R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Marsz milczenia
Autor Wiadomość
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2006-09-07, 10:03   

Syla napisał/a:
A za miesiąc nikt będzie pamiętał o całym wydarzeniu...


Wielka szkoda, jeśli tak miałoby się stać. Powinniśmy pamiętać, ale nie tylko. Wyciągnijmy wnioski. W miarę swoich możliwości wskrześmy w sobie empatie. Rozejrzyjmy się wokół siebie. Może ktoś jest w podobnej sytuacji, co Karol. Może szuka pomocy. Nauczmy się dostrzegać w innych sygnały SOS, które wysyłają. Wsłuchujmy się w słowa, gesty. Czasami szok, traumatyczne przeżycie zmieniają człowieka. To przykre zdarzenie zmieniło wiele osób w naszym mieście. Mam nadzieje, że nie tylko na chwilę. Ów zamysł nad życiem i śmiercią nie powinien być szybko wymazany z naszego codziennego życia.
Ona odeszła na zawsze, On umarł dla społeczeństwa a My uczmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 13:19   

Dominika napisał/a:
Czy ja wiem, a moze wlasnie to jest sposob by co niektorzy sobie uswiadomili co sie stalo. Niby kazdy wie, kazdy ma swoje zdanie na ten temat, a moze by tak chwilke "zatrzymac sie" , pomyslec i wyciagnac wnioski na przyszlosc?


Exactly!

Syla, ourson, sory, ale wydaje mi się, że najbardziej Was boli to, że my będziemy mieli wolne od szkoły, a wy będziecie siedzieć w pracy. Inaczej się tego wytłumaczyć chyba nie da, bo ciągle to wypominacie. :/

Syla napisał/a:
podczas marszu zaśmiecą Wieluń i tyle


Mogę się założyć, że w tym czasie nikt nie będzie niczego jadł lub pił, żeby zaśmiecał. Przesadzasz, bardzo. :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 13:55   

Marta napisał/a:
Syla, ourson, sory, ale wydaje mi się, że najbardziej Was boli to, że my będziemy mieli wolne od szkoły, a wy będziecie siedzieć w pracy. Inaczej się tego wytłumaczyć chyba nie da, bo ciągle to wypominacie. n


Wierz mi, nie mam tego problemu... Po prostu nie rozumiem dlaczego nie można było zorganizować tego marszu popołudniu... Jedynym oczywistym powodem jest po prostu zwiększenie frekwencji.

Zgadzam się z tym że raczej miasto zaśmiecone nie będzie. Natomiast na pewno na całkiem długi czas będzie sparaliżowane i życie ludzi którzy muszą pracować i pojawiać się w centrum w sprawach służbowych będzie mocno utrudnione.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 18:00   

A ja dorzucę tylko, że jeżeli ktoś chce iść musi być ubrany na galowo. Tak więc (wg niektórych pięknej) inicjatywy zrodziło się coś co jest dokładnie wyreżyserowane...
Waham, się czy chcę w tym uczestniczyć. A swoje przemyślenia nt. tej śmierci mam.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 18:02   

KubaWinter napisał/a:
A ja dorzucę tylko, że jeżeli ktoś chce iść musi być ubrany na galowo.

To znaczy, że jakbym chciał iść ubrany normalnie, to mnie wyrzucą z tego marszu?
KubaWinter napisał/a:
A swoje przemyślenia nt. tej śmierci mam.

Chcesz się nimi podzielić ?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 18:11   

Ferbik napisał/a:
KubaWinter napisał/a:
A ja dorzucę tylko, że jeżeli ktoś chce iść musi być ubrany na galowo.


To znaczy, że jakbym chciał iść ubrany normalnie, to mnie wyrzucą z tego marszu?

Nie wiem, ale wiem że jest masa zalecań co do tego jak ma być.


Ferbik napisał/a:
KubaWinter napisał/a:
A swoje przemyślenia nt. tej śmierci mam.


Chcesz się nimi podzielić ?

Nie miałem zamiaru, a napisałem to dlatego, żeby ktoś nie posądził mnie o to, że się od czegoś migam. Szkoda mi dziewczyny, nie znałem jej, ale to nie zmienia faktu, że zginęła przez problemy kogoś innego a nie własne. To na pewno wielka tragedia. Z drugiej jednak strony zauważam jakąś dziwną chęć narzucenia innym pamięci, solidarytyzacji i innych odczuć związanych z tą śmiercią.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 18:12   

Cytat:
zauważam jakąś dziwną chęć narzucenia innym pamięci, solidarytyzacji i innych odczuć związanych z tą śmiercią.

Bo tak w tym kraju niestety było jest i długo jeszcze będzie, że to co robi ogół jest słuszne... to tak jak z muchami i z gównem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-09-07, 18:18   

Mam niemiłe wrazenie z tej tragedii robi sie niemała farsa.....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 19:45   

Ja ten marsz interpretuje jakpo kolejną pokazowkę wiekszość,którzy pójdą na ten marsz jej wcale nie znali i cieszą sie,że beda mieli wolne z zajec
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Panciatka 
Dojeżdża PKSem
I can't hear you



Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 215
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 20:59   

Cytat:
A co ma dac? Młodzież bedzie miała dzien wolny od szkoły, podczas marszu zaśmiecą Wieluń i tyle. A za miesiąc nikt będzie pamiętał o całym wydarzeniu... Confused

hmmm trochę smutno że tak uważasz... szkoda że ludzie nie dostrzegają prawdziwego znaczenia tego marszu...co prawda marsz życia tej dziewczynie nie przywróci lecz czasem pamięć jest o wiele ważniejsza i cenniejsza od jakiegokolwiek innego prezentu-warto jest nad tym pomyśleć i się chwile zastanowić i może wtedy każdy z nas wyciagnie wnioski co do tego czy warto brać w tym udział czy nie...ja jestem ZA
_________________
Koniec jest już w początku, a jednak brnie się dalej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 21:53   

Panciatka napisał/a:
prawdziwego znaczenia tego marszu


cały czas czekam na określenie prawdziwego znaczenia tego marszu. W jakim celu jest n organizowany? I dlaczego nie można było przyjąć że osoby które chcą zastanowić się nad tym zabójstwem/wyrazić swoje współczucie dla rodziny zamordowanej/złożyć hołd zamordowanej magą pójść na uroczystości pogrzebowe? Po co organizować dodatkowy marsz?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-09-07, 22:44   

ourson napisał/a:
Po co organizować dodatkowy marsz?


ourson - skoro tak Cię to frapuje to skieruj prosze to pytanie do organizatorów marszu. I napisz na tym forum jaką odpowiedź uzyskałeś.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-08, 06:51   

majk-el napisał/a:
ourson - skoro tak Cię to frapuje to skieruj prosze to pytanie do organizatorów marszu. I napisz na tym forum jaką odpowiedź uzyskałeś.


A kto jest organizatorem? Jśli może ktoś wie tutaj... będzie mi łatwiej ;-) Chętnie zapytam o to i na pewno poinformuję forum.

Ale tak naprawdę zadając pytanie zastanawiałem się bardziej nad motywami uczestników i zwolenników tego marszu...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-08, 15:31   

Wszystko pięknie - marsz będzie. Będą go pokazywać w TV, ludzie zobaczą wspaniałą wieluńską młodzież ubraną na galowo, wszyscy będą zachwyceni. A kto się dowie, że było to w czasie lekcji? Pewnie nikt. A co by było po lekcjach? Przyszedłby bezimienny tłum wielunian, ubranych już nie na galowo. A tak jest pięknie. Szkoda, że jest to farsą, ściśle wyreżyserowaną farsą. A organizatorami są chyba dyrektorzy wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy sobie wszystko ładnie obmyślili...
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Flawless88 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 36
Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 00:07   

Ja także mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o moją wiarę w pełną autentyczność marszu. Fakt - idea słuszna. To była straszna śmierć, ja nigdy nie zrozumiem, po co Wszechmogący na TO pozwolił. Ale pomińmy. Chodzi mi o to, że [z tego co wiem] nie wszyscy poszliby na ten marsz, jeśli mieliby wolną rękę. Idą, bo głupio nie iść.
_________________
Wszyscy pragną mojego szczęscia... ale ja nie pozwolę go sobie odebrać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW