R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014 - II tura

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Wielunia 2014?
Antczak Janusz
36%
 36%  [ 27 ]
Okrasa Paweł
53%
 53%  [ 39 ]
Nie pójdę na wybory
9%
 9%  [ 7 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-11-26, 09:36   

red napisał/a:
(...)historie o olbrzymim zadłużeniu Pawła Okrasy przez kosztowne kampanie wyborcze słyszałem już 4 i 8 lat temu. I jakoś jego firma dalej funkcjonuje, co więcej - ma się całkiem dobrze. Więc argument o skoku na kasę to kit wciskany ludziom.


Panu Okrasie nie będzie szkoda zamykać po zwycięstwie tak dobrze prosperującego przedsiębiorstwa ? Przecież do takich zysków dochodzi się latami pracy :wink: A tutaj nagle ciach i firmy nie ma. ?? ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 10:53   

hiszpan napisał/a:
Panu Okrasie nie będzie szkoda zamykać po zwycięstwie tak dobrze prosperującego przedsiębiorstwa ? Przecież do takich zysków dochodzi się latami pracy :wink: A tutaj nagle ciach i firmy nie ma. ?? ;)


To jest skrzętnie przemyśany plan. Rozkręci lokalny biznes, zrobi z Wielunia eldorado by po 4 latach wrócić do biznesu z przytupem :) Poza tym jak zlikwiduje stanowisko v-ce burmistrza to wynagrodzenie wzrośnie o 50% na zasadzie fifty-fifty. Nie ma nic za darmo. Oszczędnościami gmina musi się podzielić, a i tak wyjdzie na plus.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 10:59   

mcdek napisał/a:
Poza tym jak zlikwiduje stanowisko v-ce burmistrza to wynagrodzenie wzrośnie o 50% na zasadzie fifty-fifty. Nie ma nic za darmo. Oszczędnościami gmina musi się podzielić, a i tak wyjdzie na plus.


Czytałeś gdzieś o tym czy to Twój wymysł?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 11:18   

Słyszałem od dobrze poinformowanej osoby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 11:19   

mcdek napisał/a:
Słyszałem od dobrze poinformowanej osoby.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie wspomniała o tym że zaraz po wyborach w Wieluniu wyląduje UFO :D :D
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 11:30   

Sam możesz ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia obydwu zdarzeń na podstawie doświadczenia życiowego, które pewnie posiadasz :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 11:44   

mcdek, właśnie oceniłem 8)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 11:46   

A to nowość :razz: Jestem trochę zaskoczony, bo przecież słów krytyki na tematy "igrzysk zamiast chleba" było co niemiara, a tutaj ciach i będzie prawie po staremu. Piszę prawie, bo jest mała zmiana.
Przeczytane na stronie facebooka Pawła Okrasy
Cytat:
Większość to tylko udogodnienia dla przedsiębiorców. Czy Dni Wielunia i inne imprezy okolicznościowe będą dalej się odbywać w Wieluniu ?? Bo doszły mnie słuchy że Pan Okrasa nie jest ich zwolennikiem. Może w końcu Pan mi odpowie na to pytanie ?? Pisałem do Pana i odpowiedzi się nie doczekałem
.
Ktoś zadał pytanie, a Paweł Okrasa odpowiedział;
Cytat:
Dni Wielunia będą organizowane. Większość imprez będzie organizowanych. Rezygnujemy z organizacji Święta Bursztynu !

Rezygnujemy z pomysłu ewentualnego poprzednika, aby nie daj Boże lud nie kojarzył Dni Bursztynu z Antczakiem :twisted:
I OK., ma pan Okrasa do tego prawo, on siedzi na tronie, on podejmuje decyzje i on ewentualnie za nie odpowiada. Mówimy w tej chwili typowo hipotetycznie :twisted:
To jak mam pewne wątpliwości co do rezygnacji z Dni Bursztynu. Co prawda stary to już wpis, ale spokojnie można się do niego odnieść;
Cytat:
Wieluńskie Święto Bursztynu to jeden z elementów strategii budowy marki "Nadwarciańskiego Szlaku Bursztynowego", który ma promować Ziemię Wieluńską jako doskonałe miejsce "do uprawiania aktywnej turystyki, z kulturą w tle". W powiecie wieluńskim realizowany jest także za środki unijne projekt "Wzmocnienie roli szlaku bursztynowego i innych szlaków tematycznych w zintegrowanym produkcie turystycznym województwa łódzkiego". W ramach projektu przebudowano kilkadziesiąt kilometrów dróg, oznakowanych zostanie w sumie ponad 380 km szlaków turystycznych, w tym rowerowe oraz piesze. Powstały także punkty informacji turystycznej w Wieluniu, Osjakowie i Ożarowie. Inny element projektu to inwestycje w zabytki kultury; dotąd wyremontowano kilkanaście charakterystycznych dla powiatu wieluńskiego zabytkowych drewnianych kościółków wybudowanych w tzw. typie wieluńskim. Na zabytkowym szlaku znajdują się także dwór modrzewiowy w Ożarowie z Muzeum Wnętrz Dworskich i odrestaurowany wiatrak typu koźlak w Kocilewie. Powstał także portal informacji turystycznej www.turystyka.wielun.pl, na którym można znaleźć m.in. mapy, opisy tras turystycznych zarówno rowerowych, pieszych czy samochodowych, bazę obiektów noclegowych, gastronomicznych, rekreacyjno-sportowych oraz kalendarium wydarzeń. Wartość projektu, którego realizacja ma się zakończyć w tym roku to 57 mln zł, z czego 43 mln zł to środki z UE. Nadwarciański Szlak Bursztynowy został uznany przez Regionalną Organizację Turystyczną Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Łódzkiego w 2011 roku.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki...luniu,id,t.html

Rezygnujemy panie Okrasa, bo się nie opłaca, chociaż UE pewnie więcej do tego dopłaca niż do samych Dni Wielunia, czy nie chcemy przypominać ludziom czyj to tak naprawdę pomysł :roll:

A tak w ogóle to jak widać nie rezygnuje pan z "igrzysk" by nie drażnić ludu (czyli wszystko zostaje po staremu, to po co zmieniać gospodarza?), zmniejsza pan podatki dla przedsiębiorców, zamyka strefę płatnego parkowania. Normalnie kraina miodem i mlekiem płynąca. Fajna bajka, ale cały czas to tylko bajka :)
Za to muszę się chyba sam dozbroić, bo poruszanie się wieczorami po naszych osiedlach i ulicach, to wyzwanie nie lada. A nic pan Okrasa w temacie bezpieczeństwa nie proponuje, może on nie widzi problemu. Ja widzę i dlatego ... . ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez miko 005 2014-11-26, 11:49, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 11:46   

hiszpan napisał/a:
red napisał/a:
(...)historie o olbrzymim zadłużeniu Pawła Okrasy przez kosztowne kampanie wyborcze słyszałem już 4 i 8 lat temu. I jakoś jego firma dalej funkcjonuje, co więcej - ma się całkiem dobrze. Więc argument o skoku na kasę to kit wciskany ludziom.


Panu Okrasie nie będzie szkoda zamykać po zwycięstwie tak dobrze prosperującego przedsiębiorstwa ? Przecież do takich zysków dochodzi się latami pracy :wink: A tutaj nagle ciach i firmy nie ma. ?? ;)


Odda w zarząd bratu albo wspólnikowi i po problemie.
Jedni startują do władzy będąc urzędnikami, inni będac nauczycielami a ktoś inny będąc bezrobotny. Ma to swoje plusy i minusy.


Przy okazji dowiedziałem się wczoraj, że WDK wydał 20 tys zł na UŻYWANY EKSPRES AUTOMAT do kawy. Pomijam fakt że za 20 tys można kupić auto. :D

Chłopaki mają rozmach, zwłaszcza przed wyborami ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2014-11-26, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-11-26, 11:50   

W zarząd ? Co masz dokładnie na myśli ? Jak to miałoby formalnie wyglądać ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 12:01   

Umowa o zarządzanie przedsiębiorstwem. Ktoś w zastępstwie zarządza Twoją firmą - dokonuje określonych czynności typowych dla prowadzenia firmy, można też się umówic o zaciaganie zobowiązań(zależy od formy).

Zależy od formy działalności. Spólka z o.o. czy zwykła DG różnią się. W przypadku spółki możesz byc właścicielem a prezesem jest ktoś inny. DG jest dużo prostsza. Nie wiem jaką formę ma Paweł.

Nie stosowałem nigdy tego więc musiałbyś poczytać na gazecie prawnej w internecie jak to funkcjonuje.


Bardziej mnie interesuje sprawa 3mln zł wydanych na strone www przez Antczaka. Czy organ odpowiedni zajmie się niegospodarnością, której dokonał Antczak. Czy też sprawie ukręcą łeb jak w przypadku wręczenia korzyści majątkowej przez prezesa Społem w celu niedopuszczenia artykułu o kurczaku z robakami. Kwota korzyści majątkowej to było 10 tys zł. Pan Rajch(Kulisy Powiatu) pisał że Wieluński Sąd sprawę umorzył.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 12:14   

Mateusz napisał/a:
Czy też sprawie ukręcą łeb jak w przypadku wręczenia korzyści majątkowej przez prezesa Społem w celu niedopuszczenia artykułu o kurczaku z robakami. Kwota korzyści majątkowej to było 10 tys zł. Pan Rajch(Kulisy Powiatu) pisał że Wieluński Sąd sprawę umorzył.

A co miał zrobić jak przestępstwa nie było? Równie dobrze można by ścigać Okrasę za zlecanie druku pseudosondaży czy oszczerczych artykułów w zamian za korzyści majątkowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 12:23   

miko 005 napisał/a:
a to muszę się chyba sam dozbroić, bo poruszanie się wieczorami po naszych osiedlach i ulicach, to wyzwanie nie lada. A nic pan Okrasa w temacie bezpieczeństwa nie proponuje, może on nie widzi problemu. Ja widzę i dlatego ...
To może zapytaj swojego faworyta Antczaka o jego pomysły na Wieluń. Bo jak na razie widzę to nie ma żadnych. Nigdzie żadnego programu, zero pomysłu. Za to osiągnięcia w stylu "zakup tulipanów" czy "podpisanie umowy na budowę obwodnicy".

Masz takie typowo urzędnicze i socjalistyczne myślenie. Skoro UE dokłada do czegoś to trzeba to robić -nawet jeśli jest to irracjonalne i wymaga poniesienia wydatków. To tak samo jakby zadłużyć miasto na miliony zł w imię budowy nierentownego z założenia aquaparku, bo UE dokłada do jego budowy np 50%...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 13:42   

red napisał/a:


2. Paweł Okrasa nie ma poparcia w Radzie - FS - 3, PiS - 1, PG - 3 to razem 7 przeciwko 5 Antczaka, a co zrobią sieroty po Antczaku gdy przegra???


Może jeszcze dokładniej rozwiniesz tą ostatnią część zdania. Spróbujesz ?

red napisał/a:

5. Paweł Okrasa bankrutuje - radni składali zeznania podatkowe na koniec kadencji - Paweł okrasa miesięcznie zarabia więcej niż będzie zarabiał jako Burmistrz.
[/b]



Red nie wciskaj kitu, ważniejsze jest roczne, bo przy działalności gospodarczej okresowe nie odźwierciedla stanu firmy. Porównując roczne - Okrasa jest w tyle. W sprawozdaniu na koniec kadencji Okrasa zrobił błąd w sprawozdaniu i źle postawił kropkę albo to jest nieprawdziwe zeznanie finansowe.


Mateusz napisał/a:

...
Bardziej mnie interesuje sprawa 3mln zł wydanych na strone www przez Antczaka. Czy organ odpowiedni zajmie się niegospodarnością, której dokonał Antczak..


Może ja myślę o czym innym i Ty nie rozumiesz, albo o czymś nie wiem. Napisz skąd masz tą informację o 3 mln


red napisał/a:
miko 005 napisał/a:
a to muszę się chyba sam dozbroić, bo poruszanie się wieczorami po naszych osiedlach i ulicach, to wyzwanie nie lada. A nic pan Okrasa w temacie bezpieczeństwa nie proponuje, może on nie widzi problemu. Ja widzę i dlatego ...
To może zapytaj swojego faworyta Antczaka o jego pomysły na Wieluń. Bo jak na razie widzę to nie ma żadnych. Nigdzie żadnego programu, zero pomysłu. Za to osiągnięcia w stylu "zakup tulipanów" czy "podpisanie umowy na budowę obwodnicy".

Masz takie typowo urzędnicze i socjalistyczne myślenie. Skoro UE dokłada do czegoś to trzeba to robić -nawet jeśli jest to irracjonalne i wymaga poniesienia wydatków. To tak samo jakby zadłużyć miasto na miliony zł w imię budowy nierentownego z założenia aquaparku, bo UE dokłada do jego budowy np 50%...


Na pewno nierentowne jest schronisko dla zwierząt co chce Okrasa i kilka jego innych pomysłów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-26, 15:18   

mcdek napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Czy też sprawie ukręcą łeb jak w przypadku wręczenia korzyści majątkowej przez prezesa Społem w celu niedopuszczenia artykułu o kurczaku z robakami. Kwota korzyści majątkowej to było 10 tys zł. Pan Rajch(Kulisy Powiatu) pisał że Wieluński Sąd sprawę umorzył.

A co miał zrobić jak przestępstwa nie było? Równie dobrze można by ścigać Okrasę za zlecanie druku pseudosondaży czy oszczerczych artykułów w zamian za korzyści majątkowe.


Przestępstwo miało miejsce ponieważ wręczanie łapówek jest karalne - a chodziło o interes np. Twój gdybyś kupował kurczaka na rożnie czy mnie i innych nieświadomych ludzi. A rozmowa nagrana z prezesem Społem o tym świadczy - można sobie odsłuchać w necie.

Wieluński sąd może sobie to interpretować jak chce, jak każdy inny sąd. Sąd bierze dowody i na podstawie swojego doświadczenia życiowego analizuje je i wyciąga wnioski.

Prawdą jest że podobne sprawy w mediach kończą się podobnie jesli chodzi o wpływowe osoby ze świata biznesu/polityki.


Czy gdybyś zakupił olej do silnika w jednej z firm w Wieluniu do swojego auta i okazało się że olej jest podrabiany, nie ma właściwości odpowiednich. Poszedłbyś z tym do mediów. A właściciel sprzedający oleje zadzwonił do tejże gazety, radia i proponował im łapówkę, żeby sprawa nie pojawiła się w mediach?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW