R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przekręty i wałki rządu PO
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-29, 17:25   

hajen napisał/a:
Nie mów, że nie zrozumiałeś

Jakbym wszystko wiedział i wszystkich rozumiał, to pewnie ... Papieżem bym został. Ale, że prosty człowiek jestem, bez dyplomów, to jakbyś mi wytłumaczył o tym seryjnym samobójcy, byłbym wdzięczny.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-10-29, 17:33   

W sumie wszystko zależy od punktu widzenia / punktu siedzenia. Jeśli Ty uważasz, że wszystkie ofiary połączone ze śledztwem popełniają samobójstwa, to rzeczywiście zdanie nie ma sensu.

Podejście do tematu od drugiej strony wymusza stwierdzenie, że zostali zamordowani. Jak więc połączyć opcję zabójstwa z tym, że media, policja i prokuratura brną w zaparte i mówią o samobójstwie? Można powiedzieć, że ofiarom "ktoś to samobójstwo popełnił". Wymaga to odrobinę czarnego humoru.

Idąc dalej tym tokiem myślenia, moim zdaniem wszelkie samobójstwa ( :roll: ) związane ze sprawą smoleńską nie są przypadkowe. W związku z tym można powiedzieć, że krąży morderca, który eliminuje po kolei niewygodnych świadków. Ale w powszechnej opinii to samobójcy o słabych nerwach. Stąd "żartobliwe" stwierdzenie, że seryjny zabójca znów uderza. No właśnie, ale że to oczywiście nie są zabójstwa, bo on nie zabija, to można powiedzieć, że jest to seryjny samobójca. Nazwijmy go depresją.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-29, 18:27   

hajen napisał/a:
W sumie wszystko zależy od punktu widzenia / punktu siedzenia. Jeśli Ty uważasz, że wszystkie ofiary połączone ze śledztwem popełniają samobójstwa, to rzeczywiście zdanie nie ma sensu.

I to jest chyba najsensowniejsze co napisałeś :twisted:

hajen napisał/a:
Można powiedzieć, że ofiarom "ktoś to samobójstwo popełnił". Wymaga to odrobinę czarnego humoru.

No to ja do tego czarnego humoru napiszę własny scenariusz.

Chorąży lotnictwa, miał 42 lata. Za sobą kawał służby i nikłe perspektywy na przyszłość. Katastrofa smoleńska daje pewne szanse. Za to co "słyszał" (a wychodzi na to, że tylko on słyszał) można nieźle zarobić. Wszystko co dopisze się do przyszłej wojskowej emeryturki będzie dodatkowym gratisem, myśli sobie chorąży.
Niestety, w pewnym momencie okazuje się, że ta jego "słyszalność" była trochę sfingowana. Chorążemu grozi zdemaskowanie, a co się z tym wiąże utrata wszystkiego co dotychczas w karierze wojskowej osiągnął. Aby zatem wyjść z twarzą i zapewnić rodzinie jakiś byt na przyszłość, odzywa się w nim odrobina żołnierskiego honoru.

hajen, tak jak piszesz. Wszystko zależy od punktu siedzenia :razz: A tak przy okazji, bo jak już wcześniej zaznaczałem prosty człowiek jestem. Ilu to już tych co to mieli najbliższy kontakt z katastrofą smoleńską i mogło coś naprawdę istotnego ujawnić, nadziało się na owego "niosącego samobójstwa"?
Tylko mi nie pisz nic o generale Petelickim, bo aż taki głupi to nie jestem :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-29, 21:07   

miko 005 napisał/a:

No to ja do tego czarnego humoru napiszę własny scenariusz.

Chorąży lotnictwa, miał 42 lata. Za sobą kawał służby i nikłe perspektywy na przyszłość. Katastrofa smoleńska daje pewne szanse. (...) odzywa się w nim odrobina żołnierskiego honoru.

Bardzo błyskotliwy wywód. Szczególnie, że dotyczy zmarłego. :idea:
Przekazać rodzinie zmarłego do analizy ? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-10-29, 21:52   

miko, ludzie tacy jak Ty piszą w jednym zdaniu o samobójstwie i honorze - chyba wiem z kim mam do czynienia :) .
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-29, 22:45   

miko 005,

Smierc Blidy ktora dokonala samobojstwa w lazience w swoim domu a smierc kluczowego swiadka koronnego ktory siedzial w wiezieniu to 2 rozne kwestie. Swiadek koronny byl w wiezieniu wiec powinni go pilnowac nalezycie, a co do Blidy to byla u siebie w domu kiedy odwiedzila ja policja.

Niemniej jednak odpowiedzialnosc za kazdym razem ponosza organy scigania I rzad w pewnym stopniu.

Kwsetia smolenska mnie malo interesuje.


Zenada jest to ze jak Lepper rozsypal zboze to sprawe umorzono zw na niska szkodliwosc spoleczna a w tym samym roku zamknieto kobiete w wiezieniu(albo duza grzywne dostala nie pamietam) za kradziez batona w sklepie.

To samo odnosnie mafi pruszkowskiej I kobiety z Opola.

Sad I policja sa tylko skuteczne wobec slabych jednostek. Tylkow tedy wymierzaja kare I egzekwuja ja skutecznie.

A gdy ma miejsce powazna sprawa mafia, afera finansowa czy ludzka smierc (sprawa Olewnika) to sprawe sie olewa bo zbyt duzo ludzi wladzy jest zamieszanych w to.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-29, 23:35   

Ze zwolennikami teorii smoleńskiej nie ma sensu dyskutować. Dla niektórych ludzi nawet śmierć kota Jarosława ma związek z działaniami tajnych służb i zacieraniem smoleńskiego zamachu.
Oczywiście wszystko wina Tuska. Że spadł śnieg w sobotę to też wina Tuska.

Tak krawiec kraje jak mu materii staje - skoro nie ma dowodów na udział w śmierci osób trzecich, to uznaje się to za samobójstwo. Tyle w temacie.
To samo ze sprawą z Opola (policja wykonuje polecenia sądu) czy też procesem Pruszkowa (jak widać nie było dowodów na mocniejsze kary). Oczywiście dla jednych wszystko to wina Tuska, a dla innych żaden powód do zmartwienia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2012-10-30, 11:16   

Gintrowski niedawno zmarł, nawet jego nie oszczędzili, POpaprańcy!


PS. rp donosi o trotylu na pokładzie Tupolewa, ale POpaprańcy i lewacy byli na to przygotowani i wywołali huragan w Ameryce, by zatuszować te niewygodne fakty. SPISEG!
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-30, 15:19   

red napisał/a:
Ze zwolennikami teorii smoleńskiej nie ma sensu dyskutować. Dla niektórych ludzi nawet śmierć kota Jarosława ma związek z działaniami tajnych służb i zacieraniem smoleńskiego zamachu.
Oczywiście wszystko wina Tuska. Że spadł śnieg w sobotę to też wina Tuska.

Tak krawiec kraje jak mu materii staje - skoro nie ma dowodów na udział w śmierci osób trzecich, to uznaje się to za samobójstwo. Tyle w temacie.
To samo ze sprawą z Opola (policja wykonuje polecenia sądu) czy też procesem Pruszkowa (jak widać nie było dowodów na mocniejsze kary). Oczywiście dla jednych wszystko to wina Tuska, a dla innych żaden powód do zmartwienia.


Zgadzam się. Jednakże sądom i policji nie zawsze chce się szukać dowodów w określonych sprawach. Większą społeczną szkodliwość dokonują przestępcy z Pruszkowa niż ta kobieta z Opola.

A co do kobiety z Opola to zastosowali zbyt duże środki. Są określone regulacje, że należy stosować środki nie za duże ani nie za małe w celu egzekwowania kary.

To tak jakby za spóźnienie się z dostarczeniem PITa do US, przyszła policja skarbowa do Ciebie do domu i wymierzyli karę chłosty.

Co do tej kobiety mogli po prostu postąpić łagodniej, zwłaszcza na to że wychowuje samotnie dzieci, co jest pewną przesłanką do zachowania odpowiednio małych środków.

(rolnika który ukradł coś np. ze sklepu w okresie żniw i jednocześnie ma dzieci często nie można osadzić w areszcie, taka jest praktyka Powód? żniwa i dzieci, bo jego nieobecność mogłaby spowodować nadmierne trudności, obciążenia. Tak mi ostatnio na wykładzie mówili, aż sam byłem zszokowany.)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-30, 15:24   

Morgoth napisał/a:
Gintrowski niedawno zmarł, nawet jego nie oszczędzili, POpaprańcy!


PS. rp donosi o trotylu na pokładzie Tupolewa, ale POpaprańcy i lewacy byli na to przygotowani i wywołali huragan w Ameryce, by zatuszować te niewygodne fakty. SPISEG!


Spisek lub nie, ale rodzinom zmarłych należy się szacunek.

A wypowiedzi pewnej Pani na temat śmieci zaszytych w twarzy jednej z ofiar to po prostu chamstwo i poniżanie rodzin ofiar.

Jak można w ogóle wypowiadać się tak nikczemnie.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-30, 17:18   

panteon napisał/a:
Bardzo błyskotliwy wywód. Szczególnie, że dotyczy zmarłego. :idea:
Przekazać rodzinie zmarłego do analizy ? :roll:

Proszę bardzo, może się nawet okazać, że rodzina dowie się czegoś nowego.
Widzicie, bardzo drażnią tezy, które nie są wygodne, prawda? A całej prawdy o tej śmierci, nie znamy; ani ja, ani ci od teorii spiskowej. Kto wie czy najbliżsi ją nawet znają.

hajen napisał/a:
miko, ludzie tacy jak Ty piszą w jednym zdaniu o samobójstwie i honorze - chyba wiem z kim mam do czynienia :) .

hajen, ja cię nigdy nie podejrzewałem o niedobór jodu, dlatego jestem prawie pewny, że Twoja ocena mojej osoby jest nader trafna :D

Honor ma różne oblicza, może też być honorowe samobójstwo. Tak jak zrobiła to wspomniana pani Barbara Blida.

No dobra, myślę że ludziska już pośmiali się z tej komedii jaką stworzyliśmy przy okazji tragedii chorążego. Z mojej strony EOT.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2012-10-30, 19:12   

Możecie myśleć i mówić o smoleńsku różne rzeczy, ale przeczytajcie choćby ten komentarz jednego z internautów na wp.pl. To tak apropos śmierci jednego z pilotów Jaka-40 który lądował przez Tupolewem:

"Prof.Urbanowicz 61 lat zmarł w dwa dni po opublikowaniu raportu o tym,że,serwery PKW znajdowały sie na terenie Rosji i były obsługiwane przez rosyjskich informatyków.Czy do was to dociera? Wstępne wyniki wyborów szły do Rosji ,były filtrowane i wracały do Polski. na opinii lemingów mi nie zalezy,chodzi mi o opinie normalnych ludzi. Państwowa Komisja Wyborcza sama przyznała teraz,ze korzystała z rosyjskich serwerów podczas ostatnich wyborow. Jak to oceniacie ludzie,Polacy? "DOŁÓZCIE DO TEGO ZMARLEGO NAGLE PARE DNI TEMU PROFESORA WIECZRKIEWICZA KTORY NAPISAL RAPORT NA TEMAT MOZLIWOSCI SFALSZOWANIA WYBOROW W POLSCE !!! TO ON ODKRYŁ ZE PANSTWOWA KOMISJA WYBORCZA KORZYSTAŁA Z SERWERÓW ROSYJSKICH PRZY PRZESYLANIU GLOSÓW !!!!!!PODOBNO ZMARŁ NA SERCE ......DZIWNE ŻE 3 DNI PO UPUBLICZNIENIU RAPORTU ... PEWNIE SIĘ TO NIE UKAŻE ALE BĘDĘ PISAŁ NA WSZYSTKICH PORTALACH AŻ DO SKUTKU !" zgony związane z katastrofą smoleńską 1. Daniel Podrzycki, "zginal w wypadku samochodowym" przed wyborami w 2005 r. 2. Marek Karp, zginął w wyniku obrażeń spow. "wypadkiem samochodowym", drogę zajechało mu auto o białoruskich numerach 3. Marian Goliński, zginął w "wypadku drogowym", zjechał na drugi tor wprost na tira o rosyjskich rejestracjach 4. Grzegorz Michniewicz, doradca premiera i Arabskiego, "powiesił się" na kablu od odkurzacza (!!) 5. Eugeniusz Wróbel, "zamordowany" przez chorego psychicznie syna (którego żona nota bene jest psychiatrą i przez ponad 20 lat nie zauważyła złego stanu psychicznego swojego dziecka. SIC!) 6. Stefan Zielonka, utopiony, dokumenty które miał przy sobie natomiast cudem ocalały 7. bp Mieczysław Cieślar, "zginął w wypadku samochodowym" dokładnie 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku, 8. Krzysztof Knyż,operator Faktów, pokazał na żywo w TVNie wraz z W. Batorem jak TU 154 ląduje w całości. Potem ślad po operatorze zaginął. 9. Marek Dulinicz, szef grupy archeologicznej ze Smoleńska, "zginął w wypadku samochodowym" 10. Dariusz Ratajczak ,dr historii, skazany za klamstwo oswiecimskie, jego rozkladajace sie cialo znalezione w samochodzie. Miesiac po katastrofie w Smoleńsku. Ostatnie siedem osób "zginęło" 1-4 miesiące po katastrofie w Smoleńsku i były w tę sprawę mocno zaangażowane."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-30, 19:49   

miko 005 napisał/a:
panteon napisał/a:
Bardzo błyskotliwy wywód. Szczególnie, że dotyczy zmarłego. :idea:
Przekazać rodzinie zmarłego do analizy ? :roll:

Proszę bardzo, może się nawet okazać, że rodzina dowie się czegoś nowego.
Widzicie, bardzo drażnią tezy, które nie są wygodne, prawda?

Nie drażnią tezy miko 005 tylko drażnią głupoty wypisywane o zmarłym. Być może nie dostrzegasz problemu, ale to Twój problem. Zostałem wychowany w innym "duchu". Tylko tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-30, 23:42   

Mateusz napisał/a:
A co do kobiety z Opola to zastosowali zbyt duże środki. Są określone regulacje, że należy stosować środki nie za duże ani nie za małe w celu egzekwowania kary.
Prawo studiujesz a opierasz się na doniesieniach prasowych (bo nie wierzę że wgryzłeś się w temat).
mafik napisał/a:
zgony związane z katastrofą smoleńską 1. Daniel Podrzycki, "zginal w wypadku samochodowym" przed wyborami w 2005 r.
To już pięć lat przed katastrofą smoleńską ktoś w kraju czyścił...
Co do reszty - nie można powiesić się na kablu? W czym problem?
Właśnie przez takie bzdurne komentarze nie chce mi się czytać bzdurnych teorii smoleńskich. Pewne osoby są w stanie wszystko podciągnąć pod swoje teorie.
Powiem więcej - kiedyś umrze się Macierewiczowi i Kaczyńskiemu. I tez pewnie będzie to robota smoleńskich spiskowców... :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-01, 10:35   

skoro już przywołano Gintrowskiego... to tak dla każdej ze stron tej połajanki...

wiem, wiem... sztampowo, ale zawsze aktualnie...

_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW