R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Burmistrz Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-14, 18:59   

FYC napisał/a:
Może dla ciebie jest i śmieszna i propaganda

Cytujesz śmieszne artykuliki reklamowe wykupione przez p. Jabłońskiego i oczekujesz, że mają świadczyć o rzekomym eldorado biznesowym w usa. Przecież mówi wyraźnie, że świeczki muszą mieć etykietę "made in usa" by dobrze się sprzedały na lokalnym rynku. klik

Sprowadziłeś dyskusję do absurdu. Przypominam, że rozmawiamy o celowości finansowania wycieczki turystyczno-krajoznawczej za ocean p. Okrasy z publicznych pieniędzy, nie o interesach Jabłońskiego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2015-04-15, 08:00   

mcdek napisał/a:
rozmawiamy o celowości finansowania wycieczki turystyczno-krajoznawczej za ocean p. Okrasy z publicznych pieniędzy


mcdek, skąd masz takie informacje?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-04-15, 10:57   

FYC napisał/a:
Interesem gminy i powiatu jest to, żeby Jabłoński nie zwinął interesu w Wieluniu i nie przeniósł wszystkiego do USA.

Masz rację. Ale to nie wyjazdami na otwarcie filii powstrzymasz zamknięcie zakładu w Wieluniu, a zabiegami ekonomicznymi.

dawid napisał/a:
mcdek napisał/a:
rozmawiamy o celowości finansowania wycieczki turystyczno-krajoznawczej za ocean p. Okrasy z publicznych pieniędzy


mcdek, skąd masz takie informacje?

No tak, za chwilę się dowiemy, że to zapraszający przysłał również czek na pokrycie kosztów wycieczki :roll: Faktycznie jak u ... Kargulów :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-15, 15:38   

dawid napisał/a:
mcdek napisał/a:
rozmawiamy o celowości finansowania wycieczki turystyczno-krajoznawczej za ocean p. Okrasy z publicznych pieniędzy


mcdek, skąd masz takie informacje?


Prosto z Ratusza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-16, 00:34   

mcdek, to zdradź nam również, ile taka wycieczka kosztuje?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-16, 01:26   

Jaro napisał/a:
mcdek, to zdradź nam również, ile taka wycieczka kosztuje?


Dużo rzeczy wiem, ale wybieganie w przyszłość i przewidywanie wydatków burmistrza na wycieczce wykracza dość mocno ponad możliwości przeciętnego człowieka. Poza tym można kupić parę faktur. Faktura zazwyczaj kosztuje tyle co podatek VAT, o czym każdy "bystry burmistrz" wie. Zatem koszt takiej wycieczki ograniczony jest przez próg bólu lokalnej społeczności i obecność realnej konkurencji na horyzoncie. :grin: Póki co Okrasa chyba nie dostrzega konkurenta w następnych wyborach, więc prawdopodobnie będzie nas mocno zaskakiwał (negatywnie). Ta wycieczka to pierwsza wyraźna kompromitacja nowej władzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-16, 12:54   

Póki co, lokalne media piszą tak:

Cytat:
Burmistrz i starosta polecieli do USA na otwarcie fabryki świec

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa i starosta Andrzej Stępień polecieli do Stanów Zjednoczonych wziąć udział w oficjalnym otwarciu fabryki świec. Po ich powrocie dowiemy się, jakie są koszty i efekty wizyty


Lotem błyskawicy rozniosła się po Wieluniu wiadomość, że burmistrz Paweł Okrasa i starosta Andrzej Stępień polecieli do Stanów Zjednoczonych. Po co? Włodarzy zaprosiła firma Korona Candles, w związku z otwarciem nowej fabryki świec w miejscowości Dublin w stanie Wirginia. Wielunianie pokpiwają, że coś długie to otwieranie, skoro wizyta w USA trwa od 13 do 20 kwietnia. Niechybnie pojawiły się sugestie, że burmistrz i starosta zorganizowali sobie na koszt podatników "wycieczkę turystyczno-krajoznawczą".

Joanna Skotnicka-Fiuk, kierownik biura obsługi burmistrza, tłumaczy tymczasem, że budowanie dobrych relacji urzędu z lokalnymi firmami opiera się również na uczestnictwie w ważnych dla nich wydarzeniach. Wskazuje również na anonsowaną przez burmistrza strategię ściągania do Wielunia firm, które kooperują z największymi tutejszymi przedsiębiorstwami.

- Trudno wyobrazić sobie lepszą okazję, by tego dokonać, niż otwarcie nowej fabryki, na której będą obecni wszyscy z kooperantów firmy Korona. Burmistrz spotkał się już z przedstawicielami kilku tych firm i nawiązanie współpracy z nimi wygląda obiecująco, czego efektem mogą być nowe hale produkcyjne w Wieluniu i miejsca pracy dla mieszkańców - twierdzi Joanna Skotnicka-Fiuk.

Ile wieluńscy podatnicy zapłacą za wizytę starosty i burmistrza w Stanach Zjednoczonych? Tego dowiemy się dopiero po ich powrocie i rozliczeniu delegacji.

Źródło
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-16, 14:16   

No widzisz. Nawet media podchwyciły temat wycieczki turystyczno-krajoznawczej, o której pisałem wczoraj (może dostanę wierszówkę :mrgreen: ). A pani Fiuk potwierdziła, że bawią się na nasz koszt. I w dodatku kpi z nas w żywe oczy tłumacząc, że kooperantów Korony można przyciągnąć skutecznie tylko wybierając się z nimi za ocean. Czy ta osoba jest poważna?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-04-17, 22:58   

To chyba jakiś obłęd. Niech się wezmą za budowę strefy inwestycyjnej a nie mamienie ludzi "nowymi miejscami pracy" To fikcja, populizm tak samo jak darmowe miejsca parkingowe. Tani i prymitywny chwyt.

Pomysł Okrasy aby na terenach przy Częstochowskiej zrobić strefę inwest. to - w skrócie - absurd. Jestem obronić swoją tezę.

Należy stworzyć strefę inwestycyjną z prawdziwego zdarzenia przy obwodnicy Wielunia. Czy coś się w tym kierunku robi? Czy jest stworzony plan, projekty uchwał? itd.

Jestem głęboko rozczarowany nowym burmistrzem. Zamienił Wieluń siekierkę na kijek.
Coraz bardziej dojrzewa we mnie myśl iż należy zrobić katharsis w UM.
Ustanowić kogoś kto wie co to zasady, dotrzymuje danego słowa, jest osobą godną zaufania ma wizję rozwoju i potrafi ją realizować. Jego dotychczasowe doświadczenia świadczą o jego możliwościach i potencjale. Wieluń zmarnował już zbyt wiele czasu. Nie stać nas na marnowanie następnych lat.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
miko 005, MI81
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-04-17, 23:07   

mcdek napisał/a:
No widzisz. Nawet media podchwyciły temat wycieczki turystyczno-krajoznawczej, o której pisałem wczoraj (może dostanę wierszówkę :mrgreen: ). A pani Fiuk potwierdziła, że bawią się na nasz koszt. I w dodatku kpi z nas w żywe oczy tłumacząc, że kooperantów Korony można przyciągnąć skutecznie tylko wybierając się z nimi za ocean. Czy ta osoba jest poważna?


Jestem bardzo ciekaw jakich argumentów użyją aby przyciągnąć inwestorów do Wielunia?
Może warto byłoby stworzyć warunki dla już chcących inwestować lokalnych przedsiębiorców. Poza tym może zabrzmi to okrutnie lecz z tego co wiem żaden z nich nie rozmawia w j. angielskim.
Będą rozmawiać jak w dowcipie o piłce do metalu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-18, 17:51   

waskotorowa napisał/a:
Należy stworzyć strefę inwestycyjną z prawdziwego zdarzenia przy obwodnicy Wielunia. Czy coś się w tym kierunku robi? Czy jest stworzony plan, projekty uchwał? itd.

Miasto się wyludnia. Bardzo mało prawdopodobne jest by ktoś chciał tu inwestować. W zasadzie nie ma już kto pracować, a będzie jeszcze gorzej bo szkoły świecą pustkami. Wg mnie miasto nie potrzebuje żadnych terenów inwestycyjnych. To normalny proces, koncentracja życia w dużych ośrodkach miejskich jest nieunikniona.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-24, 09:47   

pilnik666 napisał/a:
A ja chciałem się zgłosić do konkursu na dyrektora WDK i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, ani na stronie urzędu miejskiego, ani biuletynie informacji publicznej WHY ?? się pytam, chyba każdy może złożyć papiery prawda ? A na kulturze troszkę się znam :)


Jest ogłoszenie, pilnik składaj dokumenty!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-04-29, 10:56   Święto flagi

Cytat:
- Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa zaprasza wszystkich do aktywnego włączenia się w obchody święta flagi 2 maja. Z tej okazji 30 kwietnia tuż przed koncertem Tadeusza Nic Nie Rusza na Placu Legionów, czyli około 18.30 pan burmistrz wraz z harcerzami będzie wręczał flagi narodowe. Do wręczenia mamy około tysiąca flag.

Źródło - http://www.radiozw.com.pl...e=news&id=16634

Ile z tych 1000 sztuk faktycznie zawiśnie na posesjach tych co je ewentualnie wezmą? A pewnie się rozejdą, bo przecież jak za darmo dają, to się bierze. Sama flaga to jeszcze nic, potrzebny jest kijek i jakieś profesjonalne mocowanie gotowej już flagi.

1000 flag, to tak jakby zmarnować 1000 porcji obiadowych dla potrzebujących. Ale burmistrz ma gest :D
A tyle zarzucało się "Bursztynkowi", że w podobny sposób marnował nasze pieniądze :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-30, 10:26   Re: Święto flagi



Ze względu na prawa autorskie i jeszcze ciepły materiał przyciąłem trochę tekst. Mam nadzieję, że redaktor Rybczyński się nie pogniewa :wink:

Lot w obie strony (z pobytem tygodniowym) Air France kosztuje 1500 zł z groszami. Co zatem kosztowało 20 tys? Panowie musieli nieźle się zabawić
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
miko 005
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-04-30, 20:04   Re: Święto flagi

[quote="mcdek"]Obrazek

Ze względu na prawa autorskie i jeszcze ciepły materiał przyciąłem trochę tekst. Mam nadzieję, że redaktor Rybczyński się nie pogniewa :wink:

Lot w obie strony (z pobytem tygodniowym) Air France kosztuje 1500 zł z groszami.

Poproszę o link z powyższą ofertą 1500pln w obie strony do USA z tygodniowym pobytem.
Super oferta. Chętnie skorzystam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW