R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Burmistrz Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-12-22, 08:07   

Pat44 napisał/a:
No ja pier... Ludzie! Zostawcie te swoje smrodliwe pojazdy poza centrum naszej wsi. Mało miejsca? Nie da się przejść przez ulicę! Musicie wjeżdżać do tych atrakcyjnych butików kołami? Centrum nie istnieje dla pieszych, bo osiemnastoletnie zabytki szukają miejsca do parkowania. Smród, kurz i kupa spalin! Piłsudskiego - kupa TIR-ów, centrum- kupa zabytków chcących wjechać do środka sklepu. Zamknąć Królewską, Barycz i Narutowicza dla ruchu prywatnych pojazdów. Ludzie chcą korzystać z parku i spacerów w centrum, a nie wdychać spaliny, bo jakiś czereśniak musi zaparkować tuż pod sklepem. W Wieluniu wszędzie blisko! Można się przejść te 50 m piechotą! Niech mieszkańcy odetchną, a przyjezdni przejdą się dla zdrowia!


Ale co ci do tego gdzie ktoś chce wjechać? Ludzie są leniwi i nie zmienisz tego komentarzami na forum. Samochody też są dla ludzi. Myślisz, że w dużych miastach jest inaczej? Gdziekolwiek z ruchliwych ulic robi się deptaki dla pieszych, tam zamiera handel. Popatrz na Piotrkowską w Łodzi, czy okolice rynku we Wrocławiu - tam gdzie zamknięto ulice dla ruchu kołowego, tam sklepy i lokale gastronomiczne padają jedne po drugich, a w ich miejscach otwiera się Biedronki, Żabki, budy z kebabem i kluby go-go. Słowem - tanie chlanie i tanie żarcie. Zamiast ożywiać delikatnie sterując asortymentem, pauperyzuje się centra miast. Widać taki trend w społeczeństwie, ale od tego są władze miast, żeby negatywne trendy zmieniać. A jak chcesz iść na SPACER, to idziesz do parku, a nie do centrum, czy na Kaliską. Poza tym, jeżeli SPP ogranicza się wyłącznie do najbardziej ruchliwych ulic, to nie widzę w tym nic złego - oczywiście wkurza to każdego, kto tam pracuje, ale globalnie dla miasta i jego rozwoju gospodarczego lepsze są płatne parkingi, niż całkowite zamykanie ulic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-22, 10:55   

glupek, Niestety masz dużo racji. I w tym też:
Cytat:
Widać taki trend w społeczeństwie, ale od tego są władze miast, żeby negatywne trendy zmieniać.
Ale w tym w ogóle:
Cytat:
A jak chcesz iść na SPACER, to idziesz do parku, a nie do centrum, czy na Kaliską.
Przez koszmarne natężenie ruchu na Królewskiej, Piłsudskiego i Krakowskim Przedmieściu park jest najbardziej zasmrodzonym miejscem w miasteczku. Wyprowadzanie tam dzieci z przedszkola, albo niemowlaków w wózkach uważam za skrajną głupotę, która powinna być karana mandatami. Idąc twoim tokiem rozumowania można by im poradzić, żeby poszły sobie spacerować na stadion...
Cytat:
Popatrz na Piotrkowską w Łodzi, czy okolice rynku we Wrocławiu - tam gdzie zamknięto ulice dla ruchu kołowego, tam sklepy i lokale gastronomiczne padają jedne po drugich
Porównanie całkowicie chybione. Gdzie nam wieśniakom do mieszkańców Wrocławia, albo Łodzi..? Zresztą wyłączenie z ruchu Królewskiej, Barycz czy Narutowicza moim zdaniem nie spowoduje, że klienci okolicznych sklepików przeniosą się z zakupami do Łodzi, Częstochowy albo Wrocławia. Spowoduje najwyżej konieczność podjęcia 100 lub 200 metrowego spaceru, bo w takiej odległości są usytuowane większe parkingi.
Cytat:
Ludzie są leniwi i nie zmienisz tego komentarzami na forum.
W tym wypadku jestem optymistą! Parokrotnie wspominałem na tym forum, że w ostatnich pięciu latach nastąpił 30% wzrost zachorowań na nowotwory, co spowodowane jest m.in. wzmożoną emisją spalin. Nikogo to co prawda nie ruszyło, ale wzmianka o dzieciakach wyprowadzanych na spacer do zanieczyszczonego parku sprowokowała już dwa dociekliwe pytania. Może nie dużo, ale... Sądzę, że miasto powinno sobie zafundować rzetelne badania poziomu zanieczyszczenia i poinformować o tym mieszkańców. Jestem w stanie się założyć, że za jakiś czas kwestia zamknięcia ruchu stanie się "paląca", a wypożyczalnie rowerów zaczną na siebie zarabiać, bo do tej pory miały ze dwóch klientów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-12-22, 11:10   

Pat44 napisał/a:
Cytat:
Popatrz na Piotrkowską w Łodzi, czy okolice rynku we Wrocławiu - tam gdzie zamknięto ulice dla ruchu kołowego, tam sklepy i lokale gastronomiczne padają jedne po drugich
Porównanie całkowicie chybione. Gdzie nam wieśniakom do mieszkańców Wrocławia, albo Łodzi..? Zresztą wyłączenie z ruchu Królewskiej, Barycz czy Narutowicza moim zdaniem nie spowoduje, że klienci okolicznych sklepików przeniosą się z zakupami do Łodzi, Częstochowy albo Wrocławia. Spowoduje najwyżej konieczność podjęcia 100 lub 200 metrowego spaceru, bo w takiej odległości są usytuowane większe parkingi.


Nie, nie pojadą do Częstochowy i Łodzi, ale pójdą do nowo wybudowanej galerii, w której żaden ze sklepów nie będzie płacić podatków w Wieluniu. Poza tym, z tym smrodem spalin, to trochę histerycznie reagujesz - po pierwsze i tak od zanieczyszczeń nie uciekniesz choćbyś wyjechał w Bieszczady - po prostu nie będziesz ich świadom, a po drugie setki i tysiące lat temu mimo braku zanieczyszczeń ludzie też umierali na raka, tylko nikt ich chorób w ten sposób nie diagnozował.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-22, 14:47   

Pat44 napisał/a:
Parokrotnie wspominałem na tym forum, że w ostatnich pięciu latach nastąpił 30% wzrost zachorowań na nowotwory, co spowodowane jest m.in. wzmożoną emisją spalin.


Ludzie dłużej żyją to i więcej chorują na raka. Szczególnie przy wzroście (wy)leczalności chorób wieńcowych. Wszystko wedle zasady - na coś trzeba umrzeć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-22, 17:26   

Cytat:
Nie, nie pojadą do Częstochowy i Łodzi, ale pójdą do nowo wybudowanej galerii, w której żaden ze sklepów nie będzie płacić podatków w Wieluniu.
Którą "galerię" masz na myśli?
Cytat:
w której żaden ze sklepów nie będzie płacić podatków w Wieluniu

O co chodzi właściwie z tymi podatkami? Niech idą nawet do Brukseli (chociaż pojęcia nie mam dlaczego miałyby iść gdzie indziej niż do kasy gminy), byleby przedszkolanki nie inhalowały mi wnuków spalinami w parku miejskim.
Cytat:
Poza tym, z tym smrodem spalin, to trochę histerycznie reagujesz - po pierwsze i tak od zanieczyszczeń nie uciekniesz choćbyś wyjechał w Bieszczady - po prostu nie będziesz ich świadom, a po drugie setki i tysiące lat temu mimo braku zanieczyszczeń ludzie też umierali na raka, tylko nikt ich chorób w ten sposób nie diagnozował.
Bardzo ciekawe podejście do zagadnienia... Porozmawiajmy jak (absolutnie ci tego nie życzę!!!) któryś z twoich bliskich, albo ty osobiście staniesz się pacjentem przychodni onkologicznej. Z tą świadomością to też nie do końca... Jakoś tak się złożyło, że jestem świadom stężeń tlenku węgla, azotu, siarki, węglowodorów, aldehydów i kilku tysięcy innych toksycznych związków w powietrzu i ścisłej zależności od odległości emiterów, jakimi są samochody oraz natężenia ruchu. A to, że
Cytat:
a po drugie setki i tysiące lat temu mimo braku zanieczyszczeń ludzie też umierali na raka, tylko nikt ich chorób w ten sposób nie diagnozował.
nie jest żadnym argumentem. Na zapalenie wyrostka robaczkowego też kiedyś wszyscy umierali i wcale to nie znaczy, że dziś mamy się godzić z tego rodzaju śmiercią. Zamknięcie trzech krótkich ulic w centrum poprawiłoby jakość życia mieszkańców. O ulicy Piłsudskiego nawet nie wspominam, bo to zupełnie nierealne, ale może chociaż "eksperci" od zieleni pozwoliliby urosnąć temu żywopłotowi o kilkadziesiąt centymetrów wyżej i litościwie odgrodzili tzw. park miejski od pędzących TiR-ów. Koszty są niewielkie, a poprawa byłaby znacząca. Rozumiem punkt widzenia młodzieży! Przejechać się osiemnastoletnią bmw-icą dookoła Placu Legionów... Zaparkować furę przed butikiem na Sieradzkiej... Ruszyć z piskiem opon spod Tęczy... Młodość ma swoje prawa, ja jednak jestem starym, sentymentalnym dziadem i z rozmarzeniem wspominam dorożki, nieliczne Syreny, Warszawy, Nyski i naprawdę starych pacjentów w przychodniach zdrowia. Dziś niestety, zwiększył się drastycznie odsetek ludzi młodych i gadanie że
Cytat:
Wszystko wedle zasady - na coś trzeba umrzeć.
wcale nie trafia mi do przekonania. Zwłaszcza, że w razie pojawienia się problemów zdrowotnych ci wspomniani "młodzi" rakiem się wycofują z tych głupich twierdzeń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-22, 17:47   

Zawsze możesz się wyprowadzić tam gdzie nie ma spalin samochodowych. Byle nie na osiedle domków - bo to jak z deszczu pod rynnę. Coś o tym wiem, bo regularnie zimą zamiatam sadze :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-22, 17:52   

Pat44 napisał/a:
Zamknąć Królewską, Barycz i Narutowicza dla ruchu prywatnych pojazdów. Ludzie chcą korzystać z parku i spacerów w centrum, a nie wdychać spaliny,

Pat44, burmistrz Okrasa wprowadził taki program; masz pomysł przyjdź do mnie. Nie widzę problemu, masz pomysł aby ścisłe centrum przerobić na deptak, idź z tym do Niego, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Ja osobiście kiedy tylko mogę stosuję zasadę; spalam kalorie, a nie benzynę. Ale nie zawsze się tak da, bo czasami gabaryt zakupu ogranicza nasz pieszy wypad po niego.

Generalnie burmistrz obiecał społeczeństwu zniesienie SPP, więc ja oczekuję od pana burmistrza aby zrealizował obietnice. Potem ewentualnie dostanie mu się za ... smog w centrum miasta :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-12-22, 18:00   

miko 005 napisał/a:

Generalnie burmistrz obiecał społeczeństwu zniesienie SPP

Głupszej obietnicy złożyć już nie mógł...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-22, 18:04   

miko 005 napisał/a:
... idź z tym do Niego, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)


Jego Wysokość Ekscelencja Burmistrz :lol:

Dlaczego napisałeś wielką literą? Czy to oznaka nadzwyczajnego szacunku i pokory wobec władzy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-22, 18:07   

mcdek,
Cytat:
Zawsze możesz się wyprowadzić tam gdzie nie ma spalin samochodowych

Podobnie jak ty tam, gdzie jest ich więcej i samochodem można do sklepu wjechać. Zresztą nie widzę powodu. Mieszkam w tym grajdole od czterdziestu paru lat z przerwami i wolałbym, żeby to samochody się "wyprowadziły". Albo ci "miszczowie kierownicy" Choćby w inne, atrakcyjniejsze handlowo miejsca. miko 005,
Cytat:
Nie widzę problemu, masz pomysł aby ścisłe centrum przerobić na deptak, idź z tym do Niego, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Nie sil się na ironię, bo ci to nie wychodzi... Zresztą byłem już. Na razie związany jest "wyborczymi obietnicami" i przez takich jak ty, wnikliwych wyłapywaczy jego potknięć nie może zmieniać wyborczych obietnic :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-12-22, 18:46   

Pat44 napisał/a:
No ja pier... Ludzie! Zostawcie te swoje smrodliwe pojazdy poza centrum naszej wsi. Mało miejsca? Nie da się przejść przez ulicę! Musicie wjeżdżać do tych atrakcyjnych butików kołami?


Może trzeba się zastanowić nad podniesieniem opłat za parkowanie w Wieluniu ? Jeszcze dalej. Może pomogłoby poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania ? Mieszkańcy oczekują spokoju i centrum bez spalin.. :smile:

Ps.Czyżby Pan Okrasa strzelił sobie w kolano obietnicą wyborczą o likwidacji SPP ? NIE ! Między innymi dzięki tej obietnicy dostał szansę sprawowania funkcji burmistrza. Obietnica w 100% spełniła swoją rolę. Inna sprawa, czy zniesienie SPP jest właściwe.. ? Kogo to obecnie obchodzi :smile: Do tematu wrócimy zapewne za niecałe 4 lata. Obstawiam, że wówczas postulatem kandydatów będzie przywrócenie Strefy Płatnego Parkowania.. Oczywiście jeśli tylko Pan Okrasa spełni swoją.. obietnicę:D
? :smile:

Ps2. Ktoś może mi odpowie na pytania.
- Jaką rolę miała spełnić wybudowana w Wieluniu Stefa Płatnego Parkowania ? Czy Gmina poniosła przy jej budowie jakieś koszty ?
- Jaką rolę SPP pełnią w innych miastach ? Po co się je w ogóle buduje ?
_________________

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez hiszpan 2014-12-22, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mafik
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-22, 18:50   

mcdek napisał/a:
miko 005 napisał/a:
... idź z tym do Niego, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)


(...)

Dlaczego napisałeś wielką literą? Czy to oznaka nadzwyczajnego szacunku i pokory wobec władzy?

Grzeczność, najzwyklejsza grzeczność :) Jak napisałbym; -idź z tym do Pawła Okrasy, to nie zdziwiłbyś się wielką literą ;) Nie chcąc się ciągle powtarzać z imieniem i nazwiskiem, napisałem Niego, więc to logiczne, że wielka litera jest na miejscu. A z drugiej strony, jakby na to nie spojrzeć, to w końcu mówiłem o burmistrzu Wielunia a nie o kimś kto pije piwo pod drzewem :razz: Kontent? ;)

Pat44, ironia? Jaka ironia, poważnie mówiłem jak nigdy dotąd.
A panu burmistrzowi mogę zacytować fragment piosenki Rynkowskiego; - Wypijmy za błędy, za błędy na górze. Niech wyjdą na dobre zmęczonej naturze.
Widzisz, burmistrz tą obietnicą podzielił sobie społeczeństwo. Bo jak da się zauważyć, są przeciwnicy i zwolennicy SPP. A co śmieszne, to przed wyborami krzyczano, że Antczak okrada mieszkańców fundując im SPP, a potem jeszcze zwiększając taryfę. A teraz ci krzykacze chętnie pozostali by przy opcji płacenia za parking, ot taki wieluński paradoks.
Ja cały czas byłem i jestem za opłatami parkingowymi. Mało tego, jestem zwolennikiem podnoszenia tych opłat do granic wytrzymałości portfeli parkujących. Tylko w ten sposób możesz się doczekać centrum miasta bez samochodów, przynajmniej bez tych, które dzisiaj wjeżdżają do niego dla najzwyklejszego widzi mi się :razz:
Niestety Paweł Okrasa obiecał, stanął okrakiem nad przysłowiową przepaścią. A ja jestem ciekaw co z tego wyniknie :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-23, 13:28   

miko 005,
Cytat:
A co śmieszne, to przed wyborami krzyczano, że Antczak okrada mieszkańców fundując im SPP, a potem jeszcze zwiększając taryfę. A teraz ci krzykacze chętnie pozostali by przy opcji płacenia za parking, ot taki wieluński paradoks.
A na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek? Może podasz przykład jakiegoś "krzykacza", który przed wyborami twierdził, że Antczak okrada mieszkańców, a teraz chce opłat za parkowanie. Znasz jakiegoś, czy po prostu tak sobie "spekulujesz"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-23, 15:14   

Prosz...
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
miko 005
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-23, 20:12   

Skorupa, A mógłbyś wskazać dokładniej, bo czytam, czytam i nie widzę... No wiesz... Stare zrzędliwe dziady mają problemy z "czytaniem z rozumieniem" (czy jakoś tak...)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW