R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Burmistrz Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
tmd 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 19
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 14:56   

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA :
Musicie zdać sobie sprawę, że w 2015r. powstanie w naszym mieście park handlowy ERA PARK.
Z darmowymi parkingami... plus parkingi przy Intermarche, Bricomarche, Kauflandzie i oklicach.
Teraz pytanie.
Kto przyjedzie na Kaliską i do centrum na zakupy jeżeli będzie musiał dodatkowo płacić za parkingi?
Likwidacja strefy płatnego parkowania ma na celu zwiększenie konkurencyjności dla lokalnych handlowców. Jeżeli sami będą parkować na tych miejscach to udowodnią, że nie nadają się na przedsiębiorców tylko powinni robić co innego.
Reasumując:
likwidacja strefy płatnego parkowania ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom prowadzącym działalność w centrum miasta - nie jest żadnym bezsensownym populistycznym pomysłem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 15:14   

tmd napisał/a:
Likwidacja strefy płatnego parkowania ma na celu zwiększenie konkurencyjności dla lokalnych handlowców. Jeżeli sami będą parkować na tych miejscach to udowodnią, że nie nadają się na przedsiębiorców tylko powinni robić co innego.
Reasumując:
likwidacja strefy płatnego parkowania ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom prowadzącym działalność w centrum miasta - nie jest żadnym bezsensownym populistycznym pomysłem.

Wystarczy, że właściciele nieruchomości obniżą czynsze i po sprawie. Niewidzialna ręka rynku wszystko wyreguluje. Podejmiesz temat jak 10% lokali na Kaliskiej będzie stało pustych z szyldem "DO WYNAJĘCIA", dobrze? :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 15:15   

Całkowita likwidacja strefy jak dla mnie to nonsens. Uważam, że powinniśmy rozmawiać na temat jej zasięgu, opłat, zasad fukcjonowania. Moim skromnym ul. Reformacka w pierwszej kolejności powinna zostać zwolniona z opłat, podobnie jak podwale.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
zwyczajna
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 15:25   

glupek,
Cytat:
Primo - wyobraź sobie, że zwykle ludzie pomagają w kampanii kosztem swojego PRYWATNEGO czasu, swojej rodziny, etc. Nie potrafisz tego ogarnąć?
Secundo - Małpa przybijająca pieczątki? Nie masz bladego pojęcia o funkcjonowaniu Państwa, urzędów, etc. Dzięki takim małpom z pieczątkami później wybudują ci pod domem spalarnie śmieci. Ale będziesz wtedy miał co chciałeś.
Dokopać im? Masz jakieś problemy? Taka bezinteresowna nienawiść nie świadczy najlepiej o twojej kondycji. W ponad 95% ludzie pracujący w urzędach to doświadczeni specjaliści, bez których żaden kandydat nie będzie w stanie zrealizować żadnej swojej obietnicy. Czy ich stanowiska są zasadne? Nie, ale to nie ich wina.

Primo- nie wierzę w bezinteresowność! Każdy się czegoś spodziewa... Choćby wdzięczności! A angażowania się w tak mało ważną kampanię nie rozumiem tym bardziej. Przecież od burmistrza na dobrą sprawę tak mało zależy... Ma tylko jakiś wpływ na wydawanie publicznych pieniędzy. Nic ponadto!
Sekundo- Jakie takie pojęcie o funkcjonowaniu niektórych instytucji mam, bo sam byłem taką "małpą od przybijania pieczątek" przez wiele lat. Może mój samokrytycyzm cię razi, ale naprawdę nie uważam orientacji w przepisach dotyczących wykonywania moich obowiązków za jakieś nadzwyczajne osiągnięcie. To był mój psi obowiązek i te wszystkie certyfikaty, dyplomy, szkolenia odbyte na koszt podatnika uważam za zbędne marnotrawstwo i wyrzucanie pieniędzy w błoto. Średnio inteligentny stażysta (żeby nie powiedzieć- małpa) łapał o co chodzi po dłuższym lub krótszym okresie. Urzędnik powinien pilnować swoich spraw, a nie angażować się w pożal się Boże, politykę i wybierać sobie szefa. Te sprawy miała regulować ustawa o służbie cywilnej. Jeśli niektórzy nasi "funkcjonariusze służby cywilnej" tego nie zrozumieli, to teraz powinni ponieść tego konsekwencje. Ględzenie o "paraliżu państwa" i interpretacji przepisów możesz sobie darować, bo mnie nie chodzi o panią Basię z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, która może podjąć decyzję w sprawie podjazdu dla inwalidów. Chodzi o to, że wyhodowaliśmy sobie w naszym grajdole rozpolitykowaną kastę urzędniczą, gdzie byle starszy referent chciałby mieć wpływ na wybór obieralnego w wyborach powszechnych urzędnika samorządowego. Wpływ większy niż gwarantuje mu to prawo głosu w wyborach! Możesz sobie to nazywać "bezinteresowną nienawiścią", ale ja to rozumiem jako "ponoszenie konsekwencji własnych czynów". Ci wychwalani przez ciebie urzędnicy po prostu nie wykonują swoich obowiązków. Narobiło się tych inspektorów, rzeczników i kierowników, którzy po prostu z nudów zajmują się nie tym co wchodzi w zakres ich obowiązków. Urząd Miasta i Gminy liczy sobie prawie 90- u urzędników! Na ilu mieszkańców? Do tego dochodzi starostwo, sanepidy, oświaty, urzędy zatrudnienia i co tam jeszcze... A głupi robol (mój bliski znajomy) w dość dużej firmie budowlanej nie dostał zaległej wypłaty! Do sądu pracy nie pójdzie, bo rozniesie się fama, że podskakuje i będzie miał problemy ze znalezieniem innej roboty. Zresztą w dobrej wierze i tak kwitował odbiór comiesięcznych poborów. Innemu znajomemu wcisnęli barachło w sklepie... Rzecznik konsumenta radzi mu iść do sądu!!! Wycinką drzew wiosną zajęła się firma z napisem na furgonetce: "Roboty ziemne i kanalizacyjne". W majestacie prawa okaleczyli kilkadziesiąt drzew. I gdzie jest ten "kompetentny urzędnik" ze starostwa... bodajże Wydziału Gospodarki i Ochrony... (tylko czego?). W ustawie o ochronie przyrody nie ma miejsca na jakieś interpretacje chłopka roztropka. Trzeba się trzymać przepisów, a nie interpretować jak komu wygodnie. Za dużo tych "interpretatorów" się namnożyło... O tym że kilkadziesiąt procent zatrudnionych pracuje w szarej strefie, albo dostaje część wynagrodzenia "pod stołem" nie chce mi się pisać. Tym powinni zająć się kompetentni interpretatorzy ze skarbówki i innych do tego powołanych służb. Urzędnik powinien trzymać się przepisów, terminów i swojego wykazu obowiązków, a nie wdawać w politykę. Nawet w taką żałosną jak nasza gminna.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ferbik
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-12-02, 15:30   

mcdek napisał/a:
To forum jest wyraźnie upolitycznione.


:D zaraz padnę. A co w tym kraju nie jest "upolitycznione" ? hahaha :wink: Tutaj nawet nie potrafiący rozróżnić komputera od roweru PKW jest wg. PiSu i Śp. Millera "upolitycznione".
_________________

Ostatnio zmieniony przez hiszpan 2014-12-02, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tmd 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 19
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 15:35   

mcdek napisał/a:
tmd napisał/a:
Likwidacja strefy płatnego parkowania ma na celu zwiększenie konkurencyjności dla lokalnych handlowców. Jeżeli sami będą parkować na tych miejscach to udowodnią, że nie nadają się na przedsiębiorców tylko powinni robić co innego.
Reasumując:
likwidacja strefy płatnego parkowania ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom prowadzącym działalność w centrum miasta - nie jest żadnym bezsensownym populistycznym pomysłem.

Wystarczy, że właściciele nieruchomości obniżą czynsze i po sprawie. Niewidzialna ręka rynku wszystko wyreguluje. Podejmiesz temat jak 10% lokali na Kaliskiej będzie stało pustych z szyldem "DO WYNAJĘCIA", dobrze? :wink:


Rotacja najemców na Kaliskiej i Sieradzkiej wybitnie świadczy o tym, że trudności już istnieją. Poziom zamożności społeczeństwa jest taki, że w Lidlu trwają walki o ciuchy przy koszach i to jest własnie niewidzialna ręka rynku o której piszesz.
Myślę, że nie znając kosztów utrzymania budynku, podatków od nieruchomości etc. trudno jest sugerować komuś obniżkę czynszu... Chyba,że jesteś właścicielem jednej z wynajmowanych nieruchomości w centrum miasta i wiesz, że Cie na to stać :)

Kwartał do pół roku po otwarciu Era Parku połowa lokali na Kaliskiej i Sieradzkiej będzie miała tabliczki do wynajęcia.

Obym się mylił :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 15:49   

tmd napisał/a:
STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA :
Musicie zdać sobie sprawę, że w 2015r. powstanie w naszym mieście park handlowy ERA PARK.
Z darmowymi parkingami... plus parkingi przy Intermarche, Bricomarche, Kauflandzie i oklicach.
Teraz pytanie.
Kto przyjedzie na Kaliską i do centrum na zakupy jeżeli będzie musiał dodatkowo płacić za parkingi?
Likwidacja strefy płatnego parkowania ma na celu zwiększenie konkurencyjności dla lokalnych handlowców. Jeżeli sami będą parkować na tych miejscach to udowodnią, że nie nadają się na przedsiębiorców tylko powinni robić co innego.
Reasumując:
likwidacja strefy płatnego parkowania ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom prowadzącym działalność w centrum miasta - nie jest żadnym bezsensownym populistycznym pomysłem.


Kiedyś podobnie tłumaczono wprowadzenie SPP, że nikt nie będzie chciał parkować, że będzie mniej klientów,.... . Życie zweryfikowało to wszystko. Minęło ok. 6 m-cy i znów parkingi były pełne. Mam kilku znajomych co mają swoje sklepy od Kaliskiej do centrum i każdy to samo mówi, co ja piszę. Nie mówiąc, że właściciele posesji pochowali swoje samochody na podwórka. Znikły też samochody co stały tygodniami.
Przy ERA PARK będą bezpłatne parkingi - ile sklepów przeniesie się z innych miejsc tam ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 15:53   

tmd co daje bezpłatny parking np. na Kaliskiej, jak nie ma gdzie zaparkować, pomyśl.
Ostatnio zmieniony przez MM12345 2014-12-02, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pegaz 
Słyszał o Wieluniu
Pegaz


Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-12-02, 15:53   

Nasze gratulacje
Panie BURMISTRZU PAWLE OKRASA !
Nasza Gmina i miasto Wieluń
potrzebuje nowego - innego przyśpieszenia !
GMINA WIELUŃ JEST W DOBRYCH RĘKACH !
_________________
Pegaz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-12-02, 15:53   

tmd napisał/a:

Kwartał do pół roku po otwarciu Era Parku połowa lokali na Kaliskiej i Sieradzkiej będzie miała tabliczki do wynajęcia.

A co takiego szałowego będziesz miał w tej Era Park?? RTV EURO AGD, Centrum Chińskie, Jysk, Rossmann, CCC, Deichmann, Martes Sport... Uważasz że te firmy wykończą całą Kaliską i Sieradzką ? Nie wydaje mi się, a po pierwszym kwartale od otwarcia ludzie będą już mieli dosyć tej "galerii" i będzie świecić pustkami tak jak w Kluczborku Miodowa. Gdyby nie Tesco to pies z kulawą nogą by tam nie poszedł... Co najwyżej sztuczny tłum będą robić ludzie czekający na autobus PKS-u, pooglądają wystawy i pójdą...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 16:00   

tmd napisał/a:
Kwartał do pół roku po otwarciu Era Parku połowa lokali na Kaliskiej i Sieradzkiej będzie miała tabliczki do wynajęcia.

Obym się mylił :)


Już sama konkluzja dowodzi, że nie masz bladego pojęcia o rynku. W chwili obecnej próżno szukać ofert sprzedaży lokalu na kaliskiej, z czego można wnioskować, że właściciele nie chcą się pozbywać tych jak to piszesz wkrótce nierentownych nieruchomości. Gdzieś w pobliżu można coś kupić za 4-5 tys/m2. Nie są to więc małe kwoty i runu na wyprzedaż nie widać.

Prosta kalkulacja. 50 metrowy lokal - wartość 250 tys zł. Wszystko powyżej stopy zwrotu na poziomie 6% jest opłacalne. Teraz proszę cię - znajdź taki lokal do wynajęcia przy ulicy Kaliskiej za 1500zł. Powodzenia. W dodatku jest pole do obniżek cen wirtualnych powierzchni handlowych przy Kaliskiej, bo ofert sprzedaży praktycznie nie ma. Także bajki o bankructwie Kaliskiej włóż proszę między bajki. Nie mówię, że nie było lepiej, ale to nie znaczy, że przemiany społeczne mają ominąć jakąś wybraną grupę obywateli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tmd 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 19
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 16:16   

Mam nadzieję, że to wy macie rację,a ja się mylę... Czas pokaże...
Natomiast Miodowa w Kluczborku jest przykładem galerii o bardzo kiepskiej lokalizacji z kiepskim anchorem spożywczym...
Rozumiem, że każdy z was prowadzi sklep w centrum, patrzy z uśmiechem w świetlaną przyszłość i będzie bronić SPP za wszelką cenę bo wybitnie pomaga ona wam w handlu :-))
W takim razie zwracam honor i przyznaję się do błędu :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 16:35   

Cytat:
Wieluń wybrał nowego Burmistrza

*Paweł Okrasa nowym Burmistrzem Wielunia*


Tak dla ścisłości, to nie Wieluń, tylko Gmina Wieluń :razz: Bo gdyby to tylko od samych mieszkańców Wielunia zależał los nowego burmistrza, to ciągle mielibyśmy tego starego ;)
A ten fakt (braku większości w samym mieście) może w przyszłości skutkować "patrzeniem na ręce" z większą determinacją.
Na wszelki wypadek skopiowałem sobie program wyborczy pana Pawła :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 17:00   

mcdek napisał/a:
tmd napisał/a:
Kwartał do pół roku po otwarciu Era Parku połowa lokali na Kaliskiej i Sieradzkiej będzie miała tabliczki do wynajęcia.

Obym się mylił :)


Już sama konkluzja dowodzi, że nie masz bladego pojęcia o rynku. W chwili obecnej próżno szukać ofert sprzedaży lokalu na kaliskiej, z czego można wnioskować, że właściciele nie chcą się pozbywać tych jak to piszesz wkrótce nierentownych nieruchomości. Gdzieś w pobliżu można coś kupić za 4-5 tys/m2. Nie są to więc małe kwoty i runu na wyprzedaż nie widać.

Prosta kalkulacja. 50 metrowy lokal - wartość 250 tys zł. Wszystko powyżej stopy zwrotu na poziomie 6% jest opłacalne. Teraz proszę cię - znajdź taki lokal do wynajęcia przy ulicy Kaliskiej za 1500zł. Powodzenia. W dodatku jest pole do obniżek cen wirtualnych powierzchni handlowych przy Kaliskiej, bo ofert sprzedaży praktycznie nie ma. Także bajki o bankructwie Kaliskiej włóż proszę między bajki. Nie mówię, że nie było lepiej, ale to nie znaczy, że przemiany społeczne mają ominąć jakąś wybraną grupę obywateli.



oj ja bym nie był nie był tego taki pewny. lokalu za 1500 nie znajde i pewnie dlatego jest taki przesiew i zmian szyldów co chwile. Ale to wszystko też do czasu. wystarczy że uwalą te śmieszne dotacje co cza rok za parenaście czy paredziesiąt tysięcy wytrzymać i zobaczysz co sie będzie działo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 17:09   

Cytat:
Już sama konkluzja dowodzi, że nie masz bladego pojęcia o rynku. W chwili obecnej próżno szukać ofert sprzedaży lokalu na kaliskiej, z czego można wnioskować, że właściciele nie chcą się pozbywać tych jak to piszesz wkrótce nierentownych nieruchomości.

Tam nigdy nie było dużo ofert sprzedaży... Właściciele zawsze liczyli na najemców i teraz robi się bida... Co rozsądniejsi spuszczają z tonu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW