R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-01, 10:55   

Poczekajmy, aż wróci z Krakowa :wink: Bez Niej żaden RGM , czy inna Bożenka się wychyli. A tematy będą się nakładać różne: spółka wodna, szkolnictwo, dopłaty unijne, podatki itd. Będę drążył temat długów gminnych, ponieważ (nie ja go zacząłem) niejednym ziarenkiem w spiżarni banków - są ziarenka Pani , która jest kryształem i wójtostwo jej się należy jak psu buda:
m.in.
członek Rady Parafialnej w Ożarowie

Czy taki Człowiek może kłamać??? cyt: "mając pięcioro dzieci, systematycznie zwiększam subwencje na szkolnictwo w Gminie Mokrsko" - może RGM zrobisz tabelkę tych subwencji pozyskanych przez p. Paulinę Kubowicz, które roztrwonił T. Kącki. :wink: Zdrówka.....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Loca
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-01, 11:25   

grossus2 napisał/a:
są ziarenka Pani , która jest kryształem i wójtostwo jej się należy jak psu buda:
m.in.
członek Rady Parafialnej w Ożarowie


grussus2- jesteś żałosny... to już są chwyty poniżej pasa!!!

P.s.

Jestem mieszkańcem Wielunia i temat ten czytam tylko z ciekawości.
Ponadto także jestem pod wrażeniem strony internetowej komitetu wyborczego Pani Kubowicz.
W Wieluniu chyba można tylko pomarzyć o takich stronach naszych kandydatów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-11-01, 12:27   

Grossus ty lesny d...u! Zaczynasz pieprzyc jak potluczony. To przynaleznosc do jakies organizacji kogos dyskredytuje? Zwlaszcza koscielnej. Panu Kackiemu bardzo zalezalo ostatnio na tym by pozwolono mu dzialac w KKS Kurow,ale zanim cokolwiek zdzialal to poznano sie na nim zdecydowanie szybciej niz u nas i wypieprzyli go stamtad na zbity pysk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-01, 13:43   

torrent2 - wyjąłeś jedno zdanko i podnosisz Sobie ciśnienie. Jeżeli ktoś działa w tylu organizacjach społecznych ( i nie tylko) to nie powinien kłamać. W myśl zasady posła z trójmiasta :"ludziska to kupią" cyt: "mając pięcioro dzieci, systematycznie zwiększam subwencje na szkolnictwo w Gminie Mokrsko" - niestety, Mokrsko może tą subwencję nawet nie wącha, a wydaje mi się, że jeszcze dopłaca Gminie Wieluń. Ja nie mam nic przeciwko rodzicom, którzy dla swych dzieci szukają szkół dla nich najlepszych, ale niech Pani Kubowicz nie kłamie, jak to Ona walczy o te subwencje dla Mokrska.
Pani P.Kubowicz o sobie
Inicjator społeczny Referendum w gminie Mokrsko w 2013r, dzięki któremu wszyscy mieszkańcy mogli wspólnie zadecydować o lokalizacji farm wiatrowych
Prezes Stowarzyszenia Nasz Ożarów
członek Towarzystwa Przyjaciół Wnętrz Dworskich w Ożarowie
Przewodnicząca Związku zawodowego Solidarność w Citibanku Handlowym
członek Rady Parafialnej w Ożarowie
członek grupy roboczej działającej przy projekcie Modelowo w Mokrsku, która tworzy strategie rozwoju Gminy Mokrsko
Od kogo, jak nie od takiej osoby należy wymagać prawdomówności. Ale zaczekajmy aż wróci, bo o nieobecnych albo wcale albo dobrze???? :? Zdrówka...
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Gość 556677
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-11-01, 16:43   

Grossus napisał: „niestety, Mokrsko może tą subwencję nawet nie wącha, a wydaje mi się, że jeszcze dopłaca Gminie Wieluń. Ja nie mam nic przeciwko rodzicom, którzy dla swych dzieci szukają szkół dla nich najlepszych. . .”. Oczywiście, że nie możesz mieć zbyt dużej pretensji o to, że ktoś chce jak najlepiej dla swoich dzieci, ale to, że p. Kubowicz posyła swoje dzieci do szkoły muzycznej w Wieluniu to Cie razi. No bo jak to? Chce być wójtem, a tak grzeszy? Ale radzę Ci-nie rozwijaj tego tematu, bo tu polegniesz zanim wyciągniesz jakąkolwiek broń. Zadzwoń do Kąckiego albo uwierz na słowo. Bo potępiając takie zachowanie p. Kubowicz pamiętaj drogi Panie M z M, że dwie pracownice jednej z naszych gminnych instytucji wybrały dla swoich pociech podobną, wieluńską drogę edukacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-11-01, 18:00   

grossus2 czepiasz się. Takie tam małe kłamsteweczko... A jak się jest blisko kościoła, to łatwiej o grzechów odpuszczenie. I sprawa załatwiona. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-01, 18:43   

Eagle - czepiam się, bo chodzi o kłamstwo podane publicznie. Jakaż to lokalna patriotka ta Pani Kubowicz, dba o finanse Gminy "mając pięcioro dzieci, systematycznie zwiększam subwencje na szkolnictwo w Gminie Mokrsko". Tak poszło w świat :!: Reszta jest indywidualną sprawą każdego. Co kogo obchodzi, gdzie dzieci do szkoły posyła.
Wyborco1 - czytaj ze zrozumieniem i konsultuj się zanim coś napiszesz. I nie myśl, że jesteś niewidoczny :) Masz przyobiecane stanowisko nadwornego f........ Zdrówka...........
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-11-01, 19:29   

Mam konsultowac? Z kim? Mam przyobiecane co?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-11-01, 19:41   

grossus2 napisał/a:
Eagle - czepiam się, bo chodzi o kłamstwo podane publicznie.


To była ironia. Więcej wyczucia. A tak z ciekawości, wszystkie dzieci do Wielunia? Może część chodzi do Ożarowa do podstawówki i jakaś subwencja jednak w gminie zostaje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
  Wysłany: 2014-11-01, 20:31   

RGM (Wyborca1), jak czytam te Twoje wpisy, to za jednym razem chce mi się i płakać i śmiać... :( :lol: już tak się zakręciłeś, że piszesz takie posty, że aż mdli..
ciągle "jedziesz" na Wójta i piszesz jaka to Pani K. jest cuudowna...
Ostatnio przeczytałam artykuł w Kulisach (widzę, że Pani K. nie przebiera w środkach..gratuluję pomysłu...chociaż osobiście wolałabym przeczytać coś, co nie jest tylko i wyłącznie autorstwem samej Pani K. Chodzi mi o to, ze to był trochę taki wywiadzik Pani K. samej ze sobą..Umieściła wygodne dla siebie pytania i przepięknie na nie odpowiedziała...ŻAL...)
Widziałam również nową ulotkę i jak przeczytałam słowa: "Jestem ekonomistą(...).Od 15 lat pracuję w banku(...)W swojej pracy często bylam doceniana za dokładne i sumienne wykonywanie swoich obowiązków(...)To pewne, że z racji swojego wykształcenia (...)lepiej znam się na sprawach finansów(...)niż historyk z doświadczeniem rolno-ogrodniczym." normalnie mną zatrzęsło... :!: :shock: Jak można być tak zapatrzoną w siebie?!!!
Nie od dziś wiadomo, że WYKSZTAŁCENIE NIE ODZWIERCIEDLA TEGO, CO MA SIĘ W GŁOWIE!!!
Można skończyć najlepsze Uniwersytety ble ble ble i byc nikim.. więc to, że Pani K. jest kierownikiem banku (jednak od ładnych paru lat nie jest aktywna zawodowo :lol: ) nie oznacza, że jest (jak to ciągle powtarza) najlepszym kandydatem na wojta! właśnie po tych wszystkich wypowiedziach doskonale widać, ze coś tu się chyba nie zgadza...
Ciągłe powtarzanie o tym WYKSZTAŁCENIU jest żałosne! RGM (Wyborco1), nie sądzicie, że troszkę to kompromitujace? :o
Ten (jak to Pani K. określiła) "historyk z doświadczeniem rolno-ogrodniczym" zdaje się, że ma jednak większe pojęcie o funkcjonowaniu gminy niż Pani K., która rzuca pustymi, czasem wręcz żenującymi słowami.. :o
Może skoro Pani K. jest takim swietnym bankowcem i ekonomistą i w ogóle, to niech dalej zajmuje się bankiem.. po co Biedaczka chce zostawić sprawy banku na rzecz spraw gminy.. :?: przecież jest "świetnym bankowcem"...ehh...
Pozdrawiam wszystkich wykształconych ekonomistów ;)
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
hiszpan, Gość 556677
grubas 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 8
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-01, 21:09   

Loca napisał/a:
Ten (jak to Pani K. określiła) "historyk z doświadczeniem rolno-ogrodniczym" zdaje się, że ma jednak większe pojęcie o funkcjonowaniu gminy niż Pani K., która rzuca pustymi, czasem wręcz żenującymi słowami.. :o

Odzwierciedleniem tego niesamowitego pojęcia o funkcjonowaniu gminy jest 14 miejsce w Polsce pod względem zadłużenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-01, 21:17   

Grubas, widzę, że i Ty nie masz bladego pojęcia, o co tak wlaściwie chodzi z tym zadłużeniem... :D
coś tam usłyszałeś i powtarzasz dalej :lol: PROSZĘ CIĘ, DOINFORMUJ SIĘ NAJPIERW... ;) :lol: :lol: :lol:
ŚMICHUUUU WARTE :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-11-01, 21:25   

Bardzo mi przykro Loca, że się żle czujesz. A co do wyborów. Całe szczęście, że nie będą one się rozstrzygać na tym forum. Macie tego świadomość?
PS. A propos Twojego wpisu „grubas” .Wiesz jak to jest. Jeśli rzeczywistość kłóci się z faktami to tym gorzej dla faktów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-02, 08:49   

Wyborco1, słusznie zauważyłeś, że to nie na forum odbędą się wybory. Ale to stwierdzenie powinieneś skierować tylko i wyłącznie do siebie i RGM, gdyz przypominam, że przecież to WY ciągle atakujecie na forum i dostarczacie nowych 'wspaniałych' informacji.. ;) więc Twoje stwierdzenie i pytanie : "Całe szczęście, że nie będą one się rozstrzygać na tym forum. Macie tego świadomość?" "oddelegowywuję" do Ciebie...
Zanim coś napiszesz na forum, to przemyśl to przynajmniej ze dwa razy, bo tak jak RGM gubisz się we własnych słowach ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-11-02, 11:31   

Oj cieszę się, że już się lepiej czujesz Loca. Odpowiadasz na pytania to raz. A dwa to wyczuwam odrobinę mniej jadu. Nie mylę się? Chociaż uwaga, że piszę bez przesadnego przemyślenia nie bardzo mi odpowiada. Ale PAX VOBISCUM. Nie bardzo odpowiada mi też to ciągłe traktowanie mnie jako WY, WY i WY. Umówmy się raz na zawsze: RGM atakuje na swoje konto, a moje wpisy są moje. Traktujesz to jako ataki. Ja tak nie uważam, ale jak uważasz inaczej to pozostaje mi tylko taka odpowiedż: szanuję to, ale pozostańmy przy swoich zdaniach.
W takim razie postaram się nie atakować(?), tylko pytać. Czy się doczekam odpowiedzi ? Nie wiem. Wątpię, ale spróbujmy.
1. Czy w porządku jest kpina z P. Kubowicz i jej przynależności do Rady Parafialnej w Ożarowie?
2. Czy w porządku jest kpina , że będąc członkinią w/w Rady dopuściła się P.Kubowicz prawie grzechu pierworodnego, mówiąc o swoim wkładzie w subwencje oświatową gminy?
3. Czy na miejscu byłoby potępianie członkowstwa w takiej Radzie np. Pana Marszałka Majtyki?
4. Czy nikt z czytających wywiad P. Kubowicz w Kulisach nie odczytał fragmentu dotyczącego dzieci-szkół-subwencji jako wypowiedzi z odrobiną autoironii i dystansu do siebie?
5. Czy w porządku jest upodlenie wszystkich tych, którzy wpisują na tym forum uwagi przeciwko wójtowi Kąckiemu jako osób nie myślących samodzielnie i czekających na dyktat z Ożarowa?
6. Czy w porządku było potraktowanie przez wójta i jego świtę 1635 mieszkańców naszej gminy (ci co zagłosowali przeciwko wiatrakom) jako ludzi bezwolnych, zmanipulowanych, nie potrafiących samodzielnie myśleć?
7. Czy w porządku jest teraz do tych samych mieszkańców wyciągać łapy z prośbą o głosy w wyborach?
8. Czy nikogo nie niepokoi 14 miejsce w Polsce wśród zadłużonych gmin?
9. Czy w porządku było ze strony wójta nie informowanie mieszkańców gminy o raporcie RIO?
10. Czy nikogo nie razi brak reakcji Rady Gminy na raport RIO?
11. Czy podoba się pomysł KWW NGM słuchanie głosu mieszkańców a w istotnych dla społeczeństwa sprawach organizowanie dyskusji, głosowań a w razie potrzeby referendum gminnego?
12. Czy podoba się pomysł KWW NGM dotyczący stypendialnego systemu wsparcia dla najzdolniejszych uczniów?
13. Czy podoba się pomysł KWW NGM jasno sprecyzowanych zasad zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, którzy otworzą swoją działalność na terenie naszej gminy?
14. Czy podoba się pomysł KWW SRWZL takiego samego jak dotychczas wspierania działalności OSP czy klubów sportowych?
15. Czy podoba się pomysł KWW SRWZL takiego samego jak dotychczas wspierania funkcjonowania służby zdrowia na terenie gminy Mokrsko?
Na dzisiaj na forum jest/było ponad 18000 wejść. Wiem, że zaraz będzie odbita piłeczka, że to „WY” nabijacie tą liczbę. Ale nawet jeśli tylko 5% to ludzie, którzy mogą u nas zagłosować to może warto wreszcie im przekazywać kto i co chce zrobić. Ale może się mylę. Wczoraj usłyszałem fajne „filozoficzne” skąd inąd zdanie : „NIE OGLĄDAJ SIĘ ZA SIEBIE, BO CI Z PRZODU KTOŚ PRZ….IE”. Tak więc proszę – zobaczmy który z kandydatów może nam dać lepszą perspektywę. I żeby było jasne – ja jestem gotów przyjąć każdy wynik wyborów, bo to jest nasz wybór. Jeśli jesteście też na to gotowi to tylko się cieszyć.
PS pytanie nr 16. Który z 34 kandydatów na radnych jest w stanie dać nam (mieszkańcom) coś wyjątkowego niezależnie od tego jak się rozłożą siły w całej Radzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW