R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ferbik
2012-01-29, 11:05
Usługi komputerowe w Wieluniu i okolicach
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 13:24   

kitor, zepsułeś całą zabawę w myślenie :( :( :(
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
nullOne 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 168
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Druga strona kabla
Wysłany: 2012-01-28, 13:31   

Wiesz, jeśli tak ci leży na duszy dobro kupujących, załóż sklep w centrum Wielunia i sprzedawaj wszytko tak tanio, gwarantuje że jak będziesz miał takie ceny jak w Częstochowie (na przykład) będziesz miał rzesze klientów. Twoje powołanie się spełni i dostaniesz nagrodę w plebiscycie na najpopularniejszego sprzedawce!

Ja też czasem myślę że niektóre rzeczy w Wieluniu się przepłaca - i to nie tylko komputery - ale ogarniam dlaczego i specjalnie na to nie narzekam. Jak mi cena nie pasuje, kupuje coś gidze indziej, a nie prowadzę krucjatę na rzecz nierealnych rzeczy, ot dla zasady, bo ja wiem lepiej.

inna rzecz, rzucać tekstami: zajęło mi to 40 min, możesz jak napiszesz własnoręcznie taki skrypt i porem będziesz mógł mówić że to ci zajęło "x minut". Bo sorry wielkie, ale ten skrypt był pomyślany tak, żeby nawet laik potrafił go zainstalować, wiec, żadne osiągnięcie...
_________________
Będę wyjątkowy! wykonam skrypty js i php! Za rozsądną opłata ;p

ASUS freak!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Genek 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 71
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 14:17   dobrze kitor gada, w całej tej dykusji

bokiem umyka że ktoś nie wystawiając rachunków/faktur nie odprowadza podatków i składek zusowskich. A myślę że forum zwłaszcza publiczne nie jest do tego aby nakręcać nielegalne działania niektórych piszących. Ciekawe ilu tych ludzików z czarnej strefy pyskuje że ktoś z rodziny/znajomych ma małe renty/emerytury lub nie dostaje zasiłku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-01-28, 15:17   

padło pytanie czy wystawia fv /paragony - może koleś zaczął działalność i jest na tym niższym zusie i powiedzmy że będzie miał firmę przez te 2 lata , a po tym czasie firma upadnie bo przyjdzie do płacenia cały zus - jak to często bywa ... z samej sprzedaży komputerów/składaków nie da się wyżyć chyba żeby sprzedawać kontener miesięcznie , bo marża w wieluniu to niska jest ,a koszty spore ...

a gdzie masz tą firmę , podjade z zepustym laptopem to mi może w promocyjnej cenie go zrobisz :)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Drakulin 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 15:59   

MAR-COM tak jak napisał Simon to on jest niepełnoletni zapewne siedzi w zaciszu domowym ... koledzy znaleźli osobę która robi im formaty za frajer a w zapłatę mówią jesteś niezły ogłoś się.

Drogi Simonie chciałem zapytać czy oddał byś sprzęt warty 3000 zł do jakiegoś nastolatka który coś tam słyszał? Bardzo się cieszę że jesteś świadomy budowy komputera i jego działania ale co by się stało jak byś coś popsuł? oddając przeprosisz? Sorki sam jestem troszkę w tej dziedzinie, troszkę się o tym uczyłem ( mgr inż. elektroniki) ale więcej wiem z swojego doświadczenia ( mój pierwszy komputer 486 w 1995) i ciągłego doszkalania. Czy jak by ktoś przyniósł ci kompa do sformatowania to wgrałbyś pirata? Szybko skończył byś swoją karierę. Mówisz, że większość użytkowników używa produktów z rodziny MS ok ale to nie jest ich świadomy wybór tylko fakt, że praktycznie każdy laptop stoi teraz na 7. W sytuacji wejścia w życie ACTA systemu Ubuntu czy podobne dystrybucje wcale nie są głupim wyjściem ale tego klient oczekuje od specjalisty ... jakiejś porady wytłumaczyć jakie są różnice. Jak idziesz do lekarza to nie mówisz mu jakie recepty ma Ci przepisać tylko oczekujesz rzetelnego specjalisty który wie co robi. Ja swoim znajomym którym pomagam w takich kwestiach zawszę najpierw wytłumaczę a później oni podejmują świadomy wybór.Ty piszesz, że niektórzy nie wiedzą co to BIOS ... nic w tym dziwnego ty zapewne też nie znasz podstawowych pojęć z innych dziedzin niż ta którą się interesujesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 17:15   

Drakulin popsucie = odkupienie iinego wyjścia nie widzę . Gwarancja też jest przecież zakupioną rzecz np na allegro można w każdej chwili oddać na gwarancję . Myślę że skoro administracja nie zgadza się na to żebym pełnij usługi to można usunąć temat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 18:42   

Simon24121, jakby to wszystko było tak łatwe to większość Użyszkowników tego forum zasłożyłaby taki interes.
Mówisz, że mnóstwo osób chce blogi a zrobiłeś chociaż badanie rynku na początku? Popytałeś wszystkich znajomych kto chce i spisałeś ich aby mieć rozeznanie? Blogi można sobie zqłożyć bez specjalisty na portalach do tego przeznaczonych http://jogger.pl/

Do tego masz jakiś serwer/vps na linuxie/freebsd, swoją domene aby moc umieszczać takie blogi czy tylko na zawnętrznych darmowych serwerach będziesz to robił?

Po cichu to sobie tam możesz coś grzebać, ale jak wyjdziesz na świat to płyniesz. Nie masz klientów którzy Cie utrzymaja, nie masz zbyt dużego doświdczenia...


Cytat:

freebsd# mysql -u root -p
Enter password:
Welcome to the MySQL monitor. Commands end with ; or \g.
Your MySQL connection id is 1
Server version: 5.1.61 FreeBSD port: mysql-server-5.1.61

Copyright (c) 2000, 2011, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved.

Oracle is a registered trademark of Oracle Corporation and/or its
affiliates. Other names may be trademarks of their respective
owners.

Type 'help;' or '\h' for help. Type '\c' to clear the current input statement.

mysql> show databases;
+--------------------+
| Database |
+--------------------+
| information_schema |
| drupal7 |
| joomla |
| mysql |
| phpbb2 |
| phpbb3 |
| punbb |
| test |
| wordpress |
| smf |
+--------------------+
10 rows in set (0.09 sec)

mysql>


:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2012-01-28, 20:12   

Nie jedzcie tak po nim, moze by niejednego zaskoczyl :) A wracajac do tematu serwisow w Wieluniu to specjalistow jest na prawde niewielu. Spotykam sie nieraz z komputerem 'po serwisie' ktory i tak nie dzialal jak nalezy bo serwisant strzelal, nie trafil, a i tak wzial kase.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 20:18   

Nie jedziemy. Uświadamiamy aby na tym nie stracił. Bo to nie zabawa już jest a odpowiedzialność. I można wtopić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 20:57   

dziekuje za dobre rady :) Ale tak jak post wyzej kolega dal komputer do serwisu bo cos sie dzialo z obrazem gdy otrzymal go z powrotem w ten sam dzien spalila mu sie grafika tylko przez to ze nie podlaczyli wentylatorka od grafy . Co do wywiadu takiego nie robilem ale pomysl jest dobry. Wgrywanie stron tylko na serwerach takich jak np cba.pl . Zdaje tez sobie sprawe z tego ze to nie zabawa i jak cos zepsuje bede to musial odkupic . Ryzyko zawsze istnieje dla przykladu robilem komputer i wyrwalem procesor amd z radiatorem z gniazda tylko przez to ze ktos posmarowal go bardzo dziwnym silikonem niczym super glue w konsekwencji musialalem prostowoc 4 piny ale po zlozeniu komputer chodzi i nie przegrzewa sie jak wczesniej. Gdybym ulamal pin bylbym 300 zl w plecy ale na takie okazjie mam odlazone pieniazki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-01-28, 21:24   

Nevermind napisał/a:
w Wieluniu to specjalistow jest na prawde niewielu. Spotykam sie nieraz z komputerem 'po serwisie' ktory i tak nie dzialal jak nalezy bo serwisant strzelal, nie trafil, a i tak wzial kase.


też naprawiam różne sprzęty , ale zdarza się że jednego dnia po wymianie prawie połowy gratów działa prawidłowo, a następnego nie może wystartować , to się pracuje dalej , i Klienta informuje że niestety dzisiaj go jeszcze nie będzie bo coś jeszcze jest nie tak ... zdarzało się i tak że u nas w firmie działał a po podłączeniu u Klienta przestał działać ... no ale to tylko sprzęt i na na to nie ma rady ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 21:47   

Masz rację złośliwość rzeczy martwych jak to mówią :) . A sprawdzałeś czy kostka jest dobrze podpięta ? Komputer nie startował czyli wogóle się nie włączał a jak się włączał dawał jakieś sygnały kodowe ?? Mnie zdenerwowało to że sklep twierdził ze to kolega odłączył wentylatorek i z gwarancji nici
Ostatnio zmieniony przez Simon24121 2012-01-28, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-01-28, 22:10   

jest taki sklep w Wieluniu gdzie gwarancja jest do drzwi - tak naprawdę, a wszystko co się popsuje to z winy użytkownika ... nie będę pisał który ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2012-01-28, 22:15   

MAR-COM: W sytuacjach ktorych ja sie spotykalem wygladalo na to, ze ktos w ogole nie sprawdzil czy cos co zostalo rzekomo zrobione dziala po naprawie. Sytuacja wygladala wrecz: "Dalismy nowy sprzet, wlozylismy i moze zadziala". Jak dla mnie troche dziwne podejscie bo jesli ktos cos naprawia to powinien sprawdzic czy na 100% to akurat to co sie zaklada i jaki sprzet oddaje klientowi. I nie ma tutaj zadnego wytlumaczenia, ze ktos ma np. duzo komputerow do zrobienia. Jesli sie ktos nie wyrabia mozna zatrudnic dodatkowego pracownika.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 22:20   

Nevermind zgadzam się z tobą . Jedyny serwis do którego miałem zaufanie mieścił się na starych sadach lecz niestety już go nie ma .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW