R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Laptop do 1800zł
Autor Wiadomość
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2012-11-14, 13:13   Laptop do 1800zł

Witam, jaki laptop byście polecili do kwoty 1800zł? Laptop przede wszystkim do pracy biurowej, internetu, czasem jakiś film, ew. gra - ale to tylko czasem.
Podstawowe wymagania dla mnie, to:
HDD - 500GB
RAM - 4 GB
System operacyjny Windows 7
Dobra bateria
HDMI
BLUETOOTH
Fifirifi

Zwróciłem uwagę na coś takiego:
http://www.komputronik.pl...59_346420_.html
i takiego:
http://www.neonet.pl/?p=lenovo_g585a_59_332620
i takiego:
http://www.neonet.pl/?p=d..._m5040_c0453203

i sam już nie wiem...
Pomożecie???
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-11-14, 13:26   

bob_mistrz, może zwróć baczniejszą uwagę na procesor. Teraz w modzie są podobno procesory z grupy; Intel® Core™ i3 czy i5, niby szybsze i lepsza grafika (tak się mówi w świecie elektroniki ;) )
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-14, 13:49   

Bierz to:

http://allegro.pl/samsung...2780391252.html

Nie znajdziesz lepszego. Mam Samsunga RV511 tylko że w okrojonej wersji. Ok dwóch tygodni po zakupie wylałem cały kubek gorącej kawy na lapka... poza klawiaturą do wymiany, nic mu się nie stało. Ciecz nie dostała się do środka. Naprawdę, pod tym kątem RV511 jest wykonany świetnie. Poprzednio miałem HP COMPAQ CQ-57 na AMD, ale nie byłem zadowolony z wydajności. Moje wieloletnie obcowanie z kompami spowodowało, że uznaję tylko Intela. Ja akurat potrzebuję kompa do obliczeń, a AMD się w tym za bardzo nie sprawdził. Z resztą zakup poprzedniego HP był bardziej podyktowany ograniczonym funduszem. Z kolei osobiście bardzo nie trawię firmy Samsung i miałem szalenie duży problem z decyzją czy wyrzucić za używanego lapka 1200 zł, ale naprawdę się opłacało. Ten lapek co wskazałem jest na procu i3 m-380, najsilniejszym z rodziny mobilnych I-3. Nie kuś się natomiast na ilość RAM, bo to tak właściwie fikcja. Lepiej mieć mniej RAM-u ale szybkiego, niż dużo, ale wolnego. Te kości z zakupionego lapka, mógłbyś upchnąć i wrzucić 2x2 jakiegoś lepszego. Cięzko Ci będzie do nawet 2 tysięcy znaleźć lepszego lapka niż Samsung. HDMI i Bluetooth mam na standardzie, a pod tym linkiem co Ci wskazałem nie pisze nic o HDMI, ale skoro ja w okrojonej wersji mam to i tam będzie. Jedyną wadą dla mnie w nim jest to, że obudowa potrafi skrzeczeć przy nacisku :P Generalnie, będziesz zadowolony
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2012-11-14, 14:31   

Zakup będzie na raty, więc w grę wchodzi raczej nowy sprzęt ;(
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-14, 14:51   

A czy Ty zakupisz na raty, czy za gotówkę biorąc kredyt to i tak na jedno wyjdzie. Nawet jeśli będziesz brał na raty, rozejrzyj sie za tym modelem który wskazałem. Może będzie opcja zamówienia ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2012-11-14, 19:31   

Bob zerknij na priv.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
AdamWa 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 42
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 08:48   

Z moich doświadczeń - nie polecam toshiby (te wszystkie serie w niższych cenach są do niczego). Miałbym też obawy przed Asusem (kolega pracuje w serwisie i sporo do niego wpada laptopów tej marki). Polecić mogę za to laptopy Della - korzystam już z drugiego i żadnych problemów.

Polecam też sprawdzić opinie innych użytkowników (do 2000zł):
http://cokupic.pl/Laptopy...0/liczba_opinii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 11:11   

Jeśli możesz sobie kupić używkę to można coś ciekawego za taka kasę dostać. Jeśli ma być nowy to uważam, że Lenovo g580 bez Windowsa lub Samsunga 310E5C. Lepszych w tej cenie nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 12:49   

AdamWa napisał/a:
Z moich doświadczeń - nie polecam toshiby (te wszystkie serie w niższych cenach są do niczego).

Widocznie trafiłeś na jakiś wybrakowany towar, bo ja od 7 lat pracuję tylko na Toshibach z serii A oraz L i żadnej usterki. Obudowa i wykonanie solidne, nie pęka na zawiasach jak u niektórej konkurencji. W pracy co prawda mam wysoki model Toshiby z serii P, wyłamały się kiedyś plastiki przy zawiasach właśnie, ale zostały wymienione bez zająknięcia w ramach gwarancji.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2013-01-09, 13:06   

Ferbik, z Toshibami jest różnie. W pracy miałem Toshibę. Koledzy mieli te same modele. Ja po glebie na motocyklu rozbiłem plastiki, mocowania, a Toshiba dalej chodziła wzorowo (i dalej chodzi, już nie pod moimi rękami). Dwóm kolegom w laptopie padła matryca a później cały laptop poszedł do wymiany po pół roku stania na biurku.

Teraz pracuję na Lenovo T410 i nie narzekam, (słowo wymoderowano) lapek :) . Tylko niestety nie ta półka cenowa.
_________________
Też jestem w szoku.
Ostatnio zmieniony przez hajen 2013-01-09, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 13:07   

Lenovo również polecam :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 13:51   

Co do Lenovo, to http://pdasite.pl/portal/...owisko/232.html
Sam się zresztą sparzyłem na wymienionym tam x60t...

Ale ogół, taka prawda. Acerów i Asusów się nie rusza, Toshiby trochę lepiej ale też nie do końca. Samsungi właśnie są niedoceniane. Dell + Lenovo obecnie chyba najbardziej trzymają jakość (dopóki poruszamy się w seriach Latitude i Thinkpad). Dane nie wyssane z palca, a od kolegi serwisanta, zresztą autora w/w artykułu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
AdamWa 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 42
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 08:57   

Ferbik napisał/a:

Widocznie trafiłeś na jakiś wybrakowany towar, bo ja od 7 lat pracuję tylko na Toshibach z serii A oraz L i żadnej usterki.


Może i miałem pecha - nie chciałbym generalizować. Dodatkowo w czasach gdy korzystałem z Toshiby miałem preinstalowaną Vistę i to mnie też bardzo wkurzało, więc może moja opinia jest dość subiektywna :)

Jeżeli chodzi o lenovo - to mam też gdzieś poczciwego thinkpada r500 i to też był świetny model :) Nie wiem jak te nowe serie, ale z tamtego egzemplarza byłem bardzo zadowolony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 21:07   

Co do Della to jedna uwaga: w wielu miejscach (punktach sprzedaży) informowali mnie, że w 15” z procesorem Intel® Core™ i5 i i7 jest problem z chłodzeniem (przegrzewają się). Z i3 niema tego problemu. Ogólnie Delle jak najbardziej polecam (sam także używam). Z serwisem i gwarancją także niema problemu. U mnie w kablu zasilającym przy gnieździe do kompa jest niebieskie podświetlenie (taki mały bajer). Przestał świecić. Zadzwoniłem do serwisu, podałem nr zasilacza, coś im nr się nie zgadzał, poprosili abym zadzwonił do przedstawiciela gdzie go kupiłem. Tak zrobiłem. Oni skontaktowali się z głównym serwisem i sprawę wyjaśnili. Za 4 dni miałem nowy zasilacz włącznie z kablem sieciowym (jest oddzielną częścią i nie podlega do zasilacza). Poprosiłem ich o dołożenie tego kabla. Powiedzieli, że niema problemu. Wszystko odbyło się na zasadzie mojego zgłoszenia telefonicznego, żadnych zdjęć, odsyłania uszkodzonej części. Ponadto w Dellu gwarancja jest 3 lata z typem gwarancji Next Business Day On-Site Service (NBD - na następny dzień roboczy u klienta). Gwarancja ta polega na tym, że firma DELL wysyła swojego serwisanta do klienta po telefonicznym zgłoszeniu usterki.

A odbywa się to tak:
1. Telefon do serwisu Dell Polska
2. Krótka rozmowa z serwisem nt problemu
3. Na drugi dzień od zgłoszenia pojawia się serwisant firmy Dell z nowymi częściami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW