R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: glizda
2008-01-03, 13:33
Jaki jest naprawdę ojciec Rydzyk
Autor Wiadomość
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-02-28, 19:34   

No tak
Jak się spotkamy w w barze i Ci postawię piwo.
Albo inaczej zapłacę za twoje piwo to tez złamię prawo :) stosując analogię.

Trochę dystansu :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2012-02-29, 08:49   

ilin, kompletnie nie czaisz o co chodzi.

Cytat:
Art. 57.
§ 1. Kto organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar na uiszczenie
grzywny orzeczonej za przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie
lub wykroczenie skarbowe albo nie będąc osobą najbliższą dla skazanego
lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie
dla niego najbliższej pieniądze na ten cel,
podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 2. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
§ 3. Zebrane ofiary lub pieniądze uzyskane za zebrane ofiary w naturze a także
pieniądze wpłacone na poczet grzywny lub ofiarowane na ten cel podlegają
przepadkowi.
§ 4. Przedmioty, co do których orzeczono przepadek, należy przekazać instytucji
pomocy społecznej lub instytucji kulturalno-oświatowej.


Dalej nie widzisz różnicy między stawianiem browara, a płaceniem komuś grzywny?
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-02-29, 08:59   

A co to za różnica.
Bo w jakimś paragrafie tak napisali.

W prawie jest wiele głupot i na to nic nie poradzimy.

W praktyce na jedno to wychodzi.

Na ale ,ze to Rydzyk to trzeba go kijem :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-02-29, 09:27   

ilin, przestań proszę :shock: To są przepisy prawne, a nie wiersz ludowej poetki :twisted: Wiem, że w niektórych przypadkach prawo jest durne, ale w dalszym ciągu pozostaje ono prawem.
Chcesz pomóc ojcu Rydzykowi? To nie drażnij takimi wpisami Jego przeciwników :P :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-29, 11:59   

ilin napisał/a:
No tak
Jak się spotkamy w w barze i Ci postawię piwo.
Albo inaczej zapłacę za twoje piwo to tez złamię prawo :) stosując analogię.
Po głupiemu ale po mojemu...
Nie chcesz widzieć różnicy.

To trochę jak tłumaczenie, że sprzedanie komuś narkotyków albo pary majtek to to samo...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
FISHERMAN 
Przejeżdżał przez Wieluń
FISHERMAN



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 96
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2012-02-29, 20:33   

ilin napisał/a:
Jak się spotkamy w w barze i Ci postawię piwo.
Albo inaczej zapłacę za twoje piwo

Ja się zgadzam ! Kiedy i gdzie ? Jak chcesz to mogę jeszcze przyprowadzić paru kolegów.
Wypijemy za zdrówko papy Rydzyka. Ciężkostrawne ale może jakoś się uda przełknąć kilka pucharów goryczy. :roll:
_________________
KOSMITOM MÓWIMY STANOWCZO - NIE !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-03-01, 16:11   

FISHERMAN napisał/a:
Ja się zgadzam ! Kiedy i gdzie ? Jak chcesz to mogę jeszcze przyprowadzić paru kolegów.
Wypijemy za zdrówko papy Rydzyka. Ciężkostrawne ale może jakoś się uda przełknąć kilka pucharów goryczy.



W Wielkim Poście nie pijam. :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-01, 18:41   

ilin, ale przecież żeby komuś postawić, to sam pić nie musisz. Poza tym nie o tym temat :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-03-02, 18:25   

ilin napisał/a:
W Wielkim Poście nie pijam. :)

Masz rację. Jak post, to post.
Ale to Rydzykowi nie przeszkadza, aby namawiać do walki. I jak zwykle Boga używa do swoich interesów.
O. Rydzyk wzywa: idźcie do nich i walczcie!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-03-02, 18:46   

Ty czytałeś tego linka ?

Czy tam jest coś co jest niezgodne z prawem albo coś związanego z przemocą ?
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-03-03, 14:44   

ilin napisał/a:
Ty czytałeś tego linka ?

Czy tam jest coś co jest niezgodne z prawem albo coś związanego z przemocą ?

Czytałem.
A jak sądzisz? Czy wprowadzanie ludzi w błąd nie jest naruszeniem prawa? Nawołuje do walki, ale o co? Przecież nie kto inny jak sam Rydzyk sprzedawał tunery do odbioru telewizji satelitarnej, aby wierni (czytaj: jego wyznawcy) mogli oglądać "Trwam". Ponadto "Trwam" jest w każdej sieci kablowej. Czy to, jak dla Rydzyka, za mało?
Nie przyznano mu miejsca na multipleksie, bo uznano, że nie jest tak bardzo bogaty, za jakiego uchodzi, a w dodatku niewiarygodny.
Zapomniałeś co się stało z forsą na ratowanie stoczni?
Zamordyzm, mój drogi Ilin, uprawia Rydzyk, mieszając ludziom w głowach. Wmawia wiernym (czytaj: swoim wyznawcom), że swoim wdowim groszem wspierają DZIEŁO BOŻE, a tym czasem budują IMPERIUM RYDZYKA, czyli coś, co z Bogiem nie ma nic wspólnego i żadnego związku.
W takiej sytuacji każdy uczciwy człowiek zareagował by podobnie i przestrzegł bliźniego.

Aby nie przeciągać tematu polecam, abyś przeczytał sobie o Donacji Konstantyna i Dekretałach Izydora. Dowiesz się wówczas skąd się wzięła władza Kościoła katolickiego nad światem.
Kłamstwo powtarzane przez wieki i po tysiąckroć, a nawet w nieskończoność, nigdy nie stanie się PRAWDĄ.

Skoro już wspomniałem o DZIELE BOŻYM, to zgodnie z niezbadanymi wyrokami Boga, być może "komuna" była po to, aby zlikwidować analfabetyzm i dać ludziom możność skonfrontowania tego co głoszą na ambonach z tym, co jest napisane w Świętych Księgach. W tym celu budowano szkoły i stawiano na naukę.
Dzisiaj niszczy się ten dorobek, bo dla Kościoła odpowiedni klimat jest wówczas, gdy naród ciemny i zacofany.
Popatrz na wyniki matur i ogólnie na szkolnictwo. Likwiduje się szkoły i szpitale, a jednocześnie buduje kościoły. Jak na ironię wiernych coraz mniej do kościoła uczęszcza. Nie wyciągasz z tego wniosków?

Mam nadzieję, że Moderator wybaczy mi te krzyki na Forum, ale niekiedy trzeba krzyczeć, gdy ktoś na argumenty jest głuchy.

Przepraszam więc za to.

P.s. Dla ścisłości "komuny" nigdy nie było w Polsce. W Polsce był socjalizm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-03-03, 14:54   

Ja nie bardzo rozumiem Twoje oburzenie.
To ,że chce dostać miejsce w MUXie to coś złego.

Przynajmniej robi to otwarcie nie tak jak POlsat i TVN ,które potworzyły stacje "słupy" po cichu aby mogły wystartować w konkursie o przydział multipleksu.Te stacje nie są wstanie jeszcze dziś nic nadawać mimo ,że MUX1 już hula. Niedługo i u nas będzie dostępny.

Mówię o MUX1.
W MUX 2 który mozemy u nas od prawie roku oglądać do dzis mamy PULS 2 z uroczymi pasami i polsatowską zatkajdziurę TV6 .
Oglądałeś kiedyś te bzdury ?
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-03-04, 13:58   

ilin napisał/a:
Ja nie bardzo rozumiem Twoje oburzenie.
To ,że chce dostać miejsce w MUXie to coś złego.

Po pierwsze, nie oburzam się, ale są pewne granice bezczelności. Mówię tu o Rydzyku.
Przypominam jak zaczynał i jego metody działania.
Cytat:
Jak rasowy boss podziemnego syndykatu, Rydzyk trzyma się z dala od wszelkich dokumentów finansowych. Nie zatrudnia sztabu księgowych, nie prowadzi pisemnej buchalterii, płaci za wszystko gotówką transportowaną przez siebie i swoich zaufanych sekretarzy w czarnych neseserach.

Cytat:
Techniki jakimi posługuje się ten duchowny, zaczerpnięte są z kanonów PR oraz socjotechnik stosowanych od wielu tysięcy lat. Utworzył zwartą, lojalną, zdyscyplinowaną i radykalnie nastawioną grupę nacisku społecznego, jaką nazwał Rodzina Radia Maria. Kim są jej członkowie? To sfrustrowani obywatele naszego kraju w wieku po produkcyjnym, którzy wobec zmian, jakie nastały po roku 1989 pozostali bezradni i zagubieni. Głównie zaawansowany wiek pozostał dla nich przeszkodą w osiągnięciu wyższego statusu społecznego, również braki w wykształceniu, nie załapanie się do zamkniętych grup posiadających stare układy umożliwiające osiągnięcie sukcesu finansowego lub po prostu brak inicjatywy gospodarczej.

Cytat:
W tej swego rodzaju enklawie ludzie ci czują się bezpiecznie
a co najważniejsze – jak brzmi stara maksyma – w grupie raźniej. Ci starzy ludzie poczuli również, że są ważni, silni i potrzebni. Organizują manifestacje, pikiety, marsze polityczne, są znaczną siłą elekcyjną, z którą muszą liczyć się najwięksi gracze na scenie politycznej. Elita polityczna łasa na głosy potencjalnych wyborców skłonna jest przyjmować wszelkie połajanki i plugastwa na swój temat wydobywane z ust księdza Rydzyka, mając nadzieję na zwiększenie swojego potencjału wyborczego o głosy wiernych rycerzy Radia Maria. Rydzyk wiedział jak tego dokonać, znalazł wspólnego wroga, zastosował chwyt stary jak świat. Dał iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa. Bezwzględnie zbudował swoją potęgę na emocjach.

Źródło.
Ilin napisał/a:
Oglądałeś kiedyś te bzdury ?

Bzdury oglądałem, ale w "Trwam".
Dlatego uważam, że taka stacja powinna mieć ograniczony zasięg ze względy na destruktywne oddziaływanie na ludzi. Działalność Rydzyka z Bogiem nie ma nic wspólnego. Raczej widzę tu podobieństwo do reżimu talibów. Tam też ludziom piorą mózgi do tego stopnia, że wierni wysadzają się w powietrze.
Nie mój interes na co starzy ludzie przeznaczają pieniądze, ale dla mnie oszustwo, wykorzystując do tego czyjąś wiarę, jest największym draństwem, przy którym przekręt "na wnuczka" można uznać za niezły dowcip.
Z Twoich wcześniejszych postów wynika, że jesteś wierzącym katolikiem. Wskazałem więc na jakim fundamencie powstał Kościół rzymskokatolicki. Poniżej więcej o tym.
Cytat:
Około roku 845 we wschodniej Francji pojawiły się zbiory zawierające różnego rodzaju fałszywe dekrety papieskie i synodalne, oraz zmyślone orzeczenia Ojców Kościoła. Zbiór ten miał być sporządzony rzekomo przez zmarłego biskupa Sewilli, Izydora. Pierwszym papieżem, który zaczął się na te "autentyki" powoływać, był Mikołaj I (858-867). Po nim, bazowali na nich kolejni papieże. Ważniejsze fałsze tego zbioru, na których opiera się prawo kanoniczne rzymskiego Kościoła, oraz podstawowa część teologii dogmatycznej i moralnej (sic!), jak również wspomniana bulla "Pastor aeternus" są aktualne po dziś dzień. Czytamy w nich m.in.:
1. Stan kapłański jest ustanowiony przez Chrystusa, aby zapanował nad całym światem; dlatego żaden biskup ani kleryk nie może być sądzony przez władzę świecką.9
2. Papież ma pełnię władzy kapłańskiej i on jest biskupem całego Kościoła. Do niego więc wyłącznie należy prawo o sadzeniu wszystkich biskupów i bez jego potwierdzenia żadne prowincjonalne koncylium nie może ich z urzędu składać. Do niego należy pełnia władzy, biskupi zaś są tylko jego pomocnikami w każdym wskazanym im dystrykcie; może więc on przenieść biskupa z jednej diecezji do drugiej.
3. Tylko sam papież może zwoływać sobory powszechne i decyzji ich nadawać moc; nawet dekrety soborów dotyczące wiary są bez zatwierdzenia z jego strony nieważne.
4. Kościół rzymski aż do końca pozostanie bez żadnej plamy błędu.

Źródło.
Teraz wiadomo dlaczego Rydzyk i cały kler jest nietykalny, a Krk rości sobie prawo władcy absolutnego.
I to by się zgadzało, bo każda władza demoralizuje, a szczególnie władza absolutna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-03-04, 15:24   

cogito napisał/a:
Bzdury oglądałem, ale w "Trwam".


Ja zaś nie mam możliwości oglądania "tych bzdur".

A chętnie bym pooglądał aby ocenić czy warto.

Niestety jestem tylko skazany na łaskę TVP ,polsatu i tvnu. :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-04, 15:29   

Wystaw sobie talerz za okno i będziesz mógł oglądać boga ojdyra.
Rydzyk próbuje siłą wymusić to co mu się nie należy. Skoro nie spełnia warunków a jego finanse (zaraz zaraz... jakie finanse??? przeciez on nic nie ma) są szemrane to nie dostanie i basta. Jakoś wcale mnie to nie martwi.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW