R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kim jest dla Was Janusz Palikot?
Autor Wiadomość
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-02, 02:52   

red napisał/a:
Powiedział dosadnie ale prawdziwie.
red, co ma ew. kłamstwo do prostytucji? :wink: Poza tym ona nie kłamała, tylko przedstawiła ten niewielki procent środków wydanych z perspektywy 07-13 jako jakiś dramat, co jest oczywistą bzdurą. Można było tę manipulację zrównać z ziemią prostą argumentacją, co zresztą kompetentnie uczyniła minister Bieńkowska. Ale nie, oczywiście pierwszy musiał wyskoczyć pajac Palikot i zabełkotać to, co zabełkotał. Na całe szczęście Platforma nie składa się z samych Palikotów...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-02, 15:53   

gregg napisał/a:
Jak słuchałem dzisiaj wystąpienia Kaczorka to w 90% pokrywało sę z tym co napisał Palikot. :D
Palikot jest inteligentnym facetem i odkrywa całą prawdę o niudolości PiSu.


mareks napisał/a:
Nie odkrywa a przykrywa nieudolność PO.
Coś Wam się pomyliła inteligencja z chamskim cwaniactwem bo nie można być jednocześnie chamem i inteligentem.


Mógłbym się zgodzić wami. Palikot jest inteligentny(choć gdyby przyjąć obrażanie prezydenta) i chamski. Szkodzi PiSowi i po części PO zrażając do siebie część ludzi, którym jego zachowanie się nie podoba.

Media mają pożywkę, a PiSowcy nabijają Palikotowi komentarze i wejścia na blogu. Choć ja tam na jego blogu niczego wartościowego nie znalazłem - złośliwe komentarze, często trafne.

Już wolę czytać blog Waldemara Rajcy http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-02, 20:26   

siwy_ napisał/a:
red, co ma ew. kłamstwo do prostytucji?

To jest taki skrót myślowy. Często się mówi, że jeśli ktoś robi coś wbrew sobie ale np ma z tego jakieś korzyści to sie prostytuuje - liczy się dla niego zysk a nie bycie w zgodzie z własnym sumieniem. I tak było zapewne w tym wypadku - min. Gęsicka zakłamała rzeczywistość byleby tylko dopiec POlitycznym przeciwnikom. Zrobiła to dla korzyści własnych lub własnej partii.

A co do Palikota - jest to niewątpliwie człowiek inteligentny, ale w swoich wypowiedziach czasami przekracza granice dobrego smaku. Jednakże jako jeden z nielicznych polityków nie jest uzależniony tylko i wyłacznie od woli wyborców - doskonale sprawdził się jako biznesmen. Dlatego może sobie pozwolić na szczerość. A media mają radoche z jego wypowiedzi i niepotrzebnie się tym zajmują. Podchwytuje to PIS który ciągle domaga się jego zdyscyplinowania i ukarania oraz PO, które raz się oburza, raz odcina od jego wypowiedzi, a innym razem popiera. I tak wkoło Macieju...

Osobiście traktuje takich polityków jak Palikot czy Kurski jako swoisty folklor. Bez nich byłoby smutno i nudno :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-02, 21:02   

siwy_ napisał/a:
co ma ew. kłamstwo do prostytucji?

Przytoczę Ci dowcip:

Przyjeżdża Kaczyński z wizytą do Benedykta. Jest miło i sympatycznie. Benedykt pyta:
-A jak tam u Was po wyborach?
-Wszystko w jak najlepszym porządku Ojcze Święty. Wyborcy zadowoleni, szczęśliwi. Mówią, że takiej Polski chcieli.
Ojciec Święty pokiwał głową, uśmiechnął się i pokazał Kaczyńskiemu 6 palców.
-A jak tam u Was z bezrobociem?
-Doskonale Ojcze Święty. Jest tak dobrze, że młodzi ludzie już
zaczynają wracać do kraju z emigracji. Zarobki super, pracodawcy gwarantują doskonałe warunki zatrudnienia.
Ojciec Święty znów pokiwał głową uśmiechnął się i pokazał Kaczorowi 6 palców.
-A co w szkolnictwie?
-Wspaniale. Minister sprawdził się doskonale. Dzieciaki zadowolone, chcą nawet w sobotę i niedzielę chodzić do szkoły.
Ojciec Święty pokiwał głową uśmiechnął się i znów pokazał 6 palców.
Wizyta się zakończyła Kaczyński wrócił do Polski i do swoich obowiązków. Jednak sprawa pokazywanych 6 palców nie dawała mu spokoju. Wybrał się więc do Glempa i pyta:
-Księże Prymasie byłem u papieża, opowiadałem mu co w kraju, a ten na każdą moją odpowiedź pokazywał mi 6 palców. Co to znaczy?
-Jak to? Ty katolik i nie wiesz, że chodzi o 6 przykazanie: nie cudzołóż?!
-Nie cudzołóż? A jak to się ma do mnie?
-A co miał powiedzieć? Nie pie**ol?!

Także zamień słowo kłamstwo na gest 6 palcowy a wyjdzie Ci prostytuowanie :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-03, 12:29   

red napisał/a:
Osobiście traktuje takich polityków jak Palikot czy Kurski jako swoisty folklor
Też ich tak traktuję, do tego Niesiołowski + Cymański. Z tym że pewnie większość ludzi podejmuje decyzje wyborcze przez pryzmat takiego pajacowania. Zagłosuję na Palikota/Kurskiego, bo jest "inteligentny" (czyt. potrafi cynicznie kogoś zjechać), fajny blogasek prowadzi, używa normalnego języka - jak zwykli ludzie (czyt. wali prosto z mostu - czy to w ogóle zaleta jest?), generalnie przez niego polityka nie jest taka poważna, ale wczoraj sobie pocisnął "inteligentnie" z Kaczorka/Donka etc... Nikt nie patrzy na takiego pana pod kątem merytorycznym - jeszcze Palikot może się wybroni, bo działa w tej słynnej komisji, w której to co prawda nowelizację ustawy dot, supermarketów pisze pracownik Tesco, ale OK, coś jeszcze oprócz pajacowania robi. Gorzej z takim Kurskim, Niesiołowskim etc., którzy tylko i wyłącznie skupiają się na politycznych burdach i liczą na poklask w mediach. Niestety ani razu się jeszcze nie przeliczyli. Nad tym ubolewam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-03, 13:03   

siwy_ napisał/a:
jeszcze Palikot może się wybroni, bo działa w tej słynnej komisji, w której to co prawda nowelizację ustawy dot, supermarketów pisze pracownik Tesco, ale OK, coś jeszcze oprócz pajacowania robi


Co takiego robi. Jakie to ważne rzeczy załatwiła ta komisja? Co to za komisja która na etapie tworzenia nowej ustawy (strażak w każdej firmie) nie potrafi wychwycić tego absurdu i dopuszcza to jego wytworzenia. Czy aby cała ta Komisja nie jest tylko kolejnym zabiegiem medialnym?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-02-03, 15:25   

Kluczem do Palikota są media i ich rola we współczesnej demokracji. W Palikocie, niczym w lustrze, przegląda się bolesna prawda o polskich mediach, które z cyrku urządzanego przez posła PO robią czołówki, materiały dnia, słowem - mają nie kosztujące praktycznie żadnego wysiłku newsy-samograje. Odbywa się to oczywiście kosztem rzetelnych i zebranych w pocie czoła informacji, których na wizji coraz mniej, bo taka informacja kosztuje. Palikot doskonale wie o tym, jak pogrywać z mediami, kiedy i jak uderzyć, żeby wywołać zamieszanie. I nie robiłby tego, gdyby ze strony dziennikarzy nie było takiego zainteresowania jego ekscesami. To jest jakiś rodzaj symbiozy między obiema stronami, tylko to raczej Palikot tu rozdaje karty.
Dlatego też krytyka zachowań Palikota, która pojawiła się ostatnio w TVN, TVP czy tam Polsacie to jest nic innego, jak czystej wody hipokryzja, której przeciętny widz nie dostrzeże, bo brak mu narzędzi. W efekcie wydaje mu się, że mediom tym faktycznie zależy na jakości publicznej debaty - a co za tym idzie także demokracji - i w jej imieniu przywołują chamskiego posła do porządku. Nic bardziej mylnego.
Poniżej linki do dwóch tekstów, które tylko z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego, w rzeczywistości dopełniają się, bo opisują ten sam trend w polskim dziennikarstwie, którego poziom w sposób zatrważający zbliża się do dna.

http://www.krytykapolityc...enu-id-190.html

http://wyborcza.pl/1,7551...ikarz_roku.html
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-03, 15:35   

Dla przypomnienia:
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

...i jeszcze to...
http://pl.youtube.com/wat...-Syd-M-WA&gl=PL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-02-03, 15:45   

Dobry tekst i prawdziwy. A ci którzy uważają Palikota za inteligenta obrażają prawdziwą Inteligencję którą miniony ustrój zdeprecjonował i powołał do życia tzw. inteligencję pracującą miast i wsi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2009-02-07, 10:16   

Niewątpliwie Palikot jest inteligentny. Posiada wiedzę, umie z niej korzystać oraz przekształcać na własny użytek. Jest dowcipny a że jego dowcip nie do wszystkich trafia to już kwestia gustu.

Zbyt wiele ludzi myli nazwę warstwy społecznej ze sprawnością umysłową.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-03-05, 16:25   

Janusz Palikot odebrał nagrodę Internautów WP

Janusz Palikot został wybrany przez Internautów Wirtualnej Polski Człowiekiem Roku 2008. Znany i popularny wśród naszych czytelników polityk odebrał statuetkę i podziękował za oddane na niego głosy. - Nie spodziewałem się tej nagrody. Jest ona dla mnie ważna, bo otrzymałem ją od Internautów, a nie od krytyków. Chętnie nawiążę współpracę z Waszym portalem - powiedział Palikot.

Janusz Palikot wygrał z takimi kandydatami do nagrody jak: Lech Kaczyński, Irena Sendler, Barack Obama, Dalajlama, Lech Wałęsa, o. Mogielski, rodzina Olewników, Aleksander Wolszczan, Dmitrij Miedwiediew.

W poprzednich latach Internauci WP wybrali na Człowieka Roku: Jana Rokitę, Otylię Jędrzejczak, Donalda Tuska, Raula Lozano i Władysława Bartoszewskiego.

Tegoroczny laureat nagrody to bez wątpienia najbardziej barwny polski polityk. Z wykształcenia jest filozofem, a od dwóch kadencji posłem Platformy Obywatelskiej.

Janusz Palikot jest także najbogatszym polskim posłem na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Pierwszy milion zarobił na początku lat 90. na produkcji drewnianych palet do transportu alkoholi.

Popularność zdobył jednak nie jako biznesmen, ale dzięki swojemu niewyparzonemu językowi, którego chętnie używa w wypowiedziach dotyczących przeciwników politycznych. Nikt inny tak jak on tak obrazowo i dosadnie nie nazywa rzeczy po imieniu. To powiew świeżości w polskiej polityce. Pyta o to, o co inni boją się zapytać i, choć wzbudza wiele kontrowersji i emocji, jego rola jest przez wielu Polaków oceniana pozytywnie. Palikot porusza ważne sprawy, choć w niecodzienny sposób.

Podczas konferencji programowej PO w 2007 roku wystąpił w koszulce z napisami "jestem gejem", "jestem z SLD". Chciał w ten sposób wskazać rolę, jaką odgrywać powinna Platforma w polityce – obrońcy mniejszości i "słabych".

Podczas konferencji prasowej poświęconej sprawie lubelskich policjantów oskarżonych o zgwałcenie i molestowanie seksualne, przemawiał trzymając w jednej ręce silikonowego penisa, a w drugiej pistolet. Tłumaczył, że były to ówczesne symbole prawa i sprawiedliwości w Polsce oraz symbole policji w Lublinie.

W lipcu 2008 roku w TVN24 powiedział: "uważam prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama". Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił zażalenie jednak Kancelarii Prezydenta RP w sprawie tej wypowiedzi.

www.wp.pl

Co warto zauwazyc. Palikot znalazl sie w "nielepperowskim" towarzystwie. Mam na mysli osoby wybrane na czlowieka roku w latach poprzednich. To moja "odpowiedz" na nastepne posty :wink:

palikot.jpg
Janusz Palikot
Plik ściągnięto 124 raz(y) 41,16 KB

ankieta_czlowiek_roku_mniejsze.jpg
www.wp.pl
Plik ściągnięto 133 raz(y) 44,1 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mqs 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-05, 17:04   

Palikot w Gościu RadiaZet
[Olejnik] Nazywam się Janusz Palikot i jestem głupim chamem.
[Palikot] Dziękuje za ten komplement na początek tygodnia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-23, 13:06   

Cytat:
Na kampanię Palikota w 2005 roku 51 osób wpłaciło w sumie 856 700 zł. Jeden darczyńca mógł wpłacić maksymalnie 21 225 zł, wpłaty ponad limit na kampanię partii są przestępstwem, a na konkretnego kandydata wykroczeniem. Śledczy ustalili, że nikt nie przekroczył limitu, wpłacając na konto kampanii Palikota. Darczyńcy, wśród których było kilkunastu studentów, zeznali w śledztwie, że pieniądze - w części przypadków ponad 20 tys. zł - pochodzą z ich własnych oszczędności lub zarobków.

Śledczy prześwietlili majątki wszystkich wpłacających: zbadali historię ich rachunków bankowych i deklaracje podatkowe. Ustalili też, że kwoty darowizn były wpłacane na ich rachunki bezpośrednio przed wydaniem polecenia przelewu tych pieniędzy na rachunek funduszu wyborczego PO ze wskazaniem na Palikota. "Stan środków przed tymi operacjami jak również poziom dochodów podanych w deklaracjach podatkowych za lata 2004 i 2005 nie pozwalał na dokonanie takich darowizn" - uznali prokuratorzy
http://www.rp.pl/artykul/...ospolitej_.html


Przeczytałem wyjaśnienia Palikota na jego blogu.
http://palikot.blog.onet.pl/
I nie przekonały mnie one.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, aby ktoś wpłacał duże pieniądze na konto wyborcze Palikota, aby mieć w przyszłości na niego haki..., ale nie wątpię, że zwolennicy PO dadzą wiarę posłowi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-02-03, 16:59   

Janusz Palikot zrzekł się immunitetu

Janusz Palikot (PO) zrzekł się immunitetu w związku ze swoim zeszłorocznym happeningiem w Lublinie, który miał być odpowiedzią na informację o dużych zakupach "małpek" z alkoholem dla kancelarii prezydenta.

Poseł w ramach happeningu przyniósł kosz małych buteleczek, sam pił, do picia zachęcił też dwóch przechodzących mężczyzn, a później zapłacił za nich mandat.

Zdaniem lubelskich funkcjonariuszy, którzy prowadzą sprawę, poseł naruszył w ten sposób dwa artykuły kodeksu wykroczeń. Pierwszy dotyczy picia alkoholu w miejscu publicznym oraz nakłaniania do tego innych osób; drugi uiszczenia grzywny w zamian za osobę, która nie jest osobą najbliższą. Pismem z 31 grudnia 2009 roku komendant główny policji zwrócił się za pośrednictwem prokuratora generalnego z wnioskiem o wyrażenie przez sejm zgody na pociągnięcie Palikota do odpowiedzialności karnej.

- Przed chwilą złożyłem oświadczenie, że w związku z tym, iż piłem "małpki" w miejscu publicznym zrzekam się immunitetu i proszę o ukaranie - oświadczył Palikot na środowej konferencji prasowej w sejmie.

Ocenił jednocześnie, że prokuratura będzie miała kłopot ze skazaniem go: - Według mojej najlepszej wiedzy piłem na terenie swojej działki, a więc nie w miejscu publicznym. A też udowodnienie dzisiaj, że piłem alkohol, a nie cokolwiek innego, jest oddzielnym problemem w związku z brakiem badań tuż po tym incydencie. Ale życzę oczywiście policji i prokuraturze powodzenia w dochodzeniu - powiedział wiceszef klubu PO.

Palikot wszedł do sejmowej sali konferencyjnej na tle piosenki Marka Grechuty "Jeszcze pożyjemy". W tle słychać było słowa: "Ciężki jest kraj, gdy wszystko wszystkim wydaje się najprostsze. Piękny jest kraj, gdy wszystko wszystkim wydaje się jeszcze złe". W trakcie konferencji - razem z oświadczeniem o zrzeczeniu się immunitetu - Palikot zademonstrował wyciągniętą z kieszeni "małpkę".

Polityk Platformy zapowiedział jednocześnie, że złoży w sejmie projekt ograniczający immunitet w sprawach będących wykroczeniami. - Żeby w sprawach takich jak prawo jazdy, alkohol, jakieś pobicia i tego typu sytuacji, immunitet ich nie dotyczył - tłumaczył.

O potrzebie takich zmian mówił wielokrotnie marszałek sejmu Bronisław Komorowski. Marszałek argumentował, że należy wprowadzić pewne ograniczenia immunitetu poselskiego, aby uniknąć problemów dotyczących m.in. płacenia mandatów i kary grzywny przez parlamentarzystów.

Palikot poinformował dodatkowo, że kierowana przez niego komisja Przyjazne Państwo zakończyła prace nad projektem zmiany kodeksu postępowania administracyjnego oraz ordynacji podatkowej. Projekt dopuszcza przeprowadzanie przez organ podatkowych różnego rodzaju czynności (w tym przesłuchania) w domu podatnika. Podatnik nie miałby wówczas obowiązku przychodzić do urzędu. Projekt - tłumaczył Palikot - dotyczy osób niepełnosprawnych, chorych czy tych, które z różnych innych powodów nie mogą stawić się w urzędzie.

www.wp.pl

Moj ulubiony Polski polityk :grin: !
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-03, 17:24   

Facet z penisem z ręce oraz świńskim ryjem w drugiej jest Twoim ulubionym politykiem? :shock:
No to gratuluje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW