R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Studiowanie Słowa Bożego
Autor Wiadomość
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2010-11-06, 19:23   

telogia częstochowa , nie ma co komentować , kiedyś mieałem laskę co tam się uczyła czy studiowała , dla mnie to czad ... 6 lat jakiś pierdół ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rebeka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 22:51   

cogito napisał/a:
Rebeko, chyba nie zaprzeczysz, że Bóg jest wszechmogący i jedynie to On zna przyszłość.
Jak więc logicznie wytłumaczysz, że Bóg tworząc człowieka nie przewidział jego upadku ?
Jak wytłumaczysz, że potopem zniszczył swoje dzieło, ale jednak zachował Noego, aby nadal kombinować z rodzajem ludzkim wiedząc, że i tak będzie to niewypał?
Czy nie uważasz, że jak na tak mądrego i miłosiernego Stwórcę tych doświadczeń i zniszczeń/tragedii trochę za dużo?

Przekładając to warunki współczesne, dla sprawdzenia funkcjonowania wystarczy kilka prototypów, które przeważnie zachowuje się dla ewentualnych dalszych udoskonaleń.
A tu, masz ci los, zniszczona została cała populacja i jeszcze będą niszczone następne.
To nielogiczne.

Tak Bóg zna przyszłość i przewidział upadek człowieka.Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo z możliwością myślenia i podejmowania własnych decyzji,wybierania i zapamiętywania,rozumienia i kochania.Umieścił więc w ogrodzie Eden drzewo poznania dobra i zła"I dał Pan człowiekowi taki rozkaz:z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść ,ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść,bo gdy tylko zjesz umrzesz"I.Mojż2.16,17.Człowiek miał więc wolność,mógł zadecydować czy być posłuszny Bogu czy nie i to jest prawdziwa miłość która obdarza wolnością.Nikt z nas nie chciałby być sterowany przez kogoś jak komputer.W raju człowiek miał wszystko co jest potrzebne do szczęścia .Wąż sprytnie podszedł kobietę i zwiódł ją.Nastąpił upadek i wypędzenie z raju.Szatan od tego czasu uzurpuje sobie prawo do mieszkańców ziemi.Jest on autorem wielu tragedii.Ludzie pod wpływem Szatana niszczą innych,doprowadzają do licznych wojen,tragedii itd..Gdyby wszyscy ludzie na całym świecie byli pod wpływem Aniołów Bożych na świecie panowałby pokój i miłość,ale tak nie jest.Bóg nie może powstrzymać ludzi od czynienia zła używając swojej mocy,bo dał wolność.Lucyfer,który był najpierw w niebie poddał w wątpliwość Bożą miłość, zasiał ferment tak że pociągnął za sobą 1/3 Aniołów.Bóg mógł zniszczyć go od razu,ale nikt nie dowiedziałby się na co stać Szatana,jak naprawdę wyglądają jego rządy.
Każda żyjąca na świecie istota ludzka od początku istnienia świata aż do przyjścia Jezusa może skorzystać z łaski Bożej ( ze zbawienia w Jezusie) i żyć na wieki.Bóg na przestrzeni wieków miał wiele oddanych dzieci i teraz też ma takie,a choćby tylko jedna istota żyjąca na świecie poszła za Bogiem to i tak Jezus umarł by za tą jedną.To jest niepojęta dla nas miłość.Bóg przewidział upadek człowieka i już przed jego stworzeniem ustanowił plan zbawienia"Wprawdzie był On(Jezus) na to przeznaczony już przed założeniem świata ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was"IPiotra1.20.
Przyjście Jezusa zakończy ten ziemski dramat.Sprawiedliwi otrzymają wieczne życie a niesprawiedliwi zostaną unicestwieni,ziemia ,będzie odnowiona i nie będzie już nigdy na niej bezprawia.Nie będzie niszczona już żadna populacja.
_________________
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś." Jan 17,3
Ostatnio zmieniony przez Rebeka 2010-11-06, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 23:21   

Rebeka napisał/a:
Tak Bóg zna przyszłość i przewidział upadek człowieka.Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo z możliwością myślenia i podejmowania własnych decyzji,wybierania i zapamiętywania,rozumienia i kochania.Umieścił więc w ogrodzie Eden drzewo poznania dobra i zła"I dał Pan człowiekowi taki rozkaz:z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść ,ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść,bo gdy tylko zjesz umrzesz"

Ja się czasem tak zastanawiam: skoro Bóg jest nieomylny i doskonały, to nie tworzy g..wna za przeproszeniem, skoro jest ojcem to powinien tworzyć zgodnie ze swoim sumieniem (czy Bóg ma sumienie, skoro jest nieomylny i doskonały?), a nie wystawiać swoje dzieła (człowieka) na próbę w postaci kuszenia jabłkami... z tego co wiem, to jabłka jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a na teksty Ewy do Adama typu: "zjedz to jabłko a-dam" sam bym się skusił. Niestety prawdy nie poznamy. Istnieje wiele religii na naszym świecie i każda z nich ma swojego Boga (nie mówię tu o odłamach religii). Pozwólmy wierzyć każdemu w to, w co chce wierzyć, ale nie pozwalajmy na manipulacje i dajmy wolną wolę zdrowemu rozsądkowi i wolnemu myśleniu, a nie powtarzaniu czegoś, co jest nie do sprawdzenia, a tylko do uwierzenia. Przecież wiara nie polega na tym, żeby tylko wierzyć, ale żeby też rozumieć. Jeśli jednak ktoś wychodzi z innego założenia, to jest dla mnie zwykłym, religijnym fanatykiem. Amen.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-11-07, 11:29   

Rebeka napisał/a:

Tak Bóg zna przyszłość i przewidział upadek człowieka.Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo z możliwością myślenia i podejmowania własnych decyzji,wybierania i zapamiętywania,rozumienia i kochania.Umieścił więc w ogrodzie Eden drzewo poznania dobra i zła"I dał Pan człowiekowi taki rozkaz:z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść ,ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść,bo gdy tylko zjesz umrzesz"I.Mojż2.16,17.Człowiek miał więc wolność,mógł zadecydować czy być posłuszny Bogu czy nie i to jest prawdziwa miłość która obdarza wolnością.

Rebeko, gdy pisano Biblię widocznie nie znano pewnych pojęć. Np. nie wiedziano, że nie każdy z nas ma możliwość wyboru pomiędzy dobrem a złem, bo to "zło" zostało mu niejako wprogramowane. Mam na myśli psychopatów lub jak inni nazywają ludzi o nieprawidłowej osobowości. Przypadłość ta wynika z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego w okresie płodowym, okołoporodowym lub wczesnym dzieciństwie. Psychopaci są pozbawieni uczucia winy, strachu, wstydu, więc nie można tu mówić o świadomej możliwości podejmowania decyzji.
Cytat:
Nikt z nas nie chciałby być sterowany przez kogoś jak komputer.W raju człowiek miał wszystko co jest potrzebne do szczęścia .Wąż sprytnie podszedł kobietę i zwiódł ją.Nastąpił upadek i wypędzenie z raju.Szatan od tego czasu uzurpuje sobie prawo do mieszkańców ziemi.Jest on autorem wielu tragedii.Ludzie pod wpływem Szatana niszczą innych,doprowadzają do licznych wojen,tragedii itd..

I podobnie jak napisałem wyżej, to nie Szatan steruje ludźmi, ale właśnie psychopaci, choć stanowią nieliczna grupę, są sprytnymi manipulatorami, a przy tym potrafią się świetnie maskować. To z tej grupy wywodzą się przywódcy, politycy, zbrodniarze, dewiaci, dręczyciele rodzin i ....duchowni. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć z literatury.
Cytat:
Gdyby wszyscy ludzie na całym świecie byli pod wpływem Aniołów Bożych na świecie panowałby pokój i miłość,ale tak nie jest.Bóg nie może powstrzymać ludzi od czynienia zła używając swojej mocy,bo dał wolność.Lucyfer,który był najpierw w niebie poddał w wątpliwość Bożą miłość, zasiał ferment tak że pociągnął za sobą 1/3 Aniołów.Bóg mógł zniszczyć go od razu,ale nikt nie dowiedziałby się na co stać Szatana,jak naprawdę wyglądają jego rządy.

To jednak Bóg nie jest wszechmogący, skoro nie może powstrzymać zło. Nie jest też pełen miłości, skoro nie staje w obronie uciśnionych. Przecież źli ludzie nie tylko są źli dla złych, ale ich ofiarami są ludzie dobrzy. Więc jaki faktycznie jest Bóg? Samo dobro, czy samo zło?
To tak, jakby chcieć jechać samochodem do przodu i jednocześnie wstecz. Nie da się, bo to raz, że nie logiczne, a dwa - nierealne.
Cytat:
Przyjście Jezusa zakończy ten ziemski dramat.Sprawiedliwi otrzymają wieczne życie a niesprawiedliwi zostaną unicestwieni,ziemia ,będzie odnowiona i nie będzie już nigdy na niej bezprawia.Nie będzie niszczona już żadna populacja.

Więc tu jest sedno sprawy. Żywot wieczny, czyli strach przed śmiercią i to, co ludzi kręci od początku świata - być nieśmiertelnym.
Przerabiał to już niejaki Gilgamesz, który też chciał być nieśmiertelny, ale potop i wąż zniweczył jego marzenia. Jakże to podobne do przekazu biblijnego z tym, że epos ten datuje się na XVIII w.p.n.e. Znacznie wcześniej niż podaje to Biblia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-07, 13:34   

Cytat:
Rebeko, gdy pisano Biblię widocznie nie znano pewnych pojęć. Np. nie wiedziano, że nie każdy z nas ma możliwość wyboru pomiędzy dobrem a złem, bo to "zło" zostało mu niejako wprogramowane. Mam na myśli psychopatów lub jak inni nazywają ludzi o nieprawidłowej osobowości. Przypadłość ta wynika z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego w okresie płodowym, okołoporodowym lub wczesnym dzieciństwie. Psychopaci są pozbawieni uczucia winy, strachu, wstydu, więc nie można tu mówić o świadomej możliwości podejmowania decyzji.

Takie przypadki jakie opisujesz nie są wynikiem że Bóg tak stworzył, to że rodza się osoby upośledzone jest wynikiem błędu genetycznego a nie, czy choroby w okresie płodowym, tak jak mutanci nie są wynikiem ewolucji. a kiedy pisano Biblię to pisano ją dla zdrowych i o zdrowych a nie z myslą o psychicznie chorych. Chciaż Biblia też opisuje o Mieszkańcach Niniwy że to ludzie którzy nie umieli odróżnić dobra od zła.
11 A czyż Ja nie powinienem mieć litości nad Niniwą, wielkim miastem, gdzie znajduje się więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie odróżniają swej prawej ręki od lewej*, a nadto mnóstwo zwierząt?»




Cytat:
I podobnie jak napisałem wyżej, to nie Szatan steruje ludźmi, ale właśnie psychopaci, choć stanowią nieliczna grupę, są sprytnymi manipulatorami, a przy tym potrafią się świetnie maskować. To z tej grupy wywodzą się przywódcy, politycy, zbrodniarze, dewiaci, dręczyciele rodzin i ....duchowni. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć z literatury.
[quote
]

Psychopata nie potrafi sterować kimkolwiek, więc politycy, odkrywcy, naukowcy nie są psychopatami, człowiek ma zakodowany dar tworzenia czegoś, szukania, organizowania, jeden jest otkrywca a drugi strategiem, i nie mów mi że to są psychopaci, człowiek się rodzi z pewnymi cechami i uzdolnieniami, większość naszych zdolności wypływa z genów, czy ten co maluje obrazy to jest dla ciebie psychopatą? Stworzeni zostaliśmy na podobieństwo Boże z różnymi twórczymi możliwościami



Cytat:
To jednak Bóg nie jest wszechmogący, skoro nie może powstrzymać zło. Nie jest też pełen miłości, skoro nie staje w obronie uciśnionych. Przecież źli ludzie nie tylko są źli dla złych, ale ich ofiarami są ludzie dobrzy. Więc jaki faktycznie jest Bóg? Samo dobro, czy samo zło?
To tak, jakby chcieć jechać samochodem do przodu i jednocześnie wstecz. Nie da się, bo to raz, że nie logiczne, a dwa - nierealne.
[quote]

Przyjdzie dzień w którym Chrystus powróci na Ziemię, i zakończy system zła, więc nie mów że nie może powstrzymać zła, jak mówi list Piotra "nie chce aby ktokolwiek zginął, ale aby wszyscy przyszli do opamiętania" On daje ci teraz czas, i może czekać na ciebie do końca twoich dni, ale dzień sądu jest ustalony
7 a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi* 8 w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni* Ewangelii Pana naszego Jezusa. 9 Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego*
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
obywatel 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 22
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2010-11-07, 18:35   

Rebeka,
Tak Bóg zna przyszłość i przewidział upadek człowieka

ODP :
Naszej przyszłości nikt i nic nie może znać, a jedyne mozna zaobserwować w jakim kierunku idzie człowiek.

Teraz trochę naukowo : Powiadam wam nasza planeta jak i wiele innych znajdujących się blisko słońca zostanie spalona i ulegnie zagładzie program : świat po zagładzie (bardzo naukowy i uczący).

Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo z możliwością myślenia i podejmowania własnych decyzji

ODP : Bóg ulepił człowieka z wielkiego (...) a następnie stworzył kobiete z żebra.
Troszke to kazirodcze bo kobieta pochodzi od jednej osoby spokrewnionej z nią (z żebra Adama).
Ja wole przyjąć do wiadomości że obecny obraz człowieka narodził się w wyniku skomplikowanych ewolucji :) .

Nikt z nas nie chciałby być sterowany przez kogoś jak komputer
ODP : zgadzam się, ale niestety kościół steruje człowiekiem , Czemu nie odtajnią zakazanych księg ? Boją się czegoś ? ja z chęcią poznał bym ciemną stronę mocy a wy ?
Ponadto kościół ma na sumienie wiele grzechów : np : palenie czarownic na stosie.

Reszty nie będę cytował to bez sensu :P


Zobacz co kościół robi w sprawie in vitro : straszy exkomuniką naszych posłów jeśli zmienią ustawę lub nie zabronią zapłodnienia in vitro dla mnie to skandal i próba wpłynięcia na grupę ludzi. kościół nie powinien się wtrącać w sprawę państwa i ustaw !!!

Ja jestem za in vitro czy to znaczy że mam być exkomunikowany ?? A proszę bardzo żadna strata dla mnie :) wielu się ze mną zgodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-11-07, 22:48   

logoss napisał/a:

Takie przypadki jakie opisujesz nie są wynikiem że Bóg tak stworzył, to że rodza się osoby upośledzone jest wynikiem błędu genetycznego a nie, czy choroby w okresie płodowym, tak jak mutanci nie są wynikiem ewolucji. a kiedy pisano Biblię to pisano ją dla zdrowych i o zdrowych a nie z myslą o psychicznie chorych. Chciaż Biblia też opisuje o Mieszkańcach Niniwy że to ludzie którzy nie umieli odróżnić dobra od zła.
11 A czyż Ja nie powinienem mieć litości nad Niniwą, wielkim miastem, gdzie znajduje się więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie odróżniają swej prawej ręki od lewej*, a nadto mnóstwo zwierząt?»

No to w takim razie skąd się biorą chorzy psychicznie, skoro Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo? Znajdziesz na to odpowiedź?
Zapewne nie, ale nauka potrafi to wyjaśnić. Poczytaj na temat psychopatii choćby tutajh
Cytat:
Psychopata nie potrafi sterować kimkolwiek, więc politycy, odkrywcy, naukowcy nie są psychopatami, człowiek ma zakodowany dar tworzenia czegoś, szukania, organizowania, jeden jest otkrywca a drugi strategiem, i nie mów mi że to są psychopaci, człowiek się rodzi z pewnymi cechami i uzdolnieniami, większość naszych zdolności wypływa z genów, czy ten co maluje obrazy to jest dla ciebie psychopatą? Stworzeni zostaliśmy na podobieństwo Boże z różnymi twórczymi możliwościami

Ja nie pisałem o naukowcach i odkrywcach, choć i oni mogą być psychopatami. Co innego są wrodzone zdolności lub talenty jak kto woli, a co innego brak uczuć moralnych.
Jeszcze o psychopatii tutaj.
Masz tam wyodrębnioną listę 16 objawów wskazujących na nieprawidłową osobowość.
Zwróciłem uwagę na tę przypadłość celowo, ponieważ ostatnio bardzo dużo się mówi o pedofilii wśród kleru. Ta grupa osób uważana jest za strażników Słowa Bożego, więc jakoś w niezgodzie z tym są ich liczne ekscesy tym bardziej, że najwyżsi hierarchowie tolerują takie zachowanie. A o czym to świadczy? Właśnie o deficycie uczuć moralnych, czyli o psychopatii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 14:07   

logoss napisał/a:
Co do wypowiedzi Yabosa że strony są fatalne, to trzeba być konkretnym czy chodzi ci o grafikę czy treść stron, co do treści stron to są przejmowane pozytywnie, ty masz prawo mieć inne uczucia, nic na to nie poradzę. Co do grafiki, to też są różne odczucia jednemu się podoba a drugiemu nie. No ale jestem otwarty na twoje propozycje i uwagi, bo nie wiem o co ci chodzi.

Mówiąc o tym, że strona jest słaba miałem na myśli jej wygląd. Bez obrazy, ale lepszą stronę zrobi przeciętny gimnazjalista po 2 godzinach czytania kursu Pajączka (czy tam innego programu, ja się zatrzymałem na tym;)). Treść to już swoją drogą, ale o niej to rozmawiamy tutaj chyba cały czas.
Co do reszty to już parę osób zdążyło za mnie odpowiedzieć. Ale jeszcze jedno pytanie mam. Dlaczego sprawiedliwy Bóg znęcał się nad Hiobem? I jeszcze takie jedno, pewnie głupie, pytanie. Czy PS jest za karą śmierci? Pójdę znowu na łatwiznę i wkleję linka do strony z kilkoma cytatami http://www.cytatybiblijne.pl/tag/kara%20śmierci/ I jeśli się nie zgadzacie (głównie do logossa i Rebeki) to proszę o wasze komentarze do tych cytatów.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rebeka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 21:11   

Ferbik napisał/a:
Ja się czasem tak zastanawiam: skoro Bóg jest nieomylny i doskonały, to nie tworzy g..wna za przeproszeniem, skoro jest ojcem to powinien tworzyć zgodnie ze swoim sumieniem (czy Bóg ma sumienie, skoro jest nieomylny i doskonały?), a nie wystawiać swoje dzieła (człowieka) na próbę w postaci kuszenia jabłkami... z tego co wiem, to jabłka jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a na teksty Ewy do Adama typu: "zjedz to jabłko a-dam" sam bym się skusił. Niestety prawdy nie poznamy. Istnieje wiele religii na naszym świecie i każda z nich ma swojego Boga (nie mówię tu o odłamach religii). Pozwólmy wierzyć każdemu w to, w co chce wierzyć, ale nie pozwalajmy na manipulacje i dajmy wolną wolę zdrowemu rozsądkowi i wolnemu myśleniu, a nie powtarzaniu czegoś, co jest nie do sprawdzenia, a tylko do uwierzenia. Przecież wiara nie polega na tym, żeby tylko wierzyć, ale żeby też rozumieć. Jeśli jednak ktoś wychodzi z innego założenia, to jest dla mnie zwykłym, religijnym fanatykiem. Amen.

Wiara to inaczej zaufanie.Żeby komuś zaufać to trzeba go poznać.Żeby zaufać Bogu to trzeba Go poznać "Wiara tedy jest ze słuchania a słuchanie przez Słowo Chrystusowe"Rzym.10.17.Wiara musi z czegość wynikać.Nie można wierzyć we wszystko co kto mówi szczególnie w sprawach duchowych.Kiedy Ap.Paweł i Sylas głosili dobrą nowinę w Berei czytamy o berejczykach"...przyjeli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pismo czy tak się rzeczy mają"Dz.17.11.Boga poznajemy przez studiowanie Jego Słowa i przez modlitwe.Biblia zawiera obietnice Boże.które należy traktować jako pewnik.Co Bóg obiecał to tak będzie"A wiara jest pewnością tego,czego się spodziewamy,przeświadczeniem o tym czego nie widzimy"Hebr.11,1.Bóg chce abyśmy byli świadomi naszej wiary.Rozum jest potrzebny ale nie można zbyt ufać własnemu rozumowi"Zaufaj Panu z całego serca i nie polegaj na własnym rozumie!"Przyp.Salomona3,5''Błogosławiony człowiek który znalazł mądrość:mąż który nabrał rozumu'Przyp.Salomona 3,13.Logoss podjął temat-Studiowanie Słowa Bożego,więc trzymajmy sie tego.Np.sprawa Joba,przeczytajmy tę księgę i wtedy możemy dyskutować.Ta dyskusja trochę mi przypomina taką sytuację jak dwaj publicyści dyskutują na temat artykułu umieszczonego w gazecie ,przy czym nie czytali tego artykułu tylko o nim słyszeli.Studiowanie Słowa Bożego to odwoływanie się do Biblii w celu zrozumienia spraw egzystencjalnych.To prawda że jest wiele religii,ale Bóg jest tylko jeden.Chodzi o to że każda religia w inny sposób oddaje Jemu cześć nie zawsze właściwy.Co do tego jabłka pragnę zauważyć że Ewa zjadła owoc,ale nie wiemy jaki.
_________________
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś." Jan 17,3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 21:19   

Rebeka napisał/a:
Logoss podjął temat-Studiowanie Słowa Bożego,więc trzymajmy sie tego.Np.sprawa Joba,przeczytajmy tę księgę i wtedy możemy dyskutować.

Przeczytałem, tak jak całe Pismo Święte. Może nie rzucam cytatami tak jak Ty, ale chyba nie jest mi to potrzebne do zadania pytania o sprawiedliwość i sens znęcania się nad Hiobem?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 01:11   

Cytat:
Mówiąc o tym, że strona jest słaba miałem na myśli jej wygląd. Bez obrazy, ale lepszą stronę zrobi przeciętny gimnazjalista po 2 godzinach czytania kursu Pajączka (czy tam innego programu, ja się zatrzymałem na tym;)). Treść to już swoją drogą, ale o niej to rozmawiamy tutaj chyba cały czas.
Co do reszty to już parę osób zdążyło za mnie odpowiedzieć. Ale jeszcze jedno pytanie mam. Dlaczego sprawiedliwy Bóg znęcał się nad Hiobem? I jeszcze takie jedno, pewnie głupie, pytanie. Czy PS jest za karą śmierci? Pójdę znowu na łatwiznę i wkleję linka do strony z kilkoma cytatami http://www.cytatybiblijne.pl/tag/kara%20śmierci/ I jeśli się nie zgadzacie (głównie do logossa i Rebeki) to proszę o wasze komentarze do tych cytatów.
[/quote]

To że masz zły obraz nie oznacza że strony są źle zrobione, otóz problem jest w tym że niektóre komputery /jak sądze i twój/ zniekrztałcają obraz, zależy to od twojej rozdzielczości i przeglądarki, podczas gdzy w innych komputerach ta sama strona wygląda idealnie. Więc sprawdź jak wyglądają te strony u kolegi na komputerze.

Co do Hioba to kto ci powiedział że Bóg znęcał się nad Hiobem, rozdział 1 wyjaśnia nam że to nie Bóg zesłał nieszczęścia na Hioba to szatan wyprosił sobie u Boga aby oddać Hioba w jego ręce, i oskarżył Hioba o to że jest wierny Bogu dla zysku i tylko dlatego że mu Bóg błogosławi.

Co do kary śmierci, to Bóg zezwalał na karę śmierci jak i zezwalał na wielożeństwo czy niewolnictwo, Jezus później wyjaśnił że prawa takie zostały dane ze względu zatwardziałość ich serc, Dlaczego? Taki styl życia i panowania był w tamtych czasach normą dla wszystkich krajów i Izraelici nie wyobrażali sobie że mogliby żyć inaczej. W Nowym Testamencie Jezus uczy ich nastawiania drugiego policzka a nie zabijania.

Co do pytań Cogito, to mój drogi przyjacielu, pozwól że łagodnie wyjaśnie ci sprawę osób psychicznie chorych, na cytaty które się powołujesz, i musze cię troszeczkę rozczarować otóż akurat pracuje w służbie zdrowia i powiem ci jak to wygląda od kuchni.

Większość chorób można wykryć poprzez badania laboratoryjne lub urządzenia, prześwietlenia różne skopie itp. lekarz który by stwierdził bakterie w moczu bez posiewu byłby raczej wyśmiany. I w tym problem że lekarz psychiatra nie ma żadnych urzadzeń którymi można wykryc chorobę psychiczną, zatem psychiatra stwierdza o zaburzeniach psychicznych na własne - widzi mi się - Najsłynniejszymi psychiatrami na świecie byli ci ze Związku Radzieckiego ponieważ osoby które przeciwstawiły się władzy, były w opozycji do niej, otrzymywały zaświadczenie od psychiatrów że są chory psychicznie i był taki osobnik zamykany w zakładzie. Zdążam do tego że te wszystkie teorie na które się powołujesz w podanych przez ciebie linkach tworzone są na poczekaniu i nie mają żadnych badań, to są wymyślone teorie poprzez psychiatrów, którzy we wszystkich osobach zdrowych widzą psychopatów. I jeszcze jedno choroby psychiczne nie są wynikiem stworzenia Bożego są wypaczeniem Bóg stworzył świat doskonały to grzech spowodował wypaczenia, śmierć i degeneracje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 10:03   

logoss napisał/a:

To że masz zły obraz nie oznacza że strony są źle zrobione, otóz problem jest w tym że niektóre komputery /jak sądze i twój/ zniekrztałcają obraz, zależy to od twojej rozdzielczości i przeglądarki, podczas gdzy w innych komputerach ta sama strona wygląda idealnie. Więc sprawdź jak wyglądają te strony u kolegi na komputerze.

Strona wyświetla mi się dobrze. Jest po prostu brzydka, prymitywna, jakieś serduszka, samochody... Koszmar i to nie tylko moje zdanie. Poza tym każda porządna strona powinna na każdym komputerze wyglądać dobrze, więc proszę o nie wciskanie mi kitu, że mi komputer coś zniekształca :wink:

logoss napisał/a:
Co do Hioba to kto ci powiedział że Bóg znęcał się nad Hiobem, rozdział 1 wyjaśnia nam że to nie Bóg zesłał nieszczęścia na Hioba to szatan wyprosił sobie u Boga aby oddać Hioba w jego ręce, i oskarżył Hioba o to że jest wierny Bogu dla zysku i tylko dlatego że mu Bóg błogosławi.

Dla mnie zakładanie się, pozwalanie na znęcanie się nad człowiekiem tylko po to żeby coś udowodnić nie jest fajne, niezależnie od motywu. Myślę, że dzieci Hioba które miłosierny Bóg pozwolił zabić by się ze mną zgodziły.
Poza tym wyobraź sobie sytuację. Pani Magda siedzi z synkiem i córeczką w domu. Nagle puka listonosz. Zaczyna się zachwycać nad dziećmi, mówi jednak, że jak synkowi utnie nóżkę i zabije jego siostrzyczkę to on przestanie kochać swoją mamę. Ona się z tym nie zgadza i pozwala mu spróbować. I zostaje dziecko bez rączki, bez siostrzyczki, bez zabawek. Mama stała obok i widziała wszystko to co robi listonosz. Czy nad dzieckiem znęcają się wtedy jedna czy dwie osoby? Przecież mama poddała dziecko próbie, potem mu odkupiła te zabawki, sztuczną rączkę a i rodzeństwa jeszcze innego miał sporo...

logoss napisał/a:
Co do kary śmierci, to Bóg zezwalał na karę śmierci jak i zezwalał na wielożeństwo czy niewolnictwo, Jezus później wyjaśnił że prawa takie zostały dane ze względu zatwardziałość ich serc, Dlaczego? Taki styl życia i panowania był w tamtych czasach normą dla wszystkich krajów i Izraelici nie wyobrażali sobie że mogliby żyć inaczej. W Nowym Testamencie Jezus uczy ich nastawiania drugiego policzka a nie zabijania.

A od kiedy to Bóg ma dostosowywać swoje nauki do stylu życia ludzi? W takim razie teraz powinien pozwalać na aborcję, in vitro i małżeństwa homoseksualne. No przecież taki styl życia. A 10 przykazań to już chyba w ST było, prawda? I o ile pamiętam to tam stoi jak byk "NIE ZABIJAJ".

logoss napisał/a:
I jeszcze jedno choroby psychiczne nie są wynikiem stworzenia Bożego są wypaczeniem Bóg stworzył świat doskonały to grzech spowodował wypaczenia, śmierć i degeneracje.

Co nie zmienia faktu, że chyba źle by mi się spało jakbym miał możliwość zrobienia czegoś co nie wymagało by to ode mnie żadnego wysiłku żeby niewinni ludzie nie cierpieli bez powodu przez innych. To się chyba sumienie nazywa, sporo ludzi to posiada.
A od kilku księży słyszałem, że Bóg potrzebny jest do wszystkiego, nawet do tego żeby trawa rosła bo bez niego nic nie istnieje i on jest wszystkim. Prawda to? Jeśli tak to jak się te choroby same, bez jego udziału, rozwinąć mogły?



Poprawiono 1 błąd ort.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-11-09, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 14:34   

Cytat:
Strona wyświetla mi się dobrze. Jest po prostu brzydka, prymitywna, jakieś serduszka, samochody... Koszmar i to nie tylko moje zdanie.


Co jednemu sie podoba drugiemu może się nie podobać, miałem ochote zmienić stronę startową, ale własnie powstrzymały mnie inni że taka właśnie im się podoba, więc nie wszyscy podzielają twój pogląd i lubią to co ty lubisz, nie mów że to dla wszystkich jest brzydkie.


Twój przykład z panią Magdą nie ma nijak do Boga i dzieci Hioba, I tak za lat 10 , 20 czy 50 musisz umrzeć staniesz przed Bogiem i otrzymasz albo raj albo piekło, więc dzieci Hioba dostały lepsze życie w raju niż tutaj, A Hiob za swoje doświadczenie i wierność dostał już tu na ziemi więcej bogactwa niż miał przedtem, oraz zrodzili mu się synowie i córki. Jak otrzymuje się czyste złoto? wrzuca się je do ognia aby wypaliło się z niego to co nie jest złotem, tak człowiek poprzez poddanej próbie i doświadczeniom staje się wierniejszym wobec Boga, w historii najwierniejszymi byli ci co byli prześladowani. Jest w świecie teraz taka tendencja by wychowywaź dzieci bez stresowo, bez dyscypliny, czyli nie uczenia ich tego co jest dobre a co złe, niepowstrzymywanie ich od zła. Opinie o takim wychowaniu zostawiam tobie, podobnie Bóg jako Ojciec wychowuje swoje dzieci poprzez doświadczenia i jest napisane "nie pozwala abyśmy byli kuszeni ponad nasze siły"

Hebr. 12:9-11
9. Ponadto, szanowaliśmy naszych ojców według ciała, chociaż nas karali; czy nie daleko więcej winniśmy poddać się Ojcu duchów, aby żyć?
10. Tamci bowiem karcili nas według swego uznania na krótki czas, ten zaś czyni to dla naszego dobra, abyśmy mogli uczestniczyć w jego świętości.
11. Żadne karanie nie wydaje się chwilowo przyjemne, lecz bolesne, później jednak wydaje błogi owoc sprawiedliwości tym, którzy przez nie zostali wyćwiczeni.
(BW)



Cytat:
logoss napisał/a:
Co do kary śmierci, to Bóg zezwalał na karę śmierci jak i zezwalał na wielożeństwo czy niewolnictwo, Jezus później wyjaśnił że prawa takie zostały dane ze względu zatwardziałość ich serc, Dlaczego? Taki styl życia i panowania był w tamtych czasach normą dla wszystkich krajów i Izraelici nie wyobrażali sobie że mogliby żyć inaczej. W Nowym Testamencie Jezus uczy ich nastawiania drugiego policzka a nie zabijania.

A od kiedy to Bóg ma dostosowywać swoje nauki do stylu życia ludzi? W takim razie teraz powinien pozwalać na aborcję, in vitro i małżeństwa homoseksualne. No przecież taki styl życia. A 10 przykazań to już chyba w ST było, prawda? I o ile pamiętam to tam stoi jak byk "NIE ZABIJAJ".

I tu sie kolego mylisz, Bóg dał przykazanie "nie zabijaj" i w tym samym czasie kazał zabijać kaananitów kiedy Izrael wchodził do Ziemi Świętej, sam sobie to wytłumacz, czy "nie zabijaj" znaczy tez nie zabijaj zwierząt lub przestępców? karanie śmiercią było częste i to z nakazu Bożego, co nie stało w sprzeczności z przykazaniem

Cytat:
Co nie zmienia faktu, że chyba źle by mi się spało jakbym miał możliwość zrobienia czegoś co nie wymagało by to ode mnie żadnego wysiłku żeby niewinni ludzie nie cierpieli bez powodu przez innych. To się chyba sumienie nazywa, sporo ludzi to posiada.
A od kilku księży słyszałem, że Bóg potrzebny jest do wszystkiego, nawet do tego żeby trawa rosła bo bez niego nic nie istnieje i on jest wszystkim. Prawda to? Jeśli tak to jak się te choroby same, bez jego udziału, rozwinąć mogły?


I też wytrze zło z Ziemi po swoim powtórynym przyjściu Stworzy Nowe Niebo i Nową Ziemię na której nie będzie już ani śmierci ani cierpienia Obj.21
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 16:02   

logoss napisał/a:

Twój przykład z panią Magdą nie ma nijak do Boga i dzieci Hioba, I tak za lat 10 , 20 czy 50 musisz umrzeć staniesz przed Bogiem i otrzymasz albo raj albo piekło, więc dzieci Hioba dostały lepsze życie w raju niż tutaj, A Hiob za swoje doświadczenie i wierność dostał już tu na ziemi więcej bogactwa niż miał przedtem, oraz zrodzili mu się synowie i córki.

Tak samo jak synek pani Magdy. I on i Hiob dostali za swoje cierpienie więcej bogactwa niż mieli wcześniej. A skoro dzieci Hioba od razu dostały lepsze życie to w takim razie jaki jest sens posiadania dzieci? Zgodnie z Twoim rozumowaniem powinienem być wdzięczny za to że ktoś mi zabije żonę. Przecież dzięki niemu dostała lepsze życie w raju niż tutaj a skoro ją kocham to powinienem chcieć dla niej jak najlepiej. A gdzie będzie jej lepiej niż u Boga?
logoss napisał/a:
Jak otrzymuje się czyste złoto? wrzuca się je do ognia aby wypaliło się z niego to co nie jest złotem, tak człowiek poprzez poddanej próbie i doświadczeniom staje się wierniejszym wobec Boga,

No przecież tak samo jest z synkiem pani Magdy. Poddała go próbie po to żeby ją mocniej kochał.
logoss napisał/a:
w historii najwierniejszymi byli ci co byli prześladowani.

Moim zdaniem swoim ideom najwierniejsi są prześladowani dlatego, że jednoczy ich nienawiść do wspólnego wroga. Nie musi być ona jawna, ale zazwyczaj jest. Prześladowanie każdej grupy sprawia, że zostają sami fanatycy i najgłębiej wierzący.
logoss napisał/a:
Jest w świecie teraz taka tendencja by wychowywaź dzieci bez stresowo, bez dyscypliny, czyli nie uczenia ich tego co jest dobre a co złe, niepowstrzymywanie ich od zła. Opinie o takim wychowaniu zostawiam tobie, podobnie Bóg jako Ojciec wychowuje swoje dzieci poprzez doświadczenia i jest napisane "nie pozwala abyśmy byli kuszeni ponad nasze siły"

Ty masz jakiekolwiek pojęcie o tym jak wygląda bezstresowe wychowanie? Moim zdaniem żadne, tak samo jak o psychologii. Ja szczerze mówiąc mam niewiele większe, ale chyba wystarczające na tyle, że takich głupot nie piszę. Bezstresowe wychowanie to nie jest brak dyscypliny i pozwalanie na wszystko. Przynajmniej nie powinno być. A skoro ktoś tak robi to jest IMO zwykłym debilem a nie rodzicem.

Cytat:
Hebr. 12:9-11
9. Ponadto, szanowaliśmy naszych ojców według ciała, chociaż nas karali; czy nie daleko więcej winniśmy poddać się Ojcu duchów, aby żyć?
10. Tamci bowiem karcili nas według swego uznania na krótki czas, ten zaś czyni to dla naszego dobra, abyśmy mogli uczestniczyć w jego świętości.
11. Żadne karanie nie wydaje się chwilowo przyjemne, lecz bolesne, później jednak wydaje błogi owoc sprawiedliwości tym, którzy przez nie zostali wyćwiczeni.
(BW)

A za co był Hiob ukarany? I jego dzieci?


logoss napisał/a:

I tu sie kolego mylisz, Bóg dał przykazanie "nie zabijaj" i w tym samym czasie kazał zabijać kaananitów kiedy Izrael wchodził do Ziemi Świętej, sam sobie to wytłumacz, czy "nie zabijaj" znaczy tez nie zabijaj zwierząt lub przestępców? karanie śmiercią było częste i to z nakazu Bożego, co nie stało w sprzeczności z przykazaniem

Przykazanie mówi jasno "nie zabijaj". Nie ma żadnych podpunktów, odnośników itp. Dla mnie w tym wypadku PS samo siebie wyklucza i zdania nie zmienię.

logoss napisał/a:
yabos napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że chyba źle by mi się spało jakbym miał możliwość zrobienia czegoś co nie wymagało by to ode mnie żadnego wysiłku żeby niewinni ludzie nie cierpieli bez powodu przez innych. To się chyba sumienie nazywa, sporo ludzi to posiada.
A od kilku księży słyszałem, że Bóg potrzebny jest do wszystkiego, nawet do tego żeby trawa rosła bo bez niego nic nie istnieje i on jest wszystkim. Prawda to? Jeśli tak to jak się te choroby same, bez jego udziału, rozwinąć mogły?



I też wytrze zło z Ziemi po swoim powtórynym przyjściu Stworzy Nowe Niebo i Nową Ziemię na której nie będzie już ani śmierci ani cierpienia Obj.21

To nie jest odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie. Zadam je raz jeszcze. Czy cokolwiek może powstać bez udziału Boga? Czy Bóg stworzył wszystko co nas otacza?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rebeka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 22:44   

cogito napisał/a:
No to w takim razie skąd się biorą chorzy psychicznie, skoro Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo? Znajdziesz na to odpowiedź?

Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo,ale po upadku natura człowieka zmieniła się ,stała sie skłonna do grzechu."Jak napisano:Nie ma ani jednego sprawiedliwego.Nie masz,kto by rozumiał,nie masz.kto by szukał Boga"Rzym.3,10.11. Ap.Paweł w tym samym liście pisze"Nędzny ja człowiek!Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa,Pana naszego!"
Jezus powiedział "Ja jestem krzewem winnym,wy jesteście latoroślami.Kto trwa we mnie,a Ja w nim,ten wydaje wiele owocu;bo beze mnie nic uczynić(dobrego) nie możecie".Bez Boga człowiek jest bezbronny w tym świecie,który jest coraz okrutniejszy.Szatan nie oszczędzi nikogo do kogo będzie miał dostęp.To Bóg daje naszemu umysłowi ochronę i zachowuje w zdrowiu jeśli mu na to pozwolimy.Wśród wielu ludzi chorych psychicznie są osoby opętane przez demony.
Przeczytaj pierwszy rozdział listu do Rzymian i rozdział 4 od wiersza 26 do 34 Ksiegi Daniela a dowiesz się jak dochodzi do upośledzenia psychicznego
_________________
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś." Jan 17,3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW