R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-31, 20:23   

https://www.facebook.com/pawel.okrasa - Przepis na Wieluń kandydata Okrasy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-31, 21:56   

Cytat:
1. ulgi podatkowe dla przedsiębiorców inwestujących na terenach gminy Wieluń tworzących nowe miejsca pracy
2. zahamowanie podwyżki podatków lokalnych, a niektórych obniżenie do poziomu najniższych w kraju (podatek od środków transportu) co pomoże pozyskać inwestorów
3. obniżenie ceny zakupu prądu dla jednostek podległych urzędowi nawet o 20 proc., poprzez utworzenie grupy zakupowej
4. zahamowanie wzrostu cen wody, ścieków i ciepła
5. pozyskiwanie środków unijnych na inwestycje infrastrukturalne
6. uproszczenie procedur związanych z udzielaniem pozwoleń administracyjnych.
7. opracowanie oferty inwestycyjnej gminy Wieluń i złożenie jej m.in. w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych
8. opracowanie planów miejscowych w strefie przemysłowej gminy w celu skrócenia procesu inwestycyjnego
9. likwidacja strefy płatnego parkowania
10. budowa parkingu bezpłatnego między ul. Reformacką a Głowackiego
11. podjęcie działań w celu pozyskania źródeł finansowania budowy obwodnicy wschodniej
12. likwidacja stanowiska zastępcy burmistrza Wielunia
13. podjęcie działań w celu wykorzystania złóż geotermalnych na potrzeby komunalne miasta
14. ukierunkowanie administracji na sprawną obsługę petenta w myśl zasady "naszym pracodawcą jest petent"
15. dalsza rozbudowa sieci kanalizacyjnej na terenie gminy
16. uruchomienie środków na szkolenie dzieci i młodzieży ze środków pochodzących z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu
17. budowa schroniska dla zwierząt zamiast bezzasadnego ponoszenia kosztów 450 tys zł rocznie na utrzymanie bezdomnych zwierząt z gminy Wieluń w schronisku w Czartkach pod Sieradzem
19. zwiększenie środków na przebudowę dróg gminnych nawierzchnia bitumiczna, oraz polnych budowanych z płyt jumbo



Ok, fajnie w końcu przeczytać jakieś propozycje od "przyszłych burmistrzów", szkoda że tylko jednego.

1. Jestem za, jednak jakie ulgi i w jakiej wysokości?
2. Za, ale których podatków dokładnie?
3. Realne? Prosiłbym o szczegóły.
4. W jaki sposób?
5. W jaki sposób, macie jakiś zespół kompetentnych ludzi i jesteście gotowi na perspektywę 2014-2020? Czy to tylko takie hasełko? Do dotacji polecam firmę konsultingową z Wrocławia - Resulto. Jak Wieluń wykorzystał swoją szansę na dotację w latach 2007-2013?
6. Których pozwoleń, jakie uproszczenia i ile czasu i pieniędzy szacunkowo to oszczędzi?
7. Na czym ta oferta będzie polegać i co przyniesie Wieluniowi?
8. O ile skróci się taki proces i ile przyniesie korzyści i ile będzie trwało i kosztowało opracowanie takich planów?
9. Nie mam zdania.
10. Nie mam zdania.
11. Jakie są szanse i kiedy planowane jest rozpoczęcie budowy?
12. Popieram, im mniej urzędników, tym lepiej.
13. Tzn? Jak rozumiem jakieś OZE i ma obniżyć to koszty i poprawić stan środowiska?
14. Popieram, tylko jak skutecznie to zrobić - może jakiś system motywacyjny i odpowiedzialność urzędników za swoje decyzje? O co tu dokładnie chodzi?
15. Nie mam zdania, ale jeśli potrzeba w celu doprowadzenia kanalizacji do wszystkich mieszkańców, to jak najbardziej.
16. Z tym zezwoleniem na alko to widzę pomysł Oleszczuka, zresztą stawiam, że dużo tutaj jego pomysłów, po prostu nie znam jego wszystkich pomysłów - nie czytałem jego książki.
17. Jeśli ograniczy koszty - jak najbardziej. Jednak o ile dokładnie ograniczy to koszty?
18. Skąd te środki zostaną przesunięte, kto będzie musiał zapłacić więcej aby był na to środki?


Ogólnie podoba mi się, brakuje "szokujących" pomysłów, jak to sugerował mcdek, nie spadłem z krzesła.
Jednak jest trochę znaków zapytania. Liczę, że na niektóre ktoś mi odpowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zeus 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 34
Dołączyła: 26 Paź 2014
Posty: 8
Piwa: 1/1
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-31, 23:52   Czy mamy takiego kandydata???????????????????????????

Nie mam zamiaru nikogo straszyć PiSEM ale jet to formacja szkodliwa społecznie skazana na wymarcie.

Wracają do wyborów w naszym mieście to wygląda na to na farsę.
Kandydatów mamy tylko nić o nich nie wiemy?
Wszyscy milczą.
Brak spotkań z wyborcami?
Brak programu?
I na koniec wyliczanki, wszyscy są pewni wygranej.

Czy to nie objaw chorobowy, wymagający leczenia?

A może nie wiedzą czym w mieście zajmuje się burmistrz?

Jeden z kandydatów nakleja maleńkie ulotki z podobizną i napisem głosuj na mnie?

Tak rozumując to burmistrzem może zostać pies Bary mojego kolegi?
Szczeka tylko jak jest głodny.

Dobry burmistrz to lider, przywódca, który musi pociągnąć za sobą ludzi.
Takiego przywódcę powinna cechować konsekwencja w rozwiązywaniu problemów, a jak się ich nie da rozwiązać definitywnie, to w szukaniu rozwiązań, które choć w części ograniczą problemy.
Kluczowy jest tu także optymizm.
Miastu potrzebny jest długofalowy plan rozwoju,ludzie w mieście chcą żyć bezpiecznie i chcą mieć pracę.
To podstawa.
Na dalszym planie są szkoły czy transport.

Czy mamy takiego kandydata???????????????????????????
_________________
Most stories concerning Hera have to do with her jealous revenge for Zeus's infidelities. Her sacred animals are the cow and the peacock. Her favorite city is Argos.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-02, 12:31   

Liczę, że ktoś z KWW Pawła Okrasy odpowie na moje pytania.

Tymczasem ...

Można? Można. Kto zgadnie, bez wyszukiwarki, o jakie miasto chodzi?
Zobaczymy, czy będzie reelekcja.

Cytat:
Rozpoczynająca kadencję pod koniec 2010 roku nowa bezpartyjna prezydent obiecywała prawdziwą rewolucję, która była koniecznym następstwem fatalnych rządów Platformy Obywatelskiej.

Zadłużenie tego liczącego 143 tys. mieszkańców miasta z tytułu kredytów, wyemitowanych obligacji, czy udzielonych gwarancji wynosiło wówczas 635 mln zł, czyli ok. 4 441 zł na osobę. W tej kwocie 77 mln zł stanowiły nieuregulowane faktury. Z kolei wskaźnik zadłużenia samorządu do osiąganych przez niego rocznych dochodów wynosił ponad 43%.
Już w pierwszym roku urzędowania nowa władza wzięła się do pracy. W rezultacie co roku począwszy od 2011 roku Ruda Śląska notuje nadwyżkę budżetową, której osiągnięcie było możliwe dzięki odważnym cięciom wydatków. Tylko w pierwszym półroczu 2011 roku wydano 0 30 mln zł mniej oraz uzyskano dochód o 26 mln zł większy niż w tym samym okresie 2010 roku.

... najwięcej oszczędzała na urzędnikach: w latach 2011-2013 aż 7 mln zł. O ile w 2011 roku każdy mieszkaniec musiał wydawać na utrzymanie średnio niemal 333 zł. W 2013 roku było to już tylko 287 zł (spadek o 14%). Łącznie w Urzędzie Miejskim zlikwidowano 129 etatów (spadek o 18%), w tym 31 stanowisk kierowniczych. Teraz pracuje w nim 584 osób.
Dzięki polityce cięć w ciągu czterech lat rządów nowej prezydent udało się miastu spłacić 179 mln zł długów które wynoszą obecnie 456 mln zł. Z kolei na koniec 2013 roku suma zaległych faktur spadła o 55 mln zł do 22 mln zł. Z dniem 30 września br. spłacona została ostatnia przeterminowana faktura.

Śląska "Żelazna dama" zrobiła w ... to, czego nie udaje się zrobić kolejnym rządom centralnym. Postawiła na odpowiedzialność za zarządzaną przez siebie wspólnotę oraz odrzuciła myślenie w perspektywie wyborczej.
Rezultaty są znakomite. Tylko w ciągu jednej kadencji zmniejszyła dług miasta o 1/3 oraz odchudziła lokalną biurokrację o niemal 1/5, dzięki czemu o 14% zmniejszyła koszty jej utrzymania.

Jednak pomimo zaciskania pasa ... wydała na inwestycje 147 mln zł, z czego 70 mln zł przeznaczono na remonty dróg. Są to inwestycje, których najbardziej oczekują mieszkańcy. Wyraz tego dali podczas składania propozycji projektów przeznaczonych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego zarówno w tym, jak i zeszłym roku. To właśnie te inwestycje stanowiły największą pulę wniosków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 17:54   

Prosze o jedną (pewnie nie ostatnią) rzecz, obojętnie kto zostanie wybrany. Zróbcie w końcu porządek z przejściem na Warszawskiej koło wiaduktu. Toż to kpina jest jakaś żeby baran (kolejny) na mnie trąbił że miałem czelność na pasy wejść. Podejść i tylko w w ryj w.jebac ale ten dzisiejszy to koleś koło 70-ki i z tyłu dzieci siedziały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 18:02   

bAN napisał/a:
Zróbcie w końcu porządek z przejściem na Warszawskiej koło wiaduktu. Toż to kpina jest jakaś żeby baran (kolejny) na mnie trąbił że miałem czelność na pasy wejść. Podejść i tylko w w ryj w.jebac ale ten dzisiejszy to koleś koło 70-ki i z tyłu dzieci siedziały.


nie bardzo wiem co do tego ma burmistrz? Sam ma tam stanąć jako "przeprowadzacz"? Straszaka miejskiego ma tam postawić?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 19:40   

starczy głupia zatoczka, taka sama jest w każdej wiosce wokoło Wielunia na kazdym kroku.
Jeśli nie zatoczka (bo to nei taki hop) to można by wnioskować żeby te nasze policjanty stanęły tam ze dwa razy na tydzień. Można by to lepiej naswietlić bo to co teraz jest to (słowo wymoderowano) nie przejscie dla pieszych. Ja nie jestem do cholery od tego żeby pomysły podsuwać . Przecie za to ludzie pieniądze biorą i mogli by na coś sensownego wpaść a pare osób już tam padło niestety.
śmiem twierdzić że to najgorsze pasy w mieście więc jakiś problem jest.
pewnie do następnego...


Nie cza burmistrza "przeprowadzacza". On to tylko prowadzi orszaki na bursztyna i starcza.

"straszak miejski"" a kogo masz na myśli ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 20:09   

bAN napisał/a:
Prosze o jedną (pewnie nie ostatnią) rzecz, obojętnie kto zostanie wybrany. Zróbcie w końcu porządek z przejściem na Warszawskiej koło wiaduktu. Toż to kpina jest jakaś żeby baran (kolejny) na mnie trąbił że miałem czelność na pasy wejść. Podejść i tylko w w ryj w.jebac ale ten dzisiejszy to koleś koło 70-ki i z tyłu dzieci siedziały.


Może nie umiesz przechodzić? Mamusia nie nauczyła? Kierowcy wiedzą, kto chce przejść przez pasy, a kto jeszcze przetestować refleks przejeżdżającego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 20:32   

Chodziłem tamtędy miesiąc do pracy. I odczucia mam podobne.
Kierowcy mają tam z reguły w d... czy ktoś chce przejść przez pasy, albo trafiło się na jednego który przepuścił, albo się czekało aż wszyscy przejadą z pasa bliżej, niejako wymuszając zatrzymanie na przeciwnym kierunku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 21:03   

mcdek napisał/a:
bAN napisał/a:
Prosze o jedną (pewnie nie ostatnią) rzecz, obojętnie kto zostanie wybrany. Zróbcie w końcu porządek z przejściem na Warszawskiej koło wiaduktu. Toż to kpina jest jakaś żeby baran (kolejny) na mnie trąbił że miałem czelność na pasy wejść. Podejść i tylko w w ryj w.jebac ale ten dzisiejszy to koleś koło 70-ki i z tyłu dzieci siedziały.


Może nie umiesz przechodzić? Mamusia nie nauczyła? Kierowcy wiedzą, kto chce przejść przez pasy, a kto jeszcze przetestować refleks przejeżdżającego.



Mam prawko ileś tam lat,przejechałem jakies tam kilometry ze pewnie nawet do tylu nie policzysz a na głupim przejściu musze sie czaić żeby przemknąc na druga strone.
mnie jeden typ trafił a drugi dziadek po chodniku czmychał bo od policji nie umiął wyhamować, w środku lata do cholery.

zachowaj dla siebie te głupie tekściki. Albo dla swojej 'mamusi'. jej to powiesz jak ją pier.olnie taki gamoń jak Ty. wspomnij jej wtedy ten swój tekst o kierowcach :)


*** troche to żałosne że cza oczywiste rzeczy tłumaczyć bo przez parenascie lat nic z tym nie zrobiono ale cóż.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 22:44   

Obwodnica niedługo - będziesz mógł po Warszawskiej nawet na golasa latać do woli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 22:45   

mcdek napisał/a:
Obwodnica niedługo - będziesz mógł po Warszawskiej nawet na golasa latać do woli.


zaszalałeś że hoho.
pozdrów mame.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 22:53   

Chciałem tylko dać do zrozumienia, że rozwiązanie w drodze :) Podziękuj burmistrzowi Antczakowi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 23:15   

wyczuwam szydere :lol:

***ale zakończmy już tą nasza dyskusje bo i tak nam to pokasują :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-02, 23:19   

Ja kocham wszystkich na forum. Rozumiem, że bez wzajemności :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW