R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Marsz niepodległości 2012
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-11-18, 21:23   

narodowiec sorry, z ciekawości socjologicznej, bez złośliwości, ile masz lat ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-18, 21:25   

maaciej76 napisał/a:
Hahaha Red proszę :
Gregg Sparrow napisał/a:
Jasne, bo moderatorzy nie mogą mieć swojego zdania
Każdy kto nie myśli jak faszyści z ONRu to niepolak, żyd, pedał, mason i lewak. Za to wy narodowcy jesteście prawdziwymi Polakami i za tą polskość po waszemu gotowi jesteście bić. Nawet za każdą "inność" od waszego wzorca.


To jest dla mnie lewacki bełkot , jestem faszystą i bije ludzi , ja pierd......
To nie jest śmieszna. W opinii takiego Zawiszy czy narodowca każdy kto ma inne zdanie niż on, jest niepolakiem, żydem, masonem itp. Za chwilę się okaże, że młody Stuhr miał dziadka w Wehrmachcie a jego pradziadek był żydem. Niestety tak wygląda wiele waszych argumentów - kto nie z nami ten przeciw nam.
A oto przykład:
narodowiec napisał/a:
Gregg Sparrow napisał/a:
niepolakiem
- Polakiem niestety jesteś.... albo i ... ;>


narodowiec napisał/a:
Roj napisał/a:
jakie poglądy miał Roman Dmowski
Narodowo Demokratyczne, widać, historia nie jest bliżej Ci znana...
No to żeś się rozwinął że ho ho!!
Sylwester napisał/a:
Dziwić nie powinno, że zwolennicy lewicy są oburzeni. Przecież to takie nieeuropejskie, tfu! staromodne, żeby przedkładać interes Polski nad interesem unijnym.
Sami zapominając już, że społeczeństwo wielokulturowe jest przeżytkiem który się zwyczajnie w świecie nie sprawdził co przyznała nawet kanclerz Niemiec.
Widzisz-takie osoby jak ty to pewnie chętnie by wzięli dotację z Unii na własny biznes albo popracowali poza granicami Polski, ale jak już Niemiec miałby pracować w Polsce to byłoby źle. Tym się właśnie różnimy.


A co do samego Marszu - rozumiem, że wielu ludziom nie podoba się ich sytuacja. Jest wysokie bezrobocie, kryzys, brak perspektyw itp. Mają prawo uczestniczyć w Marszu żeby wyrazić swoje niezadowolenie z własnej sytuacji, za którą niestety sami są w dużej mierze odpowiedzialni. Ale mieszanie takich manifestacji z ruchem narodowym, kibolami, antysemitą Kobylańskim, jest w mojej opinii nieporozumieniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-18, 21:56   

hiszpan napisał/a:
narodowiec sorry, z ciekawości socjologicznej, bez złośliwości, ile masz lat ?


13 mam latek.


10:45 https://www.youtube.com/watch?v=Dg3DI8V2EDM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-18, 22:16   

narodowiec napisał/a:
13 mam latek.

Potem Ty i inni Twojego pokroju chcecie być tutaj traktowani poważnie... żenada jednym słowem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-18, 22:21   

narodowiec napisał/a:
10:45 https://www.youtube.com/watch?v=Dg3DI8V2EDM
No ale o czym to świadczy? Przecież policja sama przyznała, że Marsz zabezpieczali też policjanci operacyjni w kominiarkach, a prawo na takie coś pozwala. Co nie jest jednoznaczne z tym, że osoby wszczynające burdy byli policjantami - co próbujesz wszystkim wmówić.
A lat masz chyba rzeczywiście 13 albo i mniej. Może kiedyś dorośniesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-11-18, 22:44   

red napisał/a:
Widzisz-takie osoby jak ty to pewnie chętnie by wzięli dotację z Unii na własny biznes albo popracowali poza granicami Polski, ale jak już Niemiec miałby pracować w Polsce to byłoby źle. Tym się właśnie różnimy.


Unia Europejska bowiem nie jest klubem gentelmanów, w którym wszyscy darzą się sympatią. Nie jest to miejsce wzajemnego współczucia i dbania o interesy pozostałych, a tylko o swoje własne. UE naprawdę jest organizacją której zrobiło się tak straszliwie żal Polski, że postanowiła dać nam kilka mld. Jeżeli tłumaczysz to wszystko dokładnie odwrotnie, to jest to niewątpliwie przejaw skrajnej naiwności, czy może głupoty.
To, że teraz ktoś z rządu wylicza, że jesteśmy płatnikami netto w UE to może sobie to między bajki włożyć, bo nikt nie jest w stanie wyliczyć rzeczywistych kosztów związanych z przystosowaniem się do tych wszystkich regulacji czy samego procesu powstawania ich.

Spędzając w ciągu ostatnich 7 lat łącznie +/- półtora roku na zachodzie nauczyłem się patrzeć na takie rzeczy o których mi piszesz dokładnie tak jak tamtejsze co bardziej pragmatyczne jednostki. Przy czym należy wziąć poprawkę na fakt wielkości gospodarek, bo chyba nie chcesz porównywać 4 gospodarki świata z Polską?
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie postrzegał kogoś kto podejmuje się pracy którą gardzą zwykli obywatele w dodatku za przynajmniej dwa razy mniejsze pieniądze jako osobę która zabiera im pracę, stanowi jakiekolwiek zagrożenie na rynku. Część mówi wprost: "Potrzebujemy Was, bo nikt nie chce tutaj pracować".
W Polsce oczywiście jest nieco inna sytuacja - bo bezrobocie to dwucyfrowa liczba, i tutaj za minimalną pensję pracuje ogrom normalnych mieszkańców.

Różnimy się pewnie tym, że dla mnie i dla normalnych obywateli idealnym układem byłaby swoboda handlu, przemieszczania się, swoboda podejmowania pracy itp. Niekoniecznie jakiś klub w którym ktoś narzuca mojemu państwu wysokość podatku na gaz, wysokość vat-u, czy ile mleka mogę wydoić od swoich krów, a wszystko to pod groźbą kary.
Zresztą nie wiem czy jest sens dalszej dyskusji o UE, bo w końcu jesteśmy już częścią jednego państwa w którym flagi narodu polskiego są na równi, albo i pod flagami UE. Żyjemy już w czymś z rodzaju stanu przy czym sami nawet nie możemy decydować o wprowadzeniu bądź zniesieniu kary śmierci. Czy jest to więc nadal wolny i suwerenny naród?
Ja wiem, to takie niemodne ostatnio, pytać o naród, o suwerenność. Lepiej włączyć jakiś dobry serial w tv i delektować się błogim spokojem jak na prawdziwego Leminga przystało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-18, 23:13   

Ja wiem że UE nie jest idealna, ale wydaje mi się to na ten moment lepszym rozwiązaniem, niż bycie poza nia. Wiem - niektórym się marzy wielka Polska od morza do morza, ale to nie te czasy. Nie jesteśmy jakimś narodem wybranym tylko po prostu jednym z wielu krajów w Europie, w dodatku raczej mało znaczącym na tle pozostałych.
Myślę, że mamy więcej plusów z bycia w UE aniżeli minusów. Nie wydaje mi się żebyśmy dostawali mniej niż odprowadzamy do budżetu. Masz swobodę handlu, przemieszczania się czy pracy, ale coś za coś. Oni dają i oni wymagają. Oczywiście można by było być poza UE ale nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem. W naszym przypadku możliwy był wybór między UE a Rosją - sory ale ja wybieram UE (nie wiem jak ty).
Czy czujesz się niewolny w Polsce? To może wyjedż poza UE - taka Ukraina np wydaje się ostoją wolności...
I nie nazywaj mnie lemingiem, bo to określenie w ustach 20-latka jest wręcz żenujące.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-11-18, 23:22   

Można być w strefie Szengen i cieszyć się z tego co ona nam oferuje nie pozbywając się suwerenności.
Widzę, że ostatnio lubisz wszystkich niezadowolonych w jakiejkolwiek mierze wysyłać za granicę przy okazji odwracając kota ogonem i nie odpowiadając na pytanie, czy żyjemy wg. Ciebie w suwerennym państwie.

Ja nie mam jakiś wielkich sympatii do jednej czy drugiej strony, kluczem powinien być interes narodowy.

Uwaga o Lemingach nie tyczyła się konkretnie Ciebie, bo jak na wyborcę PO wykazujesz w ogóle jakiekolwiek zainteresowanie tym co się dzieje dookoła i ponad przeciętną zdolnością radzenia sobie w tym kraju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-18, 23:38   

Sylwester napisał/a:
przy okazji odwracając kota ogonem i nie odpowiadając na pytanie, czy żyjemy wg. Ciebie w suwerennym państwie.
Ja uważam się za wolną osobę. Podobnie uważam, że Polska jest wolnym krajem, natomiast w pewnych przypadkach wydaje mi się, że musimy iść na pewien kompromis. Jeszcze raz powtarzam - nie zauważyłem, żeby UE jakoś specjalnie ograniczała moją wolność.
Oczywiście wolałbym, żebyśmy to MY dyktowali warunki w całej UE, ale to chyba jeszcze nie ten moment.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-11-19, 17:31   

narodowiec napisał/a:
hiszpan napisał/a:
narodowiec sorry, z ciekawości socjologicznej, bez złośliwości, ile masz lat ?


13 mam latek.


Dziękuję za odpowiedź :!: Szkoda, że nie masz zamiaru odnieść się do moich pytań. Ale miło było porozmawiać :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roj
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-19, 19:34   

narodowiec napisał/a:
Roj napisał/a:
Ja wiem jakie miał poglądy R Dmowski . :D Tylko was chciałem sprawdzić widzę że nie macie żadnej wiedzy na ten temat :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=XZxzJGgox_E



No to w końcu dowiem się jakie poglądy miał R Dmowskiego . Twoje filmiki z YouTube mnie nie interesują , tylko wasza wiedza na temat R Dmowskiego którego żeście sobie wżeli za patrona , komuś oddajecie hołd a nie wiecie kto to jest . No to jak jest z wami ??? :smile:
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-19, 20:03   

Widzę, że dyskusja żarliwa to i ja coś wkleję.
http://www.fronda.pl/a/lo...alne,23611.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-19, 20:06   

Roj napisał/a:
No to w końcu dowiem się jakie poglądy miał R Dmowskiego . Twoje filmiki z YouTube mnie nie interesują , tylko wasza wiedza na temat R Dmowskiego którego żeście sobie wżeli za patrona , komuś oddajecie hołd a nie wiecie kto to jest . No to jak jest z wami ???
Nie rozumiesz... Tu nie jest ważne jakie miał poglądy Dmowski. Ważne jest CH.W.D.P. i głupie filmiki na YT. Ważne jest że będzie dym, będzie można się ponap....ć z policją lub bezmózgimi kibolami, a potem uchodzić w gronie podobnych "narodowców" za bohatera narodowego, co to wyzwala kraj z obcej okupacji (nie wiadomo tylko z jakiej).
Chyba rzeczywiście ma 13 lat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-11-19, 21:55   

hiszpan napisał/a:
z ciekawości socjologicznej


Może warto by się przyjrzeć kto tu zagląda i się udziela głównie ?? , dobry materiał do refleksji .

Jak myślisz hiszpan ?? ;)
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-11-19, 22:10   

maaciej76 napisał/a:
hiszpan napisał/a:
z ciekawości socjologicznej


Może warto by się przyjrzeć kto tu zagląda i się udziela głównie ?? , dobry materiał do refleksji .

Jak myślisz hiszpan ?? ;)


Rozwiń myśl proszę, zupełnie nie łapię. Strzelaj śmiało, bez ogródek :wink:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW