R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Marsz niepodległości 2012
Autor Wiadomość
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-04, 12:50   

Nie dajcie się prowokować, przez kabel każdy może być kozakiem.

http://fakty.interia.pl/p...rszawie,1859191

Trzy duże manifestacje i kilka innych zgromadzeń publicznych na 11 listopada zgłoszono w stołecznym ratuszu. Jeden z marszów poprowadzi prezydent Bronisław Komorowski. Swoje demonstracje zapowiadają też prawica i lewica.

W tym roku po raz pierwszy w Dniu Niepodległości odbędzie się marsz "Razem dla niepodległej" współorganizowany m.in. przez Urząd ds. Kombatantów i Kancelarię Prezydenta. Manifestacja ma się rozpocząć ok. godz. 13.15 na pl. Piłsudskiego, zaraz po zakończeniu uroczystej odprawy wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Manifestacja ma przemaszerować Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskimi. Prezydent Bronisław Komorowski złoży kwiaty przed pomnikami postaci zasłużonych dla niepodległości: marszałka Józefa Piłsudskiego (przy placu jego imienia), kardynała Stefana Wyszyńskiego (na Krakowskim Przedmieściu przy kościele Wizytek), Wincentego Witosa (na pl. Trzech Krzyży), Stefana Roweckiego "Grota" (przy ul. Chopina), Ignacego Jana Paderewskiego (w Parku Ujazdowskim), Romana Dmowskiego (na pl. Na Rozdrożu) i ponownie Piłsudskiego (przy Belwederze).

W tym roku po raz pierwszy w Dniu Niepodległości odbędzie się marsz "Razem dla niepodległej" współorganizowany m.in. przez Urząd ds. Kombatantów i Kancelarię Prezydenta. Manifestacja ma się rozpocząć ok. godz. 13.15 na pl. Piłsudskiego, zaraz po zakończeniu uroczystej odprawy wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Manifestacja ma przemaszerować Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskimi. Prezydent Bronisław Komorowski złoży kwiaty przed pomnikami postaci zasłużonych dla niepodległości: marszałka Józefa Piłsudskiego (przy placu jego imienia), kardynała Stefana Wyszyńskiego (na Krakowskim Przedmieściu przy kościele Wizytek), Wincentego Witosa (na pl. Trzech Krzyży), Stefana Roweckiego "Grota" (przy ul. Chopina), Ignacego Jana Paderewskiego (w Parku Ujazdowskim), Romana Dmowskiego (na pl. Na Rozdrożu) i ponownie Piłsudskiego (przy Belwederze).

Oba te środowiska nie zrezygnowały z manifestacji w tym roku i zgłosiły już zgromadzenia publiczne na Święto Niepodległości. Łącznie do wtorku do urzędu wpłynęło siedem zgłoszeń - cztery wysłane przez organizacje pozarządowe, trzy - przez osoby prywatne (manifestacja prezydencka - jako organizowana przez urząd centralny - jest zwolniona z obowiązku zgłoszenia).

Organizatorzy "Marszu Niepodległości" zapraszają na godz. 15 na rondo Dmowskiego w centrum stolicy. Dwie godziny wcześniej w kościele pw. św. Barbary ma zostać odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Hasło tegorocznego marszu to "Odzyskajmy Polskę!".

W październiku organizator marszu i prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki powiedział PAP, że pochód zaplanowano al. Jerozolimskimi, rondem de Gaulle'a, pl. Trzech Krzyży, al. Ujazdowskimi do pl. Na Rozdrożu do pomnika Dmowskiego. W środę Winnicki mówił jednak, że - podobnie jak w poprzednich latach - trasa będzie do końca trzymana w tajemnicy, pewne jest tylko miejsce rozpoczęcia i zakończenia marszu. - Zarejestrowaliśmy jeszcze inne trasy - powiedział Winnicki.

W komitecie honorowym tegorocznego "Marszu Niepodległości" znaleźli się m.in. posłowie PiS Arkadiusz Czartoryski, Artur Górski i Stanisław Pięta, metropolita drohiczyński bp Antoni Dydycz, dziennikarze Wojciech Cejrowski, Jacek Karnowski, Stanisław Michalkiewicz, Jan Pospieszalski, Tomasz Sakiewicz i Rafał Ziemkiewicz, prezes USOPAŁ Jan Kobylański, muzyk Paweł Kukiz, bokser Artur Szpilka i historyk Jan Żaryn.

Porozumienie 11 Listopada, które w ubiegłych latach protestowało przeciw "Marszowi Niepodległości", w tym roku zaprasza na manifestację antyfaszystowską. Ma się ona rozpocząć o godz. 12 na ul. Zamenhofa, przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Według zapowiedzi Porozumienia w tym roku nie jest planowana blokada marszu prawicy.

- Porozumienie 11 Listopada nie blokuje w tym roku "Marszu Niepodległości". Mieliśmy wiele informacji, że Warszawa potrzebuje demonstracji antyfaszystowskiej, takiej manifestacji w Warszawie bardzo długo nie było, więc wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom - powiedziała Hanna Kubicka z Porozumienia. - Mamy za sobą trzy blokady i dostajemy sygnały, że ludzie chcą czegoś więcej, że chcą wyjść w miasto, być bardziej ofensywni, nie stać w miejscu - dodała.

Nie wszystkim środowiskom antyfaszystowskim pomysł rezygnacji z blokady się spodobał. Na facebookowym profilu "Faszyzm nie przejdzie" można znaleźć apel, by uniemożliwić przemarsz prawicy. - Nie jesteśmy jedynym w Polsce przedstawicielem ruchu antyfaszystowskiego. My akurat w tym roku robimy demonstrację, jeżeli ktoś robi coś innego, to my jesteśmy solidarni, ale zdecydowaliśmy się na inną formę akcji - skomentowała Kubicka.

Dokładna trasa przemarszu nie jest jeszcze ustalona. - Trwają kosmetyczne zmiany. Z uwagi na remonty ulic, jak również marsz prezydencki dogadujemy się z miastem. Nie jesteśmy dogmatycznie przywiązani do każdego skrawka, który zgłosiliśmy - wyjaśniła Kubicka. Jak dodała organizatorzy wstępnie chcą z ul. Zamenhofa przejść przez pl. Bankowy, ul. Marszałkowską, rondo de Gaulle'a, Nowy Świat, Tamkę, znowu Nowy Świat i zakończyć na pl. Zamkowym. Manifestacja ma ominąć rondo Dmowskiego.

Po drodze manifestanci mają się zatrzymywać przy miejscach - jak powiedziała Kubicka - "naznaczonych skrajnie prawicową przemocą" i przypominać holocaust, przedwojenne getto ławkowe, starcia pseudokibiców przed meczem Polska-Rosja w czerwcu czy ataki na działaczy antyfaszystowskich.

Prócz demonstracji, jak co roku 11 listopada, Warszawa będzie centralnym miejscem obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2012-11-04, 15:07   

Świstek napisał/a:
Mateuszu, Sylwestrze, wy nadal popieracie tę inicjatywę? Co się z wami stało :wink:

http://www.fronda.pl/a/ja...quot,21748.html


Widocznie nie są nie bieżąco i nie wiedzą, że Korwin podpisał oficjalny sojusz z Komunistyczną Partią Polski. Dowód:

_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-11-04, 21:53   

Morgoth, Rozumiem, że już znasz odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące świat, a więc zapraszam do prowadzania programu razem z samym Maciejem z Kosmica TV ;) Pozwolisz jednak, że odpowiem...

Świstek napisał/a:
Mateuszu, Sylwestrze, wy nadal popieracie tę inicjatywę? Co się z wami stało

http://www.fronda.pl/a/ja...quot,21748.html

Wiele opinii(nie zawsze w 100% przemyślanych) Janusza są niezupełnie zbieżne z moimi, a swoją drogą, nigdzie w poście nie napisałem, że popierałem czy popieram takowy Marsz. Odniosłem się tylko do tego co miało miejsce rok temu i faktu utrudniania organizacji Marszu przez państwo - tyle. Fajnie, że są takie inicjatywy i jeszcze każdy może zarówno uczestniczyć jak i organizować je.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-11-04, 22:04   

Świstek tęskniłem :P
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-05, 23:36   

Morgoth napisał/a:
Świstek napisał/a:
Mateuszu, Sylwestrze, wy nadal popieracie tę inicjatywę? Co się z wami stało :wink:

http://www.fronda.pl/a/ja...quot,21748.html


Widocznie nie są nie bieżąco i nie wiedzą, że Korwin podpisał oficjalny sojusz z Komunistyczną Partią Polski. Dowód:

Obrazek



Ten Pan po prawej (Olaf Wojak) nie jest obecnie w partii więc nie wiem jak jego obecność na tym zdjęciu może wywoływać jakieś skutki w KNP.

Byłem niedawno na urodzinach 70tych JKMa, suto zastawiony stół i barek. Dużo ciekawych osób m.in. Jan Fijor, Tomasz Sommer czy Andrzej Rosiewicz.
Atmosfera przyjemna, w domu JKMa pełno książek historycznych(b. dużo czyta), biografii różnych, obrazów.

JKM jest ciekawą osobą, zrobił na mnie wrażenie jako osoba oczytana, inteligentna ale jego niektóre wypowiedzi są odpychające. Czytam czasem jego bloga, aczkolwiek nie utożsamiam się z jego wypowiedziami i nie zamierzam tłumaczyć jego wybryków.


Co do Marszu Niepodległości to nie podoba mi się tam osoba Sakiewicza, nie trawię ludzi którzy wszystkich o odmiennym zdaniu traktują jak wrogów. Gazeta Polska to środowisko specyficznemające cechy wspólne z Gazetą Wyborczą(różnią ich poglady, ale sposób przekazu mają podobny)

Marsz niepodległości jest słuszną inicjatywą i wiem że jest w tym określony cel długofalowy.
Wpadki i wybryki zawsze się będą przytrafiać w postaci kiboli.

Ogólnie rzecz biorąc nie przywiązuję uwagi do pochodzenia(kultury/narodu) ludzi. Myślę że poglądy także narodowców ewoluowały w tym kierunku.

Polacy mogliby mieszkać np. z Ukraińcami w jednym państwie, mamy podobną kulturę i język, wspólną przeszłość.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2012-11-06, 10:42   

Mateusz napisał/a:
suto zastawiony stół i barek.

To jakiś argument? Myślałem, że jak się zaprasza ludzi na urodziny, to ugoszczenie jest ich czymś normalnym. No chyba że kolibry uważają to za coś ekstra. W sumie fakt, rozdawanie żarcia to komunizm; na imprezy urodzinowe winno się przychodzić z własnym prowiantem - szach-mat, lewaki!

Mateusz napisał/a:
w domu JKMa pełno książek historycznych(b. dużo czyta), biografii różnych,

Ja też. I wbrew pozorom nie są to "Dzieła zebrane" Lenina. Tylko co z tego?

W sumie zastanawiam się po co ta wstawka o urodzinach Korwina?

Mateusz napisał/a:
Myślę że poglądy także narodowców ewoluowały w tym kierunku.

Serio? http://www.fronda.pl/a/sz...ojna,23378.html


Mateusz napisał/a:
Polacy mogliby mieszkać np. z Ukraińcami w jednym państwie, mamy podobną kulturę i język, wspólną przeszłość.

Serio? Założyłeś ten temat i nie zauważasz problemu?
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-06, 21:29   

Morgoth napisał/a:
Mateusz napisał/a:
suto zastawiony stół i barek.

To jakiś argument? Myślałem, że jak się zaprasza ludzi na urodziny, to ugoszczenie jest ich czymś normalnym. No chyba że kolibry uważają to za coś ekstra. W sumie fakt, rozdawanie żarcia to komunizm; na imprezy urodzinowe winno się przychodzić z własnym prowiantem - szach-mat, lewaki!

Mateusz napisał/a:
w domu JKMa pełno książek historycznych(b. dużo czyta), biografii różnych,

Ja też. I wbrew pozorom nie są to "Dzieła zebrane" Lenina. Tylko co z tego?

W sumie zastanawiam się po co ta wstawka o urodzinach Korwina?



Polityka daje możliwość poznania ciekawych ludzi, wzięcia udziału w ciekawych spotkaniach, wymiany poglądów i przełożenia tego na relacje np. biznesowe.

A to co Janusz czasem powie nie do końca trafnego, albo to jak go przedstawią media zupełnie mnie nie interesuje. Nie mam na to wpływu. Szanuję go głównie jako publicystę. Jako polityk jest słaby - otacza się ludźmi nieudolnymi i głównie stąd pochodzą klęski wyborcze.



Mateusz napisał/a:
Myślę że poglądy także narodowców ewoluowały w tym kierunku.
Serio? http://www.fronda.pl/a/sz...ojna,23378.html


Czytałem tekst. Jeszcze przydałaby się wypowiedź Winnickiego, bo ONR to przecież nie jest cały ruch narodowy w Polsce.


Mateusz napisał/a:
Polacy mogliby mieszkać np. z Ukraińcami w jednym państwie, mamy podobną kulturę i język, wspólną przeszłość.
Serio? Założyłeś ten temat i nie zauważasz problemu?


Przeszłości nie zmienisz niestety, a co do Ukrainy to zachodnia część jest przesiąknięta wyznawcami Bandery a wschód ma nieco inne poglądy w tej kwestii.

Jeśli będziemy jako kraj żyć wiecznie przeszłością to nie nawiążemy z nikim pozytywnych relacji.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-07, 00:01   

narodowiec napisał/a:
W komitecie honorowym tegorocznego "Marszu Niepodległości" znaleźli się m.in. posłowie PiS Arkadiusz Czartoryski, Artur Górski i Stanisław Pięta, metropolita drohiczyński bp Antoni Dydycz, dziennikarze Wojciech Cejrowski, Jacek Karnowski, Stanisław Michalkiewicz, Jan Pospieszalski, Tomasz Sakiewicz i Rafał Ziemkiewicz, prezes USOPAŁ Jan Kobylański, muzyk Paweł Kukiz, bokser Artur Szpilka i historyk Jan Żaryn.
Kukiz już zrezygnował - nie chce stać ramię w ramię z antysemitą Kobylańskim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-07, 08:42   

red napisał/a:
narodowiec napisał/a:
W komitecie honorowym tegorocznego "Marszu Niepodległości" znaleźli się m.in. posłowie PiS Arkadiusz Czartoryski, Artur Górski i Stanisław Pięta, metropolita drohiczyński bp Antoni Dydycz, dziennikarze Wojciech Cejrowski, Jacek Karnowski, Stanisław Michalkiewicz, Jan Pospieszalski, Tomasz Sakiewicz i Rafał Ziemkiewicz, prezes USOPAŁ Jan Kobylański, muzyk Paweł Kukiz, bokser Artur Szpilka i historyk Jan Żaryn.
Kukiz już zrezygnował - nie chce stać ramię w ramię z antysemitą Kobylańskim.

Cytat:

Kukiz napisał, że na marsz idzie, tylko nie chce zasiadać w jednym komitecie z tym człowiekiem, słusznie moim zdaniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-07, 09:11   

Kukiz na marsz nie idzie, bo ma zaplanowany wylot na koncerty.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-07, 16:57   

narodowiec napisał/a:
red napisał/a:
narodowiec napisał/a:
W komitecie honorowym tegorocznego "Marszu Niepodległości" znaleźli się m.in. posłowie PiS Arkadiusz Czartoryski, Artur Górski i Stanisław Pięta, metropolita drohiczyński bp Antoni Dydycz, dziennikarze Wojciech Cejrowski, Jacek Karnowski, Stanisław Michalkiewicz, Jan Pospieszalski, Tomasz Sakiewicz i Rafał Ziemkiewicz, prezes USOPAŁ Jan Kobylański, muzyk Paweł Kukiz, bokser Artur Szpilka i historyk Jan Żaryn.
Kukiz już zrezygnował - nie chce stać ramię w ramię z antysemitą Kobylańskim.

Cytat:

Kukiz napisał, że na marsz idzie, tylko nie chce zasiadać w jednym komitecie z tym człowiekiem, słusznie moim zdaniem.

Ale już chce iść w marszu który współorganizuje ten człowiek? Głupie moim zdaniem. Bo w Polsce jest wiele marszy z okazji tego święta i nie mam nic przeciwko nim. Za to ten organizowany przez ONR już nie bardzo mi odpowiada.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-08, 14:45   



Zaczyna się. Wandale się uaktywniają. To jest napis na murze cmentarza ewangelickiego. Jeszcze jest napis swierdzający że "Tusk to cwel".
Do święta parę dni... :roll:
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-08, 14:51   

Pewnie lewacka prowokacja... Nie no, członkom ONR się naprawdę chyba we łbach już kompletnie poprzewracało. Że tak delikatnie powiem.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-09, 17:11   

Ja ciągle czekam na komentarz jakiegoś sympatyka ONR. I jeszcze mam pytanie do maciej76 i narodowiec. Dlaczego wybraliście akurat ten marsz? Bo jest sporo innych okazji żeby uczcić to święto. Nawet w Wieluniu SPSK organizuje jakieś ognisko ze śpiewami, nie znam szczegółów.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
armani 
Słyszał o Wieluniu
armani


Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 19
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2012-11-10, 17:11   

yabos napisał/a:
Pewnie lewacka prowokacja... Nie no, członkom ONR się naprawdę chyba we łbach już kompletnie poprzewracało. Że tak delikatnie powiem.


hmmm... chyba wole taki "niegroźny" napis niż inne rzeczy którę się przez nich dzieją w tym mieście..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW