R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kim jest dla Was Janusz Palikot?
Autor Wiadomość
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-10-21, 17:01   

Najpierw przeczytaj co to jest prawica:
Cytat:
Do prawicy zalicza się: środowiska o poglądach konserwatywnych, konserwatywno-liberalnych (reprezentujące najczęściej liberalizm gospodarczy – a nie społeczny), chrześcijańsko-demokratycznych, monarchistycznych i narodowych (nacjonalistycznych). W szerszym znaczeniu do prawicy zalicza się również środowiska skrajnie prawicowe (o poglądach np. faszystowskich, neoliberalnych, rasistowskich, szowinistycznych) oraz środowiska centroprawicowe (które bywają również zaliczane do centrum sceny politycznej).

Źródło
A teraz coś o lewicy:
Cytat:
Wraz z monopolizacją gospodarki kapitalistycznej i alienacją pracy, narodziła się myśl socjalistyczna (początkowo w krajach najbardziej rozwiniętych: Francja (Henri de Saint-Simon, Charles Fourier) i Anglia (Robert Owen). Karol Marks i Fryderyk Engels, rozwinęli zalążki myśli socjalistycznej, dążącego do zmiany systemu społecznego oraz gospodarczego i utworzenia socjalizmu. Wraz ze wzrostem klasy robotniczej i jej świadomości społecznej partie marksistowskie wchodziły do parlamentów ówczesnej Europy, czym kwestionowały tradycyjny podział na lewicę i prawicę.
Tymczasem liberalni radykałowie przesunęli się na bardziej centrowe pozycje, jednocześnie próbując ratować kapitalizm zgadzali się na różne socjalne projekty (liberalizm społeczny) zaspokajając poniekąd żądania klasy robotniczej. W szczególności ten nurt polityczny rozwinął się w Wielkiej Brytanii, podczas rządów Partii Liberalnej w latach 1906-1914 (okres liberalnych reform opieki społecznej[1])

Źródło
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-21, 21:33   

miko 005 napisał/a:

I jak tamci z owymi legitymacjami partyjnymi, walczyli z wichrzycielami ustroju, tak teraz są zwolennicy tępienia ich ... przodków :roll: Nie ważne, że poglądów ideologicznych nie dziedziczy się genetycznie, ważne że dziadek, czy pradziadek kogoś był ... .
W takim razie czym dzisiejsi "wojownicy" lepszej Polski różnią się od tamtych dziadków i pradziadków?

Gratuluję "ciągu logicznego" swojego wywodu :smile:
Jak nie wiesz miko005, jak "dziadkowie i pradziadkowie walczyli z wichrzycielami", to zdobądź się na minimalny wysiłek i się z tymi metodami zapoznaj.
Tym się zaś dzisiejsi "wojownicy" z od "tamtych" różnią, że w tzw. minionych czasach, wystarczyło mieć kogoś "nieprawomyślnego" w rodzinie, by nigdzie nie dostać pracy, iść do więzienia, być zabitym przez "nieznanych sprawców", pożegnać się z jakąkolwiek posadą odpowiadającą kwalifikacjom, nie dostać awansu.....itd, itp, etc..... ( co poza wyobraźnią, skreślić )
Dziś zaś....jeszcze dodam, ciemiężeni pociotkowie ciemiężców, mają intratne posadki ...to tu...to tam....na wszystkich szczeblach i jeszcze robią za "publiczne autorytety" lub zbawców Narodu. Pozdrawiam serdecznie. :neutral:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-21, 22:12   

To jak - jak miałem dziadka tam gdzie nie trzeba (nawet jak go na oczy nie widziałem), to mogę co najwyżej rowy kopać? Tak?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-21, 23:28   

red napisał/a:
(...)to mogę co najwyżej rowy kopać? Tak?

Jeżeli red, tylko tyle z mojego postu zrozumiałeś, to ja wymiękam. Dobrej nocy życzę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-22, 11:41   

panteon napisał/a:
Tym się zaś dzisiejsi "wojownicy" z od "tamtych" różnią, że w tzw. minionych czasach, wystarczyło mieć kogoś "nieprawomyślnego" w rodzinie, by nigdzie nie dostać pracy, iść do więzienia, być zabitym przez "nieznanych sprawców", pożegnać się z jakąkolwiek posadą odpowiadającą kwalifikacjom, nie dostać awansu.....itd, itp, etc..... ( co poza wyobraźnią, skreślić )

Ale piszesz o Polsce, czy o Chińskiej Republice Ludowej? Robisz dramaturgię trochę na wyrost. Owszem ginęli ludzie, ale to w każdym ustroju się zdarza. A w Polsce to akurat chyba odsetek tych przypadków w porównaniem z całym blokiem socjalistycznym, był jednym z najmniejszych.

Oczywiście wrzucasz wszystkich tych z "czerwonymi książeczkami" do jednego worka, bo tak wygodniej. Ale nie wszyscy z nich to kaci i oprawcy.

PS. W kwestii przypomnienia, to jest temat o Januszu Palikocie ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-10-22, 19:44   

miko 005 napisał/a:

Oczywiście wrzucasz wszystkich tych z "czerwonymi książeczkami" do jednego worka, bo tak wygodniej. Ale nie wszyscy z nich to kaci i oprawcy.

PS. W kwestii przypomnienia, to jest temat o Januszu Palikocie ;)

Tu się z Tobą, Miko, zgodzę. Nie było tak źle, jak się dzisiaj młodzieży przedstawia.

Jeżeli chodzi o Palikota, to cały problem polega na tym, że nie każdy go rozumie, co mówi i przekazuje. Tak było z wibratorem i pistoletem. Większość zwróciła uwagę na te atrybuty, zamiast na sens ich użycia. To stara historia, ale dzięki temu głośna stała się sprawa gwałtów w policyjnej izbie wytrzeźwień i sprawców ukarano.
Więcej tutaj.
Palikot nadal jest tak postrzegany, co nie oznacza, że nie ma pomysłów i programu, nad którymi warto się zastanowić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-23, 12:52   

miko 005 napisał/a:
maaciej76 napisał/a:
Widzisz Red tutaj nie chodzi o jechanie po wnuczkach tylko o system .

A tak ogólnie o jaki system ci chodzi w tym przypadku? Czyżbyś chciał, zresztą jak widzę nie jesteś w tym osamotniony, wyciąć wszystkich tych, którzy mieli przodków z "czerwonymi książeczkami".
I jak tamci z owymi legitymacjami partyjnymi, walczyli z wichrzycielami ustroju, tak teraz są zwolennicy tępienia ich ... przodków :roll: Nie ważne, że poglądów ideologicznych nie dziedziczy się genetycznie, ważne że dziadek, czy pradziadek kogoś był ... .
W takim razie czym dzisiejsi "wojownicy" lepszej Polski różnią się od tamtych dziadków i pradziadków?

i
Cytat:
PS. W kwestii przypomnienia, to jest temat o Januszu Palikocie ;)

Dobrze, że sobie o tym przypomniałeś. :grin:
p.s. O Palikocie nie piszę, bo to w/ mnie, osobnik nie wart szerszej dyskusji. Taki drobny cfaniaczek potrafiący wykorzystywać ludzką głupotę i naiwność. Ona jak wiadomo, bezdenna jest. Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-23, 16:30   

panteon napisał/a:
O Palikocie nie piszę, bo to w/ mnie, osobnik nie wart szerszej dyskusji

Według ciebie to nie znaczy, że według wszystkich i są tu tacy, co chcą podyskutować i rozstrzygnąć, jak to napisałeś czy są "głupi i naiwni".
Zgodnie z tym co napisałeś mam nadzieję, że już faktycznie nic nie napiszesz w tym temacie (jak masz pisać nie na temat i obrażać, to po co?), bo skończy się to dla ciebie ostrzeżeniem.
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-10-23, 17:16   

Gregg Sparrow napisał/a:
panteon napisał/a:
O Palikocie nie piszę, bo to w/ mnie, osobnik nie wart szerszej dyskusji

Według ciebie to nie znaczy, że według wszystkich i są tu tacy, co chcą podyskutować i rozstrzygnąć, jak to napisałeś czy są "głupi i naiwni".
Zgodnie z tym co napisałeś mam nadzieję, że już faktycznie nic nie napiszesz w tym temacie (jak masz pisać nie na temat i obrażać, to po co?), bo skończy się to dla ciebie ostrzeżeniem.


Możesz mi też dać ostrzeżenie bo na temat Palikota mam identyczne zdanie.


Niedawno Palikot był taki.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-23, 17:30   

ilin napisał/a:
Możesz mi też dać ostrzeżenie bo na temat Palikota mam identyczne zdanie.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Zdanie możesz mieć jakie tylko ci się podoba bylebyś nie obrażał.

KONIEC OFFTOPA! Kolejne posty nie związane z tematem będą "nagradzane" ostrzeżeniem.
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-23, 18:01   

Prosiłem... :roll:
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-10-23, 18:09   

Proszę usunąć moje konto.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-23, 19:14   

Wszystkich, którzy chcą się wypowiedzieć na temat Janusza Palikota zapraszam do merytorycznej i zgodnej z tematem rozmowy.

Jeżeli ktoś ma jeszcze uwagi co do pracy moderatora to jest do tego inny dział.
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 15:11   

ilin napisał/a:
Proszę usunąć moje konto.


A ja proszę się stosować do regulaminu i nie tworzyć offtopa.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-03, 16:27   

jest dla mnie śmieciem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW