R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 23:21   

nigdy nic takiego nie napisałem :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-03, 01:56   

bAN,
Cytat:
Prosze o jedną (pewnie nie ostatnią) rzecz, obojętnie kto zostanie wybrany. Zróbcie w końcu porządek z przejściem na Warszawskiej koło wiaduktu

Planują tam wykopać jeszcze jeden tunel pod torami... Też wzdłóż Warszawskiej... A tak na poważnie, to rocznie ginie tam kilka osób... Gliny wolą na rowerzystów polować, władze wodotryski fundować, a ludzie dalej włażą pod koła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-03, 02:21   

wojtas napisał/a:
1. Jestem za, jednak jakie ulgi i w jakiej wysokości?

Rok od oddania obiektu do użytkowania przedsiębiorca nie zapłaci podatku od nieruchomości od nowo wybudowanego budynku.
wojtas napisał/a:
2. Za, ale których podatków dokładnie?

Podatek od środków transportu w Wieluniu będzie najniższy w Polsce ! Chodzi o stworzenie przestrzeni do otwierania (przenoszenia) w Wieluniu dużych firm transportowych oraz oddziałów spółek leasingowych. Dzięki takiemu posunięciu dochody gminy z tego podatku wzrosną według moich szacunków o około 5mln rocznie w perspektywie 3 lat. O połowę obniżę podatek od budowli (sieci wodno-kanalizo-ciepłowniczo-gazowe) Podatek ten ma istotny wpływ na ceny wody, ścieków, ciepła i gazu, co przyczyni się do zahamowania ich cen. Pozostałe podatki lokalne nie wzrosną przez cała kadencję. Temat podatków lokalnych jest bardzo szeroki i nie jest możliwe, by o wszystkim napisać w tekście, dlatego zapraszam do naszego biura wyborczego w Pasażu Pijarskim, gdzie możemy na ten i inne tematy szczegółowo porozmawiać.
wojtas napisał/a:
3. Realne? Prosiłbym o szczegóły.

Bardzo realne ! Chodzi o stworzenie grupy zakupowej prądu dla wszystkich jednostek podległych gminie (szkoły, przedszkola i inne obiekty gminne). Poznań, dzięki stworzeniu takiej grupy zakupowej obnizył koszty zakupu prądu o ponad 20% ! Taka grupa powinna funkcjonować w zakresie zakupu innych produktów i usług np. opału dla szkół.

wojtas napisał/a:
4. W jaki sposób?

Jeden sposób juz podałem - obnizka podatku od budowli. Drugi element wymaga dłuższego wprowadzenia, bo związny jest ścisle z wynikami finansowymi spółki komunalnej, których nie jestem w stanie omówić w tym tekście, dlatego ponownie zapraszam do biura na dłuższą programową rozmowę ...
wojtas napisał/a:
5. W jaki sposób, macie jakiś zespół kompetentnych ludzi i jesteście gotowi na perspektywę 2014-2020? Czy to tylko takie hasełko? Do dotacji polecam firmę konsultingową z Wrocławia - Resulto. Jak Wieluń wykorzystał swoją szansę na dotację w latach 2007-2013?

Uważam, że kwestie dotacji zlecimy zewnętrznym firmom konsultingowym wyspecjalizowanych w pozyskiwaniu środków unijnych. Będziemy działać na kilku poziomach i chetnie skorzystam z każdego pomysłu. Dane firmy Resulto z Wrocławia już zapisałem - bardzo dziękuję. Jestem otwarty na każdą propozycję, która może nam pomóc nie tylko w tym temacie.
wojtas napisał/a:
6. Których pozwoleń, jakie uproszczenia i ile czasu i pieniędzy szacunkowo to oszczędzi?

Głównie chodzi o proces wydawania decyzji o warunkach zabudowy. W Wieluniu na takie decyzje trzeba czekać długo. Znany jest przypadek, że petent czekał na wydanie takiej decyzji 3 lata ! zgodnie z ustawą powinien czekac 1 miesiąc, w sytuacji gdy sprawa jest skomplikowana - 2 miesiące. Zamierzam, ten obszar uporządkować poprzez uchwalenie planów miejscowych (wtedy takiej decyzji nie potrzeba wydawać), a także poprzez odpowiedni system motywacyjny pracowników. Zapraszam ponownie do biura.
wojtas napisał/a:
7. Na czym ta oferta będzie polegać i co przyniesie Wieluniowi?

Oferta będzie kompleksowym opisem korzyści z inwestowania w Wieluniu. To umozliwia dostęp do informacji o firmach zagranicznych szukających lokalizacji dla swoich inwestycji w Polsce. Taka oferta to standard jesli chodzi o obecność gminy na inwestycyjnej mapie Polski.
wojtas napisał/a:
8. O ile skróci się taki proces i ile przyniesie korzyści i ile będzie trwało i kosztowało opracowanie takich planów?

Jeżli gmina ma opracowany plan miejscowy to proces załatwiania pozwolenia na budowę zamyka się w 65 dniach ! Brak planów miejscowych wydłuża proces inwestycjny (mówimy o budowie obiektu pod kątem produkcji) do minimum 1 roku ! Jest o co walczyć.
Opracowanie i zmiana planów trwa około roku i kosztuje w zalezności od obszaru podlegającemu zmianom. Ale jest to wydatek rzędu 200tys zł. Te koszty szybko się zwracają, bo to przyspiesza budowę, a tym samym inwestor szybciej płaci podatek.
wojtas napisał/a:
11. Jakie są szanse i kiedy planowane jest rozpoczęcie budowy?

Na chwilę obecną trudno powiedzieć, gdyż należy dokonać ewidencji całego przedsięwzięcia co dotychczas zostało wykonane i dopiero wówczas podjąć odpowiednie działania. Sprawa nie jest łatwa, ale kto powiedział, że ma byc łatwo.
wojtas napisał/a:
13. Tzn? Jak rozumiem jakieś OZE i ma obniżyć to koszty i poprawić stan środowiska?

Tak, chodzi o wykorzystanie zasobów geotermalnych znajdujących się pod Wieluniem do celów grzewczych. Jak wiemy ostatnie ustalenia unijne dotyczące emisji CO2 spowodują znaczny wzrost kosztów wytwarzania ciepła z węgla. Dlatego w przyszłości należy wykorzystać geotermię do ogrzewania miasta. To będzie główny cel pozyskiwania środków unijnych w nadchodzącej kadencji. Uważam, że tania energia daje przewagę konkurencyjną i w tym kierunku chciałbym się mocno zaangazować.
wojtas napisał/a:
14. Popieram, tylko jak skutecznie to zrobić - może jakiś system motywacyjny i odpowiedzialność urzędników za swoje decyzje? O co tu dokładnie chodzi?

Tak chodzi o system motywacji finansowej dla pracowników za sprawnę załatwianie spraw, np. jeżeli na wydanie decyzji kpa przewiduje termin 30 dni to pracownik,ktory daną sprawę załatwi w terminie do 7 dni otrzyma wysoką premię, jeżeli zaś wyda decyzję pod koniec ustawowego terminu to na premię nie zasłuży. Sądzę, że finanse są najlepszą motywacją do sprawnego działania. Taki system funkcjonował swego czasu w jednej z podwrocławskich gmin (Długołeka) , gdzie wójtem był mój bardzo dobry znajomy. Działało to świetnie.
wojtas napisał/a:
15. Nie mam zdania, ale jeśli potrzeba w celu doprowadzenia kanalizacji do wszystkich mieszkańców, to jak najbardziej.

To jest obowiązek gminy wynikający z ustawy. Natomiast teraz budowę kanalizacji w gminie przejmie Przedsiębiorstwo Komunalne, jako spółka do tego celu powołana. Takie działanie obniży koszty budowy kanalizacjii, gdyż PK odliczy VAT od takich inwestycji, a gmina nie może takiego odpisu dokonać. Przypomnę, że stawka podstawowa podatku VAT w Polsce wynosi 23%. O tyle spadnie koszt inwestycji komunalnych.

wojtas napisał/a:
17. Jeśli ograniczy koszty - jak najbardziej. Jednak o ile dokładnie ograniczy to koszty?

Obecnie gmina ponosi gigantczne koszty 450tys na utrzymanie psów z gminy w Wieluń w schronisku w Czartkach pod Sieradzem. Płacimy za około 150psów, bez większej kontroli.Łatwo policzyć, że za jednego psa płacimy 3 tys zł rocznie !!!! Nie zgadzam się na takie wydatki. Pomysł jest następujący. Gmina ma przygotowany teren obok oczyszczalni ścieków pod kątem schroniska. Budowa takiego obiektu to według ofert które otrzymałem od firm budujących obiekty inwentarskie około 300tys zł. Jestem przekonany, że gdy będzie schronisko w Wieluniu to koszty nam także spadną. I najważniejsze, pieniądze pozostaną w Wieluniu. Po raz kolejny zapraszam do biura to uszczegołowie temat.
wojtas napisał/a:
18. Skąd te środki zostaną przesunięte, kto będzie musiał zapłacić więcej aby był na to środki?

Tutaj chodzi o stworzenie systemu finansowania przebudowy dróg w sołectwach. Finansowanie owo pochodziłoby z pieniędzy które rolnicy wnoszą w podatku rolnym. Jest to kwota między 700 a 800tys zł. I te pieniądze powinny w całości iść na drogi służące rolnikom. Obecnie brak takiego systemu, a moim zdaniem jest to bardzo potrzeby i uczciwy. Drogi to jest największy problem występujący w sołectwach i powiniem byś rozwiązany przejrzyście i systemowo.

Reasumując jeszcze raz zapraszam wszystkich chetnych do wizyty w naszym biurze wyborczym. Nie tylko po to bysmy mogli uszczegołowić nasze pomysły, ale także chętnie posłuchamy innych propozycji, gdyż nie mamy patentu na nieomylność. Jeżeli są do mnie pytania to prosze kierować je pod adres pawel.okrasa@profipoczta.pl, gdyż nie zawsze znajduje czas by śledzić na bieżąco forum.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
torrent2
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-03, 20:55   

A gdzie odpowiedzi na punkt 12 i 16?

12. likwidacja stanowiska zastępcy burmistrza Wielunia
Zdaje się, że jest w gminie dużo więcej stanowisk, które są tylko obciążeniem dla gminy… Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zatrudnia cały tabun niewydarzonych pseudopsychologów… Mam wrażenie, że jest to ochronka dla pań, którym się w życiu nie poszczęściło. Twór zwany WOSiR? Co to jest? Potężna samodzielna instytucja, która co robi? Jak tam się kształtuje zatrudnienie. Ilu urzędników przypada na pracownika niezbędnego dla funkcjonowania tych olimpijskich obiektów w Wieluniu. Podobnie jest z Wieluńską Spółdzielnią Mieszkaniową. Dlaczego nie są dostępne żadne dane na temat zatrudnienia, administracji, kosztów utrzymania tejże administracji, stosunku kosztów utrzymania administracji w stosunku do kosztów ogólnych?

16. uruchomienie środków na szkolenie dzieci i młodzieży ze środków pochodzących z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu
Kolejny problem… To tzw. „korkowe” albo „kapslowe”, które powinno być spożytkowane na przeciwdziałanie alkoholizmowi jest formą dodatkowego zarobku dla różnych pań i panów psychologów w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kiedy budżet domowy się nie dopina, to szacowni członkowie ww. komisji organizują posiedzenie i wzywają delikwentów w późnych godzinach popołudniowych i próbują pogróżkami skłonić ich do dobrowolnej rozmowy z kolejnym niewydarzonym psychologiem. Chyba nie muszę dodawać, że „pracują” za sowitą dietę… Nie wiem dokładnie na co powinny iść środki pozyskane z tego tzw. Kapslowego, ale jak słyszę że na „szkolenie” to już mnie trzęsie… To jakaś zaraza z tymi „szkoleniami”, które są protezą działalności różnych komisji, ciał, urzędów i instytucji, a które nie dają nic prócz profitów dla organizatorów i „wykładowców”… Czy ktokolwiek po „szkoleniu” organizowanym przez Urząd Zatrudnienia dostał jakąkolwiek pracę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-03, 22:44   

Pablo napisał/a:
Reasumując jeszcze raz zapraszam wszystkich chetnych do wizyty w naszym biurze wyborczym. Nie tylko po to bysmy mogli uszczegołowić nasze pomysły, ale także chętnie posłuchamy innych propozycji, gdyż nie mamy patentu na nieomylność. Jeżeli są do mnie pytania to prosze kierować je pod adres pawel.okrasa@profipoczta.pl, gdyż nie zawsze znajduje czas by śledzić na bieżąco forum.


Dziękuję za odpowiedź. Co do pytania 12, to nie wymaga komentarza, chociaż też oczekuję większych cięć wśród urzędników.

Po tych odpowiedziach nastała cisza. Postulaty są chyba tak szokujące, że mcdek i reszta tamtej strony spadła z krzeseł i nie może się podnieść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-03, 23:42   

wojtas napisał/a:
Po tych odpowiedziach nastała cisza. Postulaty są chyba tak szokujące, że mcdek i reszta tamtej strony spadła z krzeseł i nie może się podnieść.


To chyba oczywiste.

Paweł Okrasa to jedyny kandydat który ma realny i rozwojowy program dla miasta i gminy Wieluń. Paweł to człowiek który jest swoistą gwarancją samą w sobie. Proszę przejrzeć głosowania, wypowiedzi, to wszystko co robił Okrasa. Ja nie mam wątpliwości, że wybór kogokolwiek innego będzie zmianą polegającą jedynie na detalach. Czy będzie więcej tulipanów czy więcej świąt bursztynowych. Dla zwykłego mieszkańca nie będzie lepiej jak wybierzemy kogoś innego. Wieluń potrzebuje dobrego gospodarza który ma świadomość potencjału gminy i ma pomysł jak go wykorzystać. Tym kandydatem bez wątpienia jest Paweł Okrasa.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
red, miko 005
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-04, 10:05   

Pablo napisał/a:
wojtas napisał/a:
- obniżenie ceny zakupu prądu dla jednostek podległych urzędowi nawet o 20 proc., poprzez utworzenie grupy zakupowej

Realne? Prosiłbym o szczegóły


Bardzo realne ! Chodzi o stworzenie grupy zakupowej prądu dla wszystkich jednostek podległych gminie (szkoły, przedszkola i inne obiekty gminne). Poznań, dzięki stworzeniu takiej grupy zakupowej obnizył koszty zakupu prądu o ponad 20% ! Taka grupa powinna funkcjonować w zakresie zakupu innych produktów i usług np. opału dla szkół.


No i w okolicy już to robią
http://www.radiozw.com.pl...e=news&id=14267

"Gminy Byczyna, Radłów, Praszka, Rudniki i Gorzów Śląski stworzyły po raz drugi grupę przy zakupie energii elektrycznej. W tym roku do grupy dołączyło również starostwo powiatowe w Oleśnie. Przetarg okazał się sukcesem, bo gminy uzyskały kolejne oszczędności sięgające nawet rocznie 20%. Tylko w ubiegłym roku 5 gmin zaoszczędziło w ten sposób łącznie 700 tys. zł. Najwięcej, bo prawie 250 tys. zł zaoszczędziły Rudniki. W tym roku liderem grupy zakupowej jest Gorzów Śląski. Mówi burmistrz, Artur Tomala:
- Mamy niższą cenę co 2 lata temu, co jest dużym zaskoczeniem. I rywalizacja firm startujących do tego przetargu była na takim poziomie, że ceny różniły się zaledwie o 1-3 grosze. A mamy w tej chwili cenę zakupu energii niższa niż 2 lata temu. Za 1 kWh jest to chyba na poziomie ok. 23 zł. W skali roku oszczędzamy w ten sposób 18-20%.

Wójt gminy Rudniki - Andrzej Pyziak podkreśla, że również na tym polu trzeba szukać pieniędzy dla samorządowego budżetu:
- Nasze działania są wielokierunkowe. Z jednej strony pozyskujemy środki. A z drugiej strony musimy szukać oszczędności, bo tylko w taki sposób możemy mieć i wygospodarować fundusze na następne inwestycje.

Do przetargu stanęło 6 firm energetycznych. Najkorzystniejszą przedstawiła grupa ENEA z Poznania. Ogółem grupa zakupowa gminy Gorzów Śląski za energię elektryczną zapłaci w 2015 roku 2 mln 775 tys. zł."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kaowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 226
Skąd: z podziemia
Wysłany: 2014-11-04, 15:14   

Paweł jest przedsiębiorcą, który przez wiele lat z sukcesem prowadzi swoją firmę. Sprawdził się więc w roli dobrego gospodarza.

Uważam,że ma "przepis" na Wieluń, a udzielając tych rzeczowych odpowiedzi jedynie to potwierdził.
Ekonomista i przedsiębiorca zrozumie, że nie są to tylko puste obietnice, ale plan który oparty jest na realnych i ekonomicznych przesłankach. Hasła są konkretne tak jak konkretne plany ich realizacji...To może się udać...a czy się uda ? - nie wiem, to zależy od tego ile osób zrozumie konkretny program wyborczy.
Z tym może być jednak ciężko ponieważ wyborca nie lubi się zastanawiać. Bo i po co skoro inni mają "lżejsze" programy wyborcze...bezrobotnym pracę, kierowcom drogi, chorym powrót do zdrowia, rodzicom bezpłatne żłobki i przedszkola, itd

Osobiście uważam, że czas na zmiany. Trzeba odświeżyć Gminę, wprowadzić do niej ekonomię i pragmatyzm w podejmowaniu działań służbowych. Oddać w "Zarząd" naszą Gminę komuś kto potrafi nią dobrze gospodarować czyli traktować Gminę jak przedsiębiorstwo, jak aktywa i pasywa, a nie jak "worek bez dna".
Paweł opisał konkretne działania, a więc bardzo łatwo będzie go później z tych obietnic rozliczyć...

albo...

zostawmy tak jak jest i cieszmy się z kolejnego kwietnika czy wyścigu rydwanów !!!:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-04, 16:58   

wojtas napisał/a:
Po tych odpowiedziach nastała cisza. Postulaty są chyba tak szokujące, że mcdek i reszta tamtej strony spadła z krzeseł i nie może się podnieść.

Eh wojtas, ty to masz fantazję :D
Ile można wałkować jedno i to samo w kółko?
Ja, jak i pewnie ta cała reszta ma już od dawna pewność, w którym miejscu postawić X na czterech kartach do głosowania. A co do "lukru". Skoro aż tak bardzo lubisz jak ktoś go używa w nadmiarze ... Twój wybór ;)

Sylwester napisał/a:
To chyba oczywiste.

Paweł Okrasa to jedyny kandydat który ma realny i rozwojowy program dla miasta i gminy Wieluń. Paweł to człowiek który jest swoistą gwarancją samą w sobie. Proszę przejrzeć głosowania, wypowiedzi, to wszystko co robił Okrasa. Ja nie mam wątpliwości, że wybór kogokolwiek innego będzie zmianą polegającą jedynie na detalach. Czy będzie więcej tulipanów czy więcej świąt bursztynowych. Dla zwykłego mieszkańca nie będzie lepiej jak wybierzemy kogoś innego. Wieluń potrzebuje dobrego gospodarza który ma świadomość potencjału gminy i ma pomysł jak go wykorzystać. Tym kandydatem bez wątpienia jest Paweł Okrasa.

Sylwester, zafundowałem Ci wirtualne piwo za zaangażowanie w tym wpisie :D Myślę, że jak Paweł Okrasa spełni swój sen o ... fotelu burmistrza, to mimo zapowiadanych cięć w administracji (w co wątpię, bo jakoś się trzeba zrewanżować popierającym) wynagrodzi cię jakimś zydelkiem.
Jak przeczytałem te słowa uwielbienia to nie wiedzieć czemu przypomniały mi się Gumisie i jedna z najzabawniejszych par w tej bajce. :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez miko 005 2014-11-04, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Grzegorz Nowak (W)
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-04, 17:18   

Sylwester, Wojtas - z dedykacją especially for you:

https://www.youtube.com/watch?v=DCE2OWZA82o

Co do programu i jego rozwinięcia, znalazłem co najmniej 3 punkty niemożliwe do zrealizowania ze względu na ich niezgodność z obowiązującym prawem, i zastanawiam się czy chce mi się to opisywać wyręczając w pracy komitet, w którym teoretycznie powinni zasiadać ludzie kompetentni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-04, 18:27   

wojtas jestes też na jakieś liście ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-04, 19:38   

miko 005 napisał/a:
Ech wojtas, ty to masz fantazję :D
Ile można wałkować jedno i to samo w kółko?


No właśnie, to już 25 lat wałkowania tego samego, a Polska cierpliwie czeka na znaczną poprawę ...

miko ja zamierzam podjąć decyzję po poznaniu postulatów innych kandydatów - co jest nie lada wyczynem jak na razie, bo stronią od tego, ale jestem wytrwały i czekam, a może ktoś wspomoże biednego i wskaże jakiś link itp?

Co do lukru - oczywiście, że będę chwalił mądre pomysły, niezależnie, czy będą Pawła Okrasy, czy Twoje.

bAN napisał/a:
wojtas jestes też na jakieś liście ??


Tak, z Psl`u :)

A tak na poważnie, to pudło

glupek napisał/a:
Co do programu i jego rozwinięcia, znalazłem co najmniej 3 punkty niemożliwe do zrealizowania ze względu na ich niezgodność z obowiązującym prawem, i zastanawiam się czy chce mi się to opisywać wyręczając w pracy komitet, w którym teoretycznie powinni zasiadać ludzie kompetentni.


Chodzą podejrzenia o wałkach Pslu, jednak nie chce nikogo wyręczać ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-04, 20:10   

wojtas napisał/a:
Czytałem w jakimś temacie na tym forum, że połasiłeś się / bądź chciałeś się połasić na 180 pln w zamian za siedzenie w komisji wyborczej z ramienia KNP, to prawda?

Tak :razz: Prosiłem, błagałem. Te 180 złotych były dla mnie ostatnią deską ratunku. No niestety, zebrałem tylko 44 podpisy popierające KNP. Mało tego, brakującego podpisu nie chciała złożyć moja żona, przecież to szoook :twisted:
wojtas, takimi bzdurami chcecie coś zasłonić, coś ukryć? Powielasz głupi wątek Mateusza, mało tego, piszesz o tym o 19.38 gdy ja już o 18.00 odpowiedziałem "intrygantowi". :facepalm: EOT
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-04, 20:50   

Tylko dodam, że więcej na forum było takich ideowców w ciągu ostatni lat którzy dla diety w komisji dzięki zgłoszeniu przez pełnomocnika KNP/UPR daliby się pociąć. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-04, 21:43   

Sylwester napisał/a:
Tylko dodam, że więcej na forum było takich ideowców w ciągu ostatni lat którzy dla diety w komisji dzięki zgłoszeniu przez pełnomocnika KNP/UPR daliby się pociąć. :D

Sadysta. Ciąłeś osobiście? :grin: A może to tylko deluzje człowieka co śni o władzy każdej nocy? Obawiam się, że z takimi poglądami raczej się nie uda :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW