R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ruch Poparcia Palikota w Sejmie - rozważania różne
Autor Wiadomość
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-05-24, 19:11   

miko 005 napisał/a:
. Bo co on takiego przez ten czas zrealizował z wyborczych obietnic? Niech mi ktoś przypomni, szczególnie może ktoś z jego zwolenników ;)

No dobra. Możesz mnie nazwać zwolennikiem, bo jak widać, nikt nie chce odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ja postaram się w prostych słowach: Twoje pytanie, Miko, o dorobek JP jest przedwczesne. Z prostego powodu: JP jeszcze samodzielnie nie rządził.
Jednocześnie wyjaśniam, że dla realizacji obietnic trzeba mieć większość.

Pozdrawiam słonecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-05-25, 09:52   

cogito, nie chcę się wymądrzać ale jeśli ktokolwiek coś obiecuje, szczególnie politycy starający się o mandat parlamentarny, to należy to odczytywać jako; jeśli się dostanę to zrobię to i tamto. Nie ma mowy o tym, że jeśli będziemy rządzić krajem. Palikot tak właśnie mydlił ludziom oczy, obiecując im wiele mało istotnych dla gospodarki pomysłów, ale za to sporo bardzo kontrowersyjnych.
I ta właśnie kontrowersyjność pozwoliła Palikotowi osiągnąć taki wynik a nie inny. Bo bądźmy szczerzy, kto na niego głosował; inne orientacje seksualne (wersja bardzo łagodna ze względu na moją tolerancję ;) ), ćpuny, kryminaliści i ludzie nieprzychylni klerowi. Na całe szczęście zainteresowanych takim obrotem sprawy mamy w kraju jak na razie ok.11% :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-26, 00:45   

miko 005 napisał/a:
nie chcę się wymądrzać ale jeśli ktokolwiek coś obiecuje, szczególnie politycy starający się o mandat parlamentarny, to należy to odczytywać jako; jeśli się dostanę to zrobię to i tamto. Nie ma mowy o tym, że jeśli będziemy rządzić krajem.
Ale nie da się realizować obietnic wyborczych bez posiadania większości w sejmie. Przecież to chyba oczywiste.
miko 005 napisał/a:
Bo bądźmy szczerzy, kto na niego głosował; inne orientacje seksualne (wersja bardzo łagodna ze względu na moją tolerancję ;) ), ćpuny, kryminaliści i ludzie nieprzychylni klerowi.
Obrażasz w ten sposób wielu wyborców Ruchu Palikota, którzy nie należą do przedstawionych grup. Sam zastanawiałem się nad zagłosowaniem na RP, chociaż ćpunem i kryminalistą nie jestem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-05-26, 07:15   

red napisał/a:
Ale nie da się realizować obietnic wyborczych bez posiadania większości w sejmie. Przecież to chyba oczywiste.


Zgoda , ale można obserwować jak klub głosuje.
Np w sprawie emerytur. :)

Druga sprawa - potwierdza się to co przypuszczałem ( nie tylko ja zresztą)

Cytat:


Portal tvp.info dotarł do treści wystąpienia, które mają zamiar wygłosić: "Przekonaliśmy się, że polityka Janusza Palikota nie opiera się na żadnym konkretnym programie, a szyld Nowoczesnego Państwa jest pustym hasłem. Nie chcemy dalej marnować naszego zaangażowania i pieniędzy na wspieranie pustosłowia liderów ugrupowania. Po prostu wykorzystano nasz entuzjazm i lewicowe przekonania”


Więcej.
http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1e842
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-05-26, 11:30   

red napisał/a:
Obrażasz w ten sposób wielu wyborców Ruchu Palikota, którzy nie należą do przedstawionych grup. Sam zastanawiałem się nad zagłosowaniem na RP, chociaż ćpunem i kryminalistą nie jestem.

red, myślę że daleki jestem od obrażania kogokolwiek. Bo gdybyś Ty, jako ten "normalny" obywatel zagłosował na ugrupowanie Palikota, i takich "normalnych" byłoby ileś tam procent, to odbiło by się to na samym wyniku, to raz, a dwa z pewnością ten procent oddających głosy byłby wyszczególniony gdzieś w statystykach. Wtedy i ja nie omieszkałbym tego zwykłego elektoratu wymienić. A tak, są niestety ci, którzy są ;)
Ale jeśli ktokolwiek czuje się obrażony, to ja serdecznie przepraszam i jeszcze raz powtarzam, nie było moim zamiarem obrażać kogokolwiek, nawet tych, którzy na Palikota głosowali. Takie jest w końcu ich prawo, taka jest demokracja.

red napisał/a:
Ale nie da się realizować obietnic wyborczych bez posiadania większości w sejmie. Przecież to chyba oczywiste.

Ale to na jakiej zatem zasadzie rozliczamy swoich protegowanych do ław parlamentarnych? Wystarczy że powiedzą; - No dobra kochani wyborcy, my chcieliśmy ale było nas za mało, więc ... sami widzicie. Ale wybierzcie nas na następną kadencję, wtedy spróbujemy jeszcze raz.
No przepraszam, ale ten argument o spełnianiu obietnic wyborczych tylko wtedy kiedy wybory wygramy, do mnie absolutnie nie przemawia. Zresztą jak mówi stare ludowe przysłowie;
"Jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz"

I żeby już na jakiś czas zamknąć dysputy o Januszu Palikocie. Dla mnie jest on niczym innym jak karierowiczem, który zrobi wszystko pod publiczkę aby tylko wspiąć się jeszcze o jeden szczebel wyżej. Społeczeństwo, a w szczególności jego elektorat interesuje go najmniej.

Z ostatniej chwili;


Cytat:
Duża grupa działaczy Ruchu Palikota przejdzie do SLD

Grupa 30 działaczy Ruchu Palikota z Dolnego Śląska ogłosi dziś przejście do SLD – dowiedział się portal tvp.info. Uważają, że Ruch Palikota jest partią „antydemokratyczną”, a sam Janusz Palikot głosi puste slogany. (...)
Portal tvp.info dotarł do treści wystąpienia, które mają zamiar wygłosić: "Przekonaliśmy się, że polityka Janusza Palikota nie opiera się na żadnym konkretnym programie, a szyld Nowoczesnego Państwa jest pustym hasłem. Nie chcemy dalej marnować naszego zaangażowania i pieniędzy na wspieranie pustosłowia liderów ugrupowania. Po prostu wykorzystano nasz entuzjazm i lewicowe przekonania”.

Całość do przeczytania; http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1e843

PS.ilin, przepraszam zdublowałem twoją wiadomość odnośnie tych rotacji ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez miko 005 2012-05-26, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2012-05-26, 19:04   

miko 005 napisał/a:
ćpuny

miko, lubisz od czasu do czasu napić się piwa, albo wódki tudzież innego alkoholu?
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-05-28, 10:50   

Morgoth napisał/a:
miko, lubisz od czasu do czasu napić się piwa, albo wódki tudzież innego alkoholu?

Tak, lubię. Ale robię to zgodnie z prawem, bo póki co picie alkoholu nie jest w naszym kraju zabronione pod groźbą kar. Co nie znaczy, że ludzie nie odpowiadają za swe czyny będąc pod wpływem alkoholu.

Ćpun, uwierz mi że wiedziałem co piszę. Bo zaraz mi powiesz, że skoro lubię się napić od czasu do czasu alkoholu, to pewnie nazwiesz mnie ... alkoholikiem :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-06-03, 10:03   

Zdziczenie obyczajowe Palikota już sięgnęło dna

Cytat:
- Dzieci brały prezerwatywy garściami, bo dostęp do środków antykoncepcyjnych jest w Polsce bardzo drogi


Więcej
http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1e901
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-05, 20:34   

Widać że gość brnie coraz bardziej.


Słupki sondażowe spadają, to trzeba się jakoś wyróżnić.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-09-06, 12:02   

Cytat:
"Super Express": poseł Łukasz Krupa kupował poparcie?

Łukasz Krupa jest w nie lada kłopocie. Jak donosi "Super Express", była szefowa jego kampanii wyborczej oskarża go, że płacił za każdy zebrany podpis. Jej słowa potwierdza inna współpracowniczka obecnego posła Ruchu Palikota.

- Zebrałam 250 podpisów dla pana Łukasza Krupy. Miałam umowę, że każdy podpis dostanę złotówkę. Musiałam długo czekać na pieniądze. W końcu Łukasz mi zapłacił - opowiada dziennikowi Ewa Pacholska.

Jeśli kobieta mówi prawdę, to - jak twierdzi tabloid - Krupa może trafić do więzienia. "Super Express" przypomina w tym kontekście głośną sprawę posłanki Renaty Beger, która za podobne przewinienie została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu.
Zarzuty Pacholskiej potwierdza szefowa kampanii wyborczej Krupy. - Prowadziłam kampanię temu człowiekowi. Nieprawidłowości zaczęły się już w momencie zbierania podpisów pod listami kandydatów - twierdzi Bogusława Muller.

- Takie zachowanie jest niedopuszczalne i oznacza przestępstwo - mówi konstytucjonalista dr Ryszard Piotrowski.

Krupie może grozić grzywna do 50 tysięcy złotych, a także kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Co na to sam zainteresowany? "Super Expressowi" nie udało się skontaktować z politykiem.

Źródło - onet.pl

Jaka partia, taki i jej skład. :shock:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-10-15, 19:06   

Poseł Ruchu Palikota głoduje. Dla dzieci

Rozwiązania problemu finansowania pobytu chorych i niepełnosprawnych dzieci w zakładach opiekuńczo-leczniczych domaga się od ministra zdrowia poseł Ruchu Palikota Artur Bramora. 15 października poseł rozpoczął głodówkę w siedzibie takiej placówki w Częstochowie.

Do podjęcia głodówki skłoniła posła „katastrofalna” – jak ocenił - sytuacja 11 takich ośrodków w całym kraju, w których znajduje się obecnie 80 dzieci. Wcześniej parlamentarzysta skierował list otwarty do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, zapowiadając podjęcie głodówki, jeśli ten do 15 października minister nie wyda rozporządzenia zmieniającego zasady finansowania takich ośrodków.

- Od lutego próbuję zwrócić uwagę różnych ministrów na tę sprawę. Mamy październik, a oprócz deklaracji typu: "przyjrzymy się sprawie" nic się nie zmieniło. Dlatego zdecydowałem się podjąć głodówkę. Będę nocował w tym ośrodku, pił tylko wodę. Nie przerwę protestu, dopóki nie będzie oficjalnego stanowiska ministra zdrowia w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia co do sposobu rozwiązania tego problemu – poinformował poseł. Parlamentarzysta dodał, że list skierował także do kancelarii premiera i prezydenta, a premierowi wręczył go 12 października w Sejmie. - Nic się jednak nie wydarzyło. System po prostu nie widzi tych dzieci, w Ministerstwie Zdrowia panuje chaos organizacyjny i bezwład decyzyjny – ubolewał.

Właśnie z powodu braku pieniędzy częstochowskiemu Stowarzyszeniu Pielęgniarsko–Opiekuńczemu „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, gdzie protestuje poseł, grozi likwidacja. Wszczęto już procedurę zamknięcia ośrodka, pod opieką którego jest obecnie ok. 20 dzieci.
Przedstawiciele zakładów opiekuńczo–leczniczych, zajmujących się leczeniem i rehabilitacją chorych i niepełnosprawnych, od dawna alarmują, że borykają się z trudnościami finansowymi, bo brakuje przepisów umożliwiających finansowanie pobytu dzieci. Pod koniec października w Częstochowie ma się odbyć konferencja poświęcona sytuacji takich ośrodków. Narodowy Fundusz Zdrowia kontraktuje leczenie i rehabilitację dzieci, nie może jednak finansować takich kosztów pobytu w placówkach jak noclegi i wyżywienie. - W przypadku dorosłych sprawa jest prosta – ich pobyt jest finansowany z renty lub emerytury. Dzieci nie mają renty ani emerytury. Zmiana przepisów jest konieczna. Nasze wątpliwości budzi też sposób rozliczania przez NFZ leczenia dzieci ze względu na rodzaj diety, a nie sposób żywienia – wyjaśniła prezes Stowarzyszenia Pielęgniarsko–Opiekuńczego w Częstochowie Bernardetta Strąk.

PAP, arb

www.wprost.pl
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-15, 20:23   

No proszę, ciekawe czy coś wskóra.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2013-02-05, 14:32   

Masz 16 lat, zdecyduj jakiej jesteś płci. Nowy projekt Ruchu Palikota



http://www.tokfm.pl/Tokfm...wy_projekt.html

Co wy na to ?? , mnie zatkało !
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
toiowo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 53
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-05, 14:45   

Konkurs na idiotę roku rozstrzygnięty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-06, 11:18   

A tak zapewniają, że marihuana nie ma skutków ubocznych. I proszę, fałsz :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW