środków finansowych na Dni powiatu wieluńskiego w Senj, a które będą obchodzone w Chorwacji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-28, 21:43   

Przecież to nic innego tylko kilkudniowa wycieczka do Chorwacji dla krewnych i znajomych królika, opłacona z pieniędzy podatników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-12-29, 18:02   

Mrówek napisał/a:

Jedną z ciekawszych propozycji są tegoroczne Dni powiatu wieluńskiego w Senj, które jak poinformował starosta Andrzej Stepień, będą obchodzone w Chorwacji, gdzie wieluńska delegacja w ramach obchodów dni miasta i uściślenia współpracy spędzi w kwietniu cztery dni. Na uroczystości nie zabraknie prezentacji powiatu wieluńskiego.


Mam nadzieję, że starosta zostanie w kraju, bo te zagraniczne wyjazdy nie służą jego zdrowiu najlepiej co zresztą powinien potwierdzić niemal każdy uczestnik poprzednich wojaży. :twisted:


Z założenia tego typu wyjazdy mają nam coś przynieść. Nam czyli mieszkańcom powiatu, nie licząc oczywiście opalenizny i zdjęć kilkuosobowej grupy uczestników.
Czy z tych wszystkich wyjazdów, nie tylko starosty, ale burmistrza tego czy poprzedniego coś wyszło? Weźmy taką podróż za ocean bodaj do NY burmistrza Majchra. Jakieś rezultaty? Ja nie potrafię wymienić żadnego.

Te wszystkie wyjazdy zagraniczne to nic innego jak sposób na zwiedzanie świata za publiczne pieniądze, bo za pewne nikt nie ma żadnego sensownego pomysłu na spożytkowanie tego czasu z korzyścią dla kogokolwiek poza grupą wyjazdową. Doświadczenie mi mówi, że skończy się tak jak zawsze czyli wszyscy wrócą bogatsi o nowe doświadczenia "niezbędne" w pracy i to by było na tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW