R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
O drogach powiatowych, miejskich i osiedlowych.
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-24, 20:11   

Spooky, odszkodowania za grunty, podobnie w przypadku Potockiego, być może także Rolnej i Łąkowej (ale tych dwóch ostatnich nie jestem pewien).
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
sensej0s 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 36
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-24, 21:19   

Po 20 latach te d... wzięły się myślenie o remoncie os wojska polskiego. Jak już zaczyna straszyć to dopiero myślą o remoncie. Ludzie co przyszli mi zakładać liczniki na grzejniki śmiali się z nas, że zgodzilismy się na to (słowo wymoderowano) a bloki są nie ocieplone.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-02, 00:32   

Nie znam szczegółów ale chciałbym wiedzieć jaki jest zakres na przyszły rok na ulice Matejki i Fabryczną.

1. Matejki - odszkodowania/wykupy czy budowa - 350 tys.
2. Fabryczna - 50 tys na projekt? Jaki zakres: budowa od lat planowanego dojazdu do oczyszczalni ścieków czy remont tzw "starej fabrycznej"?
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-02, 06:56   

Stefan, jak Ty nie znasz szczegółów to już nie mam pojęcia Kto mógłby znać ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-17, 23:58   Co z remontem ul. POW w Wieluniu?

Cytat:
Dlaczego przerwano ostatni etap remontu ul. POW, skoro miasto już dawno zabezpieczyło na ten cel w budżecie 200 tys. zł, a starostwo dołożyło drugie tyle z oszczędności przetargowych? Odpowiedzi na to pytanie szukają nie tylko mieszkańcy, ale i radni, dla których nagłe przerwanie prac jest zaskakujące. Bo do zrobienia został już tylko 300-metrowy odcinek drogi od cmentarza ewangelickiego do przejazdu kolejowego.

Ekipy nagle zniknęły z placu budowy i zostawiły wszystko rozkopane - nie może się nadziwić radny miejski Jan Kępiński.

Historia remontu tego strategicznego dla kierowców odcinka drogi jest długa, kręta i wyboista. W 2009 r. powiat i gmina wspólnie wyremontowały POW od ronda do ulicy Wendta. Dalsze prace uniemożliwiał jednak mur, który wystawał na POW, przez co od lat uniemożliwiał remont fragmentu ulicy do przejazdu kolejowego. Do jego usunięcia w końcu zobowiązała się gmina Wieluń i słowa dotrzymała, licząc na jak najszybsze dokończenie prac na feralnym fragmencie. Dlatego obecnie, kiedy nie ma już żadnych przeszkód, w ratuszu też nie kryją zaskoczenia z powodu przerwania prac.

Jak się okazuje, na przeszkodzie w dokończeniu prac w zapowiadanym terminie stanęły pieniądze. A konkretnie ich brak. Starostwo liczyło na to, że remont uda się dokończyć w tym roku, ale pod warunkiem, że wykonawca zgodzi się na częściową płatność w roku 2014. Bo... w budżecie na ten rok nie zaplanowano pieniędzy na tę inwestycję.
- Kwota 230 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na remont, ale w przyszłorocznym budżecie. Przypomnę, że termin zakończenia inwestycji mija dopiero 15 maja przyszłego roku, więc zostanie dotrzymany. Zamieszanie wynika z tego, że zapowiedzieliśmy, iż prace zakończą się wcześniej, bo takie były wstępne ustalenia z inwestorem - mówi starosta Andrzej Stępień.

Więcej na ten temat oraz inwestycji drogowych, które miasto i powiat planują wykonać wspólnie w 2014 roku w dzisiejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego.

Źródło


52aeee294a991_o.jpg
Plik ściągnięto 44 raz(y) 250,75 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-27, 21:43   Na Konopnickiej w Wieluniu praca wre

wielun.naszemiasto.pl napisał/a:



Na ulicy Konopnickiej w Wieluniu robotnicy układają chodnik.

Korzystne warunki pogodowe sprawiają, że tu i ówdzie można jeszcze spotkać ekipy budowlane. Tak jest na ulicy Konopnickiej w Wieluniu, gdzie układany jest chodnik. Wykonawca pojawił się tam po kilkutygodniowej przerwie. W tym czasie firma PHU Rad-Tom z Herbów, jako jeden z dwóch podwykonawców, zajmowała się przebudową ulicy Ceglanej w Dąbrowie. Inwestycję udało się zakończyć w terminie i gmina uratowała dofinansowanie.

Przebudowa ulicy Konopnickiej rozpoczęła się latem od ułożenia kanalizacji deszczowej. Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca ma ukończyć inwestycję do 2015 roku. W tym roku zaplanowano prace warte 300 tys. zł. Koszt całego zadania wynosi ponad dwa razy więcej.

Źródło


52bd44e623b91_o.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 405,89 KB

52bd44fcf001d_o.jpg
Plik ściągnięto 44 raz(y) 421,12 KB

52bd4529e351d_o.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 351,94 KB

52bd45144e205_o.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 350,79 KB

52bd453738918_o.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 450,33 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-27, 21:39   

W ostatnich dniach rozpoczęto postępowania przetargowe na następujące zadania w zakresie dróg gminnych na terenie miasta:
- Budowę drogi wraz z infrastrukturą podziemną - Wieluń, ul. Cicha
- Budowę drogi Wieluń, ul. Zielona (ten fragment z płyt zostanie zastąpiony normalną ulicą z miejscami postojowymi)
- Budowę drogi gminnej ul. Rolna i Zielnej w Wieluniu
- Remont nawierzchni ul. Wyszyńskiego od strony ul. POW
- Budowę drogi Wieluń, ul. Matejki
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-09, 11:52   UWAGA ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU 07.02.2014.

Cytat:
Urząd Miejski w Wieluniu – Referat Dróg informuje, że od 17 lutego 2014r. na ulicach: Sybiraków, Kossaka, Prostej, Wyspiańskiego, Malczewskiego, Powstańców 1863, Kosynierów, Zachodniej w Wieluniu będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu drogowego.


Organizacja będzie polegała na likwidacji istniejących znaków A-7 (ustąp pierwszeństwa) i D-1 (droga z pierwszeństwem) zainstalowaniem progów zwalniających i ustawieniem oznakowania wskazującego obszar ze skrzyżowaniami równorzędnymi .
Wprowadzenie powyższych zmian ma na celu uspokojenie ruchu. W związku ze zmianami prosimy kierujących o przestrzeganie nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-09, 19:15   

Ze względu na to, że mieszkam na Wyspiańskiego i nie jestem przekonany do proponowanych rozwiazań poprosiłem wczoraj jednego z radnych miejskich oraz przeprowadziłem konsultacje z mieszkańcami ulicy i osiedla (czego chyba zabrakło wcześniej podejmującym decyzje o zmianach), abyśmy w terenie przeanalizowali zasadność zmian i ich skutki.
Wnioski są następujace:
1) ulica Wyspiańskiego jest małą obwodnicą zachodnią Wielunia, gdyż jest pierwszą sensowną drogą w prawo jadąc od Wrocławia. Powoduje to, że osoby wkurzone staniem, w szczególności w piątek po południu, w korku od Dąbrowy, po skręceniu w Wyspiańskiego dociskają pedał gazu stwarzając tym samym zagrożenie dla mieszkańców.
2) w związku z powyższym konieczne (popierane przez 99% mieszkańców ulicy) jest zamontowanie leżącego policjanta. Na złożone przez nas (mieszkańców ulicy) pismo do UM otrzymaliśmy odpowiedź, że nie ma na to pieniędzy, podczas gdy np. na prostopadłej ulicy Kossaka, gdzie są 2 domy i przejeżdżają 4 samochody dziennie leżącego policjanta zamontowano. Wg mnie należy go przenieść.
3) organizacja ruchu bez podziału na ulice główne i podporządkowane już kiedyś obowiązywała i było z tego tytułu szereg problemów, które zapewne znowu sie pojawią. Co do rodzaju organizacji ruchu zdania są podzielone, gdyż w większości dużych miast obowiązują rozwiązania, które obecnie mają być wdrożone. Ja jestem przeciwnikiem tego, gdyż obecne rozwiązanie wydawało się być dobrym. Patrząc z mojego punktu widzenia skręcając codziennie z Wyspiańskiego w Kosynierów i mając pierszeństwo względem jadących z lewej i tak się będę zatrzymywał bojąc się stłuczki ze względu na przyzwyczajenia kierowców, że Kosynierów jest główną, ci co będą już świadomi pewnie bedą patrzyli na mnie jak na amatora, który nie wie, że ma pierszeństwo. Być może to kwestia czasu aby się przyzwyczaić.
4) analizowaliśmy również sytuację obok piekarni Państwa Strzała. Sytuacja jest o tyle trudna, że ktokolwiek podjąłby się tego tematu jest oskarżany o zazdrość, niszczenie dobrego imienia Państwa Strzała itp. Ja kupuję u nich codziennie świetne pieczywo, znam ich osobiście i nie zazdroszczę ciężkiej pracy, cenię świetną i zawsze miłą obsługę ale wkurzam się jak przed 8 rano codziennie z duszą na ramieniu wyjeżdżam w prawo na Młodzieżową, w szczególności jak przy samym skrzyżowaniu zaparkuje bus lub mała ciężarówka (oczywiście każdy tylko na chwilkę po bułkę czy chleb). I tak jak napisałem temat nie jest prosty, bo co Państwo Strzała mają gonić ludzi, którzy do nich przyjeżdżają albo Straż Miejska czy Policja ma im umilać życie?
Ja widzę pewne możliwe rozwiązania:
a) przypilnowanie aby wszystkie miejsca wkoło piekarni nie były blokowane przez pracowników,
b) zamiana części chodnika po prawej stronie ul. Kosynierów jadąc od strony Młodzieżowej na parking (jest tam 2 m pasa zieleni między chodnikiem a płotem graniczącej działki),
c) edukowanie klientów, że pozostawienie samochodu nawet na 2 minuty na skrzyżowaniu Kosynierów/Młodzieżowa stanowi zagrożenie i może w końcu doprowadzić do tragedii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-09, 22:07   

zbigie napisał/a:
Na złożone przez nas (mieszkańców ulicy) pismo do UM otrzymaliśmy odpowiedź, że nie ma na to pieniędzy,
Czy rzeczywiście jest to aż tak duży koszt?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-09, 22:25   

chociaż tam nie mieszkam to wg mnie zmiana organizacji ruchu jest głupotą. Bo po co zmieniać coś co dobrze działa. Nie ma tam chyba żadnych stłuczek a więc istniejące rozwiązanie sie sprawdza.

***zresztą każda taka zmiana jeśli nie jest konieczna jest niepotrzebna i wprowadza tylko niepotrzebny chaos.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-09, 22:56   

zbigie napisał/a:
4) analizowaliśmy również sytuację obok piekarni Państwa Strzała. Sytuacja jest o tyle trudna, że ktokolwiek podjąłby się tego tematu jest oskarżany o zazdrość, niszczenie dobrego imienia Państwa Strzała itp. Ja kupuję u nich codziennie świetne pieczywo, znam ich osobiście i nie zazdroszczę ciężkiej pracy, cenię świetną i zawsze miłą obsługę ale wkurzam się jak przed 8 rano codziennie z duszą na ramieniu wyjeżdżam w prawo na Młodzieżową, w szczególności jak przy samym skrzyżowaniu zaparkuje bus lub mała ciężarówka (oczywiście każdy tylko na chwilkę po bułkę czy chleb). I tak jak napisałem temat nie jest prosty, bo co Państwo Strzała mają gonić ludzi, którzy do nich przyjeżdżają albo Straż Miejska czy Policja ma im umilać życie?
Ja widzę pewne możliwe rozwiązania:
a) przypilnowanie aby wszystkie miejsca wkoło piekarni nie były blokowane przez pracowników,
b) zamiana części chodnika po prawej stronie ul. Kosynierów jadąc od strony Młodzieżowej na parking (jest tam 2 m pasa zieleni między chodnikiem a płotem graniczącej działki),
c) edukowanie klientów, że pozostawienie samochodu nawet na 2 minuty na skrzyżowaniu Kosynierów/Młodzieżowa stanowi zagrożenie i może w końcu doprowadzić do tragedii.


Cieszę się, że nie jestem jedyną osobą, która zwróciła na to uwagę. Notoryczne blokowanie tego skrzyżowania przez parkujących tam, jest na prawdę upierdliwe i niebezpieczne. Dziwię się, że Policja tam nie interweniuje, przecież parkowanie bliżej niż 11 metrów od skrzyżowania jest chyba karalne i należy się za to mandat.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-09, 23:01   

300 zł :wink:
mniej niż 10m gwoli scisłości. chyba
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-10, 10:52   

Ta zmiana może nie jest konieczna, ale jest rozsądna. Skrzyżowania równorzędne w sposób naturalny "spowalniają" ruch. Konieczność zmniejszenia prędkości przed każdym skrzyżowaniem powoduje że niewielu kierowców będzie się rozpędzało "od skrzyżowania do skrzyżowania" - zdecydowana większość pojedzie po prostu wolniej. We Wrocławiu funkcjonuje w ten sposób naprawdę spora liczba takich "osiedlowych" uliczek i sprawdza się to bardzo dobrze. Oczywiście nie wyklucza to zainstalowania dodatkowych spowalniaczy, a np skrzyżowanie Parafialnej i Szarych Szeregów we Wrocławiu jest całe podniesione w stosunku do jezdni dochodzących dróg - w ten sposób dodatkowo ruch jest spowalniany.
Prawdą jest też to, że na efekty trzeba będzie chwilę poczekać - kierowcy muszą się przyzwyczaić do nowego stanu rzeczy. Tym bardziej dziwi mnie fakt że nie ma jeszcze dużych tablic informujących o zmianie organizacji ruchu (przynajmniej nie było przed weekendem jak byłem w Wieluniu - a to było tylko 2 tyg przed reorganizacją)

Jeśli chodzi o parkowanie przed piekarnią - rzeczywiście mocno uciążliwe. Policja może nic z tym nie robi bo samym Policjantom zdarza się tak zaparkować ;)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-02-10, 11:41   

Znaki informujące o zmianie organizacji ruchu są od kilku dni, ale zakryte
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW