R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Burmistrz Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-30, 20:34   Re: Święto flagi

[quote="waskotorowa"]
mcdek napisał/a:
Obrazek

Ze względu na prawa autorskie i jeszcze ciepły materiał przyciąłem trochę tekst. Mam nadzieję, że redaktor Rybczyński się nie pogniewa :wink:

Lot w obie strony (z pobytem tygodniowym) Air France kosztuje 1500 zł z groszami.

Poproszę o link z powyższą ofertą 1500pln w obie strony do USA z tygodniowym pobytem.
Super oferta. Chętnie skorzystam.


Prostuję. Lot kosztuje 1500zł w jedną stronę (małym drukiem podano, że trzeba wykupić lot powrotny). Mimo wszystko koszt 3100zł, to wciąż 8400zł na wydatki. Hotel 6 dób = 3000 zł. Taksówka, inny transport - 400zł. Obiad w restauracji - 600zł. A przecież mimo, że wielki włodarz pojechał tam w gościnę zostaje 4400zł, czyli sporo pieniędzy. Na co je wydał? Nie wiadomo. Może sypiał w jakimś super drogim hotelu z atrakcjami? Albo poleciał biznes klasą? To jednak ma się jak pięść do nosa w stosunku do obiecywanej polityki oszczędności :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-05-01, 13:47   Re: Święto flagi

Prostuję. Lot kosztuje 1500zł w jedną stronę (małym drukiem podano, że trzeba wykupić lot powrotny).

jeśli to nie problem - podeślij link tak jak prosiłem. Moja siostra wybiera się do USA i jest bardzo zainteresowana taką ofertą. Nie udało jej się do tej pory znaleźć tak atrakcyjnej oferty na przelot. z góry dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-01, 14:04   Re: Święto flagi

waskotorowa napisał/a:
jeśli to nie problem - podeślij link tak jak prosiłem. Moja siostra wybiera się do USA i jest bardzo zainteresowana taką ofertą. Nie udało jej się do tej pory znaleźć tak atrakcyjnej oferty na przelot. z góry dziękuję.



Proszę:

http://postimg.org/image/x36wlbr2v/

albo tutaj do wyboru, do koloru:

https://www.google.pl/fli...17;r=2015-05-21

i po polsku:

https://www.fru.pl/flight...13-05-2015/ad/1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-05-01, 17:42   Re: Święto flagi

Proszę:

http://postimg.org/image/x36wlbr2v/

albo tutaj do wyboru, do koloru:

https://www.google.pl/fli...17;r=2015-05-21

Bilet w 2 strony to kwota około 3400pln. Lotnisko które wyszukałeś to Baltimore-Waszkinton z międzylondowaniem w Detriot- oddalone od Dublin Country ok 530km.
Do kosztów wyjazdu dochodzi hotel, wyżywanie. delegacja, pewnie roaming, wydatki reprezentacyjne itp. Nie można być jednak drobiazgowym. Skoro nie był to tylko wyjazd for fun a ma przynieść konkretne korzyści miastu to myślę że warto. Osobiście byłem przekonany iż f. Korona sponsoruje wyjazd dla zaproszonych samorządowców.

Brak mi też konkretów ze strony Burmistrza dotyczącego rezultatów wyjazdu. Jakieś ogólniki, że coś za 2 lata. Szczerze mówiąc po tym czasie nikt już nie będzie o tym pamiętał tych deklaracji.
Przepraszam lecz wypowiedź Burmistrza odnośnie celu wyjazdu przypominała mi tłumaczenie ucznia przyłapanego na paleniu papierosów w szkolnej toalecie.
Uważam, iż Burmistrz powinien skoncentrować się stwarzaniu możliwości rozwoju lokalnych firm - także tych małych rodzinnych, które są mocno związane z tym miejscem, a nie szukać iluzorycznego szczęścia, iż zainwestuje u nas Warren Buffet z USA i tym samym rozwiąże nasze lokalne problemy.
On akurat inwestuje ostatnio w China jak wiadomo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-01, 18:50   Re: Święto flagi

waskotorowa napisał/a:
Bilet w 2 strony to kwota około 3400pln.


A Okrasa wytłumaczył radnym, że bilet kupił za 8400zł. Skoro prezydent Biedroń jeździ rowerem, nie widzę powodu dla którego jaśnie pan burmistrz ma latać biznes klasą za 8400, wyrzucając w błoto lekką ręką 5 tys zł wcześniej zarzucając poprzednikowi rozrzutność w podróżach. Brak tutaj elementarnej konsekwencji i oczywiste zmarnotrawienie 5 tys zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-05-01, 20:06   Re: Święto flagi

[quote="mcdek"]
waskotorowa napisał/a:
Bilet w 2 strony to kwota około 3400pln.


A Okrasa wytłumaczył radnym, że bilet kupił za 8400zł. Skoro prezydent Biedroń jeździ rowerem, nie widzę powodu dla którego jaśnie pan burmistrz ma latać biznes klasą za 8400, quote]

Jeśli tyle faktycznie kosztował bilet to raczej była klasa buisness. Uważam, iż to już jest przegięcie i hipokryzja. Jeśli chciał lecieć business gdyż nie chciał siedzieć koło "plebsu" to za ten kaprys powinien dopłacić z własnej kieszeni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-02, 16:22   

A może 8400 to cena za dwa bilety w obie strony ? :grin: Poza tym lepiej to wygląda niż wyjazdy pewnego Pana, którego celem było oglądanie tulipanów... :) Po czasie można ocenić deklaracje Pana Okrasy co do inwestorów. Proponuje się dowiedzieć ile kosztują wyjazdy do Drezna lub też do miast partnerskich, które nic dobrego nie przynoszą, a pieniążki lecą szerokim strumieniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-05-02, 18:23   

[quote="HandOfFury"]A może 8400 to cena za dwa bilety w obie strony ?

Kolego nie bądź naiwny. Czasami warto się zastanowić czy broni się słusznej sprawy. Gmina rozlicza się z własnego budżetu, a starostwo ze swojego. Odpada więc teza że cena zawiera koszt biletu burmistrza i starosty. Oczywiście każdy możne to sprawdzić w ramach dostępu do informacji publicznej i rozwiać ewentualne wątpliwości czy też niesłuszne przypuszczenia. Osobiście wolę mówić o faktach a nie o plotkach i domysłach. Jeśli jednak burmistrz sam oświadczył iż bilet kosztował 8400 to chyba wszystko jasne.
Usprawiedliwianie że poprzednik robił też głupie rzeczy nie ma sensu lub bo w Afryce bija murzynów nie jest argumentem. Okrasa deklarował zmiany i odejście od takich praktyk. Z tego co widać było to celowe działanie skalkulowane tylko na pozyskanie głosów. Tak samo jak hasło " - likwidacja strefy płatnego parkowania" .
Jakoś nie słychać aby coś w tym kierunku zrobił przez 5 m-cy. Myślę, że doskonale zdawał sobie sprawę, że to fikcja gdyż gmina jest związana umową z Projekt Parking - chyba do min. 2018, a sam był w tym czasie radnym kiedy umowa była zawierana.
Na marginesie -osobiście jestem za powrotem do starego systemu. Funkcjonuje on w pobliskich miejscowościach Olesno, Kępno itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2015-05-03, 10:44   

Rozdaje flagi - źle.
Leci do Usa - źle.
Negocjuje w sprawie płatnego parkingu - źle.
http://spottedwielun.info...ego-parkowania/
Cytat:
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta pojawił się i ten wątek. Jak okazuje się, umowa z firmą Projekt Parking obowiązuje aż do 2018 roku przez co jej całkowite usunięcie nie jest takie proste. Udało się wynegocjować jednak rozwiązanie które na pewno ucieszy kierowców:

– Zlikwidowana zostanie podstrefa B. Wkrótce bezpłatnie będzie można parkować auta na placu Jagiellońskim i na ulicach Reformackiej, Targowej oraz Ewangelickiej

– powiedział na sesji burmistrz Paweł Okrasa. Warto podkreślić, że negocjacje burmistrza z firmą administrującą strefą płatnego parkowania wciąż trwają.


Nic nie robi - źle.

Odnoszę wrażenie, że forum jest tylko po to, aby niektóre osoby mogły powylewać swoje żale i ponarzekać na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-05-03, 19:55   

[quote="wojtas"]Rozdaje flagi - źle. - wygląda to na dalszy ciąg kampanii - taka jest moja opinia.

Leci do Usa - źle. - Niech leci lecz to nie obraza kupić bilet w klasie ekonomicznej, a nie biznes. Był ciekaw jak jest w USA - można to zrozumieć. Deklaracje o inwestorach z USA lokujących firmy w Wieluniu - bądźmy poważni

Negocjuje w sprawie płatnego parkingu - źle. - Obiecał w kampanii coś o czym dobrze wiedział że nie jest realne do spełnienia - chyba że Miasto zapłaci odszkodowanie. Miał wiedze wgląd w umowę z Parking Projekt i wiedział jak wygląda sytuacja. To kwesta wiarygodności. Nie każdy cel uświęca środki.
Liczę że uda mu się coś załatwić choć jak wspomniałem osobiście nie jestem za likwidacją lecz powrotem do poprzedniego systemu parkingowego.


Doceniam, że ma inwencję lecz niepokoi mnie że jest niesłowny i nie słucha ludzi którzy mają inne zdanie i traktuje ich z założenia jak konkurentów. Jest wielu ludzi którzy chętnie rozwiną to miasto. Cechą dobrego lidera być otwartym na inne opinie, przekonywać, angażować innych do swoich pomysłów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Average 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 58
Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 17
Piwa: 3/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-03, 20:28   

Trza ino chwalić, bo bedzie źle...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-03, 21:01   

inicjatywa z flagami jak dla mnie na bardzo duży plus.
Można mieć zastrzeżenie że do flagi nie było dołączone 'profesjonalne mocowanie' do niej ale człowiek uczy sie na błędach i za rok można nad tym pomysleć :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Average 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 58
Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 17
Piwa: 3/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-03, 22:52   

No, no... Dadzą dwie śrubki i rurkę... I jeszcze wiertarkę z brico... Na mojej ulicy widziałem flag... jedną. W mieście na prywatnych posesjach na palcach jednej ręki można je było policzyć. To rozdawanie to była pewnie jakaś "odgórna dyrektywa", więc szkoda strzępić język.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-05-04, 10:56   

[quote="bAN"]inicjatywa z flagami jak dla mnie na bardzo duży plus.]

też uważam iż inicjatywa godna poparcia lecz wolałbym aby flagi były rozdawane przez kombatantów i harcerzy. Jakoś bardziej do mnie przemawiają. Przy okazji ciekawe ile osób wie jaka jest geneza kolorów na naszej fladze? .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-05-04, 10:58   

A może jeszcze frytki do tego? Jak ktoś chce wywiesić flagę, to koszt 20-30 zł za flagę z drzewcem i uchwytem na ścianę nie przerośnie jego uczuć patriotycznych.
I nie, rozdawanie flag nie jest dobrym pomysłem, bo:
1. Ludzie nie szanują tego co dostają za darmo. Część wolałaby, żeby im ją jeszcze powiesić, a część chciałaby, żeby im zapłacić za udostępnienie miejsca.
2. Jest to zwykła propaganda polityczna i wycieranie sobie flagą gęby.
3. Jest to propaganda robiona kosztem mieszkańców. Niby koszt ok 5 tys zł za te tysiąc flag, to globalnie niewiele, ale skoro rozdaje je p. Okrasa, to czemu sam za nie nie zapłacił?
4. Na Komorowskiego niektórzy plują za kotyliony na 11 listopada...

Wciskanie kitu, że wyjazd do USA był po to, żeby przyciągnąć tu inwestorów to bajka, która obraża inteligencję Wielunian. Później poleci do Australii, Ameryki Południowej, Chin, a w końcu na Bunga-Bunga? I będzie wyjaśniał "sytuacja w regionie / kasie gminy jest tak dramatyczna, że musimy coraz dalej szukać inwestorów"...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW