R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-08, 19:28   

Mateusz napisał/a:
Kto głosował za... i co na to Paweł Okrasa?(jak on głosował i co o samym pomyśle sądzi)

Ja głosowałem przeciw !
Uważam, że administracyjne ograniczenie punktów sprzedaży alkoholu może być pokusą do działań korupcyjnych (to urzędnik decydował by, który punkt zasługuje na prowadzenie sprzedaży alkoholu, a który tych zasług nie posiada. Władza urzędnika w tym momencie wzrasta) i trudno ustalić kryteria na bazie których ustala się komu się należy, a komu nie należy pozwolenie na sprzedaż alkoholu...
Poza tym ja popieram wolność gospodarczą i każde ograniczanie tej wolności jest - z mojego punktu widzenia - szkodliwe.
Jest jeszcze jeden aspekt-finansowy. Ograniczenie punktów sprzedaży alkoholu powoduje dla budżetu gminy ubytek finansowy; zmniejszenie tychże punktów o 10, powoduje spadek dochodów gminy o około 40tys zł. Przypomne tylko, że z tzw. "funduszu alkoholowego" (628tyys zl rocznie!) gmina przekazuje 338tys zł na zajęcia sportowe dzieci i młodzieży. Zmniejszenie tego funduszu spowoduje mniejszy przepływ środków na ten cel.

Jest jeszcze kwestia odpowiedzialności sprzedawcy za sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej. I tutaj jestem za surowym karaniem sprzedawcy, który nie przestrzega tych zasad.

Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-09, 10:11   

Mateusz napisał/a:
11.57 Radny Włodzimierz Sygulski proponuje, by w ciągu najbliższych 4 lat zmniejszyć ilość tych punktów do stu.
Pablo napisał/a:
Poza tym ja popieram wolność gospodarczą i każde ograniczanie tej wolności jest - z mojego punktu widzenia - szkodliwe.


Oczywiście, Pablo, masz rację. Im mniej polityki w gospodarce tym lepiej dla ludzi i gospodarki. Wszelkie ograniczenia rodzą tylko patologię większa niż ta, którą chciano ograniczyć
Ciekawy jestem co Rada chce osiągnąć przez zmniejszenie liczby punktów sprzedaży? Mniejsze spożycie? Nie jeden jak będzie się chciał napić to zamiast iść 200 m pojedzie /rowerem, samochodem/ 2 km i taki będzie zysk z tego.
Ponieważ Radzie Szanownej pozostał jeszcze rok to mam nadzieję, że następna Rada zmieni zdanie w tej kwestii.
Co by tu jeszcze ograniczyć?

http://grupaoperacyjna.mp...zI1NjYuaHRtbA==
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-05, 13:49   

Organizacją pracy Rady Miejskiej w 2010 roku – tym w dużej mierze zajmowali się radni podczas ostatniej w ubiegłym roku sesji. Dyskusję wywołał także punkt dotyczący wymagań, jakie powinien spełnić przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

W końcu zdjęto ten punkt z porządku obrad. Radni pozytywnie zaopiniowali też projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie likwidacji pracowni prątka gruźlicy. Co to oznacza dla pacjentów? Z-ca dyrektora SP ZOZ Dariusz Placek zapewnia, że dla chorych nie oznacza to żadnych zmian ani dodatkowych kosztów, badania będą mieli robione nieodpłatnie.

Oburzenie radnych wywołał też artykuł jaki ma się ukazać w niemieckiej prasie na temat bombardowania Wielunia. Wiadomość o tym dotarła do prof. Tadeusza Olejnika. Radni zgodnie uznali, że trzeba wyrazić sprzeciw wobec kłamliwych treści, jakoby bombardowanie Wielunia nie było aktem terroru, ale uzasadnioną militarnie operacją. Planują wysłać pisma do redakcji niemieckiej gazety oraz do polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obszerna relacja z obrad Rady Miejskiej na antenie TVK WSM już w najbliższa sobotę i niedzielę 9 i 10 stycznia.

Źródło: tvk.wsm.wielun.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-05, 23:29   

"Radni przyjęli wniosek radnego Sygulskiego o ograniczenie liczby punktów sprzedaży alkoholu".
Ciekaw jestem ogromnie, jak poradzi sobie z takim zadaniem Rada Miejska. Bo moim zdaniem nic z tego nie będzie. Tu pozwolę sobie na wymianę myśli z Pablo.
"...administracyjne ograniczenie punktów sprzedaży alkoholu może być pokusą do działań korupcyjnych (to urzędnik decydował by, który punkt zasługuje na prowadzenie sprzedaży alkoholu, a który tych zasług nie posiada. Władza urzędnika w tym momencie wzrasta) i trudno ustalić kryteria na bazie których ustala się komu się należy, a komu nie należy pozwolenie na sprzedaż alkoholu... "
Może jest tu wyrażona troska o urzędników, ale moim zdaniem raczej przekonanie o niezdolności tej Rady do ustalenia takich zasad, gdzie nie ma miejsca na manipulacje.
"...Poza tym ja popieram wolność gospodarczą i każde ograniczanie tej wolności jest - z mojego punktu widzenia - szkodliwe. ..."
To ładnie brzmi, ale wypadałoby się równolegle ująć za usunięciem koncesji w innych branżach, może paliwa, kopalnie, broń, leki, konsekwentnie, ale dokąd to prowadzi?
I jeszcze jedno: "...Ograniczenie punktów sprzedaży alkoholu powoduje dla budżetu gminy ubytek finansowy; zmniejszenie tychże punktów o 10, powoduje spadek dochodów gminy o około 40tys zł..."
Jeśli w Radzie jest ktoś, kto zna tę problematykę, to wie, że "korkowe" nie jest wyliczane jedynie od liczby punktów, ale od obrotu, więc taki argument - mija się z prawdą.
Każdego roku przyjmujecie gminny program, gdzie jako radni regulujecie te kwestie. Bałaganu w tym zakresie nie tworzą urzędnicy, tylko wy, którzy jako radni grzecznie uchwalacie ten program podany przez burmistrza, a który jest przykładem wyjątkowego niechlujstwa. I to w całej tej kadencji Rady.
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-06, 00:27   

maciejewski napisał/a:
"...administracyjne ograniczenie punktów sprzedaży alkoholu może być pokusą do działań korupcyjnych (to urzędnik decydował by, który punkt zasługuje na prowadzenie sprzedaży alkoholu, a który tych zasług nie posiada. Władza urzędnika w tym momencie wzrasta) i trudno ustalić kryteria na bazie których ustala się komu się należy, a komu nie należy pozwolenie na sprzedaż alkoholu... "
Może jest tu wyrażona troska o urzędników, ale moim zdaniem raczej przekonanie o niezdolności tej Rady do ustalenia takich zasad, gdzie nie ma miejsca na manipulacje.

Te kwestie mozna prosto ustalić. I o ile dobrze pamietam były swego czasu pewne wytyczne w tym zakresie (chodziło głównie o odległość od szkół i kosciołów), ale moim zdaniem o ile odległość od szkoły da się jeszcze jakoś obronić (chociaż powinno sie raczej pilnować aby nie sprzedawano alkoholu nieletnim) to odległośc od kosciołów to jakaś bzdura.
Zresztą nie jestem pewien czy obecnie na terenie gminy sa jakies obostrzenia odnośnie lokalizacji punktów sprzedaży alkoholu, ale chyba nie.
maciejewski napisał/a:
"...Poza tym ja popieram wolność gospodarczą i każde ograniczanie tej wolności jest - z mojego punktu widzenia - szkodliwe. ..."
To ładnie brzmi, ale wypadałoby się równolegle ująć za usunięciem koncesji w innych branżach, może paliwa, kopalnie, broń, leki, konsekwentnie, ale dokąd to prowadzi?

Pewne ograniczenia sa nałożone ustawowo i RM nie może ot tak sobie ich zmienić. Akurat w przypadku detalicznego handli alkoholem takich odgórnych ograniczeń nie ma. Zresztą porównywanie broni czy leków do alkoholu to conajmniej manipulacja.
maciejewski napisał/a:
"...Ograniczenie punktów sprzedaży alkoholu powoduje dla budżetu gminy ubytek finansowy; zmniejszenie tychże punktów o 10, powoduje spadek dochodów gminy o około 40tys zł..."
Jeśli w Radzie jest ktoś, kto zna tę problematykę, to wie, że "korkowe" nie jest wyliczane jedynie od liczby punktów, ale od obrotu, więc taki argument - mija się z prawdą.

Zapewne wiele osób zna tą problematykę. Ale spórz na to inaczej - jaki jest cel ograniczenia ilości punktó sprzedaży alkoholu? Chyba chodzi tu o zmniejszenie dostepności do alkoholu a co za tym idzie do ograniczenia ilości sprzedawanego alkoholu --> ograniczenie wartości sprzedaży --> zmniejszenie kwoty odprpowadzanego "korkowego". Zaleznośc jest bardzo prosta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-06, 09:55   

Temat jest z pewnością ciekawy, ale ja tu chcę tylko zwrócić uwagę na to, że prawo daje ogromne możliwości Radzie Miejskiej, i nic z tego nie wynika. Jak burmistrz każe, tak uchwalają.
Pewnie, że powinno się najpierw przedstawić charakterystykę problemów w gminie, ale nikt z Rady tego nie żąda. Każdego roku uchwalają te tzw. programy, ale chciałbym, żeby choć raz wskazali, co dobrego z tego wynika? Bo faktem jest, że kosztuje to sporo, kilkaset tysięcy złotych rocznie. Ale faktem jest również to, że dzieci i młodzież alkohol zakupują bez większych problemów (dotyczy to ok. 80% placówek handlowych). Faktem jest, że każdego dnia w wieluńskim szpitalu "stawiani są na nogi" pacjenci, którzy lądują na izbie przyjęć w związku z piciem, a koszty kto ponosi? Za ich odtrucie przed właściwym leczeniem NFZ nie zapłaci. I takie informacje można mnożyć, ale to radni powinni mieć tę wiedzę, zanim podejmą stosowną uchwałę.

Jako ciekawostkę podaję, że piwa w parku pić nie wolno (grozi za to mandat), ale denaturat można popijać już bez problemu, nie ma tu podstaw prawnych do ukarania (znam takie wyroki Sądu Grodzkiego w Wieluniu).

Wysokość strat związanych z obecnością alkoholu w krajach Europy Zachodniej i w USA szacuje się na poziomie 3–5% produktu krajowego brutto. W Polsce w roku 2001 koszty ekonomiczne (koszty leczenia, wypadków drogowych, zaangażowania wymiaru sprawiedliwości, systemu opieki społecznej i ubezpieczeń; przedwczesna umieralność; spadek wydajności pracy i wiele innych) można szacować na poziomie około 22-35 mld zł. Wpływy z tytułu podatku akcyzowego od sprzedaży napojów alkoholowych w 2001 roku wyniosły ok. 6,8 mld zł.(www.parpa.pl).
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-06, 12:10   

maciejewski, dyskusja na temat szkodliwości spozywania alkoholu może być długa i pewnie nie zostanie rozstrzygnieta. Moim zdaniem ograniczenie ilosci punktów sprzedaży alkoholu nie prowadzi do niczego dobrego - ogranicza tylko wolnośc prowadzenia działalności gospodarczej i będzie prowadzić do naduzyć i kombinatorstwa. A każdy kto będzie chciał sie napić i tak znajdzie odpowiedni sklep, więc skutek ograniczenia ilości spozywanego alkoholu raczej nie zostanie osiągniety.
maciejewski napisał/a:
Ale faktem jest również to, że dzieci i młodzież alkohol zakupują bez większych problemów (dotyczy to ok. 80% placówek handlowych).

Są odpowiednie organy które maja to kontrolować. Niestety z tym bywa róznie...
maciejewski napisał/a:
Jako ciekawostkę podaję, że piwa w parku pić nie wolno (grozi za to mandat), ale denaturat można popijać już bez problemu, nie ma tu podstaw prawnych do ukarania (znam takie wyroki Sądu Grodzkiego w Wieluniu).

Sprawa podobno nie jest jednoznaczna, ale rzeczywiście z tego co słyszałem istnieje taka luka prawna pozwalająca na całkowicie legalne spozywanie denaturatu w miejscach publicznych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2010-01-06, 15:21   

sorki za off-top ... ale nie moge się powstrzymać przed takim ogolnym porównaniem.... ;-)
tak to wygląda w Łodzi :>
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7423979.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-07, 20:01   

maciejewski napisał/a:
"Radni przyjęli wniosek radnego Sygulskiego o ograniczenie liczby punktów sprzedaży alkoholu".
Ciekaw jestem ogromnie, jak poradzi sobie z takim zadaniem Rada Miejska. Bo moim zdaniem nic z tego nie będzie.

A dlaczego miało by coś z tego być? Ten pomysł pana Sygulskiego, to następne „tanie” pokazanie się radnego na lokalnej arenie politycznej. Można tak, ale wolałbym aby radny Sygulski, tryskał bardziej owocnymi pomysłami na uzdrowienie Wielunia, bo zmniejszenie ilości punktów sprzedaży alkoholu, to taki pat raczej, a nie czyjakolwiek wygrana.

Zgadzam się z red`em, wódka jest dla ludzi i powinni mieć do niej swobodny dostęp. A kwestia sprzedaży małolatom, czy zakłócanie spokoju publicznego przez pijanych, to już sprawa odpowiedniego monitorowania zagadnienia. Przecież mamy do tego celu odpowiednie służby.

maciejewski napisał/a:
W Polsce w roku 2001 koszty ekonomiczne (koszty leczenia, wypadków drogowych, zaangażowania wymiaru sprawiedliwości, systemu opieki społecznej i ubezpieczeń; przedwczesna umieralność; spadek wydajności pracy i wiele innych) można szacować na poziomie około 22-35 mld zł. Wpływy z tytułu podatku akcyzowego od sprzedaży napojów alkoholowych w 2001 roku wyniosły ok. 6,8 mld zł.(www.parpa.pl).

Idiota zawsze pozostanie idiotą, więc chcesz ograniczyć swobodę innym, tylko dlatego żeby ukarać, czy wyhamować idiotę? Nie tędy droga, z wszystkimi powyższymi argumentami, które wyliczasz, a które stawiasz jako wyznacznik do stawiania ograniczeń wszystkim ludziom, można walczyć, i powinno się walczyć ale w sposób całkiem inny, niż ten który proponuje pan radny.
Najłatwiej jest coś zamknąć i mówić że się „walczy”, ale o wielkości walczącego świadczy nie prostota w działaniu, a umiejętność znalezienia takich rozwiązań, które uderzały by bezpośrednio w winnych, a nie w całe społeczeństwo. Niestety wygląda na to że „prostota”, to drugie imię niektórych rajców czy parlamentarzystów, a szkoda :razz: :twisted: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-07, 22:43   

miko 005 napisał/a:
Nie tędy droga, z wszystkimi powyższymi argumentami, które wyliczasz, a które stawiasz jako wyznacznik do stawiania ograniczeń wszystkim ludziom, można walczyć, i powinno się walczyć ale w sposób całkiem inny,


Możesz dać parę przykładów jak walczyć,
Egzekwowanie zakazu sprzedaży małolatom pomiń, bo o tym wszycy mówią i to jest najprostsze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-08, 00:08   

radny napisał/a:
Możesz dać parę przykładów jak walczyć,
Egzekwowanie zakazu sprzedaży małolatom pomiń, bo o tym wszycy mówią i to jest najprostsze.

Chodzi o przykłady jak ograniczyć spożycie alkoholu? Po to żeby zmniejszyć jego szkodliwe oddziaływanie? Zmierzasz do tego, że należy wprowadzić prohibicje? Bo nie sądzę żeby ograniczenie punktów sprzedaży nawet o połowę znacząco zmniejszyło spożycie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-08, 09:37   

Zależność dostępności alkoholu na wielkość spożycia jest oczywista,odsyłam: http://www.wyhamujwpore.p...pija-Polacy.pdf
Rozpisywanie się tutaj na temat problematyki alkoholowej nie ma moim zdaniem sensu. Wątek ten dotyczy pracy radnych, ja chcę zwrócić tu uwagę jedynie na ich rolę, czy raczej moim zdaniem jej brak, w kształtowaniu sensownego pomysłu w tej materii.
Na początku tej kadencji Rady Miejskiej na sesję, podczas której uchwalano program rozwiązywania problemów alkoholowych, zaproszono przedstawicieli instytucji i organizacji działajacych w tym obszarze. Pewnie, że to akurat była "musztarda po obiedzie", bo czy nie byłoby logiczne wcześniejsze wysłuchanie uwag tego gremium, na etapie tworzenia tej uchwały? Ale dawało sygnał możliwych zmian, tzn. pójścia w kierunku "społeczeństwa obywatelskiego", gdzie to m.in. ludzie mogą wypowiedzieć się w sprawie prawa miejscowego, które ich dotyczy (tu mam na myśli lekarzy, nauczycieli, policję, organizacje trzeźwościowe...). Na etapie kampanii wyborczej tak burmistrz, jak i ugrupowania ochoczo deklarują uwzględnianie inicjatyw obywatelskich w pracach urzędu czy Rady. Okazuje się jednak, że ani burmistrzowi to niepotrzebne, ani radnym. Przejrzysta gmina??? - śmiechu warte. Bo przecież burmistrz wie najlepiej, a radni przecież bezradni. I tak się kręci... do następnej kadencji. Ale programów czy uchwał przyjmuje się więcej, problematyka alkoholowa moim zdaniem pokazuje tu tylko mechanizm pracy burmistrza i radnych. I nic więcej...
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-12, 22:14   Skandal w Radzie Miejskiej

Skandal w Radzie Miejskiej - Artykuł Jana Derbisa

Sprawa dotyczy koncepcji budowy basenu i nieprawidłowości, które w tej sprawie zostały zauważone przez radnych.

Artykuł na piswielun.pl
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2010-01-13, 18:12   

tomow, Jak zobaczyłem, że waszym pełnomocnikiem w mojej gminie Jest niejaki Wojciech S. to prawie zawału dostałem... Ale se ludzi dobieracie... No comments...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-14, 15:52   

Cytat:

Skandal w Radzie Miejskiej - Artykuł Jana Derbisa

Burmistrz Wielunia Mieczysław Majcher przedłożył Radzie Miejskiej m.in. informacje o działaniach podejmowanych między sesjami. W jednym z punktów była informacja o nowej lokalizacji basenu krytego w Wieluniu przy ul. Broniewskiego, na którego opracowanie ogłoszono konkurs pn. „Opracowanie koncepcji architektoniczno – budowlanej dla zadania Budowa obiektu sportowo – edukacyjnego – pływalni w Wieluniu wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego – z wykorzystaniem wód geotermalnych”

W budżecie na rok 2010 Burmistrz na ten cel przeznaczył 500.000,- zł.

Pozwoliłem sobie zanegować takie bezmyślne trwonienie publicznych pieniędzy i wnioskowałem do Burmistrza aby unieważnił ogłoszenie konkursu.

Argumentując mój wniosek dowodziłem, że koncepcja budowy krytego basenu z wykorzystaniem wód geotermalnych jest opracowana w zleconym przez Urząd Miejski w Wieluniu z roku 2004 opracowaniu pn. „Projekt kaskadowego wykorzystania wód geotermalnych na terenie Gminy Wieluń”. Wskazywałem, że w opracowaniu tym jest pokazana lokalizacja w rejonie ul. Wojska Polskiego i osiedla Bugaj, że koncepcja basenu przedstawiona jest w rzutach poziomych, przekroju jak i widok basenu w aksonometrii. W opracowaniu tym znajduje się również kosztorys (co prawda w cenach z roku 2004) i wskazanie z jakich środków pomocowych należy skorzystać przy realizacji. Zwracałem uwagę na koszty. W opracowaniu tym wykorzystana jest sieć przesyłowa ciepłej wody dostarczana przez EC – Wieluń. Natomiast lokalizacja basenu przy ul. Broniewskiego (w miejsce basenu otwartego) powoduje podrożenie budowy o koszty wybudowania sieci przesyłowej ciepłej wody (w tej części miasta nie ma rurociągów dostarczania ciepła przez EC – Wieluń).

Na takie argumenty Burmistrz Mieczysław Majcher i jego Zastępca Robert Kaja odpowiedzieli, że jest to nieprawda, bo Oni nigdy nie zlecali takiego opracowania.

W tak zaistniałej sytuacji złożyłem wniosek o przerwę podczas, której obsługa rady przygotuje sprzęt audiowizualny w celu przedstawienia dowodu (posiadałem dysk CD z owym opracowaniem). Radni przychylili się do wniosku i sprzęt audiowizualny został przygotowany. Po przerwie rozpoczął się pokaz. W momencie rozpoczęcia przeze mnie prezentacji głos zabrał burmistrz (na co pozwolił mu Przewodniczący Rady Piotr Radowski, jednocześnie odbierając mi głos). Na ekranie zawisła plansza ze spisem treści. Po wypowiedzi Burmistrza Mieczysława Majchra, Przewodniczący Piotr Radowski sekundując burmistrzowi potwierdził, że w tym opracowaniu nie ma nic o basenie, a to wynika ze spisu treści. Na moją interwencję żeby pokazał dalsze strony opracowania Radowski polecił wyłączyć sprzęt audiowizualny. Radni jak i społeczeństwo nie dowiedzieli się o owym opracowaniu wykorzystania wód geotermalnych, w tym o budowie basenu. Należy w tym miejscu zaznaczyć fakt, że grupa radnych zorganizowała sobie wycieczkę do Uniejowa w celu obejrzenia wykorzystania wód geotermalnych przez tamtejszą władzę. Dodać należy również fakt, że burmistrz Mieczysław Majcher nigdy nie przedłożył radzie owego opracowania. Nazywam to jawną manipulacją informacjami czym zajmuje się rada.

Na uwagę zasługuje zachowanie się mediów lokalnych, które będąc na sali obrad i oglądając to żenujące widowisko nic w swoich publikacjach nie wspomnieli o takim zachowaniu Mieczysława Majchra, Roberta Kaji i Piotra Radowskiego. Jak gdyby nie było takiego incydentu. Zachodzi pytanie, jaka jest rola mediów w informowaniu społeczeństwa? Czy to są media publiczne, czy burmistrza? A może to jest szlaban na mnie, gdyż jestem członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość? Dzisiaj modne jest opluwanie PiS-u, pomimo, że od dwóch lat rządzi Platforma Obywatelska, a i tak wszystkiemu winne jest za całe 20 lat nowej Polski Prawo i Sprawiedliwość.



Radny ma obowiązek informowania społeczność lokalną, o swoich działaniach w Radzie Miejskiej. Tak pojmując rolę radnego zwołałem konferencję prasową, zapraszając do jej udziału media lokalne tj. „Telewizja Kablowa WSM”, „Radio Ziemi Wieluńskiej”, „Puls Wielunia”, „Nasz Tygodnik” dodatek do Dziennika Łódzkiego, „Kulisy Powiatu”, „Goniec Regionalny” i „Wieluniak”.

Na konferencję przybyły tylko „Puls Wielunia”, „Kulisy Powiatu”, „Goniec Regionalny” i „Wieluniak”, w której udział wzięli oprócz mojej osoby Anna Rozmarynowska i Renata Mastalerz – Czapnik. Na konferencji tej przedstawiliśmy historię budowy krytego basenu w tej kadencji rady, jak również inne sprawy nurtujące społeczność lokalną. Z konferencji tej nie ukazała się żadna publikacja poza notatką w „Pulsie Wielunia” jakby to działo się na sesji, gdzie zarzuciłem burmistrzowi niegospodarność.

Burmistrz w roku 2007 przekazał radzie projekt koncepcji przebudowy basenu z atrakcjami wodnymi w miejscu dotychczasowej lokalizacji przy ulicy P.O.W. Radni zwracali uwagę, że należy obok istniejącego basenu wybudować nowy, a następnie rozebrać stary i w to miejsce wykonać parking. Żadne argumenty nie docierały do burmistrza i jego zastępcy. Radni zwracający uwagę na koszty, czas i zakres przebudowy zostali wyzwani od czci i wiary przez panów burmistrzów, a media lokalne nie zostawiły suchej nitki na radnych mających inne zdanie. I otóż na 7 dni przed sesją rady, radni dowiadują się, że nowa koncepcja budowy basenu zostanie wykonana przy ulicy Broniewskiego w miejscu basenu otwartego za kwotę 500 tys. zł I w taki to sposób prowadzi się inwestycje w gminie Wieluń, a media lokalne przytakują koncepcjom władzy, nie informując społeczności lokalnej o prawdziwej sytuacji co robią ich wybrańcy?

W mediach można zobaczyć, usłyszeć i przeczytać o tym, że w tej radzie tylko się kłócą!

za piswielun.pl

Zbiór dokumentów do pobrania dostępny na piswielun.pl
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW