R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-10-31, 14:49   

Wyborca1 napisał/a:
Do Hiszpana i jego kuzyna(?) Eagle. Wy nie macie jakis swoich problemow do rozwiazania w tym swoim Skomlinie? Co chcecie wniesc do tej dyskusji o problemach w gminie Mokrsko? I po co?

Jak się ktoś decyduje na zakładanie tematu na Wieluńskim Forum Dyskusyjnym, to się nie dziw że każdy ma prawo włączyć się w rozmowę. Trzeba sobie było założyć forum dot. wyborów w Mokrsku, ale pewnie nikt by tam nie wchodził... Trochę chyba zaczyna Was ta kampania przerastać drodzy powiernicy P. Kubowicz. Niestety nie da się tylko opluwać, nie wszyscy dają się na to nabrać, a jak widzicie krytykę w Wasza stronę to już jest beee, to już kuzyn albo podwładny Kąckiego... Ja jestem z drugiego końca powiatu, ale jak czytam Wasze posty to aż grzech nie komentować;/ Chcieliście dyskusji to ją macie!! Każdy ma prawo do swojego zdania!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-31, 15:12   

Okazuje się, że Pan Wójt postanowił sobie przyznać prawa równe Prezydentowi RP i pozwolił na dekorację jubilatów przez osobę do tego nieuprawnioną.

Oto interesująca korespondencja z sama kancelarią Prezydenta RP

Cytat:
From:
Sent: Tuesday, October 28, 2014 3:02 PM
To: sekretariat Biuro Kadr i Odznaczeń
Subject: Zapytanie o upoważnienie

Dzień dobry,
Chciałbym zapytać czy Pan Prezydent upoważnił jakąś osobę do wręczenie odznaczeń za długoletnie pożycie małżeńskie mieszkańcom Gminy Mokrsko (woj. łódzkie, pow. wieluński). Uroczyste wręczenie medali miało miejsce dnia 27 października bieżącego roku. Moje zapytanie spowodowany jest tym, że medali wręczała osoba nie ujęta w punkcie 2a artykułu 33. ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach.


i odpowiedź

Cytat:
Temat: RE: Zapytanie o upoważnienie
Data: 31.10.2014 10:56
Od: sekretariat Biuro Kadr i Odznaczeń <bko@prezydent.pl>
Do:

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana e-mail z dnia 28 października 2014 r. uprzejmie informuję, że procedurę wręczania orderów i odznaczeń określają przepisy art. 33-35 ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16 października 1992 r. (Dz. U. Nr 90, poz. 450 z późn. zm.). Stosownie do tych przepisów, odznaki orderów i odznaczeń w imieniu Prezydenta mogą wręczać osoby uprawnione do występowania do Prezydenta z wnioskami o nadanie orderów i odznaczeń oraz ich zastępcy.

W przypadku wręczania odznaki Medalu Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w imieniu Prezydenta upoważnieni są również: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Wymienione w ww. ustawie podmioty nie mogą cedować uprawnień w tym zakresie na inne osoby, bez właściwego upoważnienia.

Ponieważ akt wręczania odznak orderów i odznaczeń powinien przebiegać zgodnie z powołanymi wyżej przepisami prawa Kancelaria Prezydenta RP zwróciła się do wnioskodawcy z pouczeniem, aby zastosował środki zaradcze, by sytuacja opisana w Pana wystąpieniu nie miała miejsca w przyszłości.

Z poważaniem
Małgorzata Naumann
Dyrektor
Biuro Kadr i Odznaczeń
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa
tel. +48 22 695 21 17, fax +48 22 695 22 37
e-mail: bko@prezydent.pl


Okazuję się, że Pan Wójt razem ze starostą mają kompetencje takie jak Prezydent RP. Tu na zdjęciu widać jak Pan Poseł przypina medale:

http://wielun.naszemiasto...al,t,id,tm.html

i tutaj nawet jest napisane kto wręczał:

http://radiozw.com.pl/ind...e=news&id=14165

a zgodnie z ustawą musiałby mieć specjalne upoważnienie z kancelarii.

Jednym słowem na zagrodzie Pan Wójt równy wojewodzie.
Co tam wojewodzie? Jak kolega z PSLu zechce to nawet mu pozwoli wojnę wypowiedzieć?

PS. Aż zal wyjeżdżać na te dwa dni, bo tyle ciekawych tematów do opisania, że nie zdążę z wszystkim do wyborów. Zatem żegnam do poniedziałku i życzę spokojnego weekendu zwłaszcza sympatycznemu Panu Wójtowi.
Ostatnio zmieniony przez RGM 2014-10-31, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-31, 15:24   

My też żałujemy ale jesteśmy pewni że szybciutko nadrobisz tą nieobecność :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-10-31, 16:44   

RGM napisał/a:
Okazuje się, że Pan Wójt postanowił sobie przyznać prawa równe Prezydentowi RP i pozwolił na dekorację jubilatów przez osobę do tego nieuprawnioną.


W tym wypadku muszę się zgodzić z RGM. Za to przestępstwo wójt powinien dostać surową karę. Zamiast dać samemu, zaprosił jakiegoś posła! :D
Fajnie, że przy okazji pochwaliłeś się personalnymi danymi. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-10-31, 18:40   

Eagle napisał/a:
Fajnie, że przy okazji pochwaliłeś się personalnymi danymi. :lol:

Na szczęście zorientował się zbyt późno i spostrzegawczy wiedzą przynajmniej z kim mamy do czynienia :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-31, 19:15   

Po pierwsze do Mafika. Nie jestem żaden vel, występuję w jednej postaci. To, że oprócz RGM mógł znależć się jeszcze tu ktoś kto ma przed wyborami jakieś wątpliwości jest dla Ciebie szokiem? Nie potrafisz sobie uzmysłowić, że z naszym wójtem może się ktoś nie zgadzać? Nie wszystko co Kącki wójt mówi musi być od razu prawdą objawioną. Czyż nie? Nazwanie kogoś czyimś kuzynem nie odnosiło się w żaden sposób do osoby p Kąckiego. Przeczytaj to co napisałem poprzednio to może zrozumiesz. Oczywiście masz prawo komentować cokolwiek Ci się spodoba lub Cię poruszy. Tylko czy te Twoje posty przybliżają nas (bo nie Ciebie),wyborców z gminy Mokrsko do tego by wyrobić sobie ostatecznie pogląd na to na kogo zagłosować 16.11?
Po drugie do Eagle. Potrafię sobie wyobrazić, że masz jakiś związek z moją gminą-tak jak mówisz pracując na jej terenie. Potrafię sobie także wyobrazić, że zależałoby Ci na utrzymaniu obecnego układu. Bo to co nowe to nieprzewidywalne. A jak nastąpi nowe to nie wiadomo co może się stać z moim miejscem pracy. Nieprawdaż? Aczkolwiek tak przy okazji: za obecnego układu też musiałeś w ostatnim czasie przeżywać istną huśtawkę: zlikwidują, nie zlikwidują, przekażą komuś, nie przekażą. I teraz wyobraż sobie, że tak może być przez kolejne cztery lata rządów Kąckiego wójta.
Po trzecie do Hiszpana. Nie jestem na liście:
"Kim są Ci ludzie ? Dlaczego akurat na nich mieliby głosować mieszkańcy gminy Mokrsko ?"
Nie mam zamiaru, ani ochoty zostawać radnym, sołtysem czy innym proboszczem. Nie interesują mnie żadne funkcje ani tytułu. Chce dobrze wybrać. Czytając te wypociny chce wyrobić sobie zdanie. Nie chcę popełnić błędu. Tylko tyle. A i jeszcze jedno: zauważyłeś w moich wpisach elementy zdenerwowania?
Na koniec. Wiem, że w gorącym czasie przedwyborczym pokora i ogólnie pojęta skromność bywają towarami deficytowymi. Ale jest chyba sporo hipokryzji w działaniach naszego dotychczasowego wójta chociażby w ostatnią środę. Na sesji ani chwili nie poświęcono problemowi wykroczeniom finansowym ujawnionym przez RIO, ale jak pojawiła się choć minimalna iskierka poprawy to z tą iskierką wójt natychmiast popędził chwalić się do radia. Ale pewnie tak trzeba…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-31, 20:57   

wyborco1 - dlaczego po ośmiu latach zwątpiłeś w obecnego Wójta i dopiero niedawno zalogowałeś się na tym forum. Powinieneś grzmieć wcześniej :571:
Dlaczego się wypierasz, że nie kandydujesz??? Nie wstydź się, zawsze możesz liczyć na www.cufis.pl :wink: Zdrówka.......
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-10-31, 21:23   

Wyborca1 napisał/a:

Nie mam zamiaru, ani ochoty zostawać radnym, sołtysem czy innym proboszczem. Nie interesują mnie żadne funkcje ani tytułu.

Jakbym słuchał wywiadu P. Kubowicz sprzed roku... Ona też zapewniała, że nie myśli o karierze politycznej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Paweł Płonka 
Słyszał o Wieluniu
MGM


Wiek: 40
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-31, 22:50   

:(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-10-31, 22:53   

Wyborca1 napisał/a:
Po drugie do Eagle. Potrafię sobie wyobrazić, że masz jakiś związek z moją gminą-tak jak mówisz pracując na jej terenie. Potrafię sobie także wyobrazić, że zależałoby Ci na utrzymaniu obecnego układu. Bo to co nowe to nieprzewidywalne. A jak nastąpi nowe to nie wiadomo co może się stać z moim miejscem pracy. Nieprawdaż? Aczkolwiek tak przy okazji: za obecnego układu też musiałeś w ostatnim czasie przeżywać istną huśtawkę: zlikwidują, nie zlikwidują, przekażą komuś, nie przekażą. I teraz wyobraż sobie, że tak może być przez kolejne cztery lata rządów Kąckiego wójta.


Prawdaż i nieprawdaż. :grin: Huśtawkę taką przeżywały i przeżywają moje koleżanki z pracy i zapewne też bym taką przeżywał, gdyby to było moje główne źródło utrzymania. Na szczęście nie jest.
Oczywiście, że uważam, że - z czysto ekonomicznego punktu widzenia - moje miejsce pracy już dawno nie powinno istnieć. Druga strona medalu jest taka, że nie uważam, że w oświacie należy się kierować czystą ekonomią. Podobnie zresztą jak w wielu innych sprawach gminy. Nie można wszystkiego przeliczać na pieniądze. Wiadomo kto jest ekonomem z wykształcenia, więc trudno, żebym taką osobę popierał bardziej niż historyka. ;) Gwoli sprawiedliwości - obecny wójt też jest za likwidacją placówki, czemu zresztą wcale się nie dziwię.
Jeżeli chodzi o Gminę Mokrsko, to zagłosować sobie mogę tylko tu - na forum. A swoją drogą, nie uważacie, że w takich wyborach obywatel powinien mieć prawo do głosowania także w miejscu swojej pracy?
Jak już zauważyłeś, nie jestem osobą anonimową. Chociaż piszę pod nickiem, to nie ukrywam swojego imienia i nazwiska. Nie mam z tym problemu, a i odwagi cywilnej mi nie brak (a według niektórych głupoty). :D
Pani Kubowicz nie znam. Sprawa wiatraków obchodziła mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. A to, co napisałem o jej ulotce, jest prawdą. Ktoś zaprzeczy?
Na koniec mych dłuższych wypocin zdradzę wam mały sekret. Piszcie prawdę, a nie będziecie musieli co chwilę się rejestrować i zmieniać swoich nicków, a nawet będziecie mogli podpisywać się swoim imieniem i nazwiskiem. :grin: Z drugiej strony... polityk i prawda? :roll: :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-11-01, 00:43   

To żadni politycy. To pretendenci :smile:

Wpadł mi przed chwilą do rąk artykuł pt. "Gmina Mokrsko zasługuje na lepszego wójta" z ostatniego wydania Kulis Powiatu. Do tej pory byłem neutralny jeśli chodzi o ten temat, temat Pani Kubowicz ;) etc. Po przeczytaniu artykułu dochodzę do wniosku, że jego bohaterka zaczęła swą karierę polityczną w sposób niewłaściwy. W sposób, który prawdopodobnie przyniesie jej klęskę. A szkoda, gdyż widać u niej jakieś pozytywne zacięcie, które być może mogło być pozytywnie wykorzystane podczas jej ewentualnego urzędowania w gminie. Niekoniecznie od razu na stanowisku wójta. W chwili obecnej Pani Kubowicz nie ma już ku temu argumentów, ani prawdopodobnie szans na objęcie tegoż stanowiska. Dlaczego ? Napisać, że jest zbyt pewna siebie to za mało. Ta Pani łamie wszelakie zwyczajowe reguły i zasady konkurencji. To taki odpowiednik PiSu :D (choć ostatnio coś tam ruszyło ku dobremu). Niegłupi ludzie, ale brak wysokiej.. kultury politycznej ? Czasami trzeba być troszkę bardziej cierpliwym. Tym bardziej w tak małym środowisku, jak gmina wiejska. Nie tędy droga.

za stroną http://stop-zadluzeniu-gminy.pl/
Paulina Kubowicz napisał/a:
Zacząć musimy od odsunięcia od władzy skompromitowanego układu jaki stworzył pan Tomasz Kącki oraz grupa wspierajacych go radnych.


Obawiam się, że skompromitowała się tutaj jedynie Pani, Pani Kubowicz. Obstawiam, że została Pani przez kogoś podpuszczona, później już poszło.. Jedno jest pewne. W banku ma Pani stałą wypłatę i święty spokój ;) Na stanowisku wójta nie dość, że zarobki stosunkowo nieduże, to jeszcze będzie Pani zawsze opluwana przez obecny obóz.. Wcale im się nie dziwię. Dobry polityk potrafi stworzyć koalicję i małymi kroczkami dojść do celu, po drodze spychając na margines swych niedawnych kolegów. Pani chyba brakuje pokory.. Nie jest Pani dobrym politykiem. Politykiem nie jest Pani w ogóle.

Zabawny fragment na temat szkolnictwa z ww artykułu:
Kulisy Powiatu - wypowiedź Paulina Kubowicz napisał/a:
(...)prawdę mówiąc mało kto tak jak ja dba o szkolnictwo w gminie Mokrsko. Jako rodzic i przyszły samorządowiec walczę o utrzymanie szkół a z drugiej strony mając pięcioro dzieci, systematycznie zwiększam subwencje na szkolnictwo w Gminie Mokrsko(...)


Mocne.

Wesołych Świąt !
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-11-01, 08:43   

Grossus zadaje mi pytanie, dlaczego po ośmiu (dopiero?) zwątpiłem w wielkość p.Kąckiego?
Odpowiem. Osiem i cztery lata temu z ogromnym przekonaniem głosowałem na konkurentów Kąckiego-odpowiednio p. Hulla i p. Witkowską. Z przekonaniem, że lepiej by sobie poradzili na stołku wójta. Ale po ogłoszeniu wyników nie popadałem w przygnębienie i czarną rozpacz tylko z równie dużym przekonaniem uznawałem, że jak większość nas uznała iż p. Kącki będzie lepszy to tak ma być. I już w te powyborcze poniedziałki T.Kącki stawał się MOIM WÓJTEM. Szkoda tylko, że z każdym następnym dniem okazywało się, że ja na pewno nie stanę się JEGO pełnoprawnym wyborcą. To taka dziwna zależność, którą nie mogę zrozumieć i która mi nie pasuje. „Swój” wg p. Kąckiego może pozostać „swoim”. „Wróg” zawsze pozostanie „wrogiem”
PS. NIE MA MNIE NA LIŚCIE KANDYDATÓW NA RADNYCH, ALE JAKBYM BYŁ TO NA PEWNO BYM SIĘ TEGO NIE WSTYDZIŁ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-01, 09:27   

Hiszpan - jak mogłeś :smile:
Kulisy Powiatu - wypowiedź Paulina Kubowicz napisał/a:
(...)prawdę mówiąc mało kto tak jak ja dba o szkolnictwo w gminie Mokrsko. Jako rodzic i przyszły samorządowiec walczę o utrzymanie szkół a z drugiej strony mając pięcioro dzieci, systematycznie zwiększam subwencje na szkolnictwo w Gminie Mokrsko(...)[b]H[/b]

Jeżeli jest na tym forum ktoś, kto może wyjaśnić tą prawdę o gminnym szkolnictwie i związku z nią Pani Pauliny Kubowicz, która walczy....... i zwiększa subwencje - to proszę o inf.

Zakrawa mi to na zwykłą hipokryzję :wink: Zdrówka...........
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-11-01, 09:43   

hiszpan napisał/a:
Jak już jesteśmy na etapie wyborów samorządowych to mam pytanie.

Kim są Ci ludzie ? Dlaczego akurat na nich mieliby głosować mieszkańcy gminy Mokrsko ?


Informacja na temat kandydatów

Szybkość reakcji i profesjonalizm wykonania. Przeciwieństwo ulotki. Ja jestem pod wrażeniem.
Na poziomie gminnych wyborów to naprawdę robi wrażenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
simkov 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 10
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-01, 09:55   

Jeszcze trzeba poprawić małą literówkę. Podpowiedź: na stronie nie jest napisane "skompromitowanego układu" jak napisał hiszpan. Czas start...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW