R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Stare Sady - Najniebezpieczniejsza część miasta by Wikipedia
Autor Wiadomość
aga 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Paź 2005
Posty: 132
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-02-04, 19:25   

Niestety Cogito do standardów Niemieckich jeszcze nam daleko...na osiedlu Wyszyńskiego(oczywiscie nie nazwa osiedla jest tutaj najwazniejsza)spotkałam sie z kolezanką,podczas naszej romowy zaczeła nas zaczepiać niedaleko stojąca grupa wyrostków,na poczatku to bylo cos co moznaby nazwac "końskie zaloty"...pod wpływem braku naszej reakcji,ich teksty zaczeły byc coraz bardziej wulgarne(przeciez stało ich kilku,wiec trzeba bylo strzelic popisowy występ),w pewnym momencie nie wytrzymałam i zareagowałam dosyc ostro,ale nie uzywajac wulgarnych słow...no i sie zaczeło,chyba pol osiedla słyszało jak wyzywał nas od...takich i owakich!!!! Tak sie zdenerwowałam,ze zadzwonilam na policje z prosba o przysłanie patrolu...nie odchodzilam od okna pilnujac czy rzeczywiscie przyjada.Przybyli ale po 40 minutach kiedy klatka pod ktora stała ta gromada juz dawno byla pusta...ehhhh i jaki sens miala moja interwencja...ja rozumiem,ze nie jestem jedyna miszkanka Wielunia,ktora w tej chwili akurat potrzebowała patrolu,ale 40 min..to lekka przesada!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2006-02-05, 10:38   

Można to tak postrzegać, że Niemcy to państwo policyjne. Ale należy spojrzeć na to z inne strony. Podaję na przykłądzie Brelina, który znam bardzo dobrze. Berlin to istna wieża Babel. Na ulicach można spotkać wszystkie narodowości. Nie powiem, że żyją one wsymbiozie, ale może nazwę to inaczej. Zyją we własnych gornach, co nie oznaca, że są hermetyczni. Mam tam wielu przyjaciół i nie jest ważne jaki mają odcień skóry,albo jaki ich ojczysty język.
Ale nie o tym chciałem pisać. W Berlinie można, w środku nocy, spokojnie iść ulicą. Po pierwsze - nikt się tobą nie interesuje, po drugie - Berlin tętni życiem nocnym i nie jesteś tym wyjątkiem na ulicy.
A co do szarej polskiej rzeczywistości. Nie mamy społeczeństwa obywatelskiego i długo nie będziemy mieć. To świadomość społeceństwa przesądza o jego sile.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-05, 11:50   

cogito napisał/a:
To świadomość społeceństwa przesądza o jego sile.


Może jest w tym troche prawdy, ale nijak ma się to do Polski, do polskiego prawa a co za tym idzie - do działań naszej policji. Tutaj trzeba zmienić prawo, przez co ludzie staną się bardziej odważni, bo będą pewni że temida czuwa nad nimi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-05, 12:45   

Jejku ja nie wiedzialam, ze na moim osiedlu takie rzeczy sie dzieja. Na szczescie mieszkamy z Dominika kawalek od 'trojkata bermudzkiego' :wink:
musze przyznac ze wiecej chamstwa widocznego jest na wyszynskiego w okolicach globi, ale to moze nasi osiedlowi chlopcy tam chodza na zakupki :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-13, 11:16   

Wow, no proszę gdzie ja mieszkam :grin: Strach z domu wyjść ;) tymbardziej, że do trójkąta bermudzkiego niedaleko ...
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-13, 23:40   

LARRY, gdyby cie ktos zaczepial to od razu mow, ze na sadach mieszkasz :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-14, 16:15   

Chyba że jesteń na WP albo AK to wtedy lepiej nie mów że jesteś z SS :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-14, 16:16   

daff, i jeszcze go spiorą za współlokatów :>
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-15, 10:59   

Hehe spokojnie, kilkanaście lat daję radę, doświadczenie nabyte wiec i dalej sobie poradzę :)
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-03-05, 11:53   

"Ham-burg" ta nazwa zostanie już na zawsze przypisana SS i więcej w tym żartu jak złośliwości, ale problem bandytyzmu na tym osiedlu jest bardzo poważny. I nad tym trzeba ubolewać i jakoś to rozwiązać. A trzeba by zacząć od samych RODZICÓW, ludzie te dzieciaki które teroryzują osiedle to 13-17sto latki więc co one robią póżnymi wieczorami poza domem? Druga sprawa to organa ścigania muszą zacząć egzekwować prawo i karać z premedytacją wszystkie huligańskie wyczyny. A swoją drogą to kwestia czasu kiedy dojdzie na tym osiedlu do prawdziwej tragedii. A wtedy "wszystkie dzieci są BE tylko nie nasze" PRAWDA!! Zacznijmy więc porządek od własnego podwórka.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
agnieszka 
Słyszał o Wieluniu
aga75


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 10
Postawił 1 piw(a)
Skąd: wieluń
  Wysłany: 2006-03-24, 10:43   

jestem mieszkanką SS od niedawna, ale od dawna wiem że większość tu to chamy i burki a niewielka ilość to normalni ludzie. Ja jestem rdzenną wielunianką i nigdy nie chciałam mieszkać na Sadach, byłam troche załamana gdy tak wyszło.Ale bardzo dobrze mi sie teraz tu mieszka i nie narzekam.Co do sąsiedztwa to można sie przyzwyczaić i ignorować co poniektórych. Fakt jest taki ,że niektórzy zachowuja się jak ostatnie bydlaki i niestety nigdy nie nauczą sie kutury ale to jest wina rodziców i tego jak byli wychowywani.Trzeba to lekceważyć i tyle. :roll: :roll: :570:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-24, 13:20   

miko 005 napisał/a:
"Ham-burg

Ja mieszkam na Hamburgu... moja dzielnica sie tak nazywa... chodzą plotki że to od tego żę mieszkają (mieszkali) tu same buraki ze wsi co im słoma z butów wystawała ale ja sie do nich nie zaliczam ...:P
A teraz osiedle już po parunastu latach ładnie sie rozbudowało jest nowoczesne i bardzo kontrowersyjne.. oj co tutaj sie dzieje ...:)
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-24, 22:35   

Malinka napisał/a:
buraki ze wsi co im słoma z butów wystawała ale ja sie do nich nie zaliczam ...



czy aby na pewno?

uwazasz, ze na wsi mieszkaja same buraki :?: :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-24, 22:50   

No co ty daff ... na wsi mieszkaja tacy sami ludzie jak w mieście napisałam jak ludzie okreslają móje osiedle... :roll:
A że ja sie do nich nuie zaliczam to był żart chyba widzisz po emocie???
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2006-03-26, 16:08   xxx

Nie należy zbytnio generalizować. W Wieluńskim Hamburgu mieszkają także normalni ludzie:) A co do policji to masakra! Jezdza w ta i spowrotem wszedzie jej pelno a chuligani i tak robia co chca bo funkcjonariusze boja sie wyjsc z auta a juz bron boze podjezdzac blizej takiej grupki. Ale co sie dziwic. Beda ryzykowac za te marne 1500 brutto... po co im to?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW