R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
Drakulin 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-17, 20:01   

red, dziękuje,
Sylwester,i w tym wypadku na poinformowaniu Państwa o tych kandydaturach się skończy.Listę kandydatów na burmistrza można uznać za zamkniętą pomimo jeszcze paru godzin przyjmowania zgłoszeń ponieważ jak stanowią przepisy kandydata na burmistrza mogą wystawić komitety które zgłosiły kandydatów do min. połowy okręgów wyborczych w gminie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-17, 22:25   

Drakulin napisał/a:
Ankieta wymaga odświeżenia
5 Karol Tomczyk PO
6 Zenon Kowalczyk PSL


to są kandydaci niepoważni, bo startują z partii, które rządzą od 7 lat naszym krajem...(a nawet dłużej jakby sie przyjrzeć całej historii) Czego się spodziewać po nich? Że będą uczciwie i solidnie pracować jak ich liderzy? Prędzej bym na Antczaka zagłosował ;)

Ciekawe jakie zmiany by wprowadziły? Burmistrza z lewym oświadczeniem majątkowym i zegarkiem za 50 tys zł?(ala poseł Nowak czy kolejny naśladowca posła Burego który ze spólek publicznych kręci lody na prywatny użytek) Google zawiera sporo artykułów.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-10-18, 00:55   

miko 005 napisał/a:
Czyli o zbiorniku retencyjnym pod Kurowem, który jednocześnie miał spełniać rolę lokalnego miejsca do spędzenia letnich dni nad wodą, możemy zapomnieć? Jakie pieniądze zostały tam zamrożone?

Przecież prace nad zbiornikiem idą do przodu. TUTAJ znajdziecie przetarg na "Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. Budowa zbiornika małej retencji w Kurowie, ogłoszony rok temu.

Pat44 napisał/a:
Samorząd ma wtopić gigantyczne pieniądze w jakiś zbiornik, żeby uprzyjemnić spędzanie wolnego czasu biedniejszym obywatelom..?


To nie jest tak, że komuś się nudzi i sobie buduje zbiornik. Funkcja rekreacyjna jest tutaj przy okazji tego, że będziemy mieli dziurę z wodą. Tak jak po kopalni 'górka z ziemią" w Kamieńsku, która też jest jakby "odpadem" po czymś innym. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ma być też zabezpieczeniem dla nas przed lejem depresyjnym z kopalni, żebyśmy mieli wodę w kranach. Z tej dokumentacji wynika, że :
Cytat:
Celem budowy zbiornika w dolinie Kanału Kurów-Piaski jest:
- użyteczne dla gminy zagospodarowanie istniejących nieużytków potorfowych oraz ekstensywnie użytkowanych łąk w tej części doliny
- retencjonowanie ok. 600 tys. m3 wód płynących kanałem Kurów - Piaski z dopływami ze zlewni 28 m2
- spłaszczenie fali powodziowej rzeki Pysznej poniżej ujścia kanału j.w.
- likwidacja corocznych podtopień przyległych gruntów rolnych, powodujących znaczne opóźnienie rozpoczęcia prac polowych
- utworzenie ośrodka wypoczynku i rekreacji wodnej, podnoszącego atrakcyjność wsi Kurów oraz pobliskiego miasta Wieluń,, jako miejsca zamieszkiwania i działania
- podniesienie walorów krajobrazowych i rekreacyjnych większego fragmentu doliny rzeki Pysznej, dotychczas niedocenianych i mało eksponowanych przy ekwiwalentnej wymianie środowiska naturalnego w rejonie samego zbiornika


Nie wiem od kiedy trwają prace nad nim, ale znalazłem pismo z 2006 roku w którym jest m.in.

Cytat:
Zbiorniki retencyjne Krzętle, Felinów i Kurów na terenie gminy Osjaków i Wieluń są zbiornikami tzw. małej retencji, czyli przedsięwzięciami, których planowanie jak również realizacja pozostaje w wyłącznej kompetencji samorządu szczebla wojewódzkiego, tj. w tym przypadku Marszałka Województwa Łódzkiego.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
miko 005
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-18, 11:32   

Drakulin napisał/a:
Sylwester,i w tym wypadku na poinformowaniu Państwa o tych kandydaturach się skończy.Listę kandydatów na burmistrza można uznać za zamkniętą pomimo jeszcze paru godzin przyjmowania zgłoszeń ponieważ jak stanowią przepisy kandydata na burmistrza mogą wystawić komitety które zgłosiły kandydatów do min. połowy okręgów wyborczych w gminie.

Przypomnę tylko, że aby zgłosić kandydata na burmistrza można jeszcze zebrać odpowiednią ilość podpisów bez konieczności zgłaszania kandydatów na radnych w min. połowie okręgów.

Relacja z konferencji Pawła Okrasy dostępna również na jego oficjalnym profilu na facebooku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-18, 22:51   

Ostatnie trzy wpisy w tym temacie zostały przesunięte i zabezpieczone w dziale dostępnym tylko administracji, w celu wyjaśnienia sprawy oraz ewentualnego udostępnienia ich do wykorzystania w sprawie sądowej w trybie wyborczym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 03:03   

Gdzie program? Nic się nie dowiedziałem oprócz tego, że kandydat ma maniofobię na punkcie konkurencji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 10:14   

Proponuję przeprowadzenie forumowej debaty z kandydatami poprzez przygotowanie dla nich kilku pytań i opublikowanie odpowiedzi.
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 11:40   

red napisał/a:
Ostatnie trzy wpisy w tym temacie zostały przesunięte i zabezpieczone w dziale dostępnym tylko administracji, w celu wyjaśnienia sprawy oraz ewentualnego udostępnienia ich do wykorzystania w sprawie sądowej w trybie wyborczym.

No i zaczęło się. Jak nie kijem go, to całą pałą. Usuwamy, straszymy itp. Nie wiem co przeszkadza zostawienie postów i ewentualne wyjaśnianie sprawy, łącznie z odpowiednimi zgłoszeniami gdzie trzeba.
Sprawa staje się tym bardziej pikantna (usuwanie postów), że angażuje się w nią osoba kandydująca na radnego gminy Wieluń.

mcdek napisał/a:
Gdzie program? Nic się nie dowiedziałem oprócz tego, że kandydat ma maniofobię na punkcie konkurencji.

Jak mam być szczery, to jak słuchałem tego przekazu Okrasy, udostępnionego nam przez Sylwestra, to tak jakbym Kononowicza słyszał (chodzi mi o treść nie formę przekazu). Nawet jego kandydaci na radnych jak tego słuchali, to widać było że się pod nosem uśmiechają.
Czy ja tam słyszałem też coś o tym, że lepiej się będzie żyło przedsiębiorcom? Dobrze, że chociaż im.

maciejewski napisał/a:
Proponuję przeprowadzenie forumowej debaty z kandydatami poprzez przygotowanie dla nich kilku pytań i opublikowanie odpowiedzi.

Każdy ma swoje problemy, więc liczba tych pytań mogłaby być dosyć spora ;) A widząc kto tym działem zarządza, jestem przekonany, że segregacja pytań byłaby ustawiona tak, aby tylko jeden kandydat wypadł w jak najlepszym świetle.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-19, 11:49   

miko 005 napisał/a:

Każdy ma swoje problemy, więc liczba tych pytań mogłaby być dosyć spora A widząc kto tym działem zarządza, jestem przekonany, że segregacja pytań byłaby ustawiona tak, aby tylko jeden kandydat wypadł w jak najlepszym świetle.

Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to ty zajął się koordynacją tego pomysłu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 11:58   

miko 005 napisał/a:
maciejewski napisał/a:
Proponuję przeprowadzenie forumowej debaty z kandydatami poprzez przygotowanie dla nich kilku pytań i opublikowanie odpowiedzi.

Każdy ma swoje problemy, więc liczba tych pytań mogłaby być dosyć spora ;) A widząc kto tym działem zarządza, jestem przekonany, że segregacja pytań byłaby ustawiona tak, aby tylko jeden kandydat wypadł w jak najlepszym świetle.


Jak pokazały wybory 4 lata temu nie ma to specjalnego sensu. Wtedy odpowiedzi przesłało dwóch kandydatów - Anna Rozmarynowska i Paweł Okrasa.

Co do Twoich podejrzeń miko 005 - dwa razy taka akcja z pytaniami była organizowana i z tego co pamiętam w ankietach znajdowały się po prostu wszystkie pytania forumowiczów (z ewentualną modyfikacją aby uniknąć dublowania). Ale oczywiście Ty wiesz lepiej. Jeśli masz ochotę - proszę bardzo, przygotuj listę pytań i ja ją sam osobiście wyślę do wszystkich komitetów z prośbą o udzielenie odpowiedzi. Nie widzę co prawda sensu w takim marnowaniu swojego czasu ale dla Ciebie to zrobię.

Jeśli chodzi o pomówienia darkness - osoba usuwającego nie ma tu specjalnie znaczenia. Oskarżenia tego typu w stosunku do któregokolwiek kandydata będą przenoszone do działów niewidocznych publicznie - głównie dlatego że nikt z administracji forum nie zamierza iść do sądu z tego powodu. Jeśli strony zdecydują się na jakiekolwiek kroki w tej sprawie (zarówno darkness może przecież zgłosić sprawę do odpowiedniej Komisji Wyborczej jak i pomówieni) to administracja forum udostępni te wpisy
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 12:27   

ourson napisał/a:
Jeśli masz ochotę - proszę bardzo, przygotuj listę pytań

Ale ja też nie widzę takiej potrzeby, odpowiadałem tylko maciejewskiemu ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-19, 12:49   

Trzy i pół minuty monologu, a dowiedzieliśmy się z niego jedynie tyle, że Paweł Okrasa po objęciu urzędu na pewno zlikwiduje płatny parking w podstrefie B i gdzieś tam..

Reszta obietnic nie odbiega standardem od obietnic składanych przez kandydatów w całym kraju.

Drogi Mateuszu, Drogi Sylwestrze, Drogie Biuro Sztabu Wyborczego KWW Pawła Okrasy

Paweł Okrasa napisał/a:
"(...)Zadaniem władz gminy jest stworzenie równych warunków do konkurowania między sobą przedsiębiorstw i ludzi(...)"
- jak chcecie tego dokonać ? Mam rozumieć, że obecnie mieszkańcy Wielunia nie mają stworzonych równych warunków do konkurowania ? Funkcjonuje tutaj jakaś lobbująca na stronę jednych, a gnębiąca innych "sitwa" ?

Paweł Okrasa napisał/a:
"(...)to wreszcie jest ustalenie takich relacji pomiędzy urzędem, a pomiędzy obywatelem, w której to mieszkaniec jest podmiotem, a nie petentem(...)"
- co Wam się obecnie nie podoba ? Co dokładnie chcecie zmienić ? Co macie na myśli ? Wprowadzicie Państwo jakiś rygor nad urzędnikami ? Zmniejszycie ich pensje ? System premiowania urzędników ? Kiedy ? Jak ? Po co ?

Paweł Okrasa napisał/a:
"(...)my wiemy również co uczynić, aby Wieluń stał się bardziej konkurencyjny. Wiemy, że do tego są potrzebne niskie, przejrzyste podatki, do tego są potrzebne niskie opłaty lokalne takie jak ceny wody, ceny ścieków, ceny śmieci. Do tego wreszcie jest potrzebna transparentna polityka przestrzenna (...) Musi być stworzenie w planach miejscowych takich terenów, dużych terenów, które pozwolą nam, aby w szybkim czasie dało się wybudować w Wieluniu zakład(...)"
- czyli macie zamiar obniżyć podatki, co za tym idzie zmniejszą się wpływy do budżetu. Jak macie zamiar załatać tą dziurę budżetową, która wówczas powstanie ? A może obniżycie pensje urzędników ? Co oznacza według Was "transparentna polityka przestrzenna" ? Ile hektarów ma duży teren według Was ? Co oznacza termin "wybudowanie zakładu w szybkim czasie" ? Jak chcecie przyspieszyć ten proces w stosunku do aktualnych standardów panujących za szefowania obecnych włodarzy ? Jaki typ zakładów powinien powstawać w Wieluniu według Was ? Produkcyjne ? Usługowe ? Proszę o przykłady.

Panie Pawle Okrasa, mam dwa pytania do Pana. Jak Pan uważa.
- Jakiej wysokości wynagrodzenie powinien otrzymywać burmistrz miasta Wielunia ? Ile Pan chciałby zarabiać zasiadając na stanowisku burmistrza (brutto)?
- Czy po objęciu stanowiska burmistrza, będzie Pan w jakikolwiek sposób łączył zarządzanie urzędem z Pana dotychczasową pracą ?

Dziękuję
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-19, 12:56   

hiszpan, nie kieruj tych pytań do Mateusza bo go tu nie ma, do mnie też tylko do Pawła Okrasy - osobiście, telefonicznie, e-mail, są dyżury w biurze na ul Barycz, czy do osoby która odpowiada za kontakty ze sztabu wyborczego.
Ostatnio zmieniony przez Sylwester 2014-10-19, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 12:59   

dzięki miko 005 :)
Mimo, że jak ourson sądzi, że "Jak pokazały wybory 4 lata temu nie ma to specjalnego sensu. Wtedy odpowiedzi przesłało dwóch kandydatów - Anna Rozmarynowska i Paweł Okrasa", myślę, że po tym czasie pozostali posiedli umiejętność korzystania z internetu ;) , bądź uznają, że to Forum jest znaczącym medium i nie wypada już lekceważyć jego użytkowników.
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-19, 13:08   

Sylwester napisał/a:
hiszpan, nie kieruj tych pytań do Mateusza bo go tu nie ma, do mnie też tylko do Pawła Okrasy - osobiście, telefonicznie, e-mail, są dyżury w biurze na ul Barycz, czy do osoby która odpowiada za kontakty ze sztabu wyborczego.


Jaki jest e-mail do niego ? Myślałem, że ma tutaj konto ? Bez sensu, żebym wysyłał do niego e-mail skoro i tak później treść odpowiedzi wrzucę tutaj. Niech od razu odpowie na forum.

To nie jesteście z Mateuszem w sztabie wyborczym Okrasy ? Jeśli nie to w jakim ? Może bym na Was zagłosował ;) Później byłoby się na kim wyżyć w razie wygranej ;) :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW