R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Burmistrz Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-12-05, 15:38   

MM12345 napisał/a:
Wg moich informacji "nasz" burmistrz elekt przy spotkaniu się z nowymi radnymi stwierdził, że będzie musiał zrezygnować z części swojego planu wyborczego. Poczekajmy do pierwszej sesji, może poznamy więcej szczegółów.

red nie skomentujesz tego ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2014-12-05, 20:04   

A przepraszam bardzo, czy red to nowy rzecznik burmistrza Okrasy?
Choć w sumie to nie moja gmina, więc się nie powinienem wypowiadać :P
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-12-06, 07:58   

Moja też nie jest, ale zastanawiam mnie co ma red do powiedzenia, jako aktywny forumowicz i człowiek Okrasy w wyborach do rady... Co się stało z programem wyborczym i dlaczego z jego części burmistrz rezygnuje? Jest chyba na tyle doświadczonym politykiem, że chyba dobrze przemyślał swój program wyborczy i jego realność spełnienia. red jako moderator ma prawo usuwać niektóre posty więc wypowiedzieć się też może w temacie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-06, 08:38   

MM12345 napisał/a:
Wg moich informacji "nasz" burmistrz elekt przy spotkaniu się z nowymi radnymi stwierdził, że będzie musiał zrezygnować z części swojego planu wyborczego. Poczekajmy do pierwszej sesji, może poznamy więcej szczegółów.
Proszę nie siać fermentu. Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem z burmistrzem elektem i nie wycofał się realizacji żadnego punktu swojego programu. Oczywiście nie wszystko uda się zrealizować od razu - na niektóre rzeczy będą potrzebne tygodnie, na inne miesiące, a pewnie jeszcze inne wymagają 2-3 lat. Ale zgodnie z założeniami, wszystkie mają być zrealizowane. Więc prosiłbym aby nie próbować rozliczać nowego burmistrza jeszcze przed jego zaprzysiężeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-12-06, 09:18   

Dzięki za odpowiedź
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-06, 16:19   

A po zaprzysiężeniu, usłyszymy zapewne expose nowego burmistrza. I myślę że to już będzie pierwsza konfrontacja na linii; co obiecywałem przed wyborami, a co jestem w stanie zrobić już po nich ;)
Z przyczyn obiektywnych nie będę mógł brać udziału w tych wydarzeniach (uroczysta sesja z zaprzysiężeniem), mam nadzieję, że gdzieś przeczytam lub odsłucham samego expose.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-06, 16:32   

expose nowego burmistrza Wielunia. Ależ to brzmi :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-12-06, 18:37   

Jak dla mnie likwidacja strefy płatnego parkowania w Wieluniu jest delikatnie stwierdzając chybiona. Naturalnie reguluje parkowanie. Wyrzucając parkomaty na złom wracamy do czasów, gdy auta na kaliskiej czy przy legionów nie rotują wcale bądź minimalnie w godz. 8:00-17:00.
Argumenty jakie czytałem na niektórych profilach piewców nowego rozwiązania są naprawdę oderwane od rzeczywistości. Najbardziej mnie rozbawiła armata wytaczana w kontekście możliwości pozwolenia sobie na parkowanie za 1 zł per 30 min. WTF? Jak kogoś nie stać na wydanie 2 zł za godzinę parkowania to jak go stać na 200 zł za jedno z najtańszych ofert obowiązkowego OC? O innych kosztach utrzymania auta już nie wypada wspominać.
Niewygodne parkowanie? Trzeba ruszać się z auta i wracać? Jak ktoś jest leniwy to pakuje w telefon aplikację mobilet i wlepkę na szybę. Sama apka obsługuje kilkanaście miast, także przy dalszych wojażach równie przydatna.
Wpływ dla UM z parkomatów chociażby 200k rocznie to i tak na chociaż mała inwestycję wystarczy. Zawsze te 200k nie trzeba wykroić z budżetów na i inne cele.
Skoro wszystkie miejsca parkingowe za darmo to proponuję w geście zlikwidować miejsce uprzywilejowane pod UM ;) Tak by być bliżej problemów obywateli oczywiście!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-06, 19:40   

waldex napisał/a:
Jak dla mnie likwidacja strefy płatnego parkowania w Wieluniu jest delikatnie stwierdzając chybiona.

Dajcie sobie spokój z tą SPP, to typowa kiełbasa wyborcza w ustach nowego burmistrza, a wcześniej kandydata ;) Jako radny w Radzie Miasta doskonale wiedział, że strefa nie jest do ruszenia do połowy 2018 roku. Chroni ją odpowiednio skonstruowana umowa. Oczywiście można ją zerwać, ale wtedy zapłacimy karę umowną, coś w granicach 50 tys. zł.

Strefa Płatnego Parkowania, może się jednak okazać w 2018 roku taką kartą przetargową w przyszłych wyborach. Umowa przestanie obowiązywać gdzieś w czerwcu 2018, burmistrz z rozmachem funduje mieszkańcom darmowe parkingi bo ... przecież je obiecał. Dlaczego tak późno? No bo przecież poprzednik tak podpisał umowę, że wcześniej się nie dało :twisted: Jeśli lud nie zrozumie fortelu, to kupi ten bajer i będzie plus w kampanii wyborczej na następną kadencję. Ot taka polityka :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-12-06, 20:13   

miko 005 napisał/a:
Dlaczego tak późno? No bo przecież poprzednik tak podpisał umowę, że wcześniej się nie dało :twisted: Jeśli lud nie zrozumie fortelu, to kupi ten bajer i będzie plus w kampanii wyborczej na następną kadencję. Ot taka polityka :roll:


Dobrze kombinujesz, jednak nie wiem, czy to by mialo jakieś znaczenie w przyszłej kampanii. Janusz Antczak rozpoczął obecnie wiele prac związanych z infrastrukturą drogową, dziwnym trafem tyle przed wyborami jest robione, na moim osiedlu np. nagle chodniki kładą, przez 4 lata nic się nie działo ..., w centrum drogi robią - ile taka zagrywka mu dała? widzieliśmy w 2 turze.

Wg mnie więcej może dać Pawłowi Okrasie wybudowanie obwodnicy (co ma się stać w przeciągu 2 lat) i ściągnięcie na tamte tereny jakiejś firmy / firm, która zapewni / zapewnią miejsca pracy itp. - wcześniej budując tam swoją siedzibę / siedziby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-07, 11:48   

wojtas napisał/a:
Wg mnie więcej może dać Pawłowi Okrasie wybudowanie obwodnicy (co ma się stać w przeciągu 2 lat)

O jakiej obwodnicy mowa?
I jakie to firmy miałyby osiedlić się w pobliżu obwodnicy?
Nie pytam personalnie o konkretne firmy, tylko o to, kto będzie inwestował w polu, przy drodze, która będzie miała bodajże trzy węzły; wjazd, środek i wyjazd.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-12-07, 14:53   

Przekonamy się za jakiś czas ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-07, 15:08   

Łódź, ul. Piotrkowska. Jedzie wozak wozem konnym pełnym węgla i krzyczy.
-wungiel przywiozłem, wungiel !!!
odwraca się koń i mówi
- tak k.u.r.w.a, ty przywiozłeś

:D :D :D
To tak na wszelki wypadek gdyby to miało chodzić o obwodnicę północną :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-12-07, 15:14   

To, za czyjej kadencji będzie coś zrobione, to już mniejszy problem, ludzie czekają na efekty, a że się komuś trafi to, czy tamto, dzięki poprzednikowi, czy poprzednikom, to już inna sprawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-07, 16:17   

Cytat:
... kto będzie inwestował w polu, przy drodze, która będzie miała bodajże trzy węzły; wjazd, środek i wyjazd.
W polu... To mi wystarczy. Dziś ruch tranzytowy koncentruje się na skrzyżowaniach Głowackiego z Sieradzką, Śląskiej z Piłsudskiego i Krakowskiego Przedmieścia z 18-go Stycznia. Tylko czy burmistrz, który mieszka na wsi będzie sobie zaprzątał głowę stężeniem spalin i poziomem hałasu w centrum naszego grajdołka?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW