R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zażalenia do Administratora / Moderatora
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-05, 14:13   

Mqs i o to chodzi aby ludzie pisali co im przeszkadza. Problem poprawiania błędów zostanie rozwiązany zgodnie z wynikami ankiety.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-08-05, 15:00   

mqs napisał/a:
To naprawdę widać, że na forum rządzi Szef Wioski i jego Świta, która "życie odda", aby bronić Jego "racji".


Tutaj wypada mi się nie zgodzić, bo mniemam dotyczy to również mojej skromnej osoby. Nie jest prawdą, że bronimy czyjejś racji, po prostu mamy podobne poglądy na wiele, poruszanych tutaj, aspektów. Dziwnym byłoby postępowanie wbrew własnym przekonaniom i ideom.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-05, 15:17   

Niektórych strasznie boli to, że można się ze mną zgadzać a oprócz tego poprzez forum można nawiązać wiele kontaktów, przyjaźni... ale lepiej nazwać kogoś (słowo wymoderowano) Ferbika, niż zgodzić się z pewnymi faktami. I nie chodzi o to, że ktoś się ze mną zgadza, bo to jestem ja. Nikt tutaj nie jest pod presją innych i nie pisze pod niczyją presją. Nie ma tutaj ludzi ubezwłasnowolnionych, a tak właśnie niektórzy sądzą, zarzucając mnie jak i innym osobom - które mają podobne zdanie do mojego - takie chore insynuacje.

I wszystko z wypowiedzią mqs-a byłoby w porządku, gdyby nie zdanie, które zacytował bob...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-08-07, 02:03   

Ależ fantastycznie olaliście uwagi knykla (albo po prostu nie kumacie, co on wam stara się przekazać, choć wypowiada się jasno) ! Gratulacje, a raczej kondolencje. Wasze wyobrażenie o normalnie funkcjonującej dyskusji ociera się o patologię - zasłaniając (nie pierwszy raz) brak odpowiedzi na niewygodne pytania niedorzeczną i mdłą bajeczką o jakimś rzekomym wszczynaniu kłótni i trollingu, który tu w ogóle nie zaistniał.

Zapamiętajcie sobie: zła dyskusja, to nie taka, w której padają słowa, które według admina nie powinny paść; zła dyskusja to taka, w której słowa te są albo usuwane, albo (auto)cenzurowane albo zwyczajnie olewane. W przypadku trollingu - wiadomo, ale jak chce się widzieć trolling tam, gdzie go nie ma, to admini powinni się zastanowić nad własnymi głowami. (Wishfull thinking)
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2008-08-07, 09:02   

Święte słowa ryba,
Mój post poza odpowiedzią admina Jaro pozostał bez echa,
a ja cały czas czekam na ustosunkowanie się osoby tam wymienionej.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-07, 10:14   

ryba napisał/a:
Ależ fantastycznie olaliście uwagi knykla (albo po prostu nie kumacie, co on wam stara się przekazać, choć wypowiada się jasno) ! Gratulacje, a raczej kondolencje.


Mylisz się. Nie widziałem sensu dyskusji na forum, więc sprawę z Knyklem wyjaśniłem definitywnie poprzez PW (była to dość długa korespondencja). Knyklu z pewnością nie życzyłby sobie cytowania naszej rozmowy więc tego nie zrobię. Knyklu jednoznacznie stwierdził w naszej rozmowie, że osiągnął to co chciał.

Rybak napisał/a:
Mój post poza odpowiedzią admina Jaro pozostał bez echa,
a ja cały czas czekam na ustosunkowanie się osoby tam wymienionej.


Rybak nie znasz wszystkich faktów, ponieważ nie znasz treści wszystkich prywatnych wiadomości. Uwierz mi że były tam znaczne gorsze epitety niż "konfident", dlatego rozumiem, że niektórzy admini mogli podejść do sprawy zbyt emocjonalnie, ja zresztą także. Jeżeli poczułeś się urażony to Przepraszam Cię jako główny administrator forum.


Panowie - mniej emocji, więcej rzeczowej spokojnej dyskusji i myślę, że wtedy dojdziemy do porozumienia we wszystkich kwestiach. Myślę nad problemem z usuwaniem postów. Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu (n.p. w miejscu usuniętego fragmentu/postu powinien być podany powód usunięcia oraz obowiązek zachowania kopii usuniętej wiadomości) ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-07, 10:58   

Cytat:
Myślę nad problemem z usuwaniem postów. Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu (n.p. w miejscu usuniętego fragmentu/postu powinien być podany powód usunięcia oraz obowiązek zachowania kopii usuniętej wiadomości) ?


To chyba zależy od powodu usunięcia postu. Ale być może rozwiązaniem byłoby utworzenie zamkniętego wątku do którego usuwane posty byłyby przenoszone? Tak, aby każdy mógł się jednak zapoznać z ich treścią. I tam przy każdym poście uzasadnienie jego usunięcia.
Oczywiście jeśli post byłby usuwany ze względu na jego obraźliwy charakter, pomówienia itp itd można odpowiednio go moderować (tj. usunąć/zmienić/skrócić jakieś nazwiska, nicki, epitety itp. itd.). W skrajnych przypadkach można myśleć o pozostawieniu w wątku o usuniętych postach jedynie informacji nt usunięcia postu bez przytaczania jego treści.

Taki sposób z jednej strony usuwa post z głównego wątku dyskusji, a z drugiej pozostawia pewną jasność sytuacji - w szczególności dla tych użytkowników forum, którzy w czasie od napisania do usunięcia postu nie zdążyli się z nim zapoznać.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-07, 11:06   

Skłaniam się do propozycji oursona, myślę że to byłby dobry pomysł.

Czasami jak są jakieś nieporozumienia na forum, wiele użytkowników nie wie o co właściwie chodzi, gdyż posty są już usunięte.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2008-08-07, 12:30   

Administrator, Dziękuję, o to mi właśnie chodziło ;)

Co do usuwania postów to uważam, że jeśli już post ma być usunięty, to w jego miejscu powinna się pojawić informacja dlaczego tak się stało i kto to uczynił.
Rozjaśni to sytuację dla tych co nie zdążą się zapoznać z jego treścią.

Ponieważ zauważyłem bardzo demokratyczną próbę rozwiązania problemu poprawiania
błędów, proponuję w taki sam sposób rozstrzygnąć problem usuwania postów.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-07, 13:03   

Rybak napisał/a:
Co do usuwania postów to uważam, że jeśli już post ma być usunięty, to w jego miejscu powinna się pojawić informacja dlaczego tak się stało i kto to uczynił.

Przy usuwaniu posta przez moda/admina jest opcja wyboru bądź też własna uwaga, dlaczego post został usunięty. Taka informacja jest wysyłana do autora usuniętego posta na mail. Moim zdaniem bezsensownym byłoby tłumaczenie na forum z każdego usuniętego posta, skoro informacja taka idzie do samego zainteresowanego. Roszczenia odnośnie usuniętego posta powinno się w takim wypadku kierować tylko i wyłącznie na PW do osoby usuwającej danego posta, a nie jak to w niektórych przypadkach bywa - rozniecania niepotrzebnych sporów. Od tego jest PW.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-07, 13:24   

Wysłucham wszystkich propozycji rozwiązania tego problemu, a następnie zrobię ankietę uwzględniającą Wasze pomysły. Decyzję podejmie większość...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-08-07, 16:39   

Przestańcie usuwać posty - problem sam się rozwiąże
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-08-07, 16:47   

Ale niektóre posty są niezgodne z regulaminem i trzeba je usuwać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-07, 16:56   

ryba, jak Tobie ktoś nawtyka, nazywając Ciebie ... a co, to pozostawię Twojej wielkiej wyobraźni, to co wtedy?

Odpowiedź ja znam, a zatem najpierw nie pozostaniesz obojętny i postąpisz w taki sam lub podobny sposób a następnie będziesz żądał od Administracji Forum, aby obraźliwe teksty skierowane w Twoją stronę zostały usunięte bądź, będziesz żądał innego zadość uczynienia, co w rezultacie i tak prowadzić będzie do usunięcia obraźliwych wpisów obydwu stron konfliktu.

A takich sytuacji na forum było już wiele, o niektórych nawet nie masz pojęcia.
Zatem nie pisz nam tu, że problem się rozwiąże, on się nawarstwi jeszcze bardziej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-08-07, 18:15   

Ferbik napisał/a:
Moim zdaniem bezsensownym byłoby tłumaczenie na forum z każdego usuniętego posta, skoro informacja taka idzie do samego zainteresowanego.

glizda napisał/a:
Czasami jak są jakieś nieporozumienia na forum, wiele użytkowników nie wie o co właściwie chodzi, gdyż posty są już usunięte.

I tu glizda powiedziała w zasadzie wszystko ;) .

ourson, podsuną niezłą myśl, z tym że nie zakładałbym oddzielnego wątku, żeby nie zaśmiecać forum, a pozostawiłbym taki post czasowo, np. „wygaśnie za 2 dni” z uzasadnieniem dlaczego.
ourson napisał/a:
Oczywiście jeśli post byłby usuwany ze względu na jego obraźliwy charakter, pomówienia itp itd można odpowiednio go moderować (tj. usunąć/zmienić/skrócić jakieś nazwiska, nicki, epitety itp. itd.). W skrajnych przypadkach można myśleć o pozostawieniu w wątku o usuniętych postach jedynie informacji nt usunięcia postu bez przytaczania jego treści.

Moim skromnym zdaniem, na dzień dzisiejszy nic mądrzejszego nie da się wykombinować żeby, jak to się mówi;
- wilk (administratorzy i moderatorzy) był syty, i owca (pozostali uczestnicy forum) cała i...... zadowolona ;) :P .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW