R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-15, 23:48   

miko 005 napisał/a:
Cytat:
Młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę za chlebem. Wiemy, co zrobić, żeby zostawali.

Samo "wiemy" niewiele nam, wyborcom mówi. Konkrety panie kandydacie, konkrety. Młodzież wyjeżdża na zachód nie po godną pracę, bo robią tam często to, co tutaj budził w nich obrzydzenie, przecież mają w kieszeni dyplomy. Ludzie wyjeżdżają po ... pieniądze. Zatem stwierdzenie wiemy, co w sobie kryje?
Przecież nikt nie twierdzi, że młodzi wyjeżdzają z Wielunia po coś innego niż po pieniądze, więc nie wiem skąd Twoje stwierdzenie, że ktoś szuka swojej godności w pracy poza granicami kraju. Konkretne rozwiązania zostały przedstawione na konferencji KWW Pawła Okrasy. A sprowadzają się do aktywnego poszukiwania inwestorów skłonnych zainwestować w miejsca pracy na lokalnym rynku. Burmistrz Antczak ma na tym polu zerowe osiągnięcia. Co więcej - zostało przedstawionych przynajmniej kilka sytuacji, kiedy w ciągu ostatnich lat z inwestycji w nowe miejsca pracy w gminie wycofało się kilku potencjalnych inwestorów - głównie z powodu braku zainteresowania i pomocy ze strony wieluńskich urzędników...

miko 005, nie sądzę żeby Ciebie przekonały jakiekolwiek konkrety. Po prostu jest grupa obywateli (całkiem liczna), którym podoba się "malowanie trawy" przez władze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-15, 23:50   

Cytat:
Cytat:
Innym jego sztandarowym hasłem jest przyjazny obywatelowi i tani urząd.

To nie jest sztandarowe hasło, to po prostu wyświechtany slogan, nie robiący żadnego wrażenia na obywatelu, który trzeźwo patrzy na małą i dużą politykę w wydaniu krajowym.

A na mnie robi wrażenie... Wszystkie hasła są już "wyświechtane", ale ja należę do kretynów, którzy jeszcze mają złudzenia że ktoś zacznie je realizować.
Cytat:
Młodzież wyjeżdża na zachód nie po godną pracę, bo robią tam często to, co tutaj budził w nich obrzydzenie, przecież mają w kieszeni dyplomy. Ludzie wyjeżdżają po ... pieniądze. Zatem stwierdzenie wiemy, co w sobie kryje?
Taaa... Nie po pracę... Ciesz się chłopie niepotrzebnym etatem w tym "drogim" urzędzie i nie zabieraj głosu w tej sprawie, bo masz mgliste pojęcie o motywach wyjazdu ludzi za granicę. Nie tylko młodych. Wyjeżdża mnóstwo ludzi w wieku 30,
40, a nawet 50+, bo nie mają innego wyjścia. A w żaden zbiornik i tak nikt nie wierzył... Zresztą bezrobotnym nie w głowie wypoczynek nad jakimś tam zbiornikiem. Tak spędzać czas mogą sobie urzędnicy na niepotrzebnych etatach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-16, 11:00   

red napisał/a:
Konkretne rozwiązania zostały przedstawione na konferencji KWW Pawła Okrasy.

To nie ja ich mam szukać, tylko one mnie.
red, Ty z oczywistych powodów nie możesz nie wierzyć w to co mówi Paweł Okrasa. Ja nie mam takich zobowiązań i jeśli pozwolisz będę należał do tych innych :razz: OK.?

Pat44, to jest podobno wolny kraj, więc masz prawo wierzyć w co chcesz i robić to na co masz ochotę, w ramach prawa oczywiście. A to, że być może Ty nigdzie nie wyjeżdżasz na wakacje, czy w ogóle na weekendowe wypady za miasto, to nie znaczy, że robią tak wszyscy. Nie trzeba mieć pełnego portfela, żeby spędzić miło dzień gdzieś nad wodą. Dlatego taki zbiornik jest być może bardziej potrzebny tym uboższym obywatelom. Taki krezus i tak oleje zbiorniczek w Kurowie.

Pat44 napisał/a:
Ciesz się chłopie niepotrzebnym etatem w tym "drogim" urzędzie i nie zabieraj głosu ...

To zdanie świadczy o tym, że to raczej Ty powinieneś milczeć, jeśli nie wiesz co piszesz. Bo jesteś w 100% pewny, że ja i etat w urzędzie to jedność? Masz dowody oczywiście :? :roll:
A ja mam pewność że młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę po większe pieniądze. Osobiście znam kilkoro młodych (w przedziale wiekowym 25-35 lat), którzy zwalniali się z pracy w Wieluniu (wiem bo pracowałem z nimi). Zwalniali się, więc pracę jako taką mieli, jednak i tak wspólnym mianownikiem tych kroków były właśnie większe pieniądze. Nie neguję tego, że jest też spory odsetek wyjeżdżających z braku innego wyjścia (nie wiem, list gończy, spalone mosty za sobą itd.). Ale głównie to chyba jednak pieniądz odgrywa główną rolę.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-16, 11:24   

miko 005 napisał/a:
Ale głównie to chyba jednak pieniądz odgrywa główną rolę.

A czy ktoś stwierdził inaczej? Ostatecznie jest MOPS, więc z głodu ludzie nie umierają? :grin: W kraju rozwiniętym (takim ponoć jest Polska) praca nie jest po to by nie umrzeć z głodu, tylko po to by realizować określone cele życiowe. Dla wielu jest to trudne zadanie przy zarobkach rzędu 1600zł do rączki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-16, 11:35   

mcdek napisał/a:
W kraju rozwiniętym (takim ponoć jest Polska) praca nie jest po to by nie umrzeć z głodu, tylko po to by realizować określone cele życiowe. Dla wielu jest to trudne zadanie przy zarobkach rzędu 1600zł do rączki.

I dlatego czytając coś takiego;
Cytat:
Młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę za chlebem. Wiemy, co zrobić, żeby zostawali.

Zastanawiam się nad takimi obietnicami. Bo żeby zatrzymać tych ludzi, trzeba im obiecać większe pieniądze, skoro owe 1600zł jest kwotą za małą aby realizować cele życiowe.
I w tej kwestii spotykam się nie wiedzieć czemu, z brakiem zrozumienia :razz:
Bo Okrasa obiecuje większe pieniądze, tak czy nie?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-16, 11:57   

miko 005 napisał/a:
Zastanawiam się nad takimi obietnicami. Bo żeby zatrzymać tych ludzi, trzeba im obiecać większe pieniądze, skoro owe 1600zł jest kwotą za małą aby realizować cele życiowe.

Pokazać Okrasię tą smutną mapkę :wink:
http://upload.wikimedia.o...w_powiatach.png

Jak widać Wieluń jest zagłębiem d..py. Co Okrasa chce z tym zrobić? Nie wiem. Ja bym to zlał jako kosmiczną obiecankę przedwyborczą i tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-16, 15:58   

miko 005,
Cytat:
Ty powinieneś milczeć, jeśli nie wiesz co piszesz. Bo jesteś w 100% pewny, że ja i etat w urzędzie to jedność? Masz dowody oczywiście
Tu nie sąd, żeby się przerzucać "dowodami"... Jeśli nie razi cię astronomiczna liczba urzędników w administracji, to po prostu wnioskuję, że możesz być jednym z nich. Jeśli nie jesteś jednym z tych urzędasów, to najmocniej proszę o wybaczenie! Co do zbiornika retencyjnego...
Cytat:
Dlatego taki zbiornik jest być może bardziej potrzebny tym uboższym obywatelom
No chyba żartujesz... Samorząd ma wtopić gigantyczne pieniądze w jakiś zbiornik, żeby uprzyjemnić spędzanie wolnego czasu biedniejszym obywatelom..?
Jak najbardziej odpowiada mi hasło: "tani urząd". Zwłaszcza, gdy przyjrzymy się bliżej liczbie etatów w Urzędzie Miasta i innych podległych instytucjach. Szkoda, że nie da rady zrobić przeglądu etatów w starostwie, pośredniaku, skarbówce, sanepidzie, wśród nauczycieli i policmajstrów. Ambitne plany, jury, bursztyny... jednym słowem Europa, a na dwadzieścia kilka tysięcy mieszkańców jeden sracz miejski. Do tego drogi jak w Amsterdamie. Po torami kolejowymi tunel wydrążyli... wzdłuż Warszawskiej..., a na przejściu co rok ginie kilka osób. Skate park wybudowali... na antypodach i do tego za sumę, która przyprawia o zawrót głowy... I co tyle kosztowało? Ten beton? Fundnęli nam dwa oderżnięte łby naprzeciw ratusza, wycinając kilka kilkudziesięcioletnich drzew i nazwali to... kącik miłości. Teraz młodzi będą się miziać na tej łysej polanie odkrytej na wszystkie strony. Park jest najbardziej zanieczyszczonym spalinami miejscem w miasteczku, ale żywopłotowi od strony Piłsudskiego nie dadzą urosnąć ani o centymetr. Za to kampanie uświadamiające o raku płuc robią... Policja interweniuje kiedy chce i jak chce... W sprawie samochodów z włączonymi silnikami zaparkowanymi pod oknami w ogóle nic nie robią. Pewnie nie wiedzą, że za to powinni wlepiać mandaty... O niewłaściwym parkowaniu nie wspomnę. A może wspomnę. Dwa dni temu wóz nr 673 parkował wespół z kilkoma innymi pojazdami w zatoczce przy Orliku... Śniadanko jedli... ,ale kolejny bat do ręki dostali. Tym razem na pieszych bez odblasków... Zdaję sobie sprawę, że trochę odbiegam od tematu i adresatem niektórych zarzutów nie powinien być samorząd, ale ktoś kiedyś usiłował założyć stronę "Wściekli.pl". Chyba nic z tego nie wyszło, ale myślę, że na tym forum powinien być dział: Co budzi twoją wściekłość.. Albo jakoś tak. Żeby sobie głowy nie zaprzątać wyszukiwaniem adresatów...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-16, 16:05   

Pat44 napisał/a:
ale myślę, że na tym forum powinien być dział: Co budzi twoją wściekłość.


Pat44 - dział jest :-) nazywa się Pręgierz ;)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-16, 17:08   

ourson, Tam jest za "kulturalnie" i nie można sobie pobluzgać. Zresztą zaraz znajdzie się ktoś, kto wyrzuci mi, że wściekam się na niewłaściwą osobę lub instytucję. No bo wiadomo przecież, że Inspekcja Pracy nie jest od ścigania nierzetelnych pracodawców, a Rzecznik Ochrony Konsumenta od ochrony praw
ww. (może ktoś by mi wytłumaczył, od czego jest ta osoba w starostwie..?)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-16, 17:18   

Pat44 to właśnie tylko tam można sobie pobluzgac:-)

koniec offtopu
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Drakulin 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-17, 08:22   

Ankieta wymaga odświeżenia
5 Karol Tomczyk PO
6 Zenon Kowalczyk PSL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-17, 10:32   

Pat44 napisał/a:
Samorząd ma wtopić gigantyczne pieniądze w jakiś zbiornik, żeby uprzyjemnić spędzanie wolnego czasu biedniejszym obywatelom..?

OK., nie chcesz tego zbiornika. Powiedzmy że nie chce go nawet większość społeczeństwa. To dlaczego już poszły na niego spore pieniądze, dlaczego powstał projekt, który po częściowej realizacji (wykupienie gruntów) spoczął gdzieś na półkach. I to też jest utopienie pieniędzy, z tą różnicą, że gdyby ten zbiornik powstał to miałbyś szansę, mieliby ją mieszkańcy, spędzić letnie dni nad bezpiecznym rozlewiskiem (bo sami zgodni jesteśmy, że takowych w okolicach nie ma, potem rzucamy oskarżeniami na matkę, która straciła kilkoro dzieci na dzikim kąpielisku). A tak, utopiono co prawda mniej pieniędzy ale za to całkowicie bezużytecznie jeśli chodzi o przeciętnego obywatela gminy. Chyba że ... :twisted: .
Gdybym miał choć odrobinę mentalności przedstawiciela PiS-u, to zastanawiałbym się ile z tych wykupionych areałów było własnością kandydata bądź jego "podopiecznych". Pat44, wkurza cię bezsensowne rozdawnictwo Twoich podatkowych pieniędzy, a tymczasem ktoś w Kurowie wziął pieniądze za grunt, z którego i i tak do tej pory czerpie zyski z upraw. Zarabia dwa razy na tej samej rzeczy.

Drakulin napisał/a:
Ankieta wymaga odświeżenia
5 Karol Tomczyk PO
6 Zenon Kowalczyk PSL

Drakulin, ten temat nie po to tak naprawdę powstał, więc nadaremne Twoje uwagi, które już wcześniej były wyrażane :shock:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Drakulin 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-17, 12:58   

miko 005, w takim razie jestem debilem ponieważ przeczytałem na ankiecie pytanie "Na kogo zagłosujesz 16 listopada", i przepraszam nie znam może tak blisko kolegi Sylwestra, żeby tak jak ty zinterpretować pierwszy post

Cytat:
Kampania już ruszyła, a w mieście oficjalnie nie dzieje się za wiele. Zaczynam więc tutaj.
Kto powinien zostać burmistrzem Wielunia? Kto ma jaki pomysł na gminę, czy w ogóle go ma?

Jak podsumujecie ostatnie 4 lata burmistrza Janusza Antczaka? Czy można go rzeczywiście określić słowami: bawidamek, bursztynek, a jego kadencję zaliczyć do najgorszej pod względem merytorycznej pracy i rzeczywistych działań? Może jednak burmistrz to prawdziwy mąż stanu który ściągnął do Wielunia wielki przemysł i pozyskał zewnętrzne środki na rozwój gminy?


Myślałem, że post Burmistrz 2014 dotyczy właśnie wyborów na burmistrza w 2014 a podani przez mnie Panowie również kandydują na ten urząd i co więcej w tym samym roku więc pomyślałem że to będzie dobre miejsce żeby napisać. Zdaję sobie sprawę, że ten post jest również nadaremny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-17, 14:16   

Cytat:
Zdaję sobie sprawę, że ten post jest również nadaremny.
A dlaczegóż?
Dodałem dwóch kandydatów do ankiety, jednakże mam świadomość, że po oddaniu już ponad 40 głosów, jest to już i tak musztarda po obiedzie...

miko 005 napisał/a:
To dlaczego już poszły na niego spore pieniądze, dlaczego powstał projekt, który po częściowej realizacji (wykupienie gruntów) spoczął gdzieś na półkach. I to też jest utopienie pieniędzy, z tą różnicą, że gdyby ten zbiornik powstał to miałbyś szansę, mieliby ją mieszkańcy, spędzić letnie dni nad bezpiecznym rozlewiskiem (bo sami zgodni jesteśmy, że takowych w okolicach nie ma, potem rzucamy oskarżeniami na matkę, która straciła kilkoro dzieci na dzikim kąpielisku). A tak, utopiono co prawda mniej pieniędzy ale za to całkowicie bezużytecznie jeśli chodzi o przeciętnego obywatela gminy.
To, że na coś utopiono już jakieś pieniądze, nie oznacza, że należy ich topić jeszcze więcej. Oczywiście nie wypowiadam się tutaj ZA albo PRZECIWKO temu zbiornikowi, bo musiałbym znać konkretne koszty. Powiem tylko jedno - wydawać pieniądze (lepiej lub gorzej) potrafi każdy. Natomiast nie każdy potrafi je zarabiać. I na tym bym się przede wszystkim skupił. A jak już się zarobi, to wtedy można myśleć na co je wydać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-17, 14:33   

Drakulin napisał/a:
miko 005, w takim razie jestem debilem ponieważ przeczytałem na ankiecie pytanie "Na kogo zagłosujesz 16 listopada", i przepraszam nie znam może tak blisko kolegi Sylwestra, żeby tak jak ty zinterpretować pierwszy post


Gdyby twoja aktywność nie opierała się tylko i wyłącznie do pisania w dziale polityka raz na 4 lata to byś może zauważył kiedy został założony temat i o ilu kandydatach wtedy było wiadomo.

Przypomnę tylko że do dziś do godziny 24:00 można zgłaszać kandydatów na burmistrza, więc nie ma pewności, że to już wszyscy kandydaci.


Biorąc pod uwagę ogromne problemy jakie miała lokalna PO podczas rejestracji list trudno było przewidywać, że wystawią kogokolwiek. Jak wystawili oficjalnie to właśnie zostali dodani do ankiety. Ot cały problem rozwiązany. Co więcej, rozbudowana spiskowa teoria miko właśnie padła :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW