R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
  Wysłany: 2014-10-18, 21:34   

Ale mi się ostatni post spodobał :lol: szkoda Bożenko13, że sama na to nie wpadłaś, tylko potrzebne Ci były do tego dziewczyny :cry: Czytając te posty Pani P.K. dochodzę do wniosku, że chętnie powierzył bym Jej swoje interesy. Ciekawe, czy na Swoim podwórku też sobie Pani tak dobrze radzi?????? Skoro takie przekręty i szkody uwypuklone przez Panią tak skrupulatnie Pani "rozjeżdża" - to podpowiadam: Wieluń ul. Kilińskiego 12. I zwolni się 'plac" dla Pani bez kampanii wyborczej i nawet Pani kandydat na radnego (po wyroku za jazdę na C2H5OH) też może liczyć na dietę z tej biednej kasy gminnej. Kto nie brał nigdy kredytu niech podstawi te taczki pod UG. :)
Analizując Pani posty stawiam pytanie: ile GMINA MOKRSKO by zaoszczędziła na pobieraniu kredytów poprzez przetargi z bankami - GDYBY PANI JE ZAŁATWIAŁA (wykorzystując niewątpliwie swoje doświadczenie np. z ing) :wink: Życzę zdrówka....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-19, 09:39   

Pan Kącki ubolewa (albo może i się cieszy, bo z nim nigdy nie wiadomo tak do końca), że jest mało (zdecydowanie mniej niż poprzednio) kandydatów na radnych. W większości okręgów będzie walka między dwoma ugrupowaniami. Mam pytanie do Was drodzy wyznawcy idei pana Tomasza: jak uważacie, czego po ewentualnej wygranej Waszego jedynego słusznego kandydata Tomasza możemy się po nim spodziewać? Panowie/Panie WincentyKa,Loca,Dyzio i inni podsuńcie mi trzy argumenty "za". ale błagam nie na zasadzie:
1.bo jest fajny, a ona nie
2.bo nie chodzi do kościoła, a ona jest dewotką
3.bo pracuje w truskawkach, a ona w banku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2014-10-19, 14:25   

Wyborca1 napisał/a:
2.bo nie chodzi do kościoła, a ona jest dewotką


Bo wszelakiej maści "Hazanów", "Terlikowskich", "Rydzyków" i innych "kościółkowych" radykałów, ortodoksów, "PiSlamistów" na jakimkolwiek publicznym stanowisku..... to trzeba się po prostu bać :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-19, 16:47   

Widzę kolego, że mi nie pomożesz (albo raczej nie potrafisz). Mnie nie chodziło o to żebyś mi napisał czego się boisz, ale użył jakiś argumentów, które by przemawiały za tym, żeby głosować na Kąckiego. Co za nim przemawia? Bo głosować ze strachu przed kimś lub czymś innym to trochę mało. Nie sądzisz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 18:54   

ludzie kochani, napiszcie kto tam u was bedzie startował, wstawcie ich pomysły na rozwój i inne pierdy.


i nie zakładajcie co chwile nowych kont do cholery.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-19, 19:21   

W zakończeniu części poświęconej budowie boiska sportowego w Chotowie w protokole z kontroli RIO (strona 103) czytamy:
Cytat:
Według wyjaśnienia Wójta Gminy Tomasza Kąckiego na realizację ww. inwestycji Gmina nie posiada środków finansowych. Dotychczasowe roboty w ramach zaplanowanych środków w budżecie gminy realizowane były (poza robotami przygotowawczymi, które zlecono firmie zewnętrznej) systemem gospodarczym przez pracowników Urzędu Gminy, przy pomocy mieszkańców wsi.

Rozpoczynamy inwestycję za prawie 2 mln złotych, pakujemy w nią 200 000 zł a potem beztrosko oznajmiamy, że kasy na dokończenie nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie.
I co nam zrobicie?...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 19:37   

RGM z czystej ciekawości zapytam. Na co poszło te 200000 ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-19, 20:04   

bAN napisał/a:
RGM z czystej ciekawości zapytam. Na co poszło te 200000 ??

W dużym skrócie
1/3 zakup przylegających działek o pow. 0,16 ha
1/3 prace projektowe i przygotowawcze
1/3 drenaż terenu przyszłego boiska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-19, 20:20   

bAN jesli pijesz z tym nowym kontem do mnie to musze powiedziec Ci ze jestem tu calkiem nowy. Zaczyna mnie to interesowac co sie dzieje i bedzie dzialo w mojej gminie. RGM pisze o boisku w Chotowie. 200000 wladowane w teren,budynki (zakup),potem rozbiorke jednego z tych budynkow,ogrodzenie,system odwodnienia i Bog wie co jeszcze. Utopiono 200000zl aby kiedys powstal w miejscowosci ktora liczy moze z 500 mieszkancow stadion sportowy za dwie duze banki! Jezeli ktos uzna to za rozsadny krok to juz nie wiem gdzie sa granice rozsadku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-19, 21:17   

kolego powiem Ci tak. Niech zrobią to cholerne boisko w Chotowie nawet za dwie bańki. Chociaż jedno bedziecie mieć porządne.
W innych mieścinach robią obiekty za kupe kasy i nikt pretensji nie ma. Nawet więcej, kązdy sie cieszy że dzieciaki moga gdziś pociekac i nóg nie połamać jak w Chotowie na tym karoflisku.

wklejcie prosze najlepiej screena albo napiszcie w skrócie na co miało by iśc te 2 miliony złotych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-19, 22:01   

Kolego powiem Ci tak. Niech zrobia to boisko dla 30tu dzieci w szkole i dla nieistniejacej druzyny! Chyba oszalales! A w Mokrsku niech nadal czekaja,az wojt spelni swoje zachcianki! I jeszcze przez ile? piec-dziesiec lat jezdza po okolicznych wsiach aby zagrac mecz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-20, 22:38   

Co nas czeka w przyszłym roku? (dane zaczerpnięte z protokołu RIO)

Według umów zawartych z bankami i WFOŚiGW oraz harmonogramów spłat, w 2015 roku przypadały do spłaty raty kredytów i pożyczek w kwocie 1.652.499,56 zł. W związku z podpisanym aneksem nr 1/2013 z dnia 8 kwietnia 2013 roku do umowy kredytowej nr 1/2010/UG, zawartej w dniu 6 sierpnia 2010 roku, przesunięto przypadające do spłaty w 2014 roku raty kredytowe w kwocie 400.000,00 zł na 2015 rok. Ponadto do spłaty przypadała pożyczka na wyprzedzające finansowanie kosztów kwalifikowanych ponoszonych na realizację zadania pn. „Budowa systemu oczyszczania ścieków w Gminie Mokrsko” w kwocie 2.772.331,27 zł.
Wobec powyższego, łącznie przypadało do spłaty 4.824.830,83 zł.

Spodziewane dofinansowanie kanalizacji ma zmniejszyć w przyszłym roku tę ostatnią kwotę o 3.107.284,00 zł (dane z ulotki "panawójtowego" komitetu)

Dalej jednak w 2015 pozostanie do spłaty różnica czyli 1 700 000 zł.
Ile spłacono dla porównania w 2014 roku? Wg planów tylko z trzech największych kredytów (w sumie 7,5 mln zł) uzbierało się tego aż 100 000 zł. Resztę rat (w sumie 1,1 mln zł) śmiało przesunięto na lata następne.
Kpiną jest chwalenie się przy takich kwotach przeznaczeniem dodatkowo na spłatę zadłużenia w 2013 r ze 100 000 zł nadwyżki aż 70 000 zł na spłatę kredytów. W tym tempie jeszcze nasze prawnuki będą się męczyć z kamieniem długu jaki na szyi budżetu gminy zawiesiła ekipa "sympatycznego" - jak o sobie sam pisze - Pana Wójta.

Można też twierdzić, że się nie zaciąga nowych kredytów skoro spłata starych ulega przesunięciu na kolejne lata? Przecież nie to samo. A że skutki te same? Tego ludzie nie muszą już wiedzieć.
Jak na dłoni widać jedno z największych kłamstw, jakimi posługuje się obecny układ władzy w gminie Mokrsko by utrzymać jak sądzą przyznane im bezterminowo stołki.
Ostatnio zmieniony przez RGM 2014-10-20, 22:54, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-10-20, 22:50   

Już się bałem, że RGM jest na jakimś urlopie bo minęła godz. 22, a nie było jak co dzień w okolicy 22.30 ciągu dalszego serialu, a po prostu nie odświeżyłem...
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Ferbik, agatob
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2014-10-21, 00:11   

.
Mrówek napisał/a:

.
Już się bałem, że RGM jest na jakimś urlopie ....




Mrówek - nabijasz się a to nie ... chichy śmichy ....

Ten temat ma już 13.000 wyświetleń i jeszcze pól roku - no góra rok i będzie to najważniejszy i najczęściej oglądny temat naszego wieluńskiego forum ..




.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-21, 09:28   

starszy pan napisał/a:
jeszcze pól roku - no góra rok i będzie to najważniejszy i najczęściej oglądny temat naszego wieluńskiego forum ..
Za miesiąc czyli po wyborach temat pewnie umrze śmiercią naturalną...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW