Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Zdarzenia i wypadki drogowe
Author Message
Gregg Sparrow
[Deleted]

Posted:    Wypadek w Białej. [ !!! ]

[quote="onet"]Dwie kobiety zginęły potrącone przez autobus
Dwie starsze kobiety zginęły, a jedna została ranna, w wyniku potrącenia przez autobus w miejscowości Biała (Łódzkie) - poinformował oficer dyżurny łódzkiej policji.
Według policji trzy kobiety w wieku 74, 76 i 82 lat zostały uderzone przez autobus na przejściu dla pieszych. Autokarem jechały zawodniczki jednego z klubów sportowych z Jeleniej Góry.

W wyniku odniesionych obrażeń dwie kobiety zmarły; trzecia trafiła do szpitala. Jak poinformowała policja, badanie alkomatem wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy; pobrano jednak od niego krew do badania.[/quote]

[quote]Dwie kobiety zginęły pod kołami autobusu - kierowca był trzeźwy
Wieluńska policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności potrącenia przez autobus na przejściu dla pieszych trzech starszych kobiet w miejscowości Biała Druga (Łódzkie).
W wyniku wypadku dwie kobiety w wieku 77 i 81 lat zmarły; trzecia - 83-latka - w stanie ciężkim przebywa w szpitalu W Bełchatowie - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska.

Wypadek wydarzył się w sobotę ok. godz. 18. Trzy starsze kobiety - mieszkanki tej miejscowości - zostały potrącone na przejściu dla pieszych w pobliżu kościoła. Prawdopodobnie wracały z mszy. Autokarem, który prowadził 47-letni mieszkaniec Sosnówki, jechały zawodniczki jednego z klubów sportowych z Jeleniej Góry.

Ciężko ranne kobiety przewieziono do szpitali w Wieluniu i Bełchatowie. W wyniku odniesionych obrażeń dwie z nich w wieku 77 i 81 lat zmarły.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy; pobrano od niego krew do badania. Po przeprowadzeniu czynności przez policję 47-latek został zwolniony. Dochodzenie pod nadzorem prokuratury ma wyjaśnić okoliczności tragedii.[/quote]
 
 
Stefan
Moderator


Posted:     [ !!! ]

A może by tak na wzór "wydarzeń kryminalnych" założyc przyklejony wątek "wypadki" (ew "zdarzenia i wypadki drogowe"), w którym pisano by o wszystkich zdarzeniach tego typu z regionu. Raz na dwa tygodnie rodzi nam się nowy wątek, który po kilku/kilkunastu postach umiera śmiercią naturalną.
 
 
Jaro
Administrator
wielun.biz



Posted:    Zdarzenia i wypadki drogowe [ !!! ]

[b]Zgodnie z sugestią stefan_pol-a zakładam nowy topic, w którym proszę umieszczać tematy związane ze wszystkimi zdarzeniami i wypadkami na drogach naszego powiatu.[/b]


Powyższy temat scaliłem już do odpowiedniego.
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:    Tragedia na ul. 18 Stycznia [ !!! ]

[color=darkblue]W drugi dzień Świąt Bożonarodzeniowych, na skrzyżowaniu ulic 18 Stycznia i Nadodrzańska, w godzinach późno popołudniowych miał miejsce tragiczny wypadek. Zginęła w nim sześćdziesięcio paro letnia kobieta.[/color]
I to tyle co mogę na ten temat przekazać, bo w żadnych mediach, czy adekwatnych stronach internetowych, pewnie z racji dłuuuuugich świąt, takowej informacji nie ma. Dlatego nie chcę „strzelać” czy to była piesza, czy może kierująca, albo pasażerka jakiegoś pojazdu. Bo mijając po godzinie 17, tegoż dnia owo skrzyżowanie, omijałem dwa samochody, radiowóz, i już wtedy na chodniku po prawej stronie (jadąc do centrum) paliła się lampka.
Może ktoś wie więcej na ten temat, to forum [b]Wieluń biz[/b] będzie pierwszym wiarygodnym źródłem tej informacji, i jak widać niezastąpionym w takich okolicznościach informatorem lokalnym ;) .
 
 
mareks
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

Mnie wczoraj mówił o tym wypadku ksiądz w czasie Kolendy.Pani weszła niespodziewanie na pasy.
 
 
Stefan
Moderator


Posted:     [ !!! ]

[quote="lodzka.policja.gov.pl"][b]Wieluń – 26 grudnia około 16.10[/b] w Wieluniu na ulicy 18 Stycznia doszło do potrącenia pieszego. 20-latka kierująca seatem Toledo ominęła samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ustępując im pierwszeństwa a następnie potrąciła 67-letnia kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła kilka godzin po zdarzeniu w miejscowym szpitalu.
źródło:[URL=http://www.lodzka.policja.gov.pl/kwp/content/view/3586/99/]www.lodzka.policja.gov.pl[/URL]
[/quote]

Ludzie wyobraźni nie mają ! Wymijać samochód na przejściu dla pieszych. Za coś takiego powinni od razu prawko zabierać.
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[quote="stefan_pol"]Wymijać samochód na przejściu dla pieszych[/quote]
To jest jedno z najcięższych przewinień drogowych, za które policja najsurowiej karze. A przede wszystkim w każdej „szkole jazdy” ta kwestia jest szczegółowo omawiana. Brak mi słów, a raczej cenzura nie pozwoliła by na ich użycie tutaj.

[b]Dla rodziny zmarłej, wyrazy szczerego współczucia[/b] :sad:

Mam rodziców w przybliżonym wieku, już Ich poinformowałem, żeby mimo grzeczności jednych, uważali na debilizm drugich kierowców.

[b]PS.[/b] Gdy ja sprawdzałem stronę policyjną, tych aktualnych wieści jeszcze nie było.
 
 
Chudyy
Ma stragan na targu



Posted:     [ !!! ]

Widziałem ten wypadek nieciekawie to wyglądało.
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

Sąsiadka z bloku obok... :( [i]
Z relacji, które znam, jedno auto tą panią potrąciło, drugie ominęło, a trzecie przejechało... szła do kościoła na 16... :(
 
 
Nevermind
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

Dla mnie to jest paradoks jesli ktos wyprzedzal na przejsciu dla pieszych, a zwlaszcza w tym miejscu. Chyba caly Wieluń wie, ze tam ludzie chodza/wchodza na pasy :x
 
 
Krool50
Przyjeżdża na zakupy


Posted:     [ !!! ]

Abstrahując od tego zdarzenia. Poobserwujcie jak się odbywa ruch pieszych. Mieszkańcy osiedla Wyszyńskiego przechodzą przez jezdnie do koscioła jak się da i gdzie się da. Nie patrzą na nadjeżdząjące samochody. Niejednokrotnie samochód stoi a kierowca bezradnie czeka bo idą z przodu, tyłu, z boku. Niejeden pieszy widząc auto nie reaguje tylko idzie bo jest na pasach albo na nie wchodzi i "ma pierwszeństwo". Niektórzy wprost pchaja się pod auto.
Nie mówie o tym przypadku. Tu było było inaczej. A wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych to szczyt głupoty.
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

[b]Krool50[/b], sorry ale troszkę gadasz idiotyzmy. Podejrzewam, że nie masz bladego pojęcia o miejscu, w którym to się stało, bo czytając Twojego posta takie wnioski można wysnuć. Mianowicie: skrzyżowanie Wendta, 18-go Stycznia i Nadodrzańskiej jest troszke bardziej rozbudowane, niż to, do którego masz takie zastrzeżenia (skrzyżowanie - pasy przy rondzie). Wyobraź sobie sytuację: auto jadące od strony miasta ulicą 18-go Stycznia, które zamierza skręcić w lewo w ul. Wendta zatrzymuje się przed pasami, aby przepuścić pieszego idącego od Wendta w stronę Nadodrzańskiej. Auto stoi na pasie dla skręcających w Wendta. W tym momencie auto najeżdżające od strony miata, jadące w stronę Działoszyna nie ustępuje pierwszeństwa pieszemu będącemu na pasach, bo kierowca myśli np., że ten, który skręca w lewo chce przepuścić wg przepisów auto jadące z naprzeciwka i do głowy mu nie przyjdzie, że kierowca owy przepuszcza akurat pieszego na przejściu dla pieszych. Kierowca kierujący się na Działoszyn nagle widzi człowieka przed maską swojego samochodu i dalej już chyba pisać nie muszę... wystarczy pomyśleć.
 
 
Asia
Czytał o Wieluniu



Posted:     [ !!! ]

Ale od strony miasta przejście dla pieszych znajduje się chyba jeszcze przed pasem dla skręcających w ul. Wendta? Nikt skręcając w Wendta nie zatrzymuje się na wysokości przejścia, czekając na auto z naprzeciwka. Chyba że stałby trzeci czy czwarty w kolejce do skrętu w lewo, ale to widać z daleka i jadąc od miasta nie sposób nie zauważyć.
Poza tym tak czy owak, tam jest przejście, jeśli auto stoi przed przejściem to wypada zwolnić i spojrzeć czy kogoś na przejściu nie ma. Logiczne chyba.
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

[b]Asia[/b], właśnie dokładnie o tym pisałem.
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[quote="Ferbik"]Wyobraź sobie sytuację: auto jadące od strony miasta ulicą 18-go Stycznia, które zamierza skręcić w lewo w ul. Wendta zatrzymuje się przed pasami, aby przepuścić pieszego idącego od Wendta w stronę Nadodrzańskiej. Auto stoi na pasie dla skręcających w Wendta. W tym momencie auto najeżdżające od strony miata, jadące w stronę Działoszyna nie ustępuje pierwszeństwa pieszemu będącemu na pasach, bo kierowca myśli np., że ten, który skręca w (.....) do głowy mu nie przyjdzie, że kierowca owy przepuszcza akurat pieszego na przejściu dla pieszych. .[/quote]

[b]Ferbik[/b], to nie jest tak. A znaki pionowe? Przed każdym przejściem jest znak, który informuje kierowców że dojeżdżamy do takowego. I nie ważne w tej chwili czy jesteśmy na drodze dwu, trzy, czy ileś tam pasmowej, to nie ma znaczenia. Musimy dostosować się do znaków i je przestrzegać, i indywidualne myślenie w tym przypadku nie usprawiedliwia kierowcy.
Generalnie nasz problem polega na tym, że jeździmy „na pamięć”, i skutki tego są, jakie są.


TEMAT ZAMKNIĘTY - OCZYSZCZĘ GO W WOLNEJ CHWILI.
 
 
hiszpan
Wieluniaczek
KiKo



Posted:     [ !!! ]

I pomyslec, ze nie dalej jak miesiac temu, mialem okazje do ostrego hamowania na tym wlasnie przejsciu dla pieszych. Uczniowie z Nadodrzanskiej, jesliby mieli na tyle sily i plecaki mieliby lzejsze, to nie watpie, ze przebiegaliby przez to przejscie. Zauwazylem, ze piesi czuja sie w tym miejscu bardzo uprzywilejowani i nie zwracaja uwagi na nikogo, a przeciez nie tylko oni moga sie spieszyc.. Ktos powinien pomyslec, o lepszym oznakowaniu tego przejscia. Moze powinny pojawic sie tam swiatla :?: Albo przejscie powinno zostac zlikwidowane :?: Przeciez do ronda i swiatel (gdzie znajduja sie przejscia) nie jest bardzo daleko i mysle, ze nie sprawilby przechodniom duzego problemu fakt, spaceru dluzszego o 50 metrow :wink:
 
 
Nevermind
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

Swiatla przed rondem? Gratulujuje Krzysiu wyobrazni ;) Po to sa ronda zeby ograniczac ilosc swiatel. Przyklad - Rybnik.
 
 
hiszpan
Wieluniaczek
KiKo



Posted:     [ !!! ]

[quote="Nevermind"]Swiatla przed rondem? Gratulujuje Krzysiu wyobrazni ;) Po to sa ronda zeby ograniczac ilosc swiatel. Przyklad - Rybnik.[/quote]

[b]Mariusz[/b], myslalem o zainstalowaniu swiatel na przejsciu, gdzie wydarzyl sie wypadek, a nie zainstalowaniu swiatel na przejsciu kolo ronda :) Oczywiscie przejscie w tym przypadku, musialoby zostac oddalone/przeniesione od skrzyzowania.
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

Pasy dla pieszych znajdują się w miejscu, gdzie są już pasy rozdzielające kierunki jazdy. Dlatego moja hipoteza jest taka, że kierowca skręcający w Wendta z 18-go Stycznia ustąpił pierwszeństwa kobiecie na przejściu, ten jadący od miasta nie zorientował się, że na przejściu znajduje się pieszy - była to godzina 16 lub coś około, gdzie światła samochodu nie są skuteczne, bo jest lekki półmrok - wg mnie najgorsza pora do jazdy. Oczywiście nie bronię kierowcy, bo jeśli pieszy jest już na jezdni i ktoś go przepuszcza, to inne auto również obowiązkowo powinno ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
 
 
Mrówek
Moderator



Posted:     [ !!! ]

[b]Ferbik[/b] z Twoich wpisów wnioskuję, że masz tylko informację z relacji innych. Chciałem tylko sprostować, że nikt nie skręcał w Wendta, ponieważ samochody jechały od ronda w stronę miasta, a całe zdarzenie miało miejsce mniej więcej przed sklepem mięsnym czyli za skrzyżowaniem (patrząc od ronda) Wendta, Nadodrzańska, 18go stycznia. Z tego co osobiście widziałem, to zarówno czarna corsa, która zatrzymała się przed przejściem jak i toledo były skierowane w stronę miasta, a nie w stronę Działoszyna. Chciałem zauważyć jeszcze, ze toledo musiało hamować i zatrzymało się w pobliżu płotu Amerykanki, a gdyby jechały w drugą stronę zapewne znalazłoby się ostatecznie mniej więcej koło kościoła.
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

[b]Mrówek[/b], ja nigdzie nie napisałem, że tak było. Napisałem:
[quote]Dlatego moja hipoteza jest taka[/quote]
Nie znam szczegółów, ale jak prześledzisz posty, to zrozumiesz co miałem na myśli - nieustąpienie pierwszeństwa na pasach.
 
 
Mrówek
Moderator



Posted:     [ !!! ]

Ferbik, co do tego, co było powodem wypadku jestem oczywiście zgodny. Chodziło mi tylko o uściślenie, bo nikt jednoznacznie nie napisał o tym, w którą stronę jechały i gdzie to dokładnie sie stało. Zasugerowałeś trochę inną wersję dlatego chciałem sprostować, ponieważ widziałem jak to wyglądało po zdarzeniu.
 
 
Mateusz
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Posted:     [ !!! ]

Dziś był wypadek w Grębieniu i to całkiem duży sądząc po ilości karetek i policji.
 
 
Jaro
Administrator
wielun.biz



Posted:    Tragiczny wypadek w Wieluniu [ !!! ]

[quote]Ze wstępnych ustaleń wynika, że na ulicy 18-tego Stycznia w Wieluniu, 20-letnia kobieta kierująca seatem Toledo ominęła samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ustępując im pierwszeństwa, a następnie potrąciła 67-letnią mieszkankę Wielunia. Potrącona przewieziona została do szpitala gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarła. Kierująca była trzeźwa. Policjanci z wieluńskiej dochodzeniówki prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu [/quote]
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[quote][b]Jedna osoba została ranna w wypadku do którego doszło na ul. 18 stycznia w Wieluniu.[/b]

Przyczyną zderzenia dwóch samochodów osobowych była nadmierna prędkość i jej niedopasowanie do śliskiej nawierzchni. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi policja apeluje do wszystkich kierowców o ostrożną i rozsądną jazdę.[/quote]
[b]Źródło – RZW[/b]

Brak wyobraźni, głupota, oraz brak poszanowania innych użytkowników dróg, to mój komentarz do tej sytuacji. I …. moja propozycja, aby tacy właśnie pseudo kierowcy zamieniali auta na taczki, może choć trochę byłoby bezpieczniej na naszych drogach.

I jeszcze jedna sugestia z mojej strony, podyktowana własnymi doświadczeniami z wczorajszego dnia. Jest ślisko, czy to na chodnikach, czy na ulicy. Musimy zatem podwoić swoją uwagę, poruszając się pieszo, rowerem, czy autem. A już na pewno nie powinniśmy prowokować sytuacji, które w tych trudnych warunkach drogowych mogą stanowić nie lada zagrożenia.
Chodzi mi o nagłe wtargnięcie pieszego na ulicę, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych, i o „nadgorliwość” w dobrym wychowaniu kierowcy, który nagle hamuje aby przepuścić innego użytkownika drogi (szczególny nacisk na owego pieszego).
Wiem że to może zabrzmieć trochę snobistycznie, mówiąc że piesi powinni uważać jak wchodzą na „pasy”, ale tak nie jest. Jakie są warunki, widać, droga hamowania jest o wiele dłuższa niż przy suchej, a przede wszystkim nie oblodzonej nawierzchni. Dlatego może lepiej odczekać jeszcze te kilka sekund i dopiero, bezpieczniej dla siebie przejść na drugą stronę? Bo nawet jeśli to będzie wina kierowcy, to zdrowia nikt nam już w 100% nie przywróci.
I tak samo w przypadku nagłego hamowania kierowcy, który chce być uprzejmy dla stojących pieszych, czy innego kierującego. Ten jadący za nami może nie zareagować odpowiednio szybko i …….., stłuczka gotowa. Pamiętajmy jest ślisko, i jazda nie należy do przyjemności w takich warunkach, dlatego lepiej kilka nawet minut dłużej, a cało.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group