R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyrok w sprawie stanu wojennego w Polsce.
Autor Wiadomość
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2012-01-25, 17:03   

hajen napisał/a:
To punkt widzenia i kwestia własnej moralności.

Moralność nie ma wpływu na orzeczenie sądu.
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Roj
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-25, 17:06   

hajen .......gdy jesteś w niebezpieczeństwie to ci nikt nie musi kazać strzelać sam podejmujesz decyzje :sad:
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-29, 12:49   Odtajniono dokumenty na temat stanu wojennego

No i przychodzi pora na dokumenty odkrywane z tej ... "lepszej" strony świata.
Cytat:
Brytyjskie archiwa państwowe odtajniły porcję brytyjskich dokumentów z okresu od 19 grudnia 1981 r. do 5 stycznia 1982 r., w tym oceny sytuacji politycznej w Polsce dokonywane przez brytyjską ambasadę w Warszawie.

Dla mnie ważnym fragmentem tego odtajnionego dokumentu jest ten;
Cytat:
Odtajniony telegram ambasady brytyjskiej w Moskwie z 29 grudnia 1981 r. podpisany "Keeble" konstatuje, że "Solidarność była sprzeczna z sowieckim pojmowaniem socjalistycznego państwa" i że Moskwa była zdecydowana odwrócić bieg wydarzeń politycznych w Polsce, czemu dano wyraz m.in. w komunikacie ze szczytu polsko-radzieckiego 5 marca 1981 r.

- Można zakładać, że Moskwa nie chciała angażować własnych sił, chyba że nie byłoby innego wyjścia, ale już wczesną jesienią 1981 r. wyglądało na to, że jest zdecydowana na konfrontację z Solidarnością. Od tego momentu inicjatywa należała do Polaków. Jeśli Kania jej nie wykaże, to Jaruzelski będzie musiał - tłumaczył myślenie Kremla dyplomata.

"Keeble" twierdzi, że w przygotowywaniu rozprawy z Solidarnością korzystano z systemu łączności Układu Warszawskiego, a w wyznaczeniu momentu rozprawy i metod współpracowali ze sobą wybrani przedstawiciele aparatu wojskowego i bezpieczeństwa PRL i ZSRR.

Ciekawi mnie teraz reakcja wszystkich tych, którzy z taką zaciętością twierdzili, że gen. Jaruzelski wprowadził stan wojenny dla samego stanu, a nie jako zło konieczne, które być może powstrzymało ZSRR przed wejściem do nas z całym Układem Warszawskim.

Całość można przeczytać - http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-12-29, 18:12   Re: Odtajniono dokumenty na temat stanu wojennego

miko 005 napisał/a:

Ciekawi mnie teraz reakcja wszystkich tych, którzy z taką zaciętością twierdzili, że gen. Jaruzelski wprowadził stan wojenny dla samego stanu, a nie jako zło konieczne, które być może powstrzymało ZSRR przed wejściem do nas z całym Układem Warszawskim.

Miko, jakoś wszyscy zapominają, że wojska radzieckie u na stacjonowały o zakończenia wojny. Nie musiały wchodzić. Ciekawe natomiast co by się stało, gdyby Solidarność wzięła górę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 18:18   

miko 005 napisał/a:
Ciekawi mnie teraz reakcja wszystkich tych, którzy z taką zaciętością twierdzili, że gen. Jaruzelski wprowadził stan wojenny dla samego stanu, a nie jako zło konieczne, które być może powstrzymało ZSRR przed wejściem do nas z całym Układem Warszawskim.

Reakcją będzie nabranie wody w usta... co widać tutaj :) Myślisz, że tak dobrowolnie przyznają, że nie mieli racji i że jednak nie taki diabeł (gen. Jaruzelski) straszny jak go malują?
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-29, 18:55   

cogito napisał/a:
Miko, jakoś wszyscy zapominają, że wojska radzieckie u na stacjonowały o zakończenia wojny. Nie musiały wchodzić.

Nie, no ja o tym nie zapomniałem. A pisząc o "wejściu do nas", miałem na myśli wyjście na polskie ulice z czołgami i siłą żołnierzy w mundurach innych niż Ludowego Wojska Polskiego ;)
cogito napisał/a:
Ciekawe natomiast co by się stało, gdyby Solidarność wzięła górę.

A nie wzięła w końcu góry ;) Efekty, no cóż. Widzimy je dzisiaj wszyscy, nawet odczuwamy :razz:

Gregg Sparrow napisał/a:
Myślisz, że tak dobrowolnie przyznają, że nie mieli racji i że jednak nie taki diabeł (gen. Jaruzelski) straszny jak go malują?

Umiejętność przyznawania się do błędów własnych, nie jest wadą. To według mnie ogromny walor, więc kto wie, może doczekamy się słów pokory 8)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
toiowo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 53
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-29, 19:54   

Cytat:
miejętność przyznawania się do błędów własnych, nie jest wadą. To według mnie ogromny walor, więc kto wie, może doczekamy się słów pokory


Powiedz to rodzicom 91 ofiar stanu wojennego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 21:01   

toiowo napisał/a:
Powiedz to rodzicom 91 ofiar stanu wojennego.

A co byś powiedział ofirom wojny domowej albo interwencji zbrojnej państw Układu Warszawskiego??? Zapewnie nie byłoby ich tylko 91 ale tysiące.
 
   
toiowo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 53
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-29, 23:48   

Gregg Sparrow napisał/a:
toiowo napisał/a:
Powiedz to rodzicom 91 ofiar stanu wojennego.

A co byś powiedział ofirom wojny domowej albo interwencji zbrojnej państw Układu Warszawskiego??? Zapewnie nie byłoby ich tylko 91 ale tysiące.


Skoro pasuje wam, że Jaruzel zabił i zrujnował życie wielu osobom po to, żeby trzymać się przy władzy, to ludzkie życie nie ma dla was żadnego znaczenia. Z mojej strony wszystko. Idźcie się zajmować żywymi karpiami albo pieskami bojącymi się petard. Bez odbioru.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-30, 07:03   

toiowo napisał/a:
Skoro pasuje wam, że Jaruzel zabił i zrujnował życie wielu osobom po to, żeby trzymać się przy władzy, to ludzkie życie nie ma dla was żadnego znaczenia. Z mojej strony wszystko. Idźcie się zajmować żywymi karpiami albo pieskami bojącymi się petard. Bez odbioru.


Widzisz, na tym polega odpowiedzialność za kraj. Dziś gdyba się czy to dobrze czy źle, że ten stan wprowadzono, ale ktoś był na tyle odważny, że zapobiegawczo to zrobił. Zauważ, że dzisiaj u nas nie ma odważnych rządzących którzy są gotowi napluć np. ruskim w twarz, powiedzieć o ich błędach. Choćby taki specyficzny kraj jak Rosja w stosunku do Polski może ją osrać, twierdząc jednocześnie że to Polska się osrała.

ZSRR, jak i obecna Rosja liczy się na świecie przede wszystkim dlatego, że władza nie ma obaw co do podejmowania radykalnych działań. Doszło do tego, że Rosji nikt nie wytyka błędów, a jeśli już czyni to półsłówkiem. Decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego uważam za słuszną pod warunkiem, że był do tego powód. I w takim przypadku,nie przekonują mnie argumenty typu "91 ofiar wprowadzenia stanu wojennego" Nawet kiedy do tych ofiar tych miała by zaliczać się jakaś/eś osoby mi najbliższe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW