R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 11:47   

Sylwester napisał/a:
Kwintesencją konkurencji jest konkurencja cenowa. Odsyłam do praktyków, a nie teoretyków. Spójrz proszę co zrobiono kilka lat temu w gminie Rusiec by jedna z większych firm przerejestrowała z Wielunia tam swoje samochody tym samym zaczęła tam płacić podatki, a nie w Wieluniu.
Podpowiem - obniżyli podatki od środków transportu do najniższych w regionie. :wink:

To wszystko to nie są jakieś tajemne i skomplikowane przepisy, tylko już sprawdzone i działające metody na rozwój gmin i miast właśnie takich jak Wieluń


Zlikwidujmy wszystko, nie będzie niczego. Burmistrz wyżywi się trawą, a właściciel posesji wyleje sobie asfalt przed domem, zakupi pług, tonę soli i zatrudni kogoś do szpadla. No, w tym szaleństwie jest metoda. Przypomina mi to kalkulację inteligentów z KNP, którzy przy obliczaniu dochodów mylą się w górę, natomiast przy kosztach - w dół. Ja już wolę, żeby wszystko powiązane z myślą JKM wylądowało na śmietniku historii, a wy chłopcy weźcie się do jakieś roboty najemnej, dobrze?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 12:13   

mcdek, nie za bardzo rozumiem czego się czepiasz. Nikt nie mówi o zaoraniu wszystkiego a raczej o wydatkowaniu pieniędzy publicznych rozsądnie i szukaniu dodatkowych źródeł dochodu dla gminy. No ale rozumiem, że twoim zadaniem jest czepianie się czegokolwiek dla samej idei...
Zostały podane MERYTORYCZNE odpowiedzi na zadane pytania a w odpowiedzi dostajemy teksty w stylu "a u was to biją Murzynów"...

Nadal oczekuję na programy innych kandydatów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 12:20   

Merytoryczna odpowiedź przedstawiłaby konkretne założenia w liczbach. Takie bajanie o niskich podatkach i powiązanym wzroście gospodarczym uprawiać może każdy. Ja np postawię tezę, że wysokość podatków jest na właściwym poziomie gwarantującym maksymalny przychód do budżetu gminy, zgodnie z teorią Laffera. Wykaż, że tak nie jest - i to będzie dopiero merytoryczna odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 12:48   

red napisał/a:
Spooky napisał/a:
Skąd pewność, że samorządy innych miast nie podpatrzą tego pomysłu i nie obniżą u siebie podatków do jeszcze niższego poziomu?
Nigdy nie ma takiej pewności. Ale tak samo nie ma pewności, że za miesiąc np w Sieradzu nie zrobią mutacji święta bursztynu. Tym tokiem rozumowania możnaby nic nie robić, wychodząc z założenia, że pewne są tylko podatki i śmierć...


Dla mnie to jest zwykłe psucie rynku, z korzyścią dla przedsiębiorców i ze stratą dla samorządów. W dodatku działanie wyjątkowo krótkookresowe, bo gdy tylko inne samorządy się o tym dowiedzą, też zechcą w ten sposób podreperować swój budżet (a dowiedzą się na pewno bardzo szybko - tak jak informacja o tym, że kobiety w ciąży mogą parkować w Wieluniu za darmo obiegła Polskę zanim jeszcze to wprowadzono). Do czego to doprowadzi? Po prostu droga donikąd. Absolutnie nie przekonuje mnie to.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-22, 12:56   

Spooky napisał/a:
Dla mnie to jest zwykłe psucie rynku, z korzyścią dla przedsiębiorców i ze stratą dla samorządów. W dodatku działanie wyjątkowo krótkookresowe, bo gdy tylko inne samorządy się o tym dowiedzą, też zechcą w ten sposób podreperować swój budżet (a dowiedzą się na pewno bardzo szybko - tak jak informacja o tym, że kobiety w ciąży mogą parkować w Wieluniu za darmo obiegła Polskę zanim jeszcze to wprowadzono). Do czego to doprowadzi? Po prostu droga donikąd. Absolutnie nie przekonuje mnie to.

Gdzie ta strata? Przychodzą kolejne firmy, ludzie budują zakłady które po oddaniu do użytku zaczynają wpłacać do kasy gminnej podatek z tytułu chociażby nieruchomości. Zwiększamy bazę i nie tylko w budżecie pieniędzy będzie więcej, ale do tego powstają kolejne miejsce pracy dla mieszkańców miasta.
W przypadku gdy gmina Rusiec obniżyła podatki x lat temu tym samym podbierając firmy z Wielunia jakoś nikt nie zareagował...

Zawsze jest tak, że zarówno ludzie jak i firmy uciekają do krajów, a w tym wypadku gmin gdzie podatki są mniejsze, a urząd przyjaźniejszy. Nigdy odwrotnie.


mcdek, i po co te wycieczki osobiste czy czepianie się KNP w temacie o Burmistrzu? Może sam wkońcu przyznasz się w jakim urzędzie pracujesz i gdzie tam sobie należysz?
Bezsensownie niemal co post zajmujesz się rzeczami które nie dotyczą tematu.

Nie da się przekonać kogoś kto nie rozumie prostych zależności. Żeby ktoś chciał zainwestować pieniadze w budowę fabryki w Wieluniu czy tu otworzyć swoją firmę to nie ma innego skutecznego sposobu na przyciągnięcie go do nas jak te które wymienił Paweł Okrasa. To właśnie naiwną wiarę, że robiąc święta bursztynu czy inne cudawianki przyciągniemy rzeszę inwestorów należy włożyć między bajki i wrzucić na śmietnik historii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 13:29   

mcdek napisał/a:
Merytoryczna odpowiedź przedstawiłaby konkretne założenia w liczbach. Takie bajanie o niskich podatkach i powiązanym wzroście gospodarczym uprawiać może każdy. Ja np postawię tezę, że wysokość podatków jest na właściwym poziomie gwarantującym maksymalny przychód do budżetu gminy, zgodnie z teorią Laffera. Wykaż, że tak nie jest - i to będzie dopiero merytoryczna odpowiedź.
Nikt nie da ci żadnej gwarancji, że takie rozwiązanie jak obniżenie podatku drogowego da przychody np w wysokości 5 czy 15 mln zł. Ale wszelkie przykłady pokazują, że pieniądze idą tam, gdzie podatki sa niższe. I zapewne tak by było i w tym przypadku. Mógłbym ci napisać, że to da rocznie np 10 mln zł dodatkowo przychodu dla gminy. Ale wiesz doskonale, że zarówno ja nie mogę dać gwarancji na ta kwotę, jak i ty nie jesteś w stanie jej podważyć.
Natomiast w przypadku takich propozycji jak ograniczenie środków na promocję, likwidacja stanowiska zastępcy burmistrza, redukcja zbędnych etatów w WDK czy też przeniesienie inwestycji do PK i zwrot VAT, to łącznie można te oszczędności szacować na poziomie nawet 2 mln zł.

Spooky napisał/a:
Dla mnie to jest zwykłe psucie rynku, z korzyścią dla przedsiębiorców i ze stratą dla samorządów. W dodatku działanie wyjątkowo krótkookresowe, bo gdy tylko inne samorządy się o tym dowiedzą, też zechcą w ten sposób podreperować swój budżet (a dowiedzą się na pewno bardzo szybko - tak jak informacja o tym, że kobiety w ciąży mogą parkować w Wieluniu za darmo obiegła Polskę zanim jeszcze to wprowadzono). Do czego to doprowadzi? Po prostu droga donikąd. Absolutnie nie przekonuje mnie to.
Jesli wg ciebie obniżanie podatków to psucie rynku, to ja nie mam pytań... Jeśli należysz do grona osób które uważają, że urzędnik wie lepiej na co wydać twoje pieniądze, to też nie mam pytań. Jeśli wolisz płacić wysokie podatki po to, aby burmistrz urządzał wycieczki do Paryża dla swojej świty - nie mam pytań. A może to wynika z tego, że po prostu nie płacisz jeszcze podatków, więc jest ci wszystko jedno. Mam tylko nadzieję, że należysz do mniejszości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 17:53   

red, muszę obiektywnie przyznać, że to co przedstawiłeś trzyma się kupy. Zdecydowana większość tych planów to ukłon w stronę przedsiębiorców i to jest jak dla mnie, osoby pracującej na etacie, a nie dającej pracę, takie głaskanie mnie pod włos. Fakt, możemy spodziewać się iluś tam nowych miejsc pracy, tylko co, ciągle za najmniejszą krajową?
Mniejszy podatek od nieruchomości, to w moim przypadku kwota (zakładając te powiedzmy 10% mniej) ok 5 złotych rocznie. Dam się za to kupić, jak sądzisz :D
Wiesz, ja jak i pewnie tysiące wyborców idąc do urn kieruje się pewnymi wyznacznikami oddając głos.
Po pierwsze i najważniejsze to praca. OK., przez te lata kadencji kogoś tam, miałem i mam dalej pracę, zarobki są jakie są i tutaj jak słyszę obiecanki kandydata na burmistrza, że może dzięki niemu być więcej, to trochę patrzę na to z przymrużeniem oka. Ale, pracę i comiesięczną wypłatę mam. Co dalej. Moje otoczenie, tam gdzie mieszkam, gdzie pracuję, gdzie żyję i odpoczywam po pracy. I tutaj na dzień dzisiejszy, też jakiś większych zastrzeżeń nie mam. Wieluń jest naprawdę ładnym wizualnie miasteczkiem, czystym, widnym w nocy, po mordzie też nie dostałem, czyli w miarę bezpiecznym, o ile sami nie kusimy losu ;) Relaks po pracy. Tutaj to trochę pięta Achillesa :razz: Ale basen kryty i kino lada moment ;) kilka razy w roku imprezy plenerowe na terenie miasta i gminy, więc coś dla siebie wybrać można.
Za chwilę doczekamy się też obwodnicy miasta, która powinna rozluźnić trochę dojazd do pracy i powrót z niej.
Programy; 65+, rodzina 3+ i karta dużej rodziny, to ukłon w stronę osób starszych i biedniejszych i liczniejszych rodzin, a takich w Wieluniu też nie brakuje.
Jak na razie, wygląda na to że da się też żyć, więc jak to mówią, nie szukaj ula, jak masz miód (albo odwrotnie :D )
Dla przeciętnego elektoratu, im więcej cyferek, liczb i sum, tym większy zamęt. Obywatel lubi spokój ;) A już rozgrywki pomiędzy politykami mniejszymi (większymi zresztą też), ma naprawdę głęboko w ... :twisted:
To jest moje spojrzenie na owe zagadnienie :P A czy komuś się ono podoba czy nie, to tak naprawdę niewiele mnie to obchodzi :razz:

Ale, gdyby się miało okazać, że ... umarł Król, niech żyje Król. I ów Król wprowadziłby w życie to co nam tutaj za Twoim pośrednictwem przedstawił, to pewnie dałoby się to przełknąć :) No i jak ten ewentualnie nowy Król i cała Jego świta zapatruje się na sprawy owych wieluńskich świąt (wiadomo o czym mówimy ;) ) Będą, czy kasacja w ramach oszczędności.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-22, 18:14   

red napisał/a:
hiszpan, na pytania postaram sie odpowiedzieć ja. Sporo rozmawiałem ostatnio z Pawłem Okrasą, byłem tez na kilku spotkaniach wyborczych na których była mowa o programie, więc pewnie przekażę większość założeń programowych. Chociaż jak sądzę i tak pewnie cię to nie zadowoli...


red, mylisz się ! Twoje odpowiedzi są w miarę rzeczowe i niegłupie. Zadowalają mnie praktycznie w 100%. Mam jeszcze co prawda kilka pytań w ich kontekście, ale są ok. Ponadto, aby zagłosować na Okrasę (jestem już ku temu bliżej niż wczoraj) muszę jeszcze tylko zweryfikować jego intencje.. Do tego będzie mi potrzebny mail do niego. Z góry dzięki za jego podanie, może być na priv.


red napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Co oznacza według Was "transparentna polityka przestrzenna" ?
Stworzenie planów miejscowych dla obszarów przemysłowych co skróci proces uzyskiwania pozwolenia na budowę. Bez planów miejscowych uzyskanie pozwolenia na budowe w Wieluniu zajmuje około 1 roku. Są znane przypadki 3 lat !!!. Gdyby był plan miejscowy proces skraca się do 65 dni!!! Brak planów miejscowych powoduje uznaniowość urzędniczą wobec inwestora, co oczywiście stwarza warunki do korupcji.


Dlaczego do tej pory takowy plan nie został stworzony ? Okrasa wychodził z taką propozycją na obradach ? Jeśli tak, to z jaką odpowiedzią się spotkał ?

red napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Ile hektarów ma duży teren według Was ?
Jest obszar na ulicy Częstochowskiej od Stacji benzynowej ORLEN do zakładu Pana Witkowskiego w Rychłowicach po obu stronach drogi. To uważam powinien być obszar przeznaczony pod działalność gospodarczą. Atuty: główna droga, gleby niskiej klasy, za miastem (czyli brak uciążliwości dla mieszkańców). Teren taki powinien zostać włączony jako podstrefa łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Kto jest właścicielem tych terenów ? Z tego co kojarzę są tam grunty orne. Koszty ich wykupu byłyby pewnie niebagatelne. Jak sobie wyobrażasz takie przedsięwzięcie ?

red napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Jaki typ zakładów powinien powstawać w Wieluniu według Was ? Produkcyjne ? Usługowe ? Proszę o przykłady.
(...)W bieżącym roku mógł powstać w Wieluniu zakład produkujący systemy oświetleniowe austriackiej firmy ASPOCK (dostawca WIELTON-a) i z powodu braku 3ha gruntów w strefie przemyslowej zakład powstaje w Kluczborku !


Skąd ta informacja ?

red napisał/a:
(...)Kilka lat temu szukała lokalizacji w naszym regionie pod budowę zakładu witamin i premiksów dla zwierząt firma ROCHE. I tego samego powodu co powyżej wybudowała taki zakład w Mszczonowie.


Skąd ta informacja ? Dlaczego chcieli się ulokować akurat w Wieluniu ? Nie przeszkadzały im wysokie podatki ?

red napisał/a:
Generalnie upatrujemy szansę w powstawaniu firm kooperujących z wiodącymi firmami Wielunia (WIELTON, KORONA).


O ile firmy te za chwilę nie zaczną mieć problemów finansowych.. Wydaje mi się, że wkrótce mogą wpaść w dołek (szczególnie WIELTON) i takie plany mogą okazać się chybione.


red napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Panie Pawle Okrasa, mam dwa pytania do Pana. Jak Pan uważa.
- Jakiej wysokości wynagrodzenie powinien otrzymywać burmistrz miasta Wielunia ? Ile Pan chciałby zarabiać zasiadając na stanowisku burmistrza (brutto)?
- Czy po objęciu stanowiska burmistrza, będzie Pan w jakikolwiek sposób łączył zarządzanie urzędem z Pana dotychczasową pracą ?
Pytania co prawda do Pawła, ale o wynagrodzenie burmistrza powinno się raczej pytać Radę Gminy bo to ona ustala. Ale wydaje mi się, że obecne wynagrodzenie jest ok, zwłaszcza w kontekście likwidacji stanowiska wiceburmistrza.


Nie mogę o to zapytać Rady Gminy, gdyż ta przyszłej kadencji jeszcze się nie zawiązała :wink:

Zapomniałeś o dwóch pytaniach:

Paweł Okrasa napisał/a:
"(...)Zadaniem władz gminy jest stworzenie równych warunków do konkurowania między sobą przedsiębiorstw i ludzi(...)"
- jak chcecie tego dokonać ? Mam rozumieć, że obecnie mieszkańcy Wielunia nie mają stworzonych równych warunków do konkurowania ? Funkcjonuje tutaj jakaś lobbująca na stronę jednych, a gnębiąca innych "sitwa" ?

Paweł Okrasa napisał/a:
"(...)to wreszcie jest ustalenie takich relacji pomiędzy urzędem, a pomiędzy obywatelem, w której to mieszkaniec jest podmiotem, a nie petentem(...)"
- co Wam się obecnie nie podoba ? Co dokładnie chcecie zmienić ? Co macie na myśli ? Wprowadzicie jakiś rygor nad urzędnikami ? Zmniejszycie ich pensje ? System premiowania urzędników ? Kiedy ? Jak ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-22, 18:57   

miko 005 napisał/a:
red, muszę obiektywnie przyznać, że to co przedstawiłeś trzyma się kupy. Zdecydowana większość tych planów to ukłon w stronę przedsiębiorców i to jest jak dla mnie, osoby pracującej na etacie, a nie dającej pracę, takie głaskanie mnie pod włos. Fakt, możemy spodziewać się iluś tam nowych miejsc pracy, tylko co, ciągle za najmniejszą krajową?

Tak to prawda, ale jeżeli takich firm które będą chciały płacić tylko minimalną będzie więcej to w pewnym momencie kolejnych chętnych by za minimalną pracować zabraknie i pracodawca będzie musiał płacić więcej. Do tego przyznasz mi chyba rację, że nawet w tej Koronie czy Wieltonie są takie miejsca jak dział zakupów itp. gdzie pracują nie tylko dobrze wykształceni, ale też dobrze opłacani pracownicy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 20:09   

No i ... czar prysł :roll:
Jestem leniwy ale uczciwy
To jedno z haseł kandydata do Rady Miejskiej w Wieluniu z KWW Pawła Okrasy.
Co miałeś na myśli opracowując takie hasło i dlaczego zostało zaakceptowane przez "szefa", kandydata na Burmistrza Wielunia. A może zaakceptował, bo sam preferuje lenistwo :shock:
Ale jeśli nie zrobisz kariery regionalnego polityka, to przynajmniej błysnąłeś w skali kraju, a konkretnie w telewizji TVN w Faktach nadawanych codziennie o godzinie 19.00 :D

A wracając do merytorycznej dyskusji. Na filmiku kandydata na burmistrza pana Okrasy, w drugiej jego minucie mówi on o obniżkach cen wody i ścieków. Czyżby te ceny były faktycznie aż tak kolosalnie duże?
Odsyłam do strony: http://www.cena-wody.pl/i...&iw=a&lu=&da=sr
Zobaczymy tam, że Wieluń jest na 88 miejscu spośród 835 pozycji. Popatrzcie sobie na średnie krajowe i jak na tym tle wypada sam Wieluń. W województwie na 46 miast jesteśmy na 8 miejscu.
O ile konkretnie chce pan Okrasa obniżyć nam ceny wody i ścieków. O ile?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez miko 005 2014-10-22, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-22, 20:56   

Nie wiem jak można sugerować, że osoba która prowadzi własną działalność gospodarczą, a tym samym ma nielimitowany czas pracy, często pracuje po kilkanaście godzin dziennie do tego dochodzą wyjazdy w różne regiony kraju w celach służbowych, a tym samym wykonuje pracę wymagającą dużego zaangażowania, może być leniwa. Znam Pawła i częściej lub rzadziej mam okazję go spotkać i widzę ile czasu i energii wkłada w to co robi, więc z całym szacunkiem miko, ale nie czaję tego co robisz.

Może to kandydaci na burmistrza którzy całe, albo większość swojego życia zawodowego spędzili jako radni, pracownicy urzędu, czy jednostek podległych gminie/powiatowi zasługują na miano leniwych. Bo przecież to tylko kilka godzin pracy i do domu. Ciekawe czy odnaleźli by się na rynku pracy gdyby nie posady w urzędach czy jednostkach im podległych. Problem z nimi polega na tym, że bycie burmistrzem chcą traktować jako sposób na swoje życie. Nie traktują siebie samych jako dobrą ofertę dla gminy i mieszkańców, nie mają wg. mnie w większości pomysłu na jej działanie. To tylko cel w ich życiu - kolejne 4 lata spokojnego, dostatniego życia za publiczne pieniądze. Proszę samemu się zastanowić co by robili niektórzy kandydaci gdyby nie byli radnymi czy pracownikami urzędu? Jeżeli mamy sugerować, że któryś z kandydatów na burmistrza jest leniwym to przejrzałbym ich życiowe dokonania, a raczej w większosci przypadkach ich brak i dopiero wtedy pokusiłbym się o jakiekolwiek sugestie i oceny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 22:35   

miko 005 napisał/a:
No i ... czar prysł :roll:
Jestem leniwy ale uczciwy
To jedno z haseł kandydata do Rady Miejskiej w Wieluniu z KWW Pawła Okrasy.
Co miałeś na myśli opracowując takie hasło i dlaczego zostało zaakceptowane przez "szefa", kandydata na Burmistrza Wielunia. A może zaakceptował, bo sam preferuje lenistwo :shock:
Ale jeśli nie zrobisz kariery regionalnego polityka, to przynajmniej błysnąłeś w skali kraju, a konkretnie w telewizji TVN w Faktach nadawanych codziennie o godzinie 19.00 :D
Myślę że Ty nigdy nie byłeś oczarowany, więc akurat w tym przypadku nie miało co prysnąć ;-)
Miałem na myśli dokładnie to co wyraża hasło. A wymyśliła je moja żona więc chyba ona wie najlepiej jaki jestem. Zresztą lenistwo wcale nie jest takie złe. Bo czy np ktoś pracowity mógłby wymyślić takie coś jak np zmywarka do naczyń :roll:
Natomiast co do osoby Pawła Okrasy to można powiedzieć o nim wiele ale na pewno nie to, że jest leniwy. Wręcz przeciwnie - jest bardzo pracowity i nawet mu tej pracowitości trochę zazdroszczę...

Co do części merytorycznej to postaram się uzyskać jakieś konkrety, chociaż i tak wiem, że to Cię nie przekona 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-23, 10:01   

Mateusz napisał/a:


Czy ktokolwiek z rządzących z PSL chociaż obiecał albo zrobił mały krok w celu pozyskania inwestorów do Wielunia w ciągu ostatnich 10 lat?


Miło, że zapytałeś ;)
Od tych 10 lat ani razu PSL nie rządził Wieluniem, więc nie miał możliwości ściągać tutaj inwestorów w takiej formie o jakiej piszesz.
Niemniej chciałbym zauważyć, że wieluńska podstrefa ŁSSE powstała właśnie dzięki działaniom polityków PSL. Bo samo miasto (burmistrz i rada) do tej pory szukają gruntów, na których strefa mogłaby się rozwijać, ale jak widać przyciąganie inwestycji nawet podane na tacy niezbyt im idzie.

Chciałbym się jednocześnie dowiedzieć dokładnie w jaki sposób Okrasa i PiS chce tutaj przyciągać inwestorów. Bo mówiąc na konferencjach o tym, jakie to Wieluń ma superatrakcyjne położenie i warunki, pokazują w jak wielkim oderwaniu od rzeczywistości funkcjonują.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-23, 14:53   

glupek napisał/a:
Od tych 10 lat ani razu PSL nie rządził Wieluniem, więc nie miał możliwości ściągać tutaj inwestorów w takiej formie o jakiej piszesz.


Przecież to PSL tworzy po raz kolejny koalicję w gminie tym razem w składzie - Panek Wojciech, Kaftan Sławomir, Franciszek Dydana + Jerzy Łebkowski

oraz w powiecie - Kowal Józef, Ryczyńska Grażyna, Bąk Leszek, Sola Krzysztof, Stępień Andrzej, Kopeć Jan

Nie wiem jak mam zatem rozumieć to co napisałeś, skoro PSL prawie zawsze jest w koalicji rządzącej gminą Wieluń i powiatem wieluńskim. Manipulacja, schizofrenia? Chyba mi nie chcesz wmówić, że mając 4 radnych w gminie i 6 w powiecie nie macie nic do gadania będąc w koalicji? PSL tworzy koalicję która rządzi miastem i powiatem więc pozostała częśc twojego postu to już słuszna autokrytyka PSL.


Przypomnę jedną bardzo ciekawą obietnice burmistrza Antczaka sprzed 4 lat - a mianowicie mówił, że doprowadzi podczas swojej kadencji do budowy nowoczesnego kompleksu basenów. Może mi ktoś wskazać w której części miasta one powstały? Czy zwyczajnie nie spełnił swojej obietnicy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-23, 17:01   

Sylwester napisał/a:
Przypomnę jedną bardzo ciekawą obietnice burmistrza Antczaka sprzed 4 lat - a mianowicie mówił, że doprowadzi podczas swojej kadencji do budowy nowoczesnego kompleksu basenów. Może mi ktoś wskazać w której części miasta one powstały? Czy zwyczajnie nie spełnił swojej obietnicy?

No faktycznie powód prawie 100% żeby nie oddać głosu na Antczaka :facepalm: Tym bardziej, że jak sami dyskutowaliśmy na tym forum o rzeczonym kompleksie basenów, to doszliśmy do wniosku, że może to być inwestycja, która będzie brzemienna w skutkach późniejszego utrzymania obiektu.
Już widzę jakbyś teraz "pyszczył" gdyby taki kompleks powstał. Miasto utopiło w nim kasę a na dodatek rachunki za jego utrzymanie były spore. Zrobiłbyś niezłą wyliczankę, co to można by było pożytecznego za te pieniądze zrobić :)

red napisał/a:
Myślę że Ty nigdy nie byłeś oczarowany, więc akurat w tym przypadku nie miało co prysnąć ;-)

Nie no red, nie doceniasz mojej skromnej osoby ;) Umiem odróżnić dobro od zła, jak też są; ludzie, rzeczy i czyny, które potrafią mnie oczarować. Ale fakt, w tej grupie nie ma jeszcze Twojego kandydata :twisted:
Jestem leniwy zbieram na piwo. W dużych miastach, przeważnie tych turystycznych, często napotykałem takich "operatywnych" osobników. Absolutnie nie chcę nikogo obrazić, ale tak jakoś jak przeczytałem o tym lenistwie w haśle wyborczym, to przypomniało mi się to piwo :D Dla pocieszenia powiem, że w puszeczkach tych zbieraczy, było trochę "naiwnych pieniążków" :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
tumasz
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW