R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ruch Poparcia Palikota w Sejmie - rozważania różne
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-10-28, 09:20   

Shymool napisał/a:
miko 005, dziwne, że przejmujesz się wpływem Ruchu Palikota na sposób pracy Sejmu tej kadencji :?:

Tylko próbuję wykazać, że to kto inny "podnieca" się zjawiskiem, które nie odegra żadnego istotnego znaczenia w życiu "podniecających" :D

To samo dotyczy PiS-u. Będzie kąsał, mydlił, gmatwał i to wszystko :razz: Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe mają wystarczającą większość, plus prezydenta po swojej stronie, odpada kwestia przegłosowywania prezydenckiego weta ;) .

Jak na razie beniaminkowi zamarzyły się wygodne, sejmowe pokoje :razz: Dobrze jest komfortowo odpocząć po ... odpowiedniej, aczkolwiek ciągle nielegalnej działce :P :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
lewy1957 
Przejeżdżał przez Wieluń
Wielunianin



Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 93
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-28, 09:43   

a ceny ropy rosną w bardzo szybkim tempie...
_________________
Gaanjaaa Seensimilaa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-28, 10:27   

We wczorajszym Szkle Kontaktowym rozbawiły mnie smsy od widzów typu, że jest jeszcze do usunięcia krzyż na Giewoncie i na placu Solidarności w Gdańsku :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2011-10-28, 17:21   

miko 005 napisał/a:
Shymool napisał/a:
miko 005, dziwne, że przejmujesz się wpływem Ruchu Palikota na sposób pracy Sejmu tej kadencji :?:

Tylko próbuję wykazać, że to kto inny "podnieca" się zjawiskiem, które nie odegra żadnego istotnego znaczenia w życiu "podniecających" :D

Ja nie podniecam się Ruchem Palikota. Mnie podnieca co innego. Np. hasło rzucone na Konferencji Episkopatu Polski. Chodzi o odpis 1% podatku na Kościół.
Dlaczego 1% i dlaczego od podatku? Nie lepiej, aby było przejrzyście i jasno, zażądać dziesięciny, czyli 10% dochodów od każdego katolika. W myśl biblijnej zasady podatek zostawmy cesarzowi, a Bogu oddajmy dziesięcinę.
Uważam, że gdy obrońcy krzyża (PiS, PO. PSL i SLD) zagłosują za pozostawieniem krzyża na sali obrad, to łatwiej im pójdzie ze spełnieniem żądania Episkopatu. To, że nie ma forsy? Znajdzie się.
1 proc. podatku dla Kościoła? "Budżetu na to nie stać"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-10-28, 17:37   

cogito http://finanse.wp.pl/kat,...ml?ticaid=1d481

Tu masz całą rozmowę.
Rostkowski twierdzi ,ze w ogóle nie ma takiej sprawy.To Olejnik próbuje mu wcisnąć słowa do ust.
Nie wiem dlaczego znowu podnosicie larum wobec czegoś czego nie ma.


Poprawiono 1 błąd ort.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-10-28, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2011-10-28, 18:56   

ilin napisał/a:
cogito http://finanse.wp.pl/kat,...ml?ticaid=1d481

Tu masz całą rozmowę.
Rostkowski twierdzi ,ze wogóle nie ma takiej sprawy.To Olejnik próbuje mu wcisnąć słowa do ust.
Nie wiem dlaczego znowu podnosicie larum wobec czegoś czego nie ma.

Zaczyna się tak:
Cytat:
I w tej chwili, w obecnym stanie rzeczy to na pewno nie stać budżet państwa na to żeby 600 milionów przekazywać na jakiekolwiek nowe cele, które nie są w tej chwili powiedzmy absolutnie niezbędne - mówi minister Jacek Rostowski,

Jeżeli nie w tej chwili i w obecnym stanie rzeczy, to na bank da się to przeforsować przy najbliższej okazji.
To nie pierwszy raz w historii Polski kler wyciąga rękę po forsę, aby pławić się w bogactwie i mieć władzę nad .... ludem. Historia lubi się powtarzać.
Cytat:
Jeśli jednak, na odwrót, rozpoczniecie od oświecania Księży, dacie im /tym samym/ więcej środków, by zniewalali Lud i trzymali go w jeszcze silniejszym uzależnieniu, bowiem każde wydzielone ciało w Narodzie będzie mieć zawsze swój własny interes, przeciwny do interesu Państwa, bądź będzie występować przeciwko działaniom rządu, bądź będą miały miejsce potajemne bunty i konspiracje, w które niestety obfituje historia. Nie można mieć nadziei, że zmieni się ich zachowanie, gdyż w ich podstawowym interesie leży mamienie ludu kłamstwami, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami oraz abstrakcyjnymi i niezrozumiałymi ideami teologicznymi. Księża będą zawsze wykorzystywać ignorancję i przesądy Ludu, posługiwać się (proszę w to nie wątpić) religią jako maską przykrywającą ich hipokryzję i niecne uczynki. Ale w końcu jaki jest tego rezultat: lud nie wierzy już w nic, jak np. we Francji, gdzie chłopi nie znają ani obyczajności, ani religii; są bardzo ciemni, chytrzy i niegodziwi.

Widzieliśmy Rządy Despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażano więc Księży w największe możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu, jednym słowem, tak mnożono względy, dobra i bogactwa Duchownych, że połowa Narodu cierpiała i jęczała z biedy, podczas gdy oni, nie robiąc nic, opływali we wszelkie dostatki.

LIST TADEUSZA KOŚCIUSZKI DO KSIĘCIA ADAMA CZARTORYSKIEGO - 1816 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-10-28, 19:07   

cogito napisał/a:
...


Merytoryczna część rozmowy

Cytat:
Monika Olejnik: A mógłby pan precyzyjnie opisać stan rzeczy, czy toczą się negocjacji między Episkopatem a rządem w sprawie 1 procenta na podatek kościelny, taką propozycję mają hierarchowie.

Jacek Rostowski: Ja nic o czymś takim nie wiem, a przypuszczam, że powinienem wiedzieć, więc nie toczą się.


To chyba jest najważniejszy fragment .
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2011-10-28, 21:37   

ilin napisał/a:


Merytoryczna część rozmowy

Cytat:
Monika Olejnik: A mógłby pan precyzyjnie opisać stan rzeczy, czy toczą się negocjacji między Episkopatem a rządem w sprawie 1 procenta na podatek kościelny, taką propozycję mają hierarchowie.

Jacek Rostowski: Ja nic o czymś takim nie wiem, a przypuszczam, że powinienem wiedzieć, więc nie toczą się.


To chyba jest najważniejszy fragment .

Oczywiście masz rację. Jednak zapomniałeś, jak Glemp zapewniał, że nauka religii w szkołach będzie opłacana przez Kościół, zgodnie z wersetem "„Darmo wzięliście, darmo dawajcie. Nie miejcie w trzosach swoich złota ani srebra, ani miedzi” rzekł Jezus do Apostołów rozsyłając ich, by głosili Królestwo Boże po całym świecie. (Mat. 10, 5-9).
Jak tylko wprowadzono naukę religii w szkołach nagle Glemp zmienił zdanie, bo "godzien robotnik zapłaty swojej"(Łk 10, 7).
Taka jest obłuda Kościoła. Dlatego przyjmując, że pan minister na obecną chwilę nic nie wie o rozmowach, nie oznacza, że takich rozmów nie będzie. Kościół jak coś sobie upatrzy, to już nie odpuści.
A skoro jesteśmy przy pieniądzach, to może warto przypomnieć, jak Krk był przeciwny wejścia Polski do UE. Po wejściu Polski do UE nagle nastąpił obrót o 180 stopni i Unia już nie jest be. Nawet więcej, bo w ramach współfinansowanych z budżetu państwa tzw.programów unijnych Krk otrzymał kilkaset milionów złotych dotacji.
Dotacje unijne dla kościołów
Cytat:
Polscy proboszczowie już nauczyli się korzystać z funduszy unijnych. Szacuje się, iż podpisano już 5600 umów na łączną wartość 7,8 mld zł, co stanowi niemal tyle ile wyniosły dotacje dla rolników w ciągu roku.

Nie dziwię się, że Ruch Palikota mocno zamieszał na scenie politycznej, bo została poruszona "siła przewodnia". Dlatego wszelkimi sposobami uległe media będą się zdyskredytować ten Ruch za wszelka cenę i niewyszukanymi sposobami.
Wyciąga się więc Palikotowi przeszłość, jego zmiany poglądów tak, jakby posłowie z partii rządzących nigdy nie zmieniali barw, aby tylko być przy władzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-10-29, 09:59   

http://www.naszdziennik.p...=my&id=my05.txt
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-29, 13:05   

ilin, pomyliłeś tematy :roll: Link nadaje się do działu humor polityczny :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-10-29, 14:24   

W linku jest jak kościół widzi obecną sytuację polityczną i jaki widzi sposób na swoją obronę.
Więc chyba nic nie pomyliłem.

To nie ja rozpocząłem dyskusję o kościele w tym wątku.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-29, 15:48   

ilin napisał/a:
W linku jest jak kościół widzi obecną sytuację polityczną i jaki widzi sposób na swoją obronę.

Jaki kościół :?: Ja należę do kościoła katolickiego i wcale tak sytuacji nie oceniam. Od kiedy to bp Lepa, wielbiciel wszelkiego co rydzykowe, jest wyznacznikiem woli kościoła :?: Od kiedy to Nasz Dziennik jest oficjalnym organem kościoła katolickiego :?:
P.S.
Przeglądając podaną stronę szczególną uwagę zwróciłem na tytuł artykułu prof. Jana Szyszko - "Obiecanki i amnezja". Zadrżało mi serce bo pomyślałem, że to o Prezesie "Polskę zbaw" Kaczyńskim ;) Że po przegranej miał odejść. Ale nie, wszystko OK, było o Tusku. Odetchnąłem z ulgą :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-10-29, 16:13   

Inni przedstawiają skrajne tezy to dlaczego ja nie mogę akurat tej?.

Dlaczego np ND jest gorszy od Faków i Mitów ,Nie czy GW ?

Każdy ma prawo do swoich poglądów.
Po za tym dałem linka do jednego konkretnego artykułu.

Ja nie jestem zagorzałym i bezkrytycznym czytelnikiem ND czy słuchaczem RM ale jeśli tylko wiarygodna jest GW i jej podobne to dlaczego nie przedstawić innej opinii.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-11-08, 19:46   

Pierwszy "pstryczek w nos" od niedawnych kolegów, musi boleć ;) Pani posłanka Wanda Nowicka z Ruchu Poparcia Palikota poza marszałkowskim podium. A gdyby tak miało się okazać, że wskoczy na nie posłanka Kempa z Solidarnej Polski, to już pewnie będzie mały nokaut dla posła Palikota :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-08, 20:51   

Cytat:
W ponownym głosowaniu kandydatka Ruchu Palikota Wanda Nowicka została wybrana wicemarszałkiem Sejmu. Klub ponownie zgłosił jej kandydaturę po przegranym poprzednim głosowaniu. Rywalką Nowickiej była zgłoszona przez Klub Solidarna Polska Beata Kempa. - To jest spór o wartości, o to, jaka ma być Polska i dokąd ona zmierza - mówił podczas debaty Arkadiusz Mularczyk.

Nowicką poparło 243 posłów. Jej kontrkandydatkę Beatę Kempę (Solidarna Polska) poparło 154 posłów; większość bezwzględna wynosiła 209 głosów. W sumie głosowało 417 posłów.

Za onet.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW