R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 20:49
PKP - wątek o kolei w regionie
Autor Wiadomość
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-20, 23:58   

Po co większa liczba peronów, skoro wciąż jest to jeden tor? Liczba połączeń jest tak astronomiczna, że dopóki znów ktoś nie wpadnie na pomysł zrobienia biznesu na kablach trakcyjnych, to jeden wystarczy z nawiązką.
A na giewont jest z miasta bliżej, i przy samym dworcu PKS, w odróżnieniu do Dąbrowy. Nonsens.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
paewl 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 123
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-21, 19:59   

Pociąg Szczecin-Kraków przez Wieluń przestanie kursować 15 grudnia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-25, 23:39   

Cytat:

Złoczew. Samorządy popisały list intencyjny
2013-11-25,

Złoczew. Samorządy popisały list intencyjny w sprawie utworzenia Złoczewskiej Strefy Inwestycyjnej oraz wykorzystania planowanej linii kolejowej Bełchatów-Wieluń wraz z linią obsługującą eksploatację złoża węgla brunatnego „Złoczew”.

Złoczew. Samorządy popisały list intencyjny w sprawie utworzenia Złoczewskiej Strefy Inwestycyjnej oraz wykorzystania planowanej linii kolejowej Bełchatów-Wieluń wraz z linią obsługującą eksploatację złoża węgla brunatnego „Złoczew”.

Czternaście gmin i dwa powiaty


W sumie pod listem, który trafił od razu do marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, podpis złożyło szesnastu włodarzy samorządów. Prawie wszyscy przyjechali do Złoczewa.
Podpis pod listem intencyjnym złożyli gospodarze gmin: Złoczew, Wieluń, Brąszewice, Brzeźnio, Burzenin, Kleszczów, Klonowa, Lututów, Ostrówek, Sędziejowice, Widawa, Zduńska Wola i Miasto Zduńska Wola. Oraz z dwóch powiatów: sieradzkiego i wieluńskiego. Z wcześniejszych ustaleń wycofał się powiat zduńskowolski.
Podczas uroczystego podpisania listu intencyjnego nie zabrakło parlamentarzystów z regionu sieradzkiego. Przybył nawet wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk. Wszyscy mówili o szansie rozwoju jaką da planowana pod Złoczewem odkrywka węgla brunatnego. Na spotkaniu byli także przedstawiciele bełchatowskiej kopalni. Przedstawili "kroki milowe" powstania odkrywki za złożu "Złoczew".



Wytrasowane jedynym rozsądnym przebiegiem - zbliżonym do tego co narysowałem kilka postów wcześniej :D .

więcej zdjęć: tutaj

529381212975f_o.jpg
źródło: http://wielun.naszemiasto.pl
Plik ściągnięto 5156 raz(y) 161,93 KB

529381c571868_o.jpg
źródło: http://wielun.naszemiasto.pl
Plik ściągnięto 4062 raz(y) 65,6 KB

5293814acec7c_o.jpg
źródło: http://wielun.naszemiasto.pl
Plik ściągnięto 4012 raz(y) 56,72 KB

_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-11-26, 00:01   

Dzięki tej nitce Wieluński dworzec mógłby bardzo ożyć. Było by fajnie, gdyby ten pomysł się zrealizował.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rawer 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 31
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-26, 00:34   

może się doczekamy połączenia z Łodzią dzięki temu łatwiej na studia lub zakupy:) było by miło by wypaliło jeszcze do wrocławia

paewl co do twojego posta to wycofano 1 z 2 pociągów więc nadal istnieje to połączenie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
puma2091 
Czytał o Wieluniu



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 46
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-28, 16:14   

Parę fotek z posterunku 66.




Więcej tu: https://plus.google.com/u/0/photos/101892363593366318627/albums/5951325306057555841?sort=1

Proszę po lewej kliknąć wszystkie zdjęcia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-08, 22:29   

W materiale TVK WSM zapowiedziano że w zbliżającym się roku podobny remont czeka przejazd na Sieradzkiej.
Moim zdaniem należy tam OBOWIĄZKOWO usunąć jeden z trzech torów z jezdni ... .
Oprócz toru głównego, w jezdni znajduje się funkcjonująca bocznica do Niedzielska (byłej cukrowni) oraz tor zlikwidowanej bocznicy do Zugilu który urywa się kilka metrów za przejazdem ... a powinien zdecydowanie kończyć się przed i nie dochodzić do jezdni.
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-27, 21:29   

wielun.naszemiasto.pl napisał/a:



Przejazd kolejowy w Dąbrowie już po remoncie. Teraz czas na Sieradzką


Pozapadane betonowe płyty odeszły w zapomnienie. Przez tory na drodze krajowej nr 8 w podwieluńskiej Dąbrowie można teraz przejechać bez obaw, że uszkodzi się zawieszenie.


Kierowcy są zadowoleni, że w końcu udało się przeprowadzić oczekiwany remont. Ale zarazem liczą, że teraz PKP wezmą się za przebudowę przejazdu wylocie z Wielunia w kierunku Sieradza, gdzie we znaki dają się ogromne dziury.

- Zasypywanie dziur kamieniem nic nie daje. Musieliby chyba codziennie przyjeżdżać, żeby było dobrze. Tu trzeba poważnych działań, a nie prowizorki! - pomstują kierowcy.

Jest szansa, że przejazd na Sieradzkiej zmieni oblicze.

- Zostały już podjęte działania w tej sprawie. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach oficjalnie wystąpił do PKP PLK. Myślę, że w pierwszej połowie przyszłego roku ten przejazd będzie robiony - mówi Stanisław Kokot z Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność".

Pomiędzy torami miałaby być położona guma. To nowoczesna, ale też droga technologia, którą zastosowano już m.in. na przejeździe w Trębaczewie.

O fatalnym stanie przejazdu kolejowego na ulicy Sieradzkiej pisaliśmy już kilkakrotnie.

Źródło


52bd4d360f6ac_o.jpg
Plik ściągnięto 50 raz(y) 644,61 KB

52bd4d075d85d_o.jpg
Plik ściągnięto 57 raz(y) 314,81 KB

52bd4d1546aca_o.jpg
Plik ściągnięto 62 raz(y) 377,63 KB

52bd4d434bcdc_o.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 463,56 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rawer 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 31
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-11, 01:11   

dzisiaj przeglądałem i znalazłem taki artykuł http://wielun.naszemiasto...rakow,id,t.html czyli ktoś się tym zainteresował :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-12, 10:11   

Stefan napisał/a:
Peron na stacji w Wieluniu ma stare prądożerne oświetlenie, które według obowiązujących trendów nadaje się do wymiany ....


Oprawy oświetleniowe na samym peronie właśnie wymienili na nowe z oszczędniejszym źródłem światła.
Dwie stare zostawili tylko do oświetlenia schodów (te oprawy też powinni zmienić ) oraz jedną na słupie na placu za budynkiem (ta kwalifikuje się chyba do usunięcia).
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
puma2091 
Czytał o Wieluniu



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 46
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-14, 22:18   

Również i na Wieluń-Dąbrowa w peronach są wymienione wszystkie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2014-01-21, 13:02   

Od jakiegoś czasu jestem zagorzałym zwolennikiem kolei. Jako że na linii 181 kursuje jeden pociąg regio postanowiłem skorzystać z tej opcji 6 krotnie (Kępno-Wieluń). Jestem w szoku że ten pociąg istnieje, obsługa pociągu czasami była liczniejsza niż liczba pasażerów (raz jechałem dosłownie sam z Kępna w całym pociągu. Największa ilość podróżnych jaką zanotowałem to 3 osoby plus piesek xp Jestem pełen podziwu że to połączenie funkcjonuje, i niech tak pozostanie. Na pewno jedno połączenie dziennie jest mało atrakcyjne w porównaniu do kursujących głównie busów w tej relacji.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
patryket22 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 44
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-21, 15:08   

Jeżeli chodzi o to połączenie, to ono istnieje ze względu na konieczność przesyłu składów obsługujących trasę z Wielunia w kierunku Śląska, które należą do Wielkopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Jeżdżą na obsługę techniczną, zapewniającą m.in. bezpieczeństwo prowadzenia ruchu. Więc nawet jeżeli jechałby całkowicie pusty, to i tak musi jechać, dlatego relacja ta funkcjonuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2014-01-21, 15:18   

Dobrze wiedzieć. Już myślałem że nasze lokalne władze tak bardzo walczą u marszałka o dofinansowanie tego połączenia żeby za wszelką cenę je utrzymać. (chociaż nie wiem na jakiej zasadzie to funkcjonuje ale tak to sobie wyobrażałem). Dzięki za info
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
paewl 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 123
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-22, 17:30   

A ta obsługa techniczna jest w Kępnie czy Ostrowie Wlkp bo jeszcze nie tak dawno tam ten pociąg dojeżdżał ? Gdyby była możliwa podróż w stronę Poznania to i pasażerowie by byli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW