R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
mrk 
Przejeżdżał przez Wieluń
prawie z ?


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 93
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-30, 21:03   

red napisał/a:
mrk, dostałeś zatem odpowiedź od Pana Kucharczyka. Czego więcej oczekujesz?

Odpowiedzi od pana Pawła. Ewentualnie pełnomocnictw dla pana mecenasa (za trzy grosze) Kucharczyka :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-30, 21:43   

mrk napisał/a:
Ewentualnie pełnomocnictw dla pana mecenasa (za trzy grosze) Kucharczyka

Takie teksty - podobnie jak kpiny z wykształcenia Okrasy itp itd - tylko ośmieszają zwolenników obecnej ekipy rządzącej ratuszem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-09-30, 21:59   

red popieram takie pyskówki do niczego nie prowadzą! To ciągłe podjudzanie, prowokowanie . . . Jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej skupić się na innych i dowalić drugiemu. Przykre ale prawdziwe! A dla mnie żałosne. Do przedszkola panowie!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-30, 22:28   

mrk upominam Cię słownie o zachowaniu chociaż najmniejszej oznaki szacunku dla drugiego człowieka. Następnym razem takie błaznowanie skończy się dla Ciebie ostrzeżeniem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mrk 
Przejeżdżał przez Wieluń
prawie z ?


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 93
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-30, 22:47   

red napisał/a:
Takie teksty - podobnie jak kpiny z wykształcenia Okrasy itp itd - tylko ośmieszają zwolenników obecnej ekipy rządzącej ratuszem.

Gdzie kpiłem z wykształcenia :?: :evil: Jestem daleki od takich zachowań :!:
Nigdy nie popierałem nikogo z ratusza i obiecuje, że taką świnią nie zostanę. Uważam jednak, że odpowiedź na pytanie powinien skreślić pan Paweł. Pan Kucharczyk napisał o swojej opozycyjności i o tym,że to burmistrz decyduje kto będzie przewodniczącym komisji, lub rady. Przez dwa lata jego decyzja była jasna Paweł Okrasa. Więc zapytuje DLACZEGO. Jakie fructa :?: Oczywiście jeśli były. I proszę o odpowiedź udzieloną osobiście nie poprzez mecenasów. Za pozytywne itp. itd. dziękuje :wink:
marcin-gorski napisał/a:
red popieram takie pyskówki do niczego nie prowadzą! To ciągłe podjudzanie, prowokowanie . . . Jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej skupić się na innych i dowalić drugiemu. Przykre ale prawdziwe! A dla mnie żałosne. Do przedszkola panowie!

Oj sorki, ale kto to napisał :?: Taka mała zagadka.

" Zgadzam się z Tobą Paweł jest pionkiem do przesuwania a byli członkowie Forum stwierdzają, że z restauratora stał się kelnerem w lokalnej politycznej walce na dwóch frontach."

Naprawdę najpierw sprawdź wcześniejsze wpisy, a potem się udzielaj. Nikogo z nazwiska nigdy nie określiłem mianem kelnera, czy co właściwie jest obraźliwe pionka :!: :evil:
Ratusz i rada to dla mnie siedlisko zła, ale nie jakaś osoba tam pracująca tylko system który tworzy okazje do przekrętów i nadużyć, nikogo personalnie nie atakuję. Ja tylko proszę o odpowiedź :!: Ale dla kilku osób to zbyt wiele.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-09-30, 22:52   

mrk napisał/a:

Oj sorki, ale kto to napisał :?: Taka mała zagadka.

" Zgadzam się z Tobą Paweł jest pionkiem do przesuwania a byli członkowie Forum stwierdzają, że z restauratora stał się kelnerem w lokalnej politycznej walce na dwóch frontach."


no przecież nie ja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mrk 
Przejeżdżał przez Wieluń
prawie z ?


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 93
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-30, 23:02   

marcin-gorski Przepraszam i jeszcze raz przepraszam :!: :oops: Posypuję głowę popiołem i strasznie mi wstyd. Jeszcze raz Cię przepraszam :!: :oops:
Ale o pionku jednak napisałeś.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mrk 
Przejeżdżał przez Wieluń
prawie z ?


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 93
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-01, 00:15   

Ferbik napisał/a:
mrk upominam Cię słownie o zachowaniu chociaż najmniejszej oznaki szacunku dla drugiego człowieka. Następnym razem takie błaznowanie skończy się dla Ciebie ostrzeżeniem.

Szacun. Chodzi o te grosze :?: Uważam, że tacy adwokaci bardziej szkodzą niż pomagają. A jeśli chodzi o pana Kucharczyka, to nie jestem pewien czy Go znam. Z założenia nikt nie jest gorszy, ale szacun tylko dla tych których znam i cenię.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-01, 12:12   

mrk napisał/a:
Przez dwa lata jego decyzja była jasna Paweł Okrasa. Więc zapytuje DLACZEGO. Jakie fructa Oczywiście jeśli były. I proszę o odpowiedź udzieloną osobiście nie poprzez mecenasów. Za pozytywne itp. itd. dziękuje


Pisałem o tym już wcześniej, ale nie ma problemu, napiszę jeszcze raz.
Jest oczywiste i naturalne, że bezpośrednio po wyborach musi ukonstytuować się Rada, czyli należy wybrać przewodniczącego, zastępców, a także szefów komisji stałych. Z woli wyborców Forum Samorządowe uzyskało najwięcej mandatów, więc zaczęliśmy rozmowy z pozostałymi ugrupowaniami. Rozmowy toczyły się na gruncie programowym, który został ujęty w następujące bardzo ogólne ramy:
1) Zmniejszenie liczby komisji stałych Rady Miejskiej.
2) Obniżka diet dla radnych.
3) Kwestie podatków lokalnych. Radni Forum (choć nie wszyscy) lansowali pogląd, że przez całą kadencje gmina nie powinna podnosić podatków lokalnych..
4) Plany zagospodarowania przestrzennego. Uważaliśmy, że należy przyspieszyć tworzenie planów zagospodarowania przestrzennego, szczególnie dotyczyło to terenów przemysłowych.
Do naszej koncepcji udało się przekonać radnych Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz SLD (przypominam, że pierwotnie radnym z SLD był Pan Zdzisław Bednarek. Dopiero po utracie mandatu przez Pana Bednarka, Jego miejsce zajął Józef Ranoszek.). Radni PSL-u rozmowy zaczęli w swoim stylu „Co będziemy z tego mieć ?” Program nie był dla nich interesujący, liczyły się tylko stołki. W związku z czym, dalszej rozmowy z PSL-em nie było. Podział funkcji w Radzie ustalony został wspólnie na podstawie kompetencji i doświadczenia radnych. I tak Przewodniczącą Komisji Finansów została Pani Anna Rozmarynowska, Komisji Socjalno-mieszkaniowej Pani Emilia Kałuża, Rewizyjnej – Piotr Radowski, Bezpieczeństwa – Radosław Buda, Oświaty – Roman Burchaciński. Przewodniczącym Rady został Paweł Okrasa, gdyż jest taka zasada, iż funkcje Przewodniczącego Rady pełni radny z największego ugrupowania. A Forum - jak wspomniałem - wprowadziło najwięcej radnych. Moimi zastępcami zostali: Jan Derbis (PIS) i Zbigniew Kucharczyk (PO). „Fructa” były takie, że radni zgodzili się na zmniejszenie liczby komisji i obniżkę diet radnych, dzięki czemu poczyniono oszczędności w wysokości 75tys zł rocznie. Może niewiele, ale był to symbol, że chcemy obniżyć koszty utrzymania rady. Gdyby nam zależało na „kasie” to mogliśmy diety podnieść (były takie głosy), a w najgorszym wypadku utrzymać na dotychczasowym poziomie.
Nawiasem pisząc na ostatniej sesji – w związku ze spadkiem dochodów gminy – zaproponowałem kolejną obniżkę diet radnych, która nie znalazła uznania w oczach obecnej większości. Paradoks polega na tym, że koalicja nawet nie pozwoliła na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad…

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-01, 15:39   

Pablo napisał/a:
przypominam, że pierwotnie radnym z SLD był Pan Zdzisław Bednarek. Dopiero po utracie mandatu przez Pana Bednarka, Jego miejsce zajął Józef Ranoszek.).

Mam pytanie do Pana Pawła. Jak to się stało, że radny Bednarek stracił mandat ? Byłem kiedyś wymienić opony na ul. Głowackiego i słyszałem rozmowę radnego Bednarka z Panem Wiesiem - Wulkanizatorem. Żalił się wtedy, że stracił mandat przez Ranoszka właśnie ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-01, 23:58   

Pablo, bardzo ładnie brzmią Twoje słowa. Proszę o rozszerzenie wątku "Radni PSL-u rozmowy zaczęli w swoim stylu „Co będziemy z tego mieć ?” Program nie był dla nich interesujący, liczyły się tylko stołki. W związku z czym, dalszej rozmowy z PSL-em nie było." Zapytam w tym miejscu:
- jakie to ugrupowania zawarły koalicję w powiecie, czy to inny PSL i inne Forum Samorządowe? Co się wówczas naprawdę liczyło?
Dwulicowość (mam tu na myśli dwa oblicza - jedno w gminie, drugie w powiecie) dla mnie to zaprzeczenie ideowości a gadanie o programie to tylko puste słowa bez pokrycia.
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-02, 07:35   

maciejewski trafne pytanie. Myślę, że tutaj program nie miał nic do rzeczy. Wg mojej opinii PSL-owcy mogli być trudniejsi do manipulowania niż Derbis i Kucharczyk. Trudniej by było Okrasie z nimi przeforsowywać niektóre projekty. Przyznam jednak, że po koalicji FO+PSL w powiecie logiczna wydawała się taka sama w gminie. Nie za bardzo wierze w te stołki o których mówi Paweł i dlatego chciałbym poznać prawdziwą przyczynę nie zawarcia koalicji z PSL? A może to prywatna niechęć Pawła do Kaftana, Panka i Dydyny!?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Z.Kucharczyk 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 13
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-02, 09:15   

Do Pana „marcin-gorski”
1.
marcin-gorski napisał/a:
mam prośbę Zbigniew K.
- nazywam się Zbigniew Kucharczyk i nie wstydzę się swojego nazwiska. Czy chciał pan coś powiedzieć przez taki zapis mojego nazwiska?
2.
marcin-gorski napisał/a:
nie wkładaj mnie do jednego wora ze swoimi kolegami z rady bo to dla mnie ujma!
– proszę Panie „marcin-górski” uważnie czytać moje posty, w żadnym miejscu nie włączyłem Pana w skład Rady.

3.
marcin-gorski napisał/a:
Żaden z Was nie jest godny podpisywać się przed swoim nazwiskiem słowem "radny".
". – Czy sugeruje Pan, że w ciągu trzech lat obecnej kadencji Rady uchybiłem godności radnego?
Poza tym trudno dyskutować o godności gdy jeden z dyskutantów kryje twarz za nickiem.
4.
marcin-gorski napisał/a:
Mam nadzieje, że skład osobowy w następnej radzie zmieni się w 100% i może w końcu pojawią się młodzi którzy już trochę inaczej patrzą na życie niż wy.
– Wszystko w Pana rękach. Tak niewiele potrzeba: założyć stowarzyszenie lub wstąpić do już istniejącego (lub partii politycznej) wystartować w wyborach i już mamy Nową Radę. Jakie to proste. Gorąco zachęcam.


Do Pana "mrk"
1.
mrk napisał/a:
Nareszcie A już myślałem, że pseudo adwokaci i banda tępych dupowłazów mnie odpuści.
. – Rozumiem, że to o mnie. Widzę, że staje Pan w zawody z Panem Burmistrzem. „Kto wymyśli dla Kucharczyka efektowniejszą inwektywę.” W mojej ocenie jest Pan górą. Podoba mi się zwłaszcza, dupowłaz.
2.
mrk napisał/a:
Zadałem tylko jerdno pytanie, dlaczego dwa lata milczał, będąc przewodniczącym waszej wspaniałej rady Czy to pytanie boli
– a ja tylko odpowiedziałem (bez bólu!) Panu, że nie milczał. Wielokrotnie na sesjach Rady, Okrasa i inni „dupowłazi” krytykowali Pana Burmistrza i podległych mu urzędników ,jeśli były ku temu powody.
3.
mrk napisał/a:
ps. Bardziej szkodzicie panu Pawłowi niż pomagacie. Przykro Was słuchać (czytać), widać że Pablo ma pomysła na Wieluń, ale najpierw parę odpowiedzi i proszę bez oszołomstwa Potem może poparcie.
. – gdzieś już słyszałem tę przewrotną logikę, ale nie będę mówił u kogo. Jedna rada, jeśli można: te schematy we współczesnym PR (propagandzie) nie działają.
4.
mrk napisał/a:
A jeśli chodzi o pana Kucharczyka, to nie jestem pewien czy Go znam. Z założenia nikt nie jest gorszy, ale szacun tylko dla tych których znam i cenię.
. – jeśli Pan mnie nie zna jestem do dyspozycji. Jeśli Ma Pan ochotę chętnie się z Panem spotkam i możemy w kontakcie osobistym wymienić uwagi na temat samorządu lokalnego. Szacunku nie oczekuję.
Z pozdrowieniami

Zbigniew Kucharczyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-02, 09:50   

Z.Kucharczyk napisał/a:
(Marcin-górski, Jan Kowalski, mrk,…) nie interesują tak naprawdę poglądy Pawła Okrasy i ewentualna dyskusja z nimi tylko uprawiają, mówiąc językiem piłkarskim, „polowanie na kości”. Nie interesuje ich gra tylko starają się przeciwnikowi złamać nogę.
Zwłaszcza, że nie są to przypadkowi obserwatorzy „polityki w naszym mieście”. Myślę, że są to ludzie uczestniczący w niej.


tutaj mnie pan włączył do ludzi bawiących się w lokalną politykę.

Z.Kucharczyk napisał/a:
Czy sugeruje Pan, że w ciągu trzech lat obecnej kadencji Rady uchybiłem godności radnego?
Poza tym trudno dyskutować o godności gdy jeden z dyskutantów kryje twarz za nickiem.


nie uczestniczę w sesjach ale uważnie śledzę relacje radiowe oraz doniesienia prasowe, w których w pewnym momencie zrobiliście szopkę z rady i nie mówię tu ani o koalicji ani o opozycji. Ponieważ jesteście siebie warci. Było to po prostu żenujące.
Ponadto chciałem przypomnieć, że jest pan na forum, na którym nie jest niezbędna identyfikacja osoby poprzez poznanie nazwiska i twarzy, dlatego proszę mierzyć się z poglądami forumowiczów, a nie szukaniem adresata konkretnej wypowiedzi.

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-10-02, 11:45   

Pablo napisał/a:
Nawiasem pisząc na ostatniej sesji – w związku ze spadkiem dochodów gminy – zaproponowałem kolejną obniżkę diet radnych, która nie znalazła uznania w oczach obecnej większości. Paradoks polega na tym, że koalicja nawet nie pozwoliła na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad…


Pablo - czy możesz napisać ile obecnie wynoszą diety radnych?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW