R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Marsz milczenia
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 00:31   

Flawless88 napisał/a:
Fakt - idea słuszna


Co wg Ciebie jest ideą tego marszu? I dlaczego słuszną?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 10:25   

Marta napisał/a:
Syla, ourson, sory, ale wydaje mi się, że najbardziej Was boli to, że my będziemy mieli wolne od szkoły, a wy będziecie siedzieć w pracy.

No niestety, ale ja też mam wolne :twisted:

ourson napisał/a:
cały czas czekam na określenie prawdziwego znaczenia tego marszu. W jakim celu jest n organizowany? I dlaczego nie można było przyjąć że osoby które chcą zastanowić się nad tym zabójstwem/wyrazić swoje współczucie dla rodziny zamordowanej/złożyć hołd zamordowanej magą pójść na uroczystości pogrzebowe? Po co organizować dodatkowy marsz?

Może z nudów to organizują???
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2006-09-09, 11:06   

POwiem wam szczerze, że trudno mi się nie zgodzić z oursonem i Sylą... A naprawde chciałbym się nie zgodzić... Ja sam uczestniczyłem w kilku marszach organizowanych przez szkoły czy kościoły... I powiem wam, że rozdzwięk jest ogromny, prasa szumi, lecz niestety ludzie którzy tworzą ten marsz... szczerze :?: to nawet nie wiedzą bo co on jest i oni w nim uczestniczą. Dla mnie choć żal mi rodziców <bo ona już ma lepiej> ważniejsze jest to by więcej taka sytuacja się nie powtórzyła... żeby nie trzeba było myslęć o idei i potrzebie kolejnych czarnych pochodów.

Bo ten śmieszny marsz co on zmieni :?: :?: Odpowiedzcie sobie na to jedno pytanie: Co on zmieni :?:

w was...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 12:57   

Sam pomysł i idea myślę, że są ok.

Gorzej z organizacją (marsz według mnie powinien odbyć się po zajęciach lekcyjnych, nauczyciele mogliby nie pytać na następny dzień, bo opuszczanie zajęć z tego powodu jest raczej kiepskim pomysłem).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 12:58   

Magduś, ale jaka jest idea tego marszu bo tak na prawde nikt nic nie wie po co Ci ludzie idą...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 13:19   

Wiesz, ja to widzę w ten sposób, że w większym gronie ludziom łatwiej jest rozwiązywać problemy.
Może ci, których dotknęła ta tragedia w mniejszy lub większy sposób, odczuwają potrzebę, by zjednoczyć się z innymi, by jeszcze raz iść na miejsce tragedii, zapalić znicz i popłakać, a reszta będzie ich doskonale rozumiała.

Pokazanie również rodzinom Darii i Karola, że nie są sami, że zawsze mogą uzyskać pomoc od innych osób. Pomoc w postaci rozmowy, zrozumienia, oparcia i współczucia.

Swoją drogą, jest to również jakiś manifest przeciwko przemocy.



Dodam tylko, że sama nie idę na ten marsz. Nie znałam tych ludzi, więc... nie popadajmy w paranoję.
Ostatnio zmieniony przez Magduś 2006-09-09, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Flawless88 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 36
Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 13:54   

Z tego co słyszałam, to ktoś będzie przed marszem przemawiał, aby "wprowadzić nas w zadumę". Więc ja odczytuję ideę tego marszu jako zmuszenie ludzi do przemyślenia pewnych spraw, wartości, do zastanowienia się jak powinno być, a jak nie...
_________________
Wszyscy pragną mojego szczęscia... ale ja nie pozwolę go sobie odebrać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2006-09-09, 15:57   

słuszna idea? w słusznym celu? ... ale po co to? i tak większość z tej całej młodzieży będącej na "marszu milczenia" będzie myślała kiedy to się skończy żeby można było iść posiedzieć na ławce przed blokiem :?
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 16:28   

Cytat:
Z tego co słyszałam, to ktoś będzie przed marszem przemawiał, aby "wprowadzić nas w zadumę". Więc ja odczytuję ideę tego marszu jako zmuszenie ludzi do przemyślenia pewnych spraw, wartości, do zastanowienia się jak powinno być, a jak nie...


A dlaczego nie można było tego zrobić przy okazji pogrzebu? To własnie uroczystości pogrzebowe są czasem do zastanawiania się nad takimi rzeczami...

Zresztą jeśli ktoś ma być zmuszany do przemyślenia czagokolwiek to znacznielepiej byłoby gdyby poloniści zadali wypracowania na ten temat a nie robić zamieszanie z marszem.

Magduś napisał/a:
jakiś manifest przeciwko przemocy


manifest przeciwko przemocy? Tu nie mamy doczynienia z bandą huliganów którzy zrobili rozróbę w której zginęła jakaś osoba.
Ale jeśli nawet... to gdzie odbył się marsz po morderstwie rok temu?


Magduś napisał/a:
Pokazanie również rodzinom Darii i Karola, że nie są sami, że zawsze mogą uzyskać pomoc od innych osób.


Jakoś nie wyobrażam sobie żeby kilkaset, tysiąc czy nawet kilka tysięcy osób miało sprawić że rodzice będą wiedzieli że mogą uzyskać pomoc od innych osób.

Magduś napisał/a:
Wiesz, ja to widzę w ten sposób, że w większym gronie ludziom łatwiej jest rozwiązywać problemy.


nadal nie wiem dlaczego nie można było dokonać przemyśleń podczas pogrzebu...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 16:40   

ourson, lepiej bym tego nie ujął (ostatnio mam problem z wysławianiem się ;) ).
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 17:22   

Napisałam po prostu, jaki ja widzę sens w organizacji takiego marszu.

Myślę, że sam pomysł nie jest taki zły (i nie mieszkam w Wieluniu, nie zależy mi aby pokazano go w telewizji jeszcze raz i nigdy wcześniej nie słyszałam o żadnych innych marszach).

A to, że młodzież ma wolne wtedy od szkoły, to dla mnie jest chorym pomysłem.


I ourson, uszanuj czyjeś zdanie, inne od Twojego i pewnie w Twoim mniemaniu niesłuszne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 17:24   

Magduś, ale On szanuje Twoje zdanie, tylko że na nie odpowiada, wcale nie robiąc wycieczek osobistych. Ja też uważam jak większość, że taki marsz to chory pomysł... solidarność ludzka, sztuczna w dodatku, za chwilę zapomniana...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2006-09-09, 17:41   

Ferbik napisał/a:
solidarność ludzka, sztuczna w dodatku, za chwilę zapomniana...

Wiesz, według mnie wszystko zależy od ludzi i w jakim celu tam idą.
Jeśli ktoś idzie, bo chce się pokazać, albo dlatego, bo idzie koleżanka i ogólnie będzie miał niezłą frajdę, no to to się mija z celem.
Ale nadal pozostanę przy zdaniu, że marsz sam w sobie nie jest zły.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-09-09, 21:02   

Myślę, że każdy z nas inaczej okazuje swoje emocje i uczucia, zarówno te negatywne jak i pozytywne, więc jeśli komuś to odpowiada niech idzie na ten marsz. Ja osobiście ofiaruję modlitwę za tą dziewczynę, ale też i za tego chłopaka [*]

Mam tylko nadzieję, że organizatorzy zapytali o zgodę rodzinę zamordowanej dziewczyny. Ja chyba bym sobie nie życzył takiego marszu, gdyby miał on dotyczyć osoby mi bliskiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-10, 10:37   

Cytat:
I ourson, uszanuj czyjeś zdanie, inne od Twojego i pewnie w Twoim mniemaniu niesłuszne.


Ja oczywiście szanuję Twoje zdanie, jak i zdanie organizatorów marszu. Ja tylko chcę poznać pobudki organizatorów i uczestników.

Mnie oprócz tego, że uczniowie zostaną zwolnieni ze szkoły przeszkadza również to że miasto zostanie sparaliżowane.

Żeby było jasne - ja nie uważam, że należy zabronić organizowania tego marszu. Ja po prostu nie rozumiem tej idei - przytoczone argumenty nie trafiają do mnie. Uważam po prostu że pomysł marszu powstał na fali ogromnego wzburzenia i emocji w poniedziałek lub wtorek. Teraz cała sytuacja już nieco okrzepła - życie toczy się dalej dla większości mieszkańców miasta. Oczywiście tragedia pozostaje tragedią - należy współczuć rodzinie zmarłej i nie można o niej zapomnieć. Ale marsz... przerost formy nad treścią. Teraz oczywiście nie można się z pomysłu wycofać...i marsz się odbędzie.

Nie udało mi się niestety ustalić kto jest organizatorem marszu - jutro się pewnie dowiemy - ktoś zapewne "w słowie wstepnym" nakreśli też cel marszu, choć zapewne nie powie nic nowego poza tym co zostało tutaj powiedziane. Dlatego też nie będę dalej drążył tego tematu bo to już chyba nie ma sensu.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW