R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 20:58
Strefa płatnego parkowania
Autor Wiadomość
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-07, 18:46   

ourson chyba nie przeżyjesz tej zmiany. najpierw nie mogłeś sie pogodzić że Cie łoją zamiast 30, 50 groszy a teraz taki psikus Ci sprawili. Naprawde toż to problem by nie rzec życia i śmierci.
Umknęło Ci tylko w tym użalaniu że jest coś takiego jak abonament. No wybacz na niego chyba każdego stać szczególnie że większość jeździ w pare osób. Ale coź pewnie zapomniałeś o tym szczególe przypadkiem :)
mam pytanko do zorientowanych więcej ode mnie. Czy na rynku można parkowac w dni w których on sie nie odbywa oczywiście??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-08, 07:20   

bAN, oczywiście że przeżyję. Choć sensu nie widzę. W skali jednego mieszkańca to może nie są ogromne kwoty, ale pamiętać należy że w skali miasta z kieszeni mieszkańców znika kilkaset tysięcy złotych - pieniędzy na które z pewnością znaleźliby lepsze cele niż kolejne promocyjne pomysły burmistrza.

Wg mnie SPP ma sens jeśli zapewnione są darmowe parkingi wokół strefy. Tak miało być zresztą na początku - przecież SPP wprowadzano w celu pozyskania środków na budowę nowych parkingów - m.in. na Reformackiej. Ja nadal nie widzę sensu wprowadzania opłat na parkingu przy Podwalu - parking stoi w zasadzie pusty bo i kto ma tam parkować? Jeśli ktoś chce zaparkować w centrum to bez problemu znajdzie miejsce parkingowe bliżej swojego celu. A jeśli ktoś chce zaparkować tanio to i tak musi szukać gdzie indziej. Tym samym wybudowano parking który stoi pusty.

Od początku byłem przeciwny SPP bo uważam to za skok na kasę, ale jak pisałem wyżej, jeśli miałoby to wyglądać w ten sposób że zapewnia się darmowe parkingi wokół strefy (parkingi a nie miejsca na ulicach) to ok - niech tak będzie. Ale jeśli Urząd Miejski robi sobie z tego dojną krowę to będę wyrażał swój sprzeciw tak często i tak głośno jak to możliwe.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
veer 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 85
Piwa: 10/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-08, 10:51   

Spooky napisał/a:
Ktoś zarabia najniższą krajową i musi codziennie dojeżdżać do pracy samochodem? Dlaczego nie wybierze komunikacji autobusowej?

Takich osób jest naprawdę sporo. Dlaczego nie mogą korzystać z komunikacji publicznej (przynajmniej część z nich)? Bo autobusy to nie taksówki, które kursują na życzenie, tylko mają konkretny rozkład i nie każdemu pasują godziny kursów. W mojej pracy jest większość osób spoza miasta (kilkanaście) i kiedy tylko mogą to starają się korzystać z PKS, ale nie zawsze się da. Czasem przyjeżdżają autobusami i czekają na rozpoczęcie zmiany nawet godzinę, a to samo jest po zakończeniu pracy. Są takie miejscowości, z których dojechać autobusem na czas i wrócić do domu po prostu się nie da, bo nie ma takich kursów. Te osoby są zmuszone do korzystania z prywatnych samochodów. A w skali Wielunia to już jest spora grupa. Zarobki są podstawowe, zakład nie daje dodatków na dojazdy, bo to nikogo nie obchodzi. Pozostaje zapychanie ulic poza SPP (co jest utrudnieniem dla ich mieszkańców) i parkingi pod marketami. Te parkingi, o których pisze Spooky mieszczą niewiele samochodów (np. te przy Chopina i Krakowskim). To wszystko tylko służy ściąganiu kasy przez miasto, a nie pomaga mieszkańcom (bo ani przyjezdni, którzy muszą słono płacić za postój, ani miejscowi, którzy mają zapakowane jezdnie pod domami nie są zadowoleni). Czy wiecie, ale kierownictwa marketów (przynajmniej niektórych) zabraniają swoim własnym pracownikom parkowania prywatnych samochodów przed marketami w okresie większych zakupów, bo parkingi są dla klientów? I co wtedy?
_________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów, pesymista obawia się, że może to być prawdą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-08, 19:28   

tak z czystej ciekawości. czy Twój zakład pracy z kilkunastoma pracownikami mieści sie w za sięgu SPP ??
Ja nie bronie SPP żeby byc dobrze zrozumianym Włączenie Targowej do niej jest idiotyzmem ale chyba nie pamiętacie jak to wyglądało przed wprowadzeniem opłat. Wszystko zawalone od 9 do 17. Dosłownie wszystko. Teraz przynajmniej jest jako taka rotacja i można swobodnie stanąć na parenaście minut za te 50 groszy. Wtedy było narzekanie że nie ma miejsc, teraz jest że cza za wolne miejsce płacić. No nie da sie tego niestety pogodzić.
Miejsc parkingowych też za bardzo nei ma gdzie zrobić bo będzie narzekanie że nie ma zieleni. I tak w kółko :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-08, 19:43   

veer napisał/a:
W mojej pracy jest większość osób spoza miasta (kilkanaście) i kiedy tylko mogą to starają się korzystać z PKS, ale nie zawsze się da. Czasem przyjeżdżają autobusami i czekają na rozpoczęcie zmiany nawet godzinę, a to samo jest po zakończeniu pracy. Są takie miejscowości, z których dojechać autobusem na czas i wrócić do domu po prostu się nie da, bo nie ma takich kursów. Te osoby są zmuszone do korzystania z prywatnych samochodów. A w skali Wielunia to już jest spora grupa.

Czyli te tysiące samochodów zapychających każdego dnia wieluńskie ulice to są właśnie pojazdy osób mieszkających w takich miejscowościach, że nie uda się stamtąd dojechać autobusem do Wielunia? Ja wiem że są takie miejscowości, z których dojazd autobusem jest bardzo trudny, ale aż tyle?

veer napisał/a:
Pozostaje zapychanie ulic poza SPP (co jest utrudnieniem dla ich mieszkańców) i parkingi pod marketami.

A w przeciwnym wypadku zapychane byłyby ulice ścisłego centrum, co byłoby utrudnieniem dla jego mieszkańców i innych osób załatwiających w nim swoje sprawy.

veer napisał/a:
Te parkingi, o których pisze Spooky mieszczą niewiele samochodów (np. te przy Chopina i Krakowskim).

W sumie darmowe parkingi które wymieniłem mieszczą przynajmniej kilkaset samochodów. Praktycznie całe centrum Wielunia i okolice centrum to jeden wielki parking. Ile powinno być tych miejsc, żeby was zadowolić?

Piszesz, że część pracowników Twojej firmy gdy tylko może, dojeżdża autobusem. Gdyby wybudować kolejne darmowe parkingi, to te osoby z pewnością przesiadłyby się już na stałe na samochód, dzięki czemu te nowe darmowe parkingi od razu byłyby zapchane i już trzeba by było budować kolejne... I tak bez końca.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-08, 19:51   

Spooky napisał/a:
Gdyby wybudować kolejne darmowe parkingi, to te osoby z pewnością przesiadłyby się już na stałe na samochód, dzięki czemu te nowe darmowe parkingi od razu byłyby zapchane i już trzeba by było budować kolejne... I tak bez końca.

No tak... Gdyby były darmowe parkingi to ludzie mieliby tyyyle pieniędzy więcej i każdy kupiłby sobie nowe auto... i znowu nie byłoby gdzie parkować... i tak bez końca.
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-08, 19:53   

darmowe i piętrowe :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-08, 20:18   

Spooky, zadałem pytanie, powtórzę raz jeszcze - potrafisz mi racjonalnie uzasadnić dlaczego parking przy Podwalu ma być płatny, a parking przy Krak Przedmieściu/Chopina bezpłatny?

Albo w ogóle - jaki jest sens płatnego parkingu przy Podwalu (który w chwili obecnej stoi praktycznie pusty)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-03-08, 21:30   

Odkąd płatny jest na Reformackiej, to mimo ze mieliśmy plany i wielką ochotę wyłożyć przed brama kostką, tak teraz uznaliśmy, że to strata pieniędzy. Brak szacunku dla czyjejś własności, przez klientów sklepu metalowego. Głęboko w poważaniu maja to, że rozjeżdżają ziemię, którą ciągle musimy uzupełniać i utwardzać. W doopie mają to, że brama otwarta jest dla właścicieli i lokatorów a nie dla nich. Wjeżdżają sobie jak do siebie, albo zastawiają wjazd czy wyjazd. Zwyczajne świnie i tyle. Nie wspomnę że o tym, ze istnieje w mieście szalet miejski też nie pamiętają.

Dużo lepiej było wtedy, gdy parking był bezpłatny, przynajmniej widać było na nim od czasu do czasu jakieś auto, teraz stoją gdzie się da, nie ważne ze trawa posiana, nie ważne ze rosliny posadzone, przecież to nie ich.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-08, 23:58   

Gregg Sparrow napisał/a:
No tak... Gdyby były darmowe parkingi to ludzie mieliby tyyyle pieniędzy więcej i każdy kupiłby sobie nowe auto... i znowu nie byłoby gdzie parkować... i tak bez końca.

Przeczytałeś dokładnie to, co napisałem? Są osoby, które mają samochód, ale jadą autobusem ze względu na niedostatek bezpłatnych miejsc parkingowych. Jeśli tych bezpłatnych miejsc parkingowych przybędzie, te osoby bez wahania wybiorą samochód i zapchają miasto jeszcze bardziej, a bezpłatnych miejsc parkingowych znów będzie za mało. O paradoksie Braessa słyszał?

ourson napisał/a:
Spooky, zadałem pytanie, powtórzę raz jeszcze - potrafisz mi racjonalnie uzasadnić dlaczego parking przy Podwalu ma być płatny, a parking przy Krak Przedmieściu/Chopina bezpłatny?

Nie ja ustalałem który parking ma być płatny, a który bezpłatny. Ale gdzieś ta granica strefy płatnego parkowania musi przebiegać. Możliwe, że gdyby parking przy Podwalu był bezpłatny, to poprosiłbyś o uzasadnienie, dlaczego parking przy Podwalu jest bezpłatny, a ten przy Reformackiej płatny - i tak dalej.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 13:09   

Spooky napisał/a:
Nie ja ustalałem który parking ma być płatny, a który bezpłatny. Ale gdzieś ta granica strefy płatnego parkowania musi przebiegać. Możliwe, że gdyby parking przy Podwalu był bezpłatny, to poprosiłbyś o uzasadnienie, dlaczego parking przy Podwalu jest bezpłatny, a ten przy Reformackiej płatny - i tak dalej.


Nie Ty ustalasz, ale jesteś gorącym zwolennikiem tego wynalazku. Stąd zakładam że widzisz sens...

Czy SPP musi mieć granice? Czy musi to być jakiś określony obszar? Wg mnie nie ma żadnych przeciwwskazań aby wewnątrz SPP istniały obszary nie objęte opłatami.

Parking przy Podwalu jest dość specyficzny - jest poza centrum, lekko na uboczu, jak widać po obłożeniu - nie jest wogóle potrzebny. Może zatem lepiej byłoby zaorać i posiać trawę? Albo zmienić go na bezpłatny... bo w tym układzie jaki jest teraz jego istnienie nie ma żadnego uzasadnienia.

Tak - Reformacka to kolejne pytanie... na początku była wyłączona z SPP i słusznie - to nie jest miejsce gdzie ludzie chętnie parkują w celu udania się do centrum miasta...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 13:34   

A tak z ciekawości - czy pracownicy firmy, która zajmuje się wręczaniem mandatów też muszą kupować bilety powiedzmy miesięczne czy mogą za darmo stać?

edit:ok już się dowiedziałam ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 14:21   

Spooky napisał/a:
ourson napisał/a:
Spooky, z tym pod dostatkiem to bym raczej nie przesadzał.

Dwa wielkie parkingi przy ul. Kopernika.


Aby tam zaparkować trzeba mieć wielkie szczęście, mam takie wrażenie że parkują tam pracujący w centrum ludzie. Po 15 to już w ogóle nie ma szans na zaparkowanie tam.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 14:28   

ourson napisał/a:
Czy SPP musi mieć granice? Czy musi to być jakiś określony obszar? Wg mnie nie ma żadnych przeciwwskazań aby wewnątrz SPP istniały obszary nie objęte opłatami.

To wprowadziłoby tylko niepotrzebny zamęt.

ourson napisał/a:
Parking przy Podwalu jest dość specyficzny - jest poza centrum, lekko na uboczu, jak widać po obłożeniu - nie jest wogóle potrzebny. Może zatem lepiej byłoby zaorać i posiać trawę? Albo zmienić go na bezpłatny... bo w tym układzie jaki jest teraz jego istnienie nie ma żadnego uzasadnienia.

Szczerze mówiąc sam byłem zdziwiony powstaniem tego parkingu w tym miejscu. Zaoranie i zasianie trawy to mógłby być naprawdę dobry pomysł. Skoro parking nie jest wykorzystywany przez kierowców, to znaczy że jest im niepotrzebny. W takim razie po co ponosić koszty jego utrzymania? Tym bardziej śmieszą mnie plany wybudowania kolejnego parkingu w tym rejonie miasta (pomiędzy ul. Reformacką, a Głowackiego).

ourson napisał/a:
Tak - Reformacka to kolejne pytanie... na początku była wyłączona z SPP i słusznie - to nie jest miejsce gdzie ludzie chętnie parkują w celu udania się do centrum miasta...

Reformacka powinna być włączona do SPP z jednego prostego powodu. Osoby parkujące tam najczęściej korzystają też z ulic w ścisłym centrum miasta żeby tam dojechać lub stamtąd wyjechać, zatem tworzą tłok w centrum, w związku z czym powinny płacić.

glizda napisał/a:
Aby tam zaparkować trzeba mieć wielkie szczęście, mam takie wrażenie że parkują tam pracujący w centrum ludzie. Po 15 to już w ogóle nie ma szans na zaparkowanie tam.

Pisałem już wcześniej na ten temat - praktycznie obojętnie ile by bezpłatnych miejsc parkingowych nie powstało w okolicach centrum, i tak wszystkie będą zapchane.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 16:05   

Spooky napisał/a:
Szczerze mówiąc sam byłem zdziwiony powstaniem tego parkingu w tym miejscu.


Ten parking powstawał właśnie jako bezpłatny parking poza SPP... ale później włączono go do SPP... bo główny cel SPP jest tylko jeden - uzyskać jak największe wpływy do budżetu i kasy administrującego parkingami. Nic więcej się nie liczy w oczach burmistrza...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW