R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 13:38   

Są lepsi kandydaci do rady gminy którzy dysponują sporą ilością czasu na działanie w gminie Wieluń. Ja nie startuje na radnego do gminy Wieluń, aczkolwiek przyglądam się z ciekawością na kandydatów każdej opcji.

PSL standardowo nie ma programu, PO też nie.

SLD tu się nie wypowiada nawet, bo ich elektorat już wymiera i nie potrafi chyba korzystać z internetu. Nie wystawili kandydata, pewnie po wyborach będą gotowi zrobić koalicję z każdym żeby tylko kasa była i wpływy(Tak samo jak PSL czy PO).

Pan Burmistrz Antczak który zapewne czyta ten wątek razem ze swoimi współpracownikami, też nie wypowiada się oficjalnie, jaki ma plan program wyborczy. Ma za to trollkonta ,które sieją zamęt, ciekawe czy coś im płaci za to. :D

Pan Majcher też nie wiem nic o jego planie wyborczym... A szkoda bo można porównać.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
darkness 
Przejeżdżał przez Wieluń
WIELUNIANIN



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 75
Piwa: 3/1
Skąd: Stąd
Wysłany: 2014-10-19, 21:27   

Wybieramy radnych , ktory ma dzialac zgodnie z kodeksem etyki i bedzie sie kierowac przede wszystkim interesem publicznym troskami zwyklych obywateli , czyz nie tak mabyc?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-20, 00:45   

miko 005 napisał/a:
No i zaczęło się. Jak nie kijem go, to całą pałą. Usuwamy, straszymy itp. Nie wiem co przeszkadza zostawienie postów i ewentualne wyjaśnianie sprawy, łącznie z odpowiednimi zgłoszeniami gdzie trzeba.
Sprawa staje się tym bardziej pikantna (usuwanie postów), że angażuje się w nią osoba kandydująca na radnego gminy Wieluń.
mcdek napisał/a:
Albo post narusza regulamin i usuwa się go (słowo wymoderowano), albo nie narusza i się go zostawia. Zainteresowany obrażony może sobie zrobić skrina - jeśli coś mu nie pasuje. Ośmieszacie się tylko tymi akcjami.
Nie, nie przesadzamy. Prawo mówi wyraźnie co można a czego nie można oraz co należy zrobić jako administrator forum, kiedy otrzyma się informację o zamieszczeniu bezprawnych treści na forum. I zgodnie z prawem stosujemy się do tego - czy się to komus podoba, czy nie.
Dodam tylko, że bezprawne wpisy nie dotyczyły ani kandydata na burmistrza Pawła Okrasy, ani też żadnego z kandydatów z jego komitetu. Dlatego opinię o stronniczości mojej osoby można sobie włożyć nie powiem gdzie.
mcdek, jak sobie wyobrażasz takie wyjasnianie sprawy? Jak napisze ktoś, że jesteś złodziejem to też przejdziesz nad tym do porządku dziennego? Chyba raczej nie.

maciejewski napisał/a:
Proponuję przeprowadzenie forumowej debaty z kandydatami poprzez przygotowanie dla nich kilku pytań i opublikowanie odpowiedzi.
Jest to totalnie bez sensu co pokazały lata ubiegłe. Kandydaci obserwują forum, niektóre osoby działają tu incognito, ale tak naprawdę w wiekszości nie są zainteresowani merytoryczną dyskusją. Cztery lata temu olali w większości nasze pytania sikiem prostym, więc nie sądzę, żeby tym razem było inaczej. Ale jak ktoś ma chęci i czas to proszę bardzo.

miko 005 napisał/a:
Jak mam być szczery, to jak słuchałem tego przekazu Okrasy, udostępnionego nam przez Sylwestra, to tak jakbym Kononowicza słyszał (chodzi mi o treść nie formę przekazu). Nawet jego kandydaci na radnych jak tego słuchali, to widać było że się pod nosem uśmiechają.
Czy ja tam słyszałem też coś o tym, że lepiej się będzie żyło przedsiębiorcom? Dobrze, że chociaż im.
Niestety jesteś osobą, która nie jest zainteresowana merytoryczną dyskusją. Nie wiem czego oczekiwałeś od kandydatów, ale odnoszę wrażenie, że cokolwiek niektórzy nie powiedzą, to będziesz niezadowolony. "Obnizymy podatki" - źle. "Podniesiemy podatki" - też źle. "Zniesiemy strefę płatnego parkowania" - źle. "Poszerzymy SPP" - też niedobrze. I tak wkoło Macieju...
A co do uśmiechów kandydatów to mnie kompletnie rozłożyłeś na łopatki. Chyba nie myslisz że cała prezentacja KWW Pawłą Okrasy trwała tyle co ten filmik? Obraz kręcony był jedna kamerą i przebitki z sali dotyczyły zupełnie innych momentów niz pokazane na skrócie. A atmosfera była ogólnie dość swobodna. No ale Ty to jak zwykle - "jak nie kijem to pałą..."

hiszpan, nie zawsze obniżenie podatków oznacza mniejsze wpływy do budżetu. Sytuacja z obniżeniem akcyzy na mocne alkohole kilka lat temu spowodowała paradoksalnie zwiększenie wpływów z tytułu akcyzy do budżetu państwa. A zakłady pracy generalnie mogą powstać jakiekolwiek. Każde miejsce pracy jest ważne a im jest ich w gminie więcej, tym sytuacja pracowników lepsza.
Zresztą nie chcę być niemiły, ale co Cię tak interesuje sprawa gminy Wieluń. Jesteś chyba z gminy Skomlin a od dawna nie mieszkasz nawet na tym terenie więc o co chodzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
darkness 
Przejeżdżał przez Wieluń
WIELUNIANIN



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 75
Piwa: 3/1
Skąd: Stąd
Wysłany: 2014-10-20, 09:30   

W natloku wielu informacji zaslyszanych tu i owdzie podalem nieprawdziwa informacje , ktora nie ma odniesienia do rzeczywistosci. I z tego miejsca chcialem te osoby przeprosic za wystawiony przeze mnie nieprawdziwy oszczerczy komentarz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-20, 10:21   

Dyskusja nt zasadności usuwania/archiwizowania postów o bezprawnym charakterze została przeniesiona tutaj

http://wielun.biz/viewtopic.php?p=210601#210601
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-20, 16:55   

Mateusz napisał/a:

PSL standardowo nie ma programu, PO też nie.
[...]


Taaaa... Szczerze mówiąc, to w świetle twoich słów powinieneś jednak napisać, że tak naprawdę oprócz garści frazesów, truizmów i ogólników, to żadna partia polityczna nie ma programu. Włącznie z hołubionym przez Ciebie PiSem i Okrasą. Standardowo "Nikt ci nie obieca tyle co my".
Swoją drogą zwykle też okazuje się, że po objęciu urzędu większości postulatów z różnych powodów i tak nie da się wdrożyć, więc trzeba patrzeć raczej na to który z kandydatów będzie w stanie sprawniej administrować tym co będzie miał do dyspozycji, współpracować z radą, wojewodą, etc., a nie na obiecanki. Jak wystartuję z programem zwolnienia wszystkich z podatków, ustalenia w mieście wieku emerytalnego na poziomie 30 lat, ściągnięcia do Wielunia fabryki Ferrari i centrali banku JPMorgan Chase, uzyskania dla Wielunia bezpośredniego dostępu do morza i innymi bajkami, to na mnie zagłosujesz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-20, 16:56   

red, ja już swoje lata mam, więc i pewne doświadczenie życiowe również. Jak zmniejszacie podatki, jak znosicie strefę płatnego parkowania, to tym samym uszczuplacie budżet gminy. Wasz kandydat nazywa się Okrasa, a nie Salomon, z pustego nie naleje.
Powtarzam, że jak na razie usłyszałem stwierdzenie typu "wiemy", przepraszam ale dla mnie to cały czas za mało aby zaufać Okrasie. Kiełbasa wyborcza już dawno mi się przejadła.
Merytoryka? Znalazłeś ją w tym konkretnym temacie? Bo ja nie, więc czuję się trochę usprawiedliwiony ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-20, 18:17   

red napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Jak mam być szczery, to jak słuchałem tego przekazu Okrasy, udostępnionego nam przez Sylwestra, to tak jakbym Kononowicza słyszał (chodzi mi o treść nie formę przekazu). Nawet jego kandydaci na radnych jak tego słuchali, to widać było że się pod nosem uśmiechają.
Czy ja tam słyszałem też coś o tym, że lepiej się będzie żyło przedsiębiorcom? Dobrze, że chociaż im.


(...)co do uśmiechów kandydatów to mnie kompletnie rozłożyłeś na łopatki. Chyba nie myslisz że cała prezentacja KWW Pawłą Okrasy trwała tyle co ten filmik? Obraz kręcony był jedna kamerą i przebitki z sali dotyczyły zupełnie innych momentów niz pokazane na skrócie. A atmosfera była ogólnie dość swobodna. No ale Ty to jak zwykle - "jak nie kijem to pałą..."


red, dziwne. Odniosłem to samo wrażenie co miko 005. Ironiczne uśmiechy kolegów faktycznie się pojawiły :smile: Fajnie je wytłumaczyłeś :smile: Ale taka nieporadność już na starcie ? Od Pana Okrasy oczekiwałbym raczej profesjonalizmu w tych sprawach, a tutaj taaka amatorka.. ;) Może za 4 lata pójdzie lepiej. Człowiek uczy się na błędach.

red napisał/a:
hiszpan, nie zawsze obniżenie podatków oznacza mniejsze wpływy do budżetu.


Przyznaje rację. Ale jaką pewność ma Okrasa sądząc, że jeśli podatki obniży, to inwestorzy będą do Wielunia napływać ? Które podatki ma na myśli ? O ile chce/cie je obniżyć ? A może w ogóle powinno się znieść podatek dla firm ? Inwestorzy waliliby drzwiami i oknami ! Mielibyśmy "szklane domy" ! Ależ "zawiało od wschodu" :mrgreen: :D Taka tam dygresja.

red napisał/a:
Sytuacja z obniżeniem akcyzy na mocne alkohole kilka lat temu spowodowała paradoksalnie zwiększenie wpływów z tytułu akcyzy do budżetu państwa.


:smile: Fajny przykład. Obawiam się jednak, że zakup flaszki wódki jest trochę innej rangi inwestycją od wrzucenia kilkuset tysięcy/milionów złotych w biznes na terenie Wielunia. Ale fakt. Można się doszukać podobieństw :smile:

red napisał/a:
A zakłady pracy generalnie mogą powstać jakiekolwiek(...)


Stąd moje pytanie. Chciałbym się właśnie dowiedzieć, jaki Pan Okrasa / TY / Wy jego zwolennicy macie pomysł na Wieluń. Nie interesuje mnie zniesienie strefy płatnego parkowania na Podzamczu :smile: A to jedyny podany konkret.

red napisał/a:
Zresztą nie chcę być niemiły, ale co Cię tak interesuje sprawa gminy Wieluń.


Jestem zameldowany w Wieluniu, często tutaj bywam i od kilku lat także tutaj płacę podatki. Tak w linii prostej, jak i pośrednio poprzez współpracę z kilkoma firmami z regionu. I nie chcę być niemiły, ale "strzelam", że kwota podatków zostawionych przeze mnie w US w Wieluniu, jest wyższa od tych, które odprowadzasz tam Ty. Nie pytaj skąd wiem. Intuicja :wink:

red napisał/a:
Jesteś chyba z gminy Skomlin a od dawna nie mieszkasz nawet na tym terenie więc o co chodzi?


red, pytasz o co mi chodzi ? O CO TOBIE CHODZI ? Ja po prostu interesuję się sprawami MOJEGO miasta. Nie wolno mi ?

Ps. Mam do Ciebie prośbę. Przekaż Panu Okrasie, że są tutaj pytania do niego na forum. Liczę na odpowiedzi TUTAJ. Przekaż mu również, że chcę oddać na niego swój głos. Wpierw jednak musi na niego zasłużyć. Plus za konferencję. Kiepska, bo kiepska, ale się odbyła.
_________________

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
miko 005
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-20, 19:48   

glupek napisał/a:
Mateusz napisał/a:

PSL standardowo nie ma programu, PO też nie.
[...]


Taaaa... Szczerze mówiąc, to w świetle twoich słów powinieneś jednak napisać, że tak naprawdę oprócz garści frazesów, truizmów i ogólników, to żadna partia polityczna nie ma programu. Włącznie z hołubionym przez Ciebie PiSem i Okrasą. Standardowo "Nikt ci nie obieca tyle co my".
Swoją drogą zwykle też okazuje się, że po objęciu urzędu większości postulatów z różnych powodów i tak nie da się wdrożyć, więc trzeba patrzeć raczej na to który z kandydatów będzie w stanie sprawniej administrować tym co będzie miał do dyspozycji, współpracować z radą, wojewodą, etc., a nie na obiecanki. Jak wystartuję z programem zwolnienia wszystkich z podatków, ustalenia w mieście wieku emerytalnego na poziomie 30 lat, ściągnięcia do Wielunia fabryki Ferrari i centrali banku JPMorgan Chase, uzyskania dla Wielunia bezpośredniego dostępu do morza i innymi bajkami, to na mnie zagłosujesz?


Czy ktokolwiek z rządzących z PSL chociaż obiecał albo zrobił mały krok w celu pozyskania inwestorów do Wielunia w ciągu ostatnich 10 lat? Nawet małego zakładu produkcyjnego? Nie mówię że jest to proste, na pewno trudniejsze niż wybudowanie pomnika czy skate parku.

Zapewne nie, bo nawet tego typu temat nie jest elementem waszych zainteresowań czy debat. A szkoda.

Nie jestem zwolennikiem PiS. Moja stopka z Romanem Dmowskim powinna być dla Ciebie podpowiedzią. :)

Jeśli uważasz że jest jakiś dobry kandydat poza obecnym burmistrzem to napisz, uargumentuj dlaczego. Wystarczy że zamiast na wydawać kase gminną czyli pieniądze mieszkańców Wielunia, zaproponuje program, hasła na temat wspierania lokalnej przedsiębiorczości, nowych miejsc pracy dzięki którym poziom materialny mieszkańców wzrośnie a wpływy z podatków(od firm) wzrosną po jakimś czasie do kasy gminnej.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-21, 09:47   

Mateusz napisał/a:
Nie jestem zwolennikiem PiS. Moja stopka z Romanem Dmowskim powinna być dla Ciebie podpowiedzią. :)

Bardzo idiotyczny cytat zgredziałego antysemity. Zupełnie nie na czasie. Prawdopodobnie gdyby żył, bardzo by się wstydził tego co powiedział. Fanatycy jednak idą w zaparte i myślą, że cytując "klasyka" coś tym wniosą. A ponoć myślenie nie boli. :?

Paweł Okrasa też nie jest zwolennikiem PiS. Czy to oznacza że sprzedał ideały dla burmistrzowskiego fotela? Ciekawe co naobiecywał pisiorom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-21, 17:48   

mcdek napisał/a:
Paweł Okrasa też nie jest zwolennikiem PiS. Czy to oznacza że sprzedał ideały dla burmistrzowskiego fotela? Ciekawe co naobiecywał pisiorom.

Rozumiem, że bicie piany masz już opanowane, ale i tak odsyłam do informacji prasowych gdzie było jasno powiedziane, że to porozumienie merytoryczne. Dlatego też Okrasa po wygranych wyborach już zapowiedział, że nie stworzy stanowiska wiceburmistrza, więc co wg. Ciebie mógł komuś zaproponować?


EDIT:
W załączniku zdjęcie z fanpage Pawła Okrasy czyli artykuł z kulis powiatu.

PCSTKPW1021s016-page-.jpg
z fanpage Pawła Okrasy
Plik ściągnięto 110 raz(y) 197,09 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 02:15   

miko 005 napisał/a:
red, ja już swoje lata mam, więc i pewne doświadczenie życiowe również. Jak zmniejszacie podatki, jak znosicie strefę płatnego parkowania, to tym samym uszczuplacie budżet gminy. Wasz kandydat nazywa się Okrasa, a nie Salomon, z pustego nie naleje.
Nasz kandydat pokazuje realne sposoby na zwiększenie dochodów gminy. W przeciwieństwie do innych, którzy skupiają się głównie na tym, na co pieniądze wydać.

hiszpan, na pytania postaram sie odpowiedzieć ja. Sporo rozmawiałem ostatnio z Pawłem Okrasą, byłem tez na kilku spotkaniach wyborczych na których była mowa o programie, więc pewnie przekażę większość założeń programowych. Chociaż jak sądzę i tak pewnie cię to nie zadowoli...

hiszpan napisał/a:
macie zamiar obniżyć podatki, co za tym idzie zmniejszą się wpływy do budżetu. Jak macie zamiar załatać tą dziurę budżetową, która wówczas powstanie ? A może obniżycie pensje urzędników ?
Od wielu lat Paweł postuluje o przesunięcie inwestycji komunalnych z budżetu gminy do Przedsiębiorstwa Komunalnego. Pozwoli to odliczyć vat z inwestycji (PK może to robić, a gmina nie może). Dodatkowo można dokonac redukcji etatów w WDK, zlikwidować stanowisko wiceburmistrza, ograniczyć środki na promocję, która i tak nic nie przynosi. To są oszczędności idące w setki tys zł a nawet więcej rocznie. Można dzięki temu obniżyć podatki dla mieszkańców (np pod. od nieruchomoći np o 10%). Dużo niedużo - zawsze coś więcej w kieszeni mieszkańców.
Jest pomysł dużej obnizki podatku od środków transportu, co może ściągnąć do gminy oddziały firm leasingowych, które tutaj będą rejestrowały samochody i płaciły ten podatek. Z tego mogą być naprawdę spore pieniądze dla gminy.

hiszpan napisał/a:
Co oznacza według Was "transparentna polityka przestrzenna" ?
Stworzenie planów miejscowych dla obszarów przemysłowych co skróci proces uzyskiwania pozwolenia na budowę. Bez planów miejscowych uzyskanie pozwolenia na budowe w Wieluniu zajmuje około 1 roku. Są znane przypadki 3 lat !!!. Gdyby był plan miejscowy proces skraca się do 65 dni!!! Brak planów miejscowych powoduje uznaniowość urzędniczą wobec inwestora, co oczywiście stwarza warunki do korupcji.

hiszpan napisał/a:
Ile hektarów ma duży teren według Was ?
Jest obszar na ulicy Częstochowskiej od Stacji benzynowej ORLEN do zakładu Pana Witkowskiego w Rychłowicach po obu stronach drogi. To uważam powinien być obszar przeznaczony pod działalność gospodarczą. Atuty: główna droga, gleby niskiej klasy, za miastem (czyli
brak uciążliwości dla mieszkańców). Teren taki powinien zostać włączony jako podstrefa łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

hiszpan napisał/a:
Jaki typ zakładów powinien powstawać w Wieluniu według Was ? Produkcyjne ? Usługowe ? Proszę o przykłady.
O tym decyduje wolny rynek. Gmina nie będzie budować zakładów, tylko stworzy warunki do ich powstawania. W bieżącym roku mógł powstać w Wieluniu zakład produkujący systemy oświetleniowe austriackiej firmy ASPOCK (dostawca WIELTON-a) i z powodu braku 3ha gruntów w strefie przemyslowej zakład powstaje w Kluczborku ! Kilka lat temu szukała lokalizacji w naszym regionie pod budowę zakładu witamin i premiksów dla zwierząt firma ROCHE. I tego samego powodu co powyżej wybudowała taki zakład w Mszczonowie.
Generalnie upatrujemy szansę w powstawaniu firm kooperujących z wiodącymi firmami Wielunia (WIELTON, KORONA). Obie firmy posiadają wielu dostawców (osi, opon, szkła, parafiny, etc) i być może uda się ulokować któregoś z tych dostawców w Wieluniu. Czy to magazyny producenta, czy zakłady produkcyjne to już nie istotne. Ważne by wybudowali obiekty od których gmina uzyska dochody, a ludzie będą mieć większe mozliwości
znalezienia pracy.

hiszpan napisał/a:
Panie Pawle Okrasa, mam dwa pytania do Pana. Jak Pan uważa.
- Jakiej wysokości wynagrodzenie powinien otrzymywać burmistrz miasta Wielunia ? Ile Pan chciałby zarabiać zasiadając na stanowisku burmistrza (brutto)?
- Czy po objęciu stanowiska burmistrza, będzie Pan w jakikolwiek sposób łączył zarządzanie urzędem z Pana dotychczasową pracą ?
Pytania co prawda do Pawła, ale o wynagrodzenie burmistrza powinno się raczej pytać Radę Gminy bo to ona ustala. Ale wydaje mi się, że obecne wynagrodzenie jest ok, zwłaszcza w kontekście likwidacji stanowiska wiceburmistrza.
Natomiast wydaje mi się, że zgodnie z przepisami nie można łączyć stanowiska burmistrza z pracą zawodową, więc zapewne Paweł np zawiesi działalność.


Tak jak pisałem na początku - Paweł Okrasa jest jak na razie jedynym kandydatem, który wskazuje możliwości zwiększenia dochodów gminy. I są to realne pomysły. Natomiast póki co nie udało mi się poznać żadnego programu pozostałych kandydatów na burmistrza. Niestety obawiam się, że takowe się nie pojawią. A nawet jeśli będą, to ograniczą się do licytacji, na co wydać pieniądze z budżetu gminy, a nie skąd je wziąć. Jeden kandydat będzie chciał budować basen, inny drogi a jeszcze inny kanalizację. Ale tylko Paweł wskazuje rozwiązania dzięki którym gmina może zrobić dużo więcej niż dotychczas. Co więcej - te rozwiązania mogą pomóc nie tylko przedsiębiorcom, ale również każdemu z mieszkańców. Zresztą pomysły gospodarcze przedstawione na pierwszej konferencji to dopiero początek - w trakcie kampanii pojawią się także inne tematy.

Ponawiam zatem zwolenników innych kandydatów na burmistrza o przestawienie ich pomysłów na gminę. Będziemy wtedy mieli skalę porównawczą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 09:38   

red napisał/a:
Jest pomysł dużej obnizki podatku od środków transportu, co może ściągnąć do gminy oddziały firm leasingowych, które tutaj będą rejestrowały samochody i płaciły ten podatek. Z tego mogą być naprawdę spore pieniądze dla gminy.

Przyciąganie firm najniższymi podatkami w kraju? Każdy wie, że najgorsza konkurencja to konkurencja cenowa. Skąd pewność, że samorządy innych miast nie podpatrzą tego pomysłu i nie obniżą u siebie podatków do jeszcze niższego poziomu?
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 10:27   

Spooky napisał/a:
Przyciąganie firm najniższymi podatkami w kraju? Każdy wie, że najgorsza konkurencja to konkurencja cenowa.
Powiedz to klientom i włascicielom Lidla czy Biedronki... Poza tym rejestracja pojazdu to czynność typowo administracyjna i nie ma żadnego związku z jej jakością. To jest podobna sytuacja jak z wyborem ubezpieczenia OC samochodu - skoro dla ubezpieczającego nie ma żadnej różnicy, to po co przepłacać?
Spooky napisał/a:
Skąd pewność, że samorządy innych miast nie podpatrzą tego pomysłu i nie obniżą u siebie podatków do jeszcze niższego poziomu?
Nigdy nie ma takiej pewności. Ale tak samo nie ma pewności, że za miesiąc np w Sieradzu nie zrobią mutacji święta bursztynu. Tym tokiem rozumowania możnaby nic nie robić, wychodząc z założenia, że pewne są tylko podatki i śmierć...


Ponawiam prośbę o program pozostałych kandydatów. Albo przynajmniej o argumenty ich zwolenników, dlaczego będą na nich głosować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-22, 10:51   

Spooky napisał/a:
Przyciąganie firm najniższymi podatkami w kraju? Każdy wie, że najgorsza konkurencja to konkurencja cenowa. Skąd pewność, że samorządy innych miast nie podpatrzą tego pomysłu i nie obniżą u siebie podatków do jeszcze niższego poziomu?


To chyba jakiś cytat z ksiązki do ekonomii napisany przez profesora który z utęsknieniem powraca do starych dobrych czasów komuny. :D

Kwintesencją konkurencji jest konkurencja cenowa. Odsyłam do praktyków, a nie teoretyków. Spójrz proszę co zrobiono kilka lat temu w gminie Rusiec by jedna z większych firm przerejestrowała z Wielunia tam swoje samochody tym samym zaczęła tam płacić podatki, a nie w Wieluniu.
Podpowiem - obniżyli podatki od środków transportu do najniższych w regionie. :wink:

To wszystko to nie są jakieś tajemne i skomplikowane przepisy, tylko już sprawdzone i działające metody na rozwój gmin i miast właśnie takich jak Wieluń
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW