R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ferbik
2012-01-29, 11:05
Usługi komputerowe w Wieluniu i okolicach
Autor Wiadomość
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-27, 21:23   

To forum kupe lat istnieje . Już od dawna na tym nikt nie stawia nic. Zapytaj na forach informatycznych jakie skrypty for polecają. Słuchaj jak nie będziesz w temacie i nie będziesz za dużo nic umiał to zdaży się sytuacja że postawisz forum i na drugi dzień to forum może już nie stać.

Twoje forum na mybb. Tez nowoczesny skrypt. Defaultowa skórka. To długo Ci zajmuje. W 40 minut na dobrym sprzęcie to ja instaluje freebsd, kompiluje na nim apache/php5/mysql i skrypt forum. zakładam baze, usera, nadaje uprawnienia do bazy i instaluje skrypt forum. Mybb ma troche zabaw z konfiguracją gdyż dużo trzeba ustawiać uprawnień do katalogów cache i innych...

Druga sprawa to taka. Jeśli ktoś popsuje Ci twoje skrypy/strony to stracisz w mieście renome i nikt nie będzie korzystał z twoich uslug. Lepiej się doucz a potem startuj z taką zabawą. Polish underground nie śpi 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-27, 21:39   

dobra niech bedzie zostane przy tym przy czym znam sie najlepiej :) pierwszy post zmieniony zakladanie stron zostawie innym uzytkownikom :D bo widze ze specjalistow nie brakuje w Wln.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-27, 21:46   

A ze mna to jest tak, że nikt naprawde nie wie co umiem :) . Każdemu powtarzam , że jestem LAMEREM, a nie wiem czemu wszyscy się z tego śmieją, a potem pytają mnie o rady. A ja jak nie wiem pytam kolegów którzy się znają. Nikomu nic nie musze udowadniać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-27, 21:56   

każdy robi to co lubi ja uwielbiam składać i naprawiać komputery w tym cały czas na bieżącą jestem. a oferuje takie usługi bo serwisy w wieluniu malo robia a kase z ludzi zdzieraja i żal na to patrzec. złożyłem komputer za 800 gdzie w Wieluniu o podobnej konfiguracji zapłacił bym ok 1300zl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2012-01-27, 21:56   

Simon24121 napisał/a:
wydaje mi sie ze to forum jest oparte o phpbyprzemo

temat co do silnika forum był już poruszany, ale administracja coś się gramoli :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-27, 22:04   

Simon24121 napisał/a:
ja uwielbiam składać i naprawiać komputery w tym cały czas na bieżącą jestem. a oferuje takie usługi bo serwisy w wieluniu malo robia a kase z ludzi zdzieraja i żal na to patrzec. złożyłem komputer za 800 gdzie w Wieluniu o podobnej konfiguracji zapłacił bym ok 1300zl

Płacisz ZUS, podatki, masz zarejestrowaną działalność, zatrudniasz przynajmniej dwóch pracowników, wynajmujesz lokal na ową działalność, dajesz gwarancję na serwis, wystawiasz faktury vat?
Jeśli spełniasz powyższe warunki, to ja poproszę taki komp za 800, gdzie inni go złożą w cenie 1300.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 10:31   

Jakos znam sklepy które zatrudniają dużo więcej osób za lokale płaca dużo więcej a nie sprzedają komputerów o 500 zl drożnej. Wiesz w ogóle na jakieś zasadzie odbywa się gwarancja ?

Swoją drogą ale offtop ;D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 11:09   

Musisz się liczyć z pewna rzeczą. Jeśli chcesz składać komputery wiedz że na rynku są już takie osoby i zrobisz im konkurencje. A przez to będziesz musiał mieć naprawde przebijającą oferte aby sie wybić i sciągnąć część klientów od tych ludzi. Druga sprawa to taka, że teraz na tym już wielkich kokosów nie ma i z tego co zauważam firmy króre się zajmuja składaniem komputerów powoli przy okazji maja drugi biznes całkowicie nie związany z informatyką.
Trzecia sprawa to taka, że coraz więcej laptopów/urządzeń zamkniętych ....
Składanie komputerów i instalacje windowsa tym osobom jak się popsuje to była żyła złota 10 lat temu.
Teraz co 5 osoba umie zainstalować windowsa...
Czwarta sprawa zajmujesz się tylko windowsem co na dzień dzisiejszy już mało jest. Czy jesteś w stanie na dzien dzisiejszy przyśpieszyć mi freebsd openbsd lub linuxa? NIE. Bo się nie znasz.

Musisz iść w obszary których nikt nie obsługuje albo mieć super wiedze. Zobacz ile osób umie już robić to co proponujesz. A ile drugich tyle umie ale się nie przyzna do tego.

Musisz sie uczyć nie możesz się zatrzymać, bo to co potrafisz to jest niewiele jeśli chcesz się bawić w informatyke. Tu cały czas się coś zmienia i musisz za tym nadążać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 11:29   

Laptopy da się rozbudowywać nie wszystkie ale są takie które się da. Szególnię popularnością cieszy się naprawa matryc. Teraz znajomy był pytać się w Wieluniu o wymianę pamięci ram za pamięć zapłacił by 150 zł + sama wymiana 40 zł . I ja się pytam za co za wypięcie kości ramu i zmienienie ją ? Wciąż wiele osób nie wie nawet jak wejść w BIOS a co dopiero mówić o ściągnięciu systemu instalacji go na płycie zbootowniu i wgraniu. Do komputerów jest dołączany tylko klucz instalacji a nie jest dołączany system. Znam też ludzi takich którzy boją się zdjąć obudowy komputeru dla przykładu znajomemu wyłączał się komputer średnio raz na 1 godz. Co było ? Kurz na wiatrakach wystarczyło wyczyścić przesmarować pastą termo przewodzącą i wszystko hula. Ciekawi mnie ile by zapłacił za taką usługę w Wieluniu.
Cytat:
przyśpieszyć mi freebsd openbsd lub linuxa? NIE. Bo się nie znasz

Mógłbyś wskazać osobę która ma komputer do celów domowych i używa któregoś z tych systemów ? Bywając w Wieluniu nie spotkałem się nawet w miejscach publicznych z tym systemem to po co go mam przyspieszać skoro używa go bardzo mało osób a jeżeli posiadasz taki system na pewno umiesz go sam przyspieszyć. Osoby w mojej klasie niewiedzą nawet co to jest płyta główna. Wniosek jest jeden jeżeli się tym nie zajmujesz ot tak tego nie zrobisz.
A co do stron www ciekawe ile osób umie założyć swój blog forum galerię a ile osób by chciało to mieć lecz nie wiem jak się za to zabrać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 12:01   

Bo widzisz powstaje pokolenie graczy, którzy zajmuja sie normalnymi rzeczami obsługi komputera a nie obchodzi ich reszta rzeczy. U mnie w rodzinie jest taki młodzieniaszek, ktróry klika wszystko co wyskoczy, nawet nie czyta komunikatów.

Rób co zechcesz, ja tylko nakreśliłem co o tym myśle. I z czym możesz się spodkać
Przecież nie narzucam jakiś zachowań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 12:30   

tak z ciekawości zaczełam czytać ten temat aż w końcu postanowiłam się wypowiedzieć, bo mnie już kolega Simon24121, zaczął bawić :D
Primo - "Osoby w mojej klasie niewiedzą nawet co to jest płyta główna" powstaje pytanie gdzie do szkoły chodzisz?
Po drugie, widzę, że chłopaki starają Ci się dać jakieś rady, coś podpowiedzieć,żebyś faktycznie mógł zarobić, a Ty zawzięcie z nimi walczysz i chcesz pokazać swoje racje, które nie końca masz. W dziedzinie informatyki cały czas musisz się doszkalać nie można stać w miejscu.
Simon24121 napisał/a:
Teraz znajomy był pytać się w Wieluniu o wymianę pamięci ram za pamięć zapłacił by 150 zł + sama wymiana 40 zł . I ja się pytam za co za wypięcie kości ramu i zmienienie ją ?
Każdy zarabia na czym się da, jeśli są osoby które tyle za to zapłacą to czemu tyle nie brać? Jak ktoś będzie chciał zaplacić mniej to szuka po znajomych, pyta kto mu to zrobi taniej... Co do Linuxa to zdziwiłbyś się ile osób korzysta z tego systemu, sama znam kilkanaście.
podobnie jak pisał yampress co któraś osoba umie teraz zainstalować oprogramowanie. Ja sama nie jestem jakims specem w dziedzinie informatyki, a umiem to zrobić, co w tym trudnego? dlatego jeśli Ci radzą, abyś zainteresował się innymi systemami, to jeśli chcesz być w tej branży to się tym zainteresuj....
I Twoje ostatnie zdanie "A co do stron www ciekawe ile osób umie założyć swój blog forum galerię a ile osób by chciało to mieć lecz nie wiem jak się za to zabrać" szkoda słów.. wystarczy spojrzeć na ilości blogów, galerii itp stworzonych przez nastolatków...
Mam wrażenie, że wychodzisz z założenia, że na tym forum siedzą osoby który nie mają żadnej styczności z techonologią i należą do osób, ze starszego pokolenia, które jeśli im się tylko coś popsuje, albo coś trzeba zrobić od razu lecą do serwisu. Nie chce tu oczywiście nikogo obrażać:)
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 12:40   

Powtórzę się: Płacisz ZUS, podatki, masz zarejestrowaną działalność, zatrudniasz przynajmniej dwóch pracowników, wynajmujesz lokal na ową działalność, dajesz gwarancję na serwis, wystawiasz faktury vat?

Dodam jeszcze jedno: MIESZKASZ SAM?

Bo jeśli jesteś na garnuszku rodziców, to nawet się nie ośmieszaj odpowiadając, dlaczego w sklepach biorą za wymianę pamięci te 40zł...

A jenusia brawo za kwintesencję tematu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 12:49   

Jeżeli bym się chciał zajmować każdym systemem podejrzewam że brakło by mi życia :) Jeniusia yampress staram się skupić na tych najpopularniejszych użytkownikach komputerów którzy muszą przepłacać za usługi w Wieluniu a jako osoba która "coś umie" staram się zaoferować swoje usługi by wykorzystać swoje umiejętności i przy tym coś zarobić. Młodzi nie mają łatwego dojścia do źródła zarobku a dobre rady użytkowników w tym temacie według mnie maja na celu służyć kompromitacji a nie pomocy. Sprzedawcy często wciskają produkty drogie za usługi którym poświęcają 5 min biorą dużo kasy a że rodzina i znajomi namówili mnie to zamiesiłem ogłoszenie. A jeżeli chcecie mnie sprawdzić dajcie propozycję komputera do złożenia określcie do czego on ma być podajcie ramy cenowe a pokaże co potrafię robić najlepiej :)

Ferbik był sklep w Wln w którym nie zapłaciłem nic za wymianę pamieci to raz a dwa kupowałem teraz monitor w Wieluniu kosztował 520 zł pojechałem do Częstochowy i firma która jest w centrum zatrudnia 6 pracowników sprzedała mi monitor za 430 zł. I jakoś tez muszą wszystko opłacić to wytłumacz mi gdzie leży problem ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 13:04   

Cytat:
Ferbik był sklep w Wln w którym nie zapłaciłem nic za wymianę pamieci to raz a dwa kupowałem teraz monitor w Wieluniu kosztował 520 zł pojechałem do Częstochowy i firma która jest w centrum zatrudnia 6 pracowników sprzedała mi monitor za 430 zł. I jakoś tez muszą wszystko opłacić to wytłumacz mi gdzie leży problem ?

A w Warszawie jeszcze taniej. Pamięć też wymienią pewnie za darmo. Nadal nie rozumiesz. Zmuszam Cię do samodzielnego myślenia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 13:13   

Cytat:
Ferbik był sklep w Wln w którym nie zapłaciłem nic za wymianę pamieci to raz a dwa kupowałem teraz monitor w Wieluniu kosztował 520 zł pojechałem do Częstochowy i firma która jest w centrum zatrudnia 6 pracowników sprzedała mi monitor za 430 zł. I jakoś tez muszą wszystko opłacić to wytłumacz mi gdzie leży problem ?


Pomyśl teraz logicznie. Jakby nie zarabiali wystarczająco, a więc i nie mieli sporej sprzedaży (a że firma jak sam piszesz w centrum, to ma napewno o wiele większy przemiał) to by 6 pracowników nie zatrudniali. Skoro stać ich na tyle pensji, opłaty za lokal w centrum i mają niższe ceny czyli ~mniejszą marżę, znaczy to że ich zarobki są spore.

W Wieluniu, po pierwsze sprzeda się tego mniej. Mniej = większa marża na sztuce, bo musi być rentownie. Po drugie, tamta firma może brać towar np z magazynów w okolicy, w Wieluniu takiej możliwości nie ma - dochodzą koszta transportu, które sam pokryłeś jadąc do Częstochowy (i nie tłumacz się że przeokazji, czy coś - bo do sklepu nikt towaru przeokazji nie wiezie!).

Inna sparawa, że Ty nie dasz gwarancji na towar żadnej. A ja kupując po tej podobno wygórowanej cenie kość ramu w jednym z wieluńskich sklepów, przez kolejne X lat idę z zepsutą, kładę na blat i dostaję nową.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW