Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Wielunski Rynek Regionalny
Author Message
Ferbik
Administrator



Posted:    Wieluński Rynek Regionalny [ !!! ]

Już w tę środę ma nastąpić otwarcie Wieluńskiego Rynku Regionalnego, który znajduje się między dawnym Rywalem a Intermarche. Będzie tam prawie 30 stoisk, których właścicielami są kupcy i wytwórcy z naszego regionu. Oprócz warzyw i owoców z naszych podwieluńskich pól znajdą się także stoiska piekarni, z rybami, drobiem, mięsem, nabiałem, monopolem, artykułami gospodarstwa domowego, odzieżą, obuwiem, dekoracjami do domu, a także niemiecką chemią.

[img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1476090_554030551332572_147158752_n.jpg[/img]

Więcej zdjęć wkrótce.
 
 
Bethi
Wieluniaczek
Festina lente



Posted:     [ !!! ]

Wreszcie coś, co będzie lokalne, nie tylko na bazarze. Czy ktoś wie, w jakich godzinach będzie czynne?
 
 
Mrówek
Moderator



Posted:     [ !!! ]

Czynny będzie od poniedziałku do piątku od 7-19. W sobotę będzie otwarty krócej.
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

A niedziele tylko handlowe :)
 
 
dawid
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Posted:     [ !!! ]

Najbardziej przemawia do mnie "niemiecka chemia" w WRR
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[quote="dawid"]Najbardziej przemawia do mnie "niemiecka chemia" w WRR[/quote] Całkiem nasza regionalna :D
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

[b]dawid[/b], ale to też są lokalni kupcy. Nie jest ideą, żeby sprzedawać tylko lokalne produkty, ale to jest również zrzeszenie regionalnych kupców. To co tam robią buty, ciuchy, tekstylia, czy ryby?

Poza tym granica polsko-niemiecka przebiegała kiedyś niedaleko Praszki, a to przecież region ;)

Mnie się inicjatywa bardzo podoba, podejrzewam, że jakby była tylko spożywka, to mogłoby być za bardzo monotonnie, a tak jak tutaj funkcjonują z powodzeniem takie targi za granicą.

Oprócz kupowania lokalnych produktów ideą jest zostawianie również pieniędzy tutaj, na naszym rynku.
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Mi też się podoba ta inicjatywa, tylko ten napis sugeruje, ze będą właśnie produkty nasze regionalne...I to miałoby sens.

[img]http://d.naszemiasto.pl/k/r/96/cc/528fdb44c19b8_o.jpg[/img]
 
 
bob_mistrz
WIELUNIAK
Skowyrny



Posted:     [ !!! ]

Jest gdzieś jakiś wykaz firm, które zajęły poszczególne boxy??
 
 
Mrówek
Moderator



Posted:     [ !!! ]

[b]bob_mistrz[/b], poczekaj do środy :D
 
 
yampress
WIELUNIAK


Posted:     [ !!! ]

No i fajnie . Czynne prawie zawsze...
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

Czynne będzie od 7 do 19 w tygodniu i w soboty od 7 do 17
 
 
red
Moderator



Posted:     [ !!! ]

[quote="Ferbik"]le to też są lokalni kupcy. Nie jest ideą, żeby sprzedawać tylko lokalne produkty, ale to jest również zrzeszenie regionalnych kupców. To co tam robią buty, ciuchy, tekstylia, czy ryby?
[/quote]Tym sposobem pół Kaliskiej tez jest lokalnym rynkiem regionalnym - wszak tam tez sklepy maja lokalni kupcy 8)
Też spodziewałem się czegoś w stylu lokalnego bazaru spożywczego, ale w sumie prawda jest taka, że miejsca wynajmuje się tym, którzy chcą za to odpowiednio zapłacić, i nikt z nas będąc właścicielem, nie kręciłby nosem na najemcę tylko z powodu oferowanego asortymentu.
 
 
danio100
Czytał o Wieluniu


Posted:     [ !!! ]

[quote="red"]ale w sumie prawda jest taka, że miejsca wynajmuje się tym, którzy chcą za to odpowiednio zapłacić, i nikt z nas będąc właścicielem, nie kręciłby nosem na najemcę tylko z powodu oferowanego asortymentu.[/quote]

Masz rację, tylko dlaczego zatem taka nazwa ?
 
 
torrent2
Przyjeżdża na zakupy



Posted:     [ !!! ]

Byłem i widziałem. Moja uwaga: wszystko pięknie i ładnie, jednakże brakuje mi jednego stoiska – Spółdzielni Dostawców Mleka.

Bo czy to nie jest nasz typowy regionalny produkt? I to dobry produkt!
 
 
Mrówek
Moderator



Posted:     [ !!! ]

Słyszałem, że SDM też ma mieć swoje stoisko. Być może się nie wyrobili bo były wolne boksy.
Byłem dzisiaj zobaczyć. Jak to na otwarciu. Dużo ludzi, degustacje, miła obsługa. Jak się zapełnią wszystkie miejsca to będzie ciekawie
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

[b]torrent2[/b], jeszcze nie jest wszystko zagospodarowane do końca, ale od jutra ma być stoisko z regionalnym nabiałem :)
 
 
fanzie
Przyjeżdża na zakupy


Posted:     [ !!! ]

Ostatnio wpadłem na ciekawy artykuł:
http://www.slowdaylong.pl/ale-jaja-czy-wiecie-ze-w-biedronce-nie-sprzedaja-smietany/
Polecam lokalną żywność :)
 
 
Bethi
Wieluniaczek
Festina lente



Posted:     [ !!! ]

Ciekawe jakby przyjął się w Wieluniu Mlekomat?
Bo te marketowe wynalazki pt. napój mleczny są jakoś niezbyt smaczne.

Na stronie forum naszabiedronka.pl jest cały temat o produktach, których brakuje w Biedronce.

Ktoś wie, czy stoisko z jabłkami już czynne?
 
 
veer
Przejeżdżał przez Wieluń



Posted:     [ !!! ]

[quote="Bethi"]Ktoś wie, czy stoisko z jabłkami już czynne?[/quote]
W piątek w RZW wypowiadał się prezes "Witaminy" z Białej, że przygotowują się do otwarcia.

A tak na marginesie, to należy współczuć osobom pracującym w hali zimna jakie tam panuje. Sprzedawcy poubierani w ciepłe buty, kurtki, ale po iluś tam godzinach pracy kompletnie przemarznięci. Dlaczego otwarto halę bez ogrzewania? Nad drzwiami zauważyłem kurtynę powietrzną, ale takiej wielkości i mocy, że nawet nie czuć ciepłego nadmuchu. Wygląd hali wewnątrz i na zewnątrz jest OK, ale warunki pracy ciężkie. Będzie ogrzewanie czy nie?
 
 
Miksi
Czytał o Wieluniu
Miksi


Posted:     [ !!! ]

Byłam wczoraj i ogrzewanie już jest. Fajnie, że tyle różnych firm w jednym miejscu. Mam tu co lubię.
 
 
Vosiak
Przyjeżdża na zakupy



Posted:     [ !!! ]

Ja też byłem, i nie przypadło mi do gustu. Jak zwykle przerost formy nad treścią. Rynek to rynek tamto, huczne otwarcie jakby jakiś bazar miał przynieść zbawienie regionowi wieluńskiemu. Chyba bardziej targ zasługuje na miano rynku regionalnego niż to co powstało.
 
 
MichałKolanko
Słyszał o Wieluniu
Wieluniak


Posted:     [ !!! ]

Jedno małe ALE... dlaczego czynne TYLKO do 19-tej???
jak ten "TWÓR" ma niby konkurować z marketami skoro one są czynne minimum do 21-wszej???
 
 
Miksi
Czytał o Wieluniu
Miksi


Posted:     [ !!! ]

"Nie wiem, co jest kluczem do sukcesu, ale kluczem do klęski jest chęć zadowolić wszystkich" Bill Cosby
 
 
michal_saper
Przyjeżdża na zakupy


Posted:     [ !!! ]

Mi osobiście bardzo smakuje duży okrągły chleb "swojski" kupowany w tamtym miejscu.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group